szakvizsga - "B" rész (büntető)


nemgab8 # 2014.11.26. 08:39

Sziasztok,

A közös bünti-gmail jelszó megváltozott 19 órával ezelőtt, aki megváltoztatta legyen szíves közzétenni az új jelszót, előre is köszi.

Piroska2 # 2014.11.22. 13:27

krisztin8

Az 1979. évi 11. tvr. a végrehajtási fokozat megváltoztatásánál nem rögzíti külön azt - mint az EVSZ-nél -, hogy akit a feltételesből kizártak annál enyhébb végrehajtási fokozat nem jelölhető ki. Úgy gondolom, hogy mivel az egyik feltétel nem teljesíthető: a feltételes szabadságra bocsátásig esedékes idő felét nem töltötte le..- szerintem így számára nem jelölhető ki enyhébb végrehajtási fokozat.

doboa # 2014.11.17. 19:25

Sziasztok!

Légyszi segítsetek. Egyszerűen nem tudok regisztrálni az online szakvizsga rendszeren keresztül, állandóan azt írja ki, hogy a felhasználó létrehozása nem sikerült, próbáljam újra. Elvileg minden jól van kitöltve, semmit nem jelez hibának. Volt már valakinek ilyen problémája? Ha igen hogy lehet megoldani?

Köszi Andi

Piroska2 # 2014.11.17. 08:15

Sziasztok!

Köszönettel tartozom én is azoknak, akik az írásbeli és a szóbeli vizsga tapasztalatait leírta.
Én is igyekszem e kört erősíteni.

Az írsábelim BV volt - egy EVSZ-t kellett megszüntetni, mivel újabb büntetőeljárás indult az elítélt ellen.

A szóbelin nagyon-nagyon kedves és korrekt bizottsághoz kerültem, a Fővárosi Törvényszéken voltam.
BV-Szabs. - EVSZ-ről mindent, átmeneti csoport, szabs. büntetések és intézkedések felsorolása, kifejteni a kitiltást (én összehasonlítottam a büntetőjogi kitiltással illetve a sportrendezvények látogatásától való eltiltással).
Be. - Be. szerkezeti felépítése, a külön és a különleges eljárások közötti különbség, néhány felsorolása, őrizetbe vétel szabályai, megszüntetése, az eljáró bíróságok és az összetételük, öttagú tanács mikor jár el - ki dönti el, hatáskör illetékesség, milyen ügyekben és eljárásokban járnak el példákat mondani.
Büntető anyagi jog: bűncselekmény fogalma, gyermekkor fogalma (itt felsorolni azon bcs-ket, melyeknél büntethető), vagyon elleni erőszakos bűncselekmények tényállások szó szerint, elhatárolásuk.

krisztin8 # 2014.11.15. 09:48

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne bv. joggal kapcsolatban, hogy ha az elítéltet kizárják a feltételes szabadságból, akkor engedélyezhető-e számára a fokozatváltás?

Ha valaki gyorsan válaszolna, azt megköszönném!

Flóra84 # 2014.11.12. 08:33

Időközben megtaláltam- bunteto1414

Flóra84 # 2014.11.11. 06:16

Sziasztok!

Kellene a közös e-mailfiók jelszava, ha valaki tudja ossza már meg velünk.

Köszi és "jó" tanulást.

Üdv.

Balázs77 # 2014.11.08. 21:13

Kedves Kollégák,

eladósorba került két büntetőjog szakvizsga segédkönyvem:

Herke Csongor: Büntető eljárásjog (Dialóg Campus, negyedik, átdolgozott kiadás, lezárva: 2012. június 30.) Ára: 3400,-Ft.

Balogh Ágnes: Büntetőjog I. (Dialóg Campus, ötödik, átdolgozott kiadás, kézirat 2013. március 1.)
Ára: 2490,-Ft.

