szakvizsga - "B" rész (büntető)


HCS6 # 2015.03.03. 21:43

Sziasztok!
Ha valakinek van a Bv-hez kidolgozott anyaga, akkor kérem, küldje meg nekem a lion666@freemail.hu címre. Előre is köszönöm. Jó tanulást!

csilla88 # 2015.03.03. 07:22

Sziasztok!

BV írásbelihez kidolgozott tételek az új BV törvénynek megfelelően megvan vkinek?
Nagyon hálás lennék, ha megküldenétek! :) Előre is köszi :)
balogh.csilla.tunde@gmail.com

Beki09 # 2015.02.26. 19:22

Sziasztok!

Eladók az alábbi Dialóg Campusos könyvek, átvehetők Budapesten (igény esetén Miskolcon vagy Gyöngyösön is).
Büntetőjog I. (ötödik kiadás)
Büntetőjog II. (harmadik kiadás)
Büntető eljárásjog (ötödik kiadás)

A könyvek minden oldala ki van húzva szövegkiemelővel, de megkímélt állapotúak.
Érdeklődni a schnauzer.barat kukac gmail.com címen lehet.

Andi

B.Edina # 2015.02.25. 08:07

Sziasztok!

Kérem, hogy akinek van eladó Dialóg Campusos Büntetőjog II. Különös rész könyve, az jelezze nekem, mert megvásárolnám.
Nagyon köszönöm!

E.

SilvaBruna # 2015.02.24. 20:38

Sziasztok!

Az alábbi könyvek eladóak (egyikben sincs aláhúzás):

Büntetésvégrehajtási jog és szabálysértési tételek
Ötödik, átdolgozott kiadás
Dialóg Campus Kiadó, 2013
Lezárva: 2013. április 30.

Büntető eljárásjog
Negyedik átdolgozott kiadás
Dialóg Campus Kiadó, 2012
Lezárva: 2012. június 30.

Akit érdekel valamelyik az eladojogiszakvizsgakonyvek@gmail.com címre írhat, az árban biztosan megegyezünk. Átvétel személyesen Budapest belvárosában. Szükség esetén postázom.

Kitartás!

AndaS # 2015.02.22. 15:26

Sziasztok!

Nekem is új BV kidolgozott anyagra lenne szükségem. Esetleg tudna valaki küldeni? mbc8px Te végül kaptál kidolgozott anyagot?

Előre is köszönöm.

dr. Schindler L. # 2015.02.20. 09:48

Szia Lajdika, nekem megvan és szívesen el is adom, de nem teljesen "szűz" könyv, 1-2 helyen van benne kihúzás, a legújabb kiadás. (Ált. és Különös Rész is megvan.)
Ha érdekel, szólj.
Üdv

Lajdika # 2015.02.19. 19:12

Sziasztok!

Megvenném az alábbi könyvek új kiadásait (lehetőleg 2014): Hvgorac Büntetőjog I. és II. (Belovics Ervin, Gellér Balázs, Nagy Ferenc, Tóth Mihály).
Megvan esetleg valakinek?

Petra_ # 2015.02.18. 10:57

Sziasztok!

Van valakinek eladó Büntetőjog I. (Általános rész) könyve?
Szívesen megvenném.
Köszönöm.

mbc8px # 2015.02.17. 20:59

Sziasztok!

Van valakinek esetleg új BV kidolgozott anyaga?? Hálásan köszönöm.

Samu23 # 2015.01.31. 07:12

Sziasztok!
Én is azt szeretném kérdezni, hogy elegendő-e a rövidített indokolàsú határozat anyagi jog írásbelin?
Köszönöm és minden vizsgázónak kitartás!

Dettike06 # 2015.01.29. 15:16

Sziasztok,

érdeklődöm, valakinek megvan-e a Büntetőjog I. - Általános rész (6.kiadású) jogi szakvizsga segédkönyv? Szívesen megvenném, ha már nincs rá szükség. :)

Köszi!!

Kalappal Mindenkinek!

Detti

irodai asszisztens # 2015.01.28. 14:08

Sziasztok!

Ma voltam büntetőből a Fővárosi Törvényszéken.
Kérdések:
Büntető:
Súlyos testi sértés
Maradandó fogyatekossag, súlyos egészségromlás
Alaki/anyagi halmazat, egység, többség

Be:
Szakértő, szakvélemény, szaktanácsadó
Kötelező védelem a kulon eljárásokban

Bv.:
Elkobzás végrehajtása
Enyhébb fogvatartasi szabályok!

Az irasbelimre 5ost, kaptam, bunti: 4, be: 5, bv ujra!

Sok sikert es kitartást mindenkinek

Jamika # 2015.01.26. 11:28

Sziasztok!

Eladom Hvgorac Büntetőjog I. és II. (Belovics Ervin, Gellér Balázs, Nagy Ferenc, Tóth Mihály) 2012-es kiadású könyveimet. Jó állapotúak, színes kiemelővel bizonyos részek ki lettek húzva bennük. Együttes áruk 20.000,-Ft volt. 10.000,-Ft-ért kínálom őket.
Érdeklődni a +36303970450-es számon lehet.

