szakvizsga - "B" rész (büntető)


horvasz # 2014.08.06. 09:33

Sziasztok,
buntetjog szakvizsgahoz eladok a kovetkezo uj konyvek:
Belovics Ervin- Toth Mihaly: Bunteto Eljarasjog, a 2013. novemberi Novellaval
(HVG ORAC 2013. november)
Ara:6000 Ft (bolti ara:7900 Ft)
Toth Mihaly- Nagy Zoltan: Magyar buntetojog, kulonos resz
(Osiris, 2014)
Ara: 4500 Ft (bolti ara: 5480 Ft)
erdeklodni lehet emailen: horvathszabolcs@hotmail.com
telefonon: 06209253556
Udv,
Horvath Szabolcs

dandyke # 2014.08.06. 08:24

sziasztok!
Az új jelszó: bunteto14. Ezzel most be lehet lépni. üdv
Erika

dandyke # 2014.08.06. 06:42

Sziasztok!
Én sem tudok bejelentkezni szakvizsga.bunteto@gmail.com-ra!! Aki megváltoztatta a jelszót legyen szíves már közzé tenni, mert azt írja ki nem jó a jelszó.
Köszi...

dr. Schindler L. # 2014.08.04. 18:04

Anita, azt én is próbáltam, sajnos nekem sem jött be :(
Dr. Attika, köszönöm!

Tudtok abban segíteni, hogy hol találok 2014- es bírósági ítélet mintákat? (Sajnos jelen esetben a google nem a barátom...)

Köszönöm:

Anita1978 # 2014.08.04. 12:55

Sziasztok!

Ismét nem lehet belépni a szakvizsga.bunteto@gmail.com fiókba a bunteto201414 jelszóval sem.
Valaki tud segíteni mi a jó jelszó?

Köszönöm előre is!

Dr.Attika # 2014.08.01. 16:36

Gyakorlatilag mindent bevihetsz. Senki nem nézi. Hátizsák mindent elbír. A felügyelő hölgyek kint az asztalnál beszélgetnek. Úri asszonyok módjára nem nézik, hogy mit csináltok.

dr. Schindler L. # 2014.08.01. 12:31

Sziasztok!

Vki tudna nekem segíteni, büntető anyagi írásbalin mire lehet számítani? Amennyiben bírósági határozatot kell írni, a formaságokat be kell tartani? (Fejléc, ügyszám stb....)
Mit lehet bevinni?

Köszönettel,

drszo # 2014.07.27. 11:44

Sziasztok!

A 2014. július 10-i bejegyzésemben tévesen tüntettem fel az eladásra meghirdetett könyv árát, az helyesen 3.000,-ft.

Balázs77 # 2014.07.19. 21:46

Sziasztok,

a gmail ma nem engedett bejelentkezni (a régebbi, 2013-as hozzáférésekkel), ezért megváltoztattam a szakvizsga.bunteto@gmail.com-jelszavát bunteto201414-re.

Jó felkészülést kívánok mindenkinek!

drszo # 2014.07.10. 18:44

Sziasztok!

Eladóvá vált a Dialog Campus kiadó gondozásában a jogi szakvizsga segédkönyvek sorozatban Herke Csongor: Büntető eljárásjog c. könyve. Ez a negyedik, átdolgozott kiadás. Kézirat lezárva: 2012.június 30. Újszerű állapotban van kb. 10 oldalon van benne kihúzás a többi teljesen érintetlen. Bolti ára: 6800,-ft én 5.000,-ft-ért odaadom. Budapesti átvétellel bármikor megoldható.

julianna.b # 2014.07.01. 15:48

Sziasztok!

Ha van fölöslegessé vált Dialogos:

  • JSZS: Büntetőjog II. Különös rész. Harmadik, jelentősen átdolgozott kiadásotok;
  • JSZS: Büntető eljárásjog (2012), és/vagy
  • JSZS: Büntetés-végrehajtási jog (Ötödik, átdolg.kiadás)

Légyszi írjátok meg, hogy mennyiért adnátok el.

Előre is köszi!

Rory # 2014.06.27. 09:41

Sziasztok!

