szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Hella13 # 2018.05.28. 18:30

Sziasztok!

Sajnos nem jutok be a közös e-mail fiókjába, így ezen a felületen szeretnék segítséget kérni! Akinek bármilyen anyaga van a "C" résszel kapcsolatban (elsősorban a "gyakori kérdések" rész érdekel), és szívesen megosztaná velem, az kérem küldje el a szelence21@gmail.com-ra! Persze a közös e-mail jelszava változatlanul érdekel, ha valaki tudja.......

Nagyon szépen köszönöm előre is!!!

pnélivia # 2018.05.21. 07:36

Sziasztok!

Feleslegessé váltak a "C" szakvizsgához szükséges kinyomtatott jogszabályaim (teljes anyag). Én 5-t kaptam az írásbelire ebből az anyagból. Ha valakit érdekel kérem írjon. liviaagoston@yahoo.com
Kidolgozott tételeim is vannak.
Jó felkészülést!
Lívia

Hella13 # 2018.05.18. 07:09

Sziasztok!!!!
A közös e-mail cím jelszavát valaki megosztaná? Már más, mint a 1718Vegyes....
Köszönöm szépen!!!!

Rénszarvas # 2018.05.17. 12:22

Sziasztok!

Másokhoz hasonlóan én is szeretném megosztani a vizsgatapasztalatomat, hátha valakinek jól jön.

A "C" vizsgarészt első vizsgának választottam, munkajogból írásbeliztem.

A munkajogi feladat nem tűnt nehéznek. Ráadásul itt a fórumon már találkoztam ezzel a jogesettel, így nem volt idegen. (Hála érte a megosztónak! :-))
A tényállás szerint XY munkavállaló határozatlan idejű munkaviszonyban áll a munkáltatónál már 2 éve. Munkabére 120.000 forint. XY jobb állásajánlatot kap, ezért felmond a munkahelyén. A munkáltató ezt el is fogadja, viszont ragaszkodik a felmondási idő ledolgozásához. XY ennek ellenére már a következő héten nem megy be a munkahelyére, munkakörét nem adja át. A munkáltató ügyvédhez fordul emiatt. A feladat keresetlevél írása volt.
Én az Mt. 84. § (1) és (4) bekezdése alapján, az ott említett mindkét jogalapra hivatkozva kértem megítélni a távolléti díjat. Ez a megoldás jó volt.

A szóbelin a munkajogi kérdések a következők voltak még:

  • munkáltatói jogellenes munkaviszony megszüntetés, mit kérhet a munkavállaló
  • felmondási védelem
  • védett kor meghatározása, nőknél és férfiaknál külön (itt az öregségi nyugdíjjogosultság szabályaival összevetve lehetett megválaszolni a kérdést)
  • tanulmányi szerződés

Közigazgatási jog, alkotmányjog
A kérdések:

  • szakhatóság, szakértő összehasonlítása
  • határozat tartalma, mi az, ami minden határozat VÉGÉN kötelezően feltüntetendő
  • ha a felperes benyújtja a keresetlevelet, ezt követően meddig van lehetősége az alperes hatóságnak visszavonni, módosítani a döntését. Mi történik azután?
  • magyar állampolgárság igazolása
  • adatkezelés szabályai (mikor lehetséges, mi alapján kezelhet adatot egy közig. hatóság)

Európa jog

  • az EU szervezetrendszerének általános, rövid bemutatása, milyen viszonyban állnak egymással a különböző szervek
  • jogforrások rendszere felsorolás szintjén
  • hogyan viszonyulnak egymáshoz az EU elsődleges és másodlagos jogforrásai
  • rendelet bemutatása részletesen
  • személyek szabad mozgásának korlátozása (példát is mondott a vizsgáztató)

Én kb. 35-40 percig voltam bent.

Sok sikert, jó felkészülést mindenkinek!

Blanka23 # 2018.05.15. 14:02

Sziasztok!

Van olyan esetleg aki bejelentkezett C vizsgára még júliusig de már tudja, hogy nem megy el, vagy hogy halasztani fog, vagy esetleg gondolkodik rajta :D Már minden hely betelt, én viszont nagyon mennék vizsgázni :) Köszönöm előre is.

doktorszöszi # 2018.05.09. 06:42

Sziasztok!
Van valakinek anyaga az Ákr.-hez, minden érdekel. Köszi

DRBP2018 # 2018.05.08. 20:01

Az április 26-án meghirdetett könyveim elkeltek.

