szakvizsga - "B" rész (büntető)


dr.csilla # 2010.09.05. 16:41

Sziasztok!
Hát örömmel olvastam itt a vizsgáitokat. Mindenkinek gratula! Klasszak vagytok! Bízom benne, a bizottságok a továbbiakban is "rendesek" lesznek... :o))) Az én behívóm valahol elakadt, ... remélem a négy hetet tartják értesítésileg.

Kedves Thetys semmi baj, már mint ami a copy-t illeti :o)))) csak most néztem be...

dr. Katus # 2010.09.06. 14:58

Behívót még én sem kaptam, de telefonon elárulta múlt