szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


lillee # 2010.02.24. 10:23

Esztus ! No para!! :))) van még elég időnk... szerintem... :))) a ffenébe...:)))

lillee # 2010.02.24. 10:33

Hát kedves Thetys ezzel mindannyian igy vagyunk, nem tudjuk mi következik.... :)))
Én is decemberben jelentkeztem, nekem nem mondtak semmit, és márc. 25 utánra kértem magam. Mondjuk a december is március után van... Hát nem tudom mikor mehetek, de már én elég nyügös vagyok. :)))
Igazán örülök, hogy örülsz a "jövő nemzedékek..."-nek.
Mi az, hogy "huzunk"? Én azt hallottam, hogy szóbelin nincs tételhúzás. Írásbelin is csak itt láttam, hogy mindenki "húz"... Akkor igy egy csoporton belül is mindenki mást ir?

A többiek ma mentek szóbelizni! Biztosan sikerül nekik is... :)

Thetys # 2010.02.24. 10:52

"huzigálom", "kihúzás" a könyvre vonatkozott :-))) Szóval, szép sárga szövegkiemelővel színezek.
Én is úgy tudom, hogy kérdeznek, ahogy esik.

lillee # 2010.02.24. 12:10

Thetys :) nnah hát csak megértettem már végre! :)))
Igen, én is "húzogatom" de pl. a törvényt nem, mert ott az egészet lehetne! Ott minden fontos! :)))

Esztus # 2010.02.24. 12:30

Most jött a levelem hogy március 22.-én 9kor megyek írni (munka és tb.jog), és 25.-én a szóbeli! Ki jön még akkor????

na most aztán végképp be vagyok.... :)

lillee # 2010.02.24. 13:18

:)))) mit vagy "be"? Esztus! Sajna én még semmit sem kaptam, és nem munkajogból írok. Természetesen Neked is szorítunk itt mindannyian! Mióta tanulsz?

Esztus # 2010.02.24. 13:24

Lillee! December eleje óta tanulok, de olyan "light"-osan... a munkajog és tbjog könyveken túl vagyok, de az EU, Közig-Alkotmány még most jön...igaz közig.ből van helyzeti előnyöm a meló révén, a Ket is sűrűn van a kezemben, meg most a választások miatt az azzal kapcs. cuccok....
Na de láttunk már karón varjút, biztos nekem is tudnak újat mondani :)
A webatu azért tényleg nagy segítség.....

Köszi a szorítást, remélem hogy mindenki szorít mindenkinek, és ez segít :)))))

piczur # 2010.02.24. 13:48

Esztus! :)

Akkor lehet, hogy alkalmunk lesz beszélgetni.. :-)
Írásbeli: 22, Szóbeli: 24 :) Én csak szimplán munkából tervezem...

malborghetta # 2010.02.24. 22:45

sziasztok!

sikerült a vizsgám! nagyon rendesek voltak (LB-n voltam), a vizsga kifejezetten jó élmény volt a tanuláshoz képest.

fő kérdéseim: munkajogból szakszervezet jogai, különösen a vétójog, közalkalmazott fegyelmi felelőssége, leltárhiány.
Tb: egészségbiztosítási ellátás visszafizetése, terhességi-gyermekágyi segély.

Közig, Alk. : közig. bíráskodás, választás esetén ügyvédkényszer mikor van

EU: előfoglalás, jogharmonizáció, ügyvéd letelepedése.

Most több kérdés nem jut eszembe.

Mindenkinek sok sikert, és sok türelmet a felkészüléshez.

lillee # 2010.02.25. 07:02

Nem hiába szorítottunk Neked. Valaki irta már itt, hogy a LB-n nagyon emberségesek a vizsgáztatók,... Köszönjük a tájékoztatást, és gratulálok!

Thetys # 2010.02.25. 08:14

Sziasztok!
Szia Malborghetta! Gratulálok!!!! Nagyon-nagyon ügyes voltál!!!
Munkajogos + TB kérdéseidre rémlenek a válaszok. Közig, EU- nagy semmi! (Idegesít ez a .... közig, a héten azt "huzigálom" :-))) és így sem jön semmi ihlet)
Arvanzs ma megy szóbelizini! Drukkkk!

lillee # 2010.02.25. 17:51

Arvanzs! Reméljük jelentkezel itt nekünk... Drukkoltunk Neked is! Biztosan túl lettél rajta sikeresen, mi meg várjuk a vizsgán kapott kérdéseidet és tapasztalataidat. :)

lillee # 2010.02.25. 19:54

Segítsetek! A hajléktalanok szavazásáról mit tudtok?
:(

lillee # 2010.02.25. 19:58

Szerintem ők nem szavazhatnak, mert nincs lakcímük nem? Van egy ilyen gyik...

drzd # 2010.02.25. 21:14

Szia Lillee!

Találtam egy OVB állásfoglalást:

A polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény végrehajtásáról szóló 146/1993. (X. 26.) Korm. rendelet 36. § (4) bekezdése szerint "Az ideiglenes szálláshellyel sem rendelkező hajléktalan személynek lakóhelyeként azt a települést (fővárosi kerületet) kell bejelentenie, ahol szokásosan megtalálható. A nyilvántartásba ebben az esetben a bejelentett település neve (a fővárosban a kerület megjelölése) mellett "lakcím nélküli" bejegyzést kell tenni."