DRBP2018 # 2018.04.26. 19:44

Sziasztok!
Sikeres vizsga után eladó az alábbi két könyv:
(mindkettő kihúzott, de csak egy színnel)

Patrocinium Kiadó, Jogi szakvizsga könyvek sorozat

Az Európai Unió joga (Patrocinium; lezárás dátuma: 2017. szeptember 1.) - 2700 Ft

Alkotmányjog, 2. átdolgozott kiadás (Patrocinium; lezárás dátuma: 2016. szeptember 1.) - 2100 Ft

Nekem hatalmas segítség volt főleg az EU-nál, hogy minden tétel egyben megvolt, nem kellett összeszedni az anyagokat.
Igény esetén adok hozzá ingyen teljes EUSZ és EUMSZ-t is, spirálozva

Tel: 30/392-7001

Éva89 # 2018.04.26. 17:37

Sziasztok!

Mivel nekem is sokat segítettek mások vizsgatapasztalatai, így most én is leírom a mai, Vegyes (C) vizsgaélményem.
Az IM-ben kellett maradni fszt. 7-es terem, a vizsgabizottság elnöke Répássy Róbert országgyűlési képviselő volt, a vizsgabizottság másik két tagjának nevét sajnos nem jegyeztem meg, de az EU-t az IM-ből egy főosztályvezető úr kérdezte (Sajtókapcsolatok Főosztályáról), a munkajogot pedig egy tanácselnök hölgy (aki rendkvül szimpatikus volt, mosolygott az emberre). Ami fura volt, hogy nem kérdezték hol dolgozom, nem beszélgettünk így az elején, ahogy szokás a vizsgán, hanem bementem, leültem és egyből kérdezték, hogy melyikkel szeretném kezdeni és már egyből feleltem. Kb. fél óráig voltam bent, tudomásom szerint senki sem bukott addig, amíg el nem jöttem, sőt egész jó jegyek születtek. :) :D

A kérdéseim az alábbiak voltak:
EU: Bizottság, EUI hatáskörei, uniós polgárság, külön rákérdezett az európai polgári kezdeményezésre, illetőleg ennél kérdezte, hogy mi volt az utolsó sikeres magyar kezdeményezés (ezt sajnos nem tudtam, de valami kisebbségvédelemmel kapcsolatos dolog volt)
ALKOTMÁNY-KÖZIG..: itt az elején mondta, hogy rácsatlakozik akkor az EU-s kérdéseimre (aminek így a kimondásakor örültem, mondom magamban biztos a magyar ombudsmant fogja kérdezni, de tévedtem... :) )
Hogyan viszonyul egymáshoz a belső és az EU-s jog, összeütközéskor mi a teendő? Mi történik? Itt egészen az EU-s előzetes döntéshozatali eljárásig elmentünk...
Választási rendszerek- arányos, listás, többségi - ezt mindet végigzongoráztuk (Ogy., önkormányzat, EU-s) - ehhez kapcsolódóan még kérdezte, hogy uniós polgár mely magyarországi választáson vehet részt? Önkormányzatin a választójogának melyik részét gyakorolhatja, melyiket nem és miért? - Választhat, de nem választható, mert nem állampolgár, plusz mondtam a lakóhelyet is, de az állampolgárságon volt a hangsúly.
Közigazgatási jogból az Ákr-ből a hivatalbóliság alapelvét kérdezte és példát is kért.
Kissé megizzasztott a választásos kérdésekkel, de tudtam a válaszokat, csak meglepődtem, hogy a többségit és az arányost is kérdezte... A munkajog kész felüdülés volt az előző kettőhöz képest...pláne, hogy a munkajogos hölgy nem kérdezett gyakorlati dolgokat, csak elméletet.
MUNKAJOG: érvénytelenségről beszéljek, mi a következménye ha érvénytelen a munkaszerződés, végkielégítés, kaphat-e a munkavállaló végkielégítést, ha ő mond fel (akkor nem), aztán én még hozzátettem a másik két kivételt (ha nyugdíjas, ha a munkavállaló képességével összefüggő okból szűnik meg a munkaviszony..) Erre már nevetett, mondta, hogy ez lett volna a következő kérdése.. de megelőztem.
Aztán megkérdezte, hogy a közszférában dolgozok-e? Mire helyeseltem, erre mondta, hogy akkor abból mer kérdezni egyet - köszolgálati jogviszony megszűnése, megszüntetése (ez utóbbit nem kellett végigmondanom kb. 3-nál már legyintett, hogy mehetünk tovább...), végül a TB-ből egyet kérdezett szintén, a méltányosságból igénybe vehető pénzbeli ellátások (itt is pár mondat után mondta, hogy köszönöm) :)
Összességében nagyon elégedett vagyok, jó jegyeket kaptam és meg is dicsértek. :) Nagyon kedvesek voltak, a munkajogos hölgy egy álom vizsgáztató. :) A másik két vizsgáztató is rendes volt, nem kekeckedtek hála Istennek.
A felkészüléshez ajánlom a diasorokat (ELTE) és a gyakori kérdések mentén való átnézését az anyagnak, én 90 %-ban csak azokból kaptam kérdéseket. :)
Nekem hála Istennek ez volt az utolsó vizsgám. Mindenkinek sok sikert és kitartást kívánok!

