szakvizsga - "B" rész (büntető)


dr.beata.beres # 2010.11.19. 13:42

Hol találom meg az 1/2007 illetve a többi Bkv-t?

A webatun fenn van?

Beáta

dr.beata.beres # 2010.11.19. 13:42

Hol találom meg az 1/2007 illetve a többi Bkv-t?

A webatun fenn van?

Beáta

dr.beata.beres # 2010.11.19. 13:43

Bocsi,hogy 3-szor is elküldtem ugyanazt, de megbolondult a rendszer

dr. Juci # 2010.11.19. 14:08

Webatun én nem néztem anno, de LB-honlapról tutira leszedhető!

kondidori # 2010.11.19. 14:19

Fenn vannak a BKV-k a honlapon.

dr.beata.beres # 2010.11.19. 15:09

köszi szépen, meg is találtam

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.21. 18:33

Azt észrevettétek, hogy a BV-tételsorban nincs 31-34. tétel? Remélem, a titkos tételek kérdezni se fogják.

Dr.Attika # 2010.11.21. 18:42

Az nem a BV tételsor, hanem a szabs. Megnéztem az előző tételsort ott 30.,31.,32., 33. van ugyanazon tartalommal. Valszeg elszámozta magát a gépíró.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.22. 07:45

A tárgy neve: büntetés végrehajtási jog. Természetesen észleltem, hogy ez a tárgy valamilyen sajátos megfontolásból a szabálysértési jog esszenciáját is tartalmazza.

Egyébként köszönöm, megnyugtattál; féltem, hogy kihagyok valamit.

Dr.Attika # 2010.11.22. 08:00

Igazad van. Megnéztem a szakvizsga rendeletet 5.§ (1) bek. b) pontjában egy szó nincs szabálysértési jogról, tehát az elvileg nem képezhetné a szakvizsga anyagát. Meg a szabálysértési jog a közigazgatási joghoz tartozik egyébként.

Esztus # 2010.11.22. 13:16

Sziasztok!

Csak azért írom, mert hátha hasznos info. másnak. Én október elején jelentkeztem decemberre csak Be.-ből. Egy hölgy ma telefonon úgy tájékoztatott, hogy csak januárra férek be, akik szeptemberben jelentkeztek azokat osztják decemberre. Szóval lehet hogy ha nem jön a levél akkor ez az oka, csak januárra lesz időpont. (előrehozták a vizsgáztatást: január 15.-től lehet menni, nem csak febr. 1-től)

papamaci # 2010.11.22. 14:01

Sziasztok!

A mai Bv. írásbeli feladatomat szeretném veletek megosztani, egyúttal ezzel összefüggésben segítséget kérni.
Feladat: embeünket jogerősen 10 hónap börtönbüntetésre ítélték lopás bűntette miatt. A szab. vesztés vgrehajtását 2 év próbaidőre felfüggesztették, egyúttal elrendeték a pártfogó felügyeletet.

Az elítélt a pártfogó előtt nem jelent meg, lakóhelyének megváltozását nem jelentette be, jelenleg ismeretlen helyen tartózkodik, a tartózkodási helyének felkutatására irányuló eljárás nem vezetett eredménye.
A pártfogó jelzett az ügyész felé, aki a bv. bírónál kezdeményezte a szab. vesztés végrehajtását.

Bv. bírói határozatot kellett hoznom.

Nos, én a Btk. és a Bvtvr. ide vonatkozó szabályai alapján helyt adtam az ügyész indítványának, végzéssel, és elrendeltem a szab.vsztés végrehajtását a pártfogói felügyelet egyidejű megszüntetésével. Rendelkeztem a jogorvoslatról, és a bűnügyi költségről is. Elfogató parancsot azonban nem bocsátottam ki?

Mit gondoltok? Helyes-e ez így, avagy nem, és korrigálásra szorul?
Kérném a segítségeteket, szerdán megyek a Fővárosi Bíróságra szóban.

Előre is köszönöm, Kollégák!
P.maci

mamma26 # 2010.11.22. 14:47

Sziasztok!