Tegnap vizsgáztam az IM-ben, sikeresen!:)
A kérdéseim:

Anyagi:

  • az írásbeli feladatom kapcsán a bíróság mikor határozhat meg eggyel enyhébb, eggyel szigorúbb végrehajtási fokozatot, a büntetéskiszabásánál irányadó körülmények
  • személyi szabadság megsértése minősített esetei, különösen az aljas indokból és célból
  • kényszer és a fenyegetés, kvalifikált fenyegetés fogalma, mely különös részi tényállásokban jelenik meg
  • melyik az a különös részi tényállás, amelynek alapesetében fenyegetés van, minősített esete kvalifikált fenyegetés
  • személy elleni erőszakos bűncselekmények (értelmező rendelkezések)
  • vagyon elleni erőszakos bűncselekmények
  • a közúti veszélyeztetés alap és minősített esetei jogesettel
  • a minősített eset kapcsán az elvárható segítségnyújtás és a felróhatóság a veszélyhelyzet előidézése kapcsán, 2/1999 BJE
  • mi van akkor, ha a próbaidő alatt újabb büntetőeljárás indul a terhelt ellen (itt volt egy kis kavarodás, mert először azt hittem, hogy a felfüggesztett próbaideje alatt, azt kezdtem el mondani, de a cenzor nem erre gondolt, elkezdtem a feltételes szabadságra bocsátás megszüntetésének eseteit mondani, de még mindig nem erre gondolt. Végül elárulta, hogy a próbára bocsátás próbaidejére gondolt. Miután ezt tisztába tettük, ezt elmondtam.)
  • fenti esetben mit csinál a bíróság (végzéssel megszünteti a próbaidőt)
  • milyen végzéssel? (na itt megint nem értettem, hogy mire gondol, végül sok kavargás után a helyes válasz az volt, hogy egyesíti az ügyeket, ezt is végzéssel rendeli el)
  • milyen büntetést szab ki (halmazati)

Be:

  • törvényes vád
  • mit tehet a bíróság, ha nem törvényes a vád (az ügyészt a vád hiányosságainak pótlására hívhatja fel, törvényes vád hiányában az eljárást megszüntetheti)
  • ha a vád hiányosságainak pótlására hívja fel az ügyészt, felfüggesztheti-e az eljárást
  • bíróságok összetétele, járásbíróság, törvényszék, ítélőtábla, Kúria, elsőfokon, másodfokon, harmadfokon
  • az ítélőtábla és a Kúria milyen összetételben jár el elsőfokon (:))
  • mikor jár el a bíróság kistanácsban és nagytanácsban (különösen nagy terjedelmű vagy különösen bonyolult ügyekben)
  • dönthet-e úgy a bíróság, hogy egy sima lopás bűncselekményt, amely különösen nagy értékre elkövetett, nem egyesbíróként, hanem tanácsban tárgyalja
  • kistanács és nagytanács összetétele
  • a bíróság feladata
  • védő, vezető védő
  • ügyvédjelölt eljárhat-e Törvényszék előtt elsőfokon
  • mit nem tehet (nem tehet jogorvoslati nyilatkozatot, nem tarthat perbeszédet)
  • fiatalkorúaknál mi az az egy többletfeltétel, ami szükséges az előzetes letartóztatás elrendeléséhez

Bv:

  • szabadságvesztés fokozatának utólagos meghatározása
  • szabadságvesztés fokozatának megváltoztatása, mikor nem lehet
  • közérdekű munka végrehajtása
  • mi a feladata a pártfogó felügyelőnek
  • munkahely kijelöléséről rendelkező határozat ellen lehet-e fellebbezni, ki bírálja el
  • foglalkoztathatósági szakvélemény
  • közérdekű munka átváltoztatása szabadságvesztésre
  • mikor nem hajtható végre a közérdekű munka
  • mi van, ha végrehajtandó szabadságvesztést szabnak ki a terhelttel szemben és a közérdekű munkát még nem hajtották végre, mi van ha csak egy részét hajtották végre
  • ki ellenőrzi a közérdekű munka végrehajtását
  • köteles-e megjelenni a foglalkoztathatósági vizsgálaton, mi van, ha nem jelenik meg
  • közérdekű munka végrehajthatóságának megszűnése (itt van egy olyan, hogy öt évet vagy azt meghaladó időt töltött szabadságvesztésben vagy előzetesben, én ehelyett két évet mondtam)
  • hol szerepel két év a bv-ben

Szabs:

  • szabálysértés fogalma, ennek kapcsán társadalomra veszélyesség
  • elévülés
  • büntetések és intézkedések
  • szabálysértési elzárás, minimális és maximális időtartama, mikor lehet 90 nap, mely hatóság rendelkezhet róla
  • pénzbüntetés, minimális és maximális összege
  • közérdekű munka, minimális és maximális tartama
  • szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértések

A bizottság nagyon segítőkész, jóindulatú és végtelenül korrekt volt! Sok kérdés volt, de ha valami nem ugrott be, példákkal, jogesetekkel segítettek.

Kitartást mindenkinek!