Az Országos Választási Bizottság álláspontja szerint a Ve. 102. § (1) bekezdésében meghatározott "lakosságszám" fogalom alatt a település azon lakosainak összességét kell érteni, akik a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény és az annak végrehajtásáról szóló 146/1993. (X. 26.) Korm. rendelet által támasztott feltételeknek megfelelő érvényes lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkeznek.

Az Országos Választási Bizottság értelmezése szerint ebbe a körbe tartoznak azok az ideiglenes szálláshellyel sem rendelkező hajléktalan személyek is, akik a személyiadat- és lakcímnyilvántartás szerint legalább települési szintű lakóhellyel rendelkeznek [Korm. rendelet (36. § (4) bekezdés)].

Ezek szerint szavazhatnak, ha van ilyen "települési lakcímkártyájuk...

szorits, holnap megyek...

lillee # 2010.02.26. 01:02

drzd :)) Köszi, de yóóó! :))

lillee # 2010.02.26. 01:08

drzd... Hát persze, mi együtt tudunk érezni mindenkivel... "sorstársak" vagyunk...
Biztosan sikerülni fog a vizsgád! Drukkolunk!!!!! :)
Cserébe várunk beszámolót, és a hozzászólás elejére egy "SIKERÜLT"-et!

Arvanzs nem írt! :( Remélem nincs baj... Vele...

Thetys # 2010.02.26. 08:08

Sziasztok!
Lilee, mikor olvastam a kérdésed, az első reakcióm az volt, hogy "mér szavazhatnak?" kb. ennyire vagyok otthon a témában.
Drzd! nagyon drukk!!! Ügyes leszel!!!!

lillee # 2010.02.26. 10:43

Thetys :))))
De Te legalább lightosan huzigálsz... :)))) én meg igyekszem az agyam bugyraiba ezt a sokmindent eldugdosni, csak a gáááz az, hogy előhozni meg nem tudom... :(

Esztus # 2010.02.26. 11:55

Lillee!

Hátha emberközelibb a magyarázat leírom a hajléktalanokat akik csak településre vannak bejelentve:
Ez a "településszintű" bejelentkezés úgy működik, hogy az embernek valamikor - ha más nem születésétől kb. 18 éves koráig- (amíg ki nem dobják otthonról:)van pontos lakcíme. Ha valahonnan kijelentkezik kötelező másik lakcímet megadnia. Ha nem tud, netán ott ahol lakott már bizonyos ideje nem tartózkodik életvitelszerűen, és a lakcím tulajdonosa fiktívvé nyilváníttatja a lakcímét a delikvensünknek, akkor az illetőt akkor is azon a településen kell nyilvántartani ahol az utolsó érvényes lakcíme volt, de nem lakcímen, hanem "településszinten", azaz annyi a címe hogy: "Nyúl Géza, Kisnyunnyogó" Igaz értesítőt nem tud kivinni neki a postás a szavazásról, de ha lakcímkártyája van, és elmegy szavazni akkor szavazhat.
nekünk már volt hasonlóban részünk itt az önkormányzatnál. (fiktívvé nyilvánításban)

Remélem ez segített :)

Páá, jó hétvégét Esztus

lillee # 2010.02.26. 15:13

Ahha! Köszi Esztus! :)
De akkor a "lakcimkártyája" igazából településkártya!
Köszi!

drzd # 2010.02.26. 15:34

Sikerült, túl vagyok!!!!! (már csak bünti és kész...)

OIT-ban voltam, 3 hölgyből állt a bizottság, nagyon rendesek voltak.
Kérdéseim:

Mt: szabadság megszakítása, fiatalkorú munkavállaló, munkaidő kedvezmény különböző csoportjai, TB: özvegyi nyugdíj, és ez a élettársaknál hogy alakul (volt valami törvény módosítás álítólag ebben a tárgykörben..)

Alkotmány: állampolgárság, hol teszik le az esküt, polgármester, népszavazás előtti eljárás menete, alkotmányjogi panasz, közig: védett tanú-hatósági tanú különbség

EU: kivételek a szabad mozgás alól, miben van a közrend, közegészségügy kivételi lehetősége szabályozva (kerethatározat), ügyvédi letelepedés feltételei

egyiket sem kellett végigmondani, amit nem tudtam arra rávezettek, a lényeg, hogy ha nem is tudod a választ, valamit mondjál

a felkészülés egy rémálom, de a vizsga nem olyan gáz, sok kitartást Nektek..

Thetys # 2010.02.26. 16:35

Drzd!!! Gratulálok!!!
Egyrészt jó, hogy pozitívakat írtok, de tényleg iszonyat ez a felkészülés. Mit, mennyit, hogy...

piczur # 2010.02.26. 18:21

Úgyszintén gratula drzd! :))

lillee # 2010.02.26. 18:39

drzd!
Gratulálok!!!! :)
Tudsz valakit, akinek nem sikerült?
Mióta tanultál?
Én két hónapja tanulok, egyre intenzívebben (ahogy már közeledik a behívóm) de már nem tudom azt, amit két napja ... para, para