A könyvek legutolsó (legfrissebb) kiadásúak, mindkettő nagy segítséget nyújtott számomra a felkészüléshez (Herkénél talán a törvényszöveg táblázatos, tömör összefoglalásai és a bő iratminta tár, Baloghnál pedig általában a dogmatika szakvizsga-szempontú összefoglalása és a sok gyakorlati példa a leghasznosabbak.)
Aki munkája során nem foglalkozik büntetőjoggal, annak mindenképpen ajánlott felkészítő könyv használata.

Mindkét ár a bolti ár fele, mert aláhúzással és kiemeléssel tanulok. (Ehhez vonalzót használok, tehát a könyvek külalakja áttekinthető és kulturált maradt.)

Érdeklődni: nem.bal@freemail.hu
A részletek egyeztetéséhez telefonszámot küldök.

Balázs

drZacc # 2014.11.08. 20:05

Sziasztok! valaki közkinccsé tudná tenni az alábbiakat:
2/2013 (VII.8.) BK vélemény (Bkv. 34 és 56)
sajnos nem találom ezeket sehol. Előre is köszi!

Badenflux # 2014.11.06. 21:21

Üdv mindenkinek, és köszönet az eddigi leírásokért! Aki már volt, kérem ossza meg a tapasztalatait arra vonatkozóan, hogy miből érdemes felkészülni. Elég a törvényszöveget tudni? Ha nem elég, milyen könyvet ajánlotok? Egyelőre a Dialóg Campus Büntetőjog I-II. és BE könyvekkel találkoztam. BV-hez jó a Novissima? Vagy esetleg vannak használható jegyzetek? A tételsoron ajánlottként szerepel a PP féle Btk. Kommentár, ez hasznos a felkészüléshez?

Külön kérdésem, hogy a büntetési tételeket kell-e a vizsgán ismerni, és ha igen milyen részletességgel (pl. alapesetért mennyi szv jár)?

Piroska2 # 2014.11.03. 13:46

Köszönöm, de már megnéztem a felkészítő könyvet és teljesen megértettem.

Piroska2 # 2014.11.01. 06:47

Sziasztok!

Hétfőn megyek BV-ből írásbelizni.
Pár kérdésben lenne:

1.) Feltételes szabadság megszüntetését mikor rendeli el a BV bíró és mikor a bíróság?

2.)Feltételes szabadság elrendelése esedékes, és a BV bíró akkor észleli, hogy az ügydöntő határozatot hozó bíróságnak ki kellett volna az elítéltet zárni a felt-re bocsátásból. Ki zárja ki a feltételesből (a BV bíró értesíti az ügydöntő hat-t hozó bíróságot és az zárja ki?)?

3.) BV ügyész a törvényességi felügyelet keretében ha jogsértést észlel felhívással és rendelkezéssel élhet (a többit tudom, hogy iratok megtekintése, felv. kérése....)?

Nagyon köszönöm előre is, ha válaszoltok!

Zsuzsi1985 # 2014.10.29. 15:09

Valaki tudja esetleg az új jelszót a szakvizsga.bunteto@gmail.com e-mail címhez?
Büntető anyagi joghoz keresnék jogszabályon kívüli anyagokat. Köszi

drWolfy # 2014.10.25. 17:56

Sziasztok,
Eladóak a következő könyvek:
Büntetőjog I (általános rész - 2013) és II (különös rész - 2014) Dialóg Campus
Bv és szabálysértés 2014 Novissima
A különös részi könyv teljesen érintetlen, a másik 2-ben minimális 1-2 oldalon van kihúzás, de mindegyik jó állapotban van, nincs szétesve, stb. A könyvek csak együtt, csomagban eladóak az ár 11.000 Ft. (igény szerint ingyen oda adom a könyvekhez a kinyomtatott jogszabályokat is)
Érdeklődni: 0630/869-00-16

drZacc # 2014.10.22. 09:27

Sziasztok! Van valakinek jó kidolgozottja az új Btk-hoz?

sylver24 # 2014.10.20. 16:26

Kedves mosómedve84!
Abból kell először szóbelizned, amelyikből írásbelizel, de utána szabadon döntesz a sorrendről.
Csak némelyik tárgynál van ajánlott tankönyv, nézd meg a tételsorokat. Büntiből a Belovics könyveket ajánlom, a többinél szerintem már jobban lehet válogatni, kinek melyik könyv tetszik, sok könyv van mindegyikhez, kivéve a ptk-hoz.
Hajrá-hajrá!