Sziebler # 2018.04.25. 15:10

Sziasztok!

A közös email adatai:

jogiszakvizsgac@gmail.com

jelszó: 1718Vegyes

dokitibi # 2018.04.24. 13:11

Sziasztok!

A közös email címet és jelszavat megtudná valaki adni?
nagyon köszi!

Dr. Betty # 2018.04.23. 12:41

Munkajog könyveket vennék. Elsősorban ez a kettő érdekelne: 1. Munkajogi feladatok és jogesetek, ELTE, Eötvös Kiadó, 2016. 2. Ferencz-Göndör-Gyulavári- Kártyás, Munkajogi alapismeretek, 2016. Az a baj, hogy se használt, se új munkajogi könyvet nem találok sehol. A Novissimás Horváth Istvános Munkajog könyv is elfogyott. Ti mit javasolnátok? Köszönöm: Beatrix

MesePesti (törölt felhasználó) # 2018.04.20. 11:11

Sziasztok!

Sikeres vizsgát követően eladó könyvek!

Blutmann László - Az európai unió joga a gyakorlatban hvgorac kiadó, teljesen új, nincs kihúzva 3800 forint
Osztovits András - EU-JOG második, aktualizált kiadás, hvgorac kiadó, teljesen új, nincs kihúzva 2800 forint
Alkotmányjogi jogszabálygyűjtemény, Patrocinium Kiadó 1000 forint
Chronowski Nóra: Alkotmányjog, negyedik kiadás, Dialóg Campus 2480 forint
Rózsás Eszter Közigazgatás jog és alkotmányjog, ötödik kiadás, Dialóg Campus 2880 forint
Ha valakit érdekel, a mesepesti@gmail.com címen elér.

MesePesti (törölt felhasználó) # 2018.04.20. 11:07

Sziasztok!

Sikeres vizsgát követően eladó könyvek!

Blutmann László - Az európai unió joga a gyakorlatban hvgorac kiadó, teljesen új, nincs kihúzva 3800 forint
Osztovits András - EU-JOG második, aktualizált kiadás, hvgorac kiadó, teljesen új, nincs kihúzva 2800 forint
Alkotmányjogi jogszabálygyűjtemény, Patrocinium Kiadó 1000 forint
Chronowski Nóra: Alkotmányjog, negyedik kiadás, Dialóg Campus 2480 forint
Rózsás Eszter Közigazgatás jog és alkotmányjog, ötödik kiadás, Dialóg Campus 2880 forint

Ha valakit érdekel, a mesepesti@gmail.com címen elér.

T1988 # 2018.04.18. 07:41

Sziasztok!

Sikeres C után a vizsgakérdéseim:
Munkajog és tb: Munkaszerződés, felmondás (végig, tilalmak, ideje, védett kor, egyéb okok), tb-ből hozzátartozói nyugellátások, bővebben kifejteni az özvegyi nyugdíjat kellett, a vizsgáztató választotta ki.
Alkotmány közig: egészséges környezethez való jog + ABH (passz), alapvető jogok biztosa végig, ákr-ből kérelem hogy néz ki, jogutódlás, hatósági ellenőrzés,végzés elleni fellebbezés, kp-ből bíróságok hatáskör illetékesség, kereset mire irányulhat, első fokú döntés mi lehet, és másodfokú döntés mi lehet
EU: Bizottság, panasz, petíciós jog, eu-s állampolgárság milyen jogokat biztosít, azokat kifejteni, jogesetet nem kérdeztek hozzá, népi kezdeményezés.
Nem volt nehéz, a kérdések is jók voltak és a vizsgáztatók is, de azért alaposan végig kérdezték az adott témát.

Én végeztem a szakvizsgával, és tanácsként talán annyit, hogy egyik vizsgámra sem vásároltam szakvizsga könyveket, mindent tételkidolgozásokból, törvényből tanultam, a felesleges jogszabályokat nem olvastam el, ezek egy 4-es vizsgára tökéletesen elégségesek voltak minden tárgyból.
Kalappal mindenkinek!

chava # 2018.04.17. 09:01

Sziasztok!