Vera

Histor # 2015.01.26. 08:55

Sziasztok,

eladnám két Dialóg Campusos könyvemet. (Büntetőjog II. különös rész, illetve Büntetőeljárás jog könyv.)
Egyikben sincs kihúzás.
Nekem mindkettő sokat segített a felkészülésben. Ha bárkit érdekel, írjon.

Üdv.

irodai asszisztens # 2015.01.23. 21:02

Sziasztok! A büntető anyagi jogi irasbelin, ha ítéletet kell irni, nem eleg a rövidített indokolás?

krisztin8 # 2015.01.23. 07:06

Bunugyi!

Szerintem, ha még nem foglalkoztál Bv-vel, akkor arra is kell mindenképp kb. négy nap (persze, ez függ attól is, hogy ki milyen gyorsan tanul...)
Bv-hez azt tudom javasolni, hogy ne a tételsor alapján tanuld és kapkodj a különböző feladott jogszabályok után, hanem először tanuld meg a Bv. törvényt és utána olvasd hozzá az egyéb jogszabályokat.
A szabs. tanulható egy, maximum két nap alatt....

Egyébként: én a Fővárosi Törvényszéken vizsgáztam, a fő hangsúly a bünti általános részén volt, nem kérdeztek elméletet, de büntiből a törvényszöveget szó szerint kellett tudni, akinek ez nem ment, nem engedték tovább vizsgázni...

sylver24 # 2015.01.17. 20:56

irodai asszisztens: Többnyire BH-t szoktak adni, 1. vagy 2.fokú ítéletet kell írni.

Daniel22 # 2015.01.16. 00:07

Sziasztok!

Ma voltam szóbelin büntetőből, és mivel nekem is nagyon hasznosak voltak mások vizsgakérdései, gondoltam, megosztom az enyémeket:

BJ

  • elévülés (fogalma, mennyi, félbeszakítása, nyugvás, mikor kizárt). Kérdezte a tételsorban megjelölt elfogatóparancsos BJE-t is
  • halmazat fogalma, típusai, halmazati büntetés példákkal (ott matekoztunk a vizsgán :) Mondjak példát alaki, anyagi halmazatokra
  • összbüntetés, mikor kizárt, mik a feltételei, hogyan változott 2015. jan. 1-től, hogyan alakul a feltételes szabadság összbüntetésnél
  • költségvetési csalás tényállása (a tényállást nem "szó szerint", de azért pontosan kérdezte).

BE

  • pótmagánvádló ki, mikor léphet fel, mi az eljárás erre részletesen, hol kell a vádindítványt benyújtani, stb.
  • mi a törvényes vád
  • tárgyalás mellőzésével hozott végzés (milyen eljárásfajta, mit lehet kiszabni, van-e és mi a jogorvoslat)

BV

  • felhívás szabadságvesztés letöltésére, ha szabadlábon van az elítélt (ki adja ki, minek kell benne lenni)
  • végrehajtási sorrend
  • a jogegységi, ami szerint ha nem kezdi meg a szabadságvesztést, akkor a csak az egyik szab.veszt-nél kizárt kizárt a feltételes
  • szabveszt félbeszakításának feltételei (ki dönt róla, mikor lehet kérni, beleszámít-e a büntetésbe)

Szabs

  • helyszíni eljárás, helyszíni bírság
  • szabálysértési hatóságok, szabálysértési eljárásban részt vevő személyek

Nagyon rendesek voltak! A fellebbviteli ügyészségen voltam, és rendkívül pozitív tapasztalatokkal távoztam.

Kitartást mindenkinek a szakvizsga-őrülethez :)

irodai asszisztens # 2015.01.15. 21:48

Sziasztok! Büntető anyagi jogbol kizárólag Bh-t szoktak adni? Es ítéletet kell hozni vagy csak leírni a bh megoldását?

SchTünde # 2015.01.07. 09:35

Sziasztok!
Van egy eladó büntető eljárás könyvem. (Dialóg Campus, 2014-es, az első 30 oldal van aláhúzva a többi érintetlen)
Ha valakit érdekelne, írjon.

kiguci # 2015.01.06. 16:12

Sziasztok!

Sikerült megfejteni a gmail-es e-mailcím jelszavát.
Jelenleg az alábbi az aktuális:
Felhasználói név: szakvizsga.bunteto
Jelszó: Bunteto1515

Kinga

Keisner # 2015.01.04. 09:45

A bünti könyvet eladtam.

uzsici # 2015.01.03. 20:27

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi lett a közös e-mail cím legújabb jelszava? Továbbá nekem is hasonló a problémám, mint gyuszi83-nak, ezért az lenne még a kérdésem, hogy az azonosításhoz milyen telefonszámot kell megadni, vagy hogy lehet elkerülni az azonosítást?

Előre is köszönöm a segítségeteket és sikere felkészülést kívánok mindenkinek!

gyuszi83 # 2015.01.02. 11:42

Sziasztok!

Először is szeretnék sikeres szakvizsgákban gazdag új esztendőt kívánni mindekinek! :)

Sajnos nem találom a kiutat a sötétlő erdőből...

A jelszó megváltoztatásra került :(