Csibe1986 # 2014.10.20. 15:06

Sziasztok!

Én múlt hét pénteken voltam büntiből, nemcsak hogy rendesek voltak, hanem nagyon nagyon kedvesek és jóindulatúak, csak jót tudok mondani, 4-en el sem jöttek, azok bánhatják. Nem voltak nehezek a kérdések sem, csak a főbb jogszabályokból kérdeztek, a különös részi tényállásokból a könnyebbeket, tőlem csak vagyon elleni bűncselekmények elhatárolását kérdezték. Hajrá mindenkinek!

Feleslegessé vált könyveimet viszont eladnám: Büntetőjog Általános rész, Dialog Campus, 2013 és Büntetőjog Különös rész, Dialog Campus, 2014. Érdeklődni e-mailben lehet. Az általános részi tankönyv ki is van húzva.

mosómedve84 # 2014.10.19. 22:52

Sziasztok! Jövőre kezdhetem a szakvizsgáim.
Két kérdésem van már most:
1., Miből kell (lehet) készülni?
2., Sorrendjét (polgári, büntető, vegyes) magam választom?

sissi087 # 2014.10.16. 09:36

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne - ügyintézési jellegű - hátha tud valaki segíteni:
Az ügyfélszolgálatot nem tudom elérni, nem veszik fel a telefont, a vizsgára írásban (papír alapon) jelentkeztem, több mint 3 hét eltelt, visszaigazolás semmi. A kérdésem, hogy mennyire vehetem biztosnak a kérelmemben megjelölt időpontot és mennyi időn belül várható, hogy kapok erről igazolást, kinek mikor küldtek?

jegesmedve81 # 2014.10.12. 21:49

Szia Csakegykérdés!
Szerintem alapvetően jól állsz:) nem tudom, mekkora krízisek vannak Nálad, de csatlakozom sylver-hez, hogy próbálkozz meg vele! Ha már kettő megvan (legrosszabb esetben is csak egyet kell újra tanulni), akkor beljebb vagy:)
Nálunk pl. úgy volt, hogy 2012. szeptemberében csináltam a vegyes részt, akkor volt a fiam fél éves. Aztán elkezdtem a polgárt, de házfelújítottunk, újra terhes lettem és sajnos apukámat is el kellett temetnem, így akkor abbamaradt. Idén szeptemberben voltam büntetőből és tavasszal megyek polgárból. Szóval nyilván vannak élethelyzetek, de ha annyira nem durva (ezt Neked kell megítélned), akkor menj és csináld:) Nem fogja helyetted senki megtanulni, megcsináni és jobb túlesni rajta. Amúgy meg szerintem tök jól állsz, nyilván a körülményed nem tudom, hogy pl. egy nap mennyit tudsz foglakozni vele, de szerintem egy próbát mindenképp megér! Hajrá!!!

CsakEgyKérdés # 2014.10.12. 18:17

Kedves Sylver24!

Először is szeretném megköszönni a válaszod!

Az a helyzet, hogy én a bv-szabs kombót választottam írásbelinek, ezért is dilemmázok annyira, mivel januártól gyökeres változás lesz érvényben.

Azzal sem vagyok teljesen tisztában, hogy a halasztási kérelem mennyire formális, továbbá nem tudom, hogy mennyi időn belül jeleznek vissza a kérelem benyújtásától számítva annak elfogadásával kapcsolatban...