A munkajog tételsort nézve elképzelésem sincs, hogyan kell nekivágni a tanulásnak. pl. a Szabadság mértéke, kiadásánál az Mt-s szabályozás mellett még több egyéb jogszabály is fel van sorolva. Azokból mit tanultok meg? Illetve a 25. tétel a betegszabadság, szülési szabadság tétel, ott is van 10 egyéb jogszabály. Ezt így fizikai képtelenség bemagolni.Egy év is kevés lenne rá.
1-2 helyen olvastam, hogy munkából csak a törvényt tanulták. Ezek szerint, minden egyéb mást nem, ami a tételsorban van? Jó, az MK-t elolvassa az ember, de a többi?A rengetek EU-s szabályozás, AB határozatok?
Mi a véleményetek?
Köszönettel

doktorszöszi # 2018.04.11. 08:42

Sziasztok! Ha valaki már vizsgázott, megosztaná a tapasztalatait illetve a kérdéseket. Főleg az új Ákr.-rel kapcsolatban. Vagy bármi.- Az összes többi vizsgámnál is sokat segített. Köszi

MesePesti (törölt felhasználó) # 2018.04.04. 11:44

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni a tételsor TB jogi részében szereplő alábbi BH-k kapcsán? Nincs Complex jogtáram és a birosag.hu-n található keresővel sem mentem sokra ....
BDT2006. 1323. KGD2007. 48.; KGD2006. 5.; KGD2008. 54.; KGD2001. 15. KGD2006. 169. KGD2007. 173. ;KGD2007. 57. ;KGD2008. 145.; KGD2007. 228. KGD2005. 189. KGD2008. 54.; KGD2008. 88.; KGD2006. 169. KGD2006. 101. KGD2005. 192. BDT2010. 2309.
Es minden mas roviditett anyag is erdekel tb es eu jog temaban:)

kornelia.havasi@gmail.com

Koszonom!

lex2018 # 2018.04.03. 23:57

Sziasztok,

C részhez keresem az alábbi könyveket:

Az Európai Unió joga - Harmadik kiadás
Jeney Petra - Kende Tamás - Lövenberg Viktória

MUNKAJOG - NOVISSIMA SZAKVIZSGA KÖNYVEK
Kézirat lezárva: 2013. július 1.
Szerző: Dr. Horváth István, Dr. Szladovnyik Krisztina
(illetve van-e valakinek tapasztalata, hogy hasznos-e?)

Tb-Szocjoghoz hasznos anyaga van-e valakinek ami bevált ? (hatályos) - eladó

ÁKR-t milyen részletesen kérdezik?

Csak Budapesti (vagy Bp. közeli) átvétel érdekel és viszonylag gyorsan.

Nagyon jó -már bevált és nem publikus - kidolgozott tétel (közig/Tb/Munkaj/Eu) is érdekel amiért fizetek természetesen - megállapodás alapján.

Esetleg valaki járt-e jogi szakviszga előkészítőre Közig-ből aminek az előadását felvette (2017 ősz vagy amiben már a Ákr. tv is benne volt?

Ha valakinek a fenti anyag közül megvan valami akkor küldjön egy sms-t (vagy hívhat is) és visszahívom vagy ha elküldi az email címét akkor gyorsan válaszolok.

Köszönöm

30-578/535-3

Fearless85 # 2018.03.29. 08:16

Sziasztok!

A közös email cím jelszava és pontos címe felől érdeklődnék.

Az email cím ugye jogiszakvizsgac@gmail.com?

A jelszó?

Előre is köszi!

ella26 # 2018.03.25. 11:11

Sziasztok, a hvg orac kiadású eu jog könyv elkelt.

Marko86 # 2018.03.25. 08:43

Sziasztok!

A március 17. napi hozzászólásomban meghirdetett szakvizsga könyvek már elkeltek.

Sikeres vizsgát kívánok mindenkinek, akit érint.

Márk

grapefruit # 2018.03.24. 12:53

Sziasztok!

Eladnám az alábbi Dialóg Campus kiadós könyveimet:

  • Chronowski Nóra: Alkotmányjog (2013) (kb. a fele van aláhúzva/kihúzva)
  • Rózsás Eszter: Közigazgatási jog (2015) (kb. 1/3-a van aláhúzva)-

ennek kb. az 1/3-a (Ket.) hatálytalan, a többi része jól használható

Nekem sokat segítettek a felkészülésben.
A kettő együtt 3000 Ft.
akireko@gmail.com

framboise # 2018.03.23. 15:39

Sziasztok!
A vizsgarészhez tartozó jó állapotú Patrocinium könyveket keresném megvételre.
Kérlek írjatok: novarienn@gmail.com
Köszönöm!

ella26 # 2018.03.19. 08:33

Sziasztok,

az EU-JOG HVG-ORAC kiadmányú könyvem 3.400.-Ft-ért eladó.

Szerkesztő: Osztovits András, 2015. őszi kiadás.
Eredeti ára: 4.400.-Ft.
A könyv kihúzásmentes.

Érdeklődni:
gabriella.olh@gmail.com címen