Elfaba # 2014.06.26. 17:33

Hello!

ne féljetek! Ma voltunk szóbelizni, senki sem bukott meg. nem kérdeznek nehéz tényállásokat. Sikkasztás, hűtlen kezelés, ezeket mindíg. Általános rész, kísérlet, előkészület. Sajnos a bv-t is elég jól átkérdezik.
Puszi

Dr.Attika # 2014.06.25. 21:03

4 éve még volt tételkidolgozás. Bocsi. Azóta nem szakvizsgáztam.

Dr.Attika # 2014.06.25. 21:03

4 éve még volt tételkidolgozás. Bocsi. Azóta nem szakvizsgáztam.

Pöszke # 2014.06.25. 15:47

Dr.Attika! Ezek tényleg jó ötletek, csak egyet pontosítanék: a szakvizsgán nincs tételkidolgozás :)

Mindenkinek egy kalappal!

Dr.Attika # 2014.06.24. 20:16

Győzzétek le a vizsgadrukkot.
Tanács: A vizsga előtt álljatok a vizsgahelység elé. Az érkező vizsgáztatóknak határozottan, jól hallhatóan köszönjetek.(Megjegyeznek benneteket és honorálják a köszönést később a minősítésnél.) Véletlenül se legyen kezetekben jegyzet.(Ezzel sugalljátok, hogy nem most készültök fel.)
Belépéskor a szóbeli köszönést követően hajtsatok fejet.(Kifejezitek, hogy tisztelettel elfogadjátok a bizottság döntését.) Leülve folyamatosan a bizottságot nézzétek, mintegy pásztázóan. A tételek kidolgozásánál is mutassatok határozottságot. Ne görcsösen jegyzeteljetek, hanem "hányavetien". Kérdés-válasz során ne csak a kérdés feltevőt figyeljétek, hanem egy másik vizsgáztatót is.(Ezzel a többi vizsgáztatóban azt a benyomást keltitek, hogy az ő részvételüket is fontosnak tartjátok.) Válaszadáskor pedig enyhén dőljetek hátra és próbáljátok azt érzékeltetni, hogy nem vizsgán vagytok, hanem kollegális megbeszélést folytattok.

Rory # 2014.06.24. 18:15

Szia Dini4!

Kéz - és lábtörést holnapra!
Én csütörtökön megyek és rajtam is nagyon el tud uralkodni a vizsgadrukk, ezért igyekszem csak pozitív dolgokra koncentrálni. Hétfőn az írásbelin bejött!:)
Mindent bele, mutasd meg nekik!

dini4 # 2014.06.24. 10:15

Sziasztok!
Marmi,én is holnap próbálkozom, de lehet, hogy el sem kellene menni... :( Pedig nem mondom, hogy nem tanultam, de csak a nagy káosz maradt. Neked sikerült befejezni, ismételni?

sylver24 # 2014.06.24. 09:19

Szia!

A közös email: szakvizsga.bunteto2013
jelszó: bunteto201313

Vicaversa27 # 2014.06.24. 08:32

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy mi a bünti szakvizsga oldal felhasználóneve és jelszava?

vargap # 2014.06.20. 21:33

Sziasztok!

Mai vizsga kérdései az alábbiak voltak:

Btk.:

  • emberölés minősített esetei (nyereség vágy/aljas indok/kifosztás elhatárolása)
  • zaklatás
  • gyermekkor
  • szándékosság - gondatlanság azon belül akarati/érzelmi oldal

Be.:

  • titkos adatsterzésről minden
  • nemzetközi jogsegély (mi az, mi a célja csak nagy vonalakban)
  • tárgyalás mellőzése

Bv/Szabsértés:

  • előzetes fogvatartott és elítélt jogai közti különbség
  • milyen jogorvoslati eljárások vannak a szabálysértési eljárásokban, azokat ki bírálja el
  • pénzbírság átváltoztatása

Végtelenül rendes, segítőkész bizottsággal a Kúrián, és szerintem a jegyeket is felülértékelték!

Kitartást mindenkinek!

Euro Eugen # 2014.06.20. 14:22

27-én megyek, és van okom a sírásra. Még valaki?


Ajró Özsén

drpisces # 2014.06.20. 12:06

Aranyvakond, Zozinho!

Megteszitek, hogy leírjátok a kérdéseket?

Köszönjük előre is!!!

Bagrincs # 2014.06.20. 08:17

Sziasztok! Jövőre kezdeném a szakvizsgát B modullal, egyenlőre csak nézelődök, keresgélek. Próbálok anyagot gyűjteni. Ha vannak valakinek kidolgozott tételei, akkor legyen szíves segítsen rajtam és adja meg a kezdő lendületet! Előre is köszönöm!