Nagyon nem egyszerű a döntés :S

sylver24 # 2014.10.12. 17:57

Szia! Nem tudom mekkkora változás az új bv kódex, még nem tanulmányoztam annyira. Szerintem 4-5 hét kell az egész anyagra, a végén 2-3 nap kell az ismétlésre, plusz az írásbeli miatt kell a végén 1-2 nap a Bh-k nézegetése és különös rész ismétlés miatt. Szerintem jobb lenne még idén letudnod, de neked kell tudni, hogy bírod-e most a problémák mellett.

CsakEgyKérdés # 2014.10.12. 08:38

Sziasztok, kedves Fórumozók!

Novemberre vagyok bejelentkezve "B" részből.
Már a Btk-t nagyjából átvettem (de még ismétlésre szorul), viszont közbejött pár dolog, amire nem számítottam (betegség, családi problémák, stb.) és kissé elbizonytalanodtam.

Az lenne a kérdésem, hogy ki mit gondol, mennyire érdemes elhalasztani a vizsgát a következő évre? (2015. jan. 1-jén hatályba lép az új Bv-kódex; Lesz-e ugyan gyökeres változás a tételsorban?).

A Be. még előttem van, és a bv-nek is a fele körülbelül. Ismételni is szeretnék előtte. Nem tudom, ez még beleférne-e az időbe... Kinek mennyi időre volt szüksége?

Nagyon tanácstalan vagyok.

Aki hasonló cipőben jár, vagy esetleg szánna rám pár percet, hogy ellásson pár "jótanáccsal", nagyon megköszönném.

Szép napot kívánok Mindenkinek!

drWolfy # 2014.10.11. 11:06

Sziasztok,
Eladóak a következő könyvek:
Büntetőjog I (általános rész - 2013) és II (különös rész - 2014) Dialóg Campus
Bv és szabálysértés 2014 Novissima
A különös részi könyv teljesen érintetlen, a másik 2-ben minimális 1-2 oldalon van kihúzás, de mindegyik jó állapotban van, nincs szétesve, stb. A könyvek csak együtt, csomagban eladóak az ár 11.000 Ft. (igény szerint ingyen oda adom a könyvekhez a kinyomtatott jogszabályokat is)
Érdeklődni: 0630/869-00-16

Dola_Directa # 2014.10.09. 22:43

Sziasztok,

ma voltam a Legfőbb Ügyészségen "B" részből, és mivel nekem is nagyon hasznosak voltak a "gyakori kérdések" típusú válogatások, gondoltam, én is megosztom veletek, hogy mik voltak, már amennyire emlékszem :)

Sorrendet választhattam, én maradtam a tipikus Btk, Be, Bv variációnál.

Btk: ittas/bódult állapotban elkövetett bűncselekmények (elméleti megközelítések, eseti/típusos részegség, pathologiás, abortív pathológiás, idült alkoholistás történetek); kóros elmeállapot; közokirat hamisítás, ehhez vonatkozó jogegységi határozat; hol található a közokirat fogalma (Pp), bűnpártolás részletesen, elhatárolás orgazdaságtól (csak a lényeg, tehát, h orgazdaság meghatározott bcs-nél van); egyes bűncselekményeknek van-e szabálysértési értékhatáruk, egyenként

Be: ki a nyomozó bíró, mik a feladatai, az előzetes letartóztatással kapcsolatban hogyan jár el, milyen határidőkkel; a tanúvédelemnek milyen eszközei vannak, ezek közül az adatok zártan kezelése részletesen; soroljam fel a különeljárásokat, majd ezek közül a tárgyalás mellőzéses eljárást mondjam el részleteiben (feltételek, hivatalból/Ü indítványára, miket lehet a végzésben alkalmazni, van-e helye fellebbezésnek: nem, tárgyalás tartását lehet kérni)

Bv: a szabveszt halasztásának lehetősége, jogesetbe foglalva; helyszíni bírság, ki, hogyan, mennyit, mi van, ha tudomásul veszi, mi van, ha nem

4; 4; 5- t kaptam, és végeeeee :)) úgyhogy most már újra minden jó, mindenkinek nagyon sok sikert kívanok, és legfőképp kitartást, ehhez az kell leginkább! D.D.