1 napja gyűröm a bv-t, de már utálom.
Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy mi a különbség a kimaradás és a rövid tartalmú eltávozás között?
Előre is köszi!

kondidori # 2010.11.22. 15:04

A rövid tartamú eltávozás tartama évente fegyházban legfeljebb öt nap, börtönben legfeljebb tíz nap, fogházban és az átmeneti csoportban legfeljebb tizenöt nap, amely a szabadságvesztésbe beszámít.

Kimaradás annak az elítéltnek engedélyezhető, aki a szabadságvesztésből fegyházban legalább a büntetés tartamának felét kitöltötte, börtönben legalább hat hónapot, fogházban legalább három hónapot kitöltött, illetőleg, akit átmeneti csoportba helyeztek.
A kimaradás tartama huszonnégy órát nem haladhat meg. A kimaradás idejére - az elítélt letétben lévő pénze terhére - a büntetés-végrehajtási intézet parancsnoka költőpénz kiadását engedélyezheti.

Tehát a kimaradás az pár óra eltávot jelent, max 24 óra, míg a rövid távú eltávozás min. 1 nap, de max.5/10/15 nap.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.22. 15:36

Papamaci, szerintem az elfogatóparancsot is ki kell adni.

kondidori # 2010.11.22. 15:51

pappamaci

Szerintem meg nem kell. A Bvtvr 6/A nem sorolja ezt az esetet fel. Szerintem előbb rendelkezel a végrehajtásról. Aztán ha nem kerül elő, és nem kezdi meg a büntit, akkor határozhatsz az elfogatóparancsról.

Babszis # 2010.11.22. 17:01

Sziasztok!

2010.november 29-én délelőtt 9-re megyek büntető anyagi jogból írásbelizni. Kérdezem a kedves fórumozókat, hogy ki jön még aznap.
Mikorra érdemes odamenni illetve mit érdemes vinnem magammal?
Várok arra is tippeket, hogy hová érdemes ülni?

A válaszokat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.22. 23:07

Dóri, ajánlom szíves figyelmedbe a (4) bekezdést: De a józan paraszt ész is...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.22. 23:24
  • BH1996 4.
kondidori # 2010.11.23. 06:57

Ok, KBS én hiszek neked, egy az Elte honlapjáról leszedett dolgozat alapján irtam a hozzászólást, de ezek szerint az se tökéletes.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.23. 07:34

Azt hiszem, úgysem ez volt a feladat lényegi része, hanem az - amiről több BH is van - hogy a pártfogóval való kapcsolatfelvétel elmulasztása, az előle való elrejtőzés önmagában olyan súlyos megsértése a pártfogói felügyelet magatartási szabályainak, amely megalapozza a felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtásának elrendelését.

Közben megtaláltam a Be. 590. § (3) bekezdését is: „Ha a büntetést vagy a büntetés hátralévő részét ismeretlen helyen tartózkodó elítélten kell foganatba venni, a büntetés-végrehajtási bíró az elítélt tartózkodási helyének felkutatása iránt intézkedik, szabadságvesztés esetén elfogatóparancsot bocsát ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.23. 07:36

Így viszont adódik egy kérdés: pappamaci, milyen bíróként hoztad meg azt a végzést?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.23. 07:38

Ja, bocsánat, látom, bv. Akkor rendben. Mert alapból az ítélkező bíróságnak van hatásköre, a bv.-bíró azért lép be, mert az elítélt ismeretlen helyen tartózkodik. Ha viszont ismeretlen helyen tartózkodik, és a tartózkodási helye felkutatása érdekében tett intézkedés nem volt eredményes, az elfogatóparancsot ki kell bocsátani.

papamaci # 2010.11.23. 12:08

Nagyon szépen köszönöm a visszajelzéseket, holnap megteszem a korrekciót a szóbeli vizsgán, amenyiben módom lesz rá. Még egyszer köszönöm!

papamaci # 2010.11.23. 13:04

Kbs, Kondidori!

Asszem kezdek meghülyülni.......
Eszembe jutott még egy körülmény: a Bvtvr. előírja a bv bíró részére az ún. meghallgatást. Triviálsnak tűnik, lehet hogy az is, amit kérdeze: iseretlen helyen tartózkodó eítélt esetén előfordulhat-e meghalgats mondjuk úgy, hogy azon rszt vesz az ügyész, a vdő és a pártfogó? Egyáltalán kell -e a jogesetnél maradva meghallgatást tartani?
Tényleg nem forog az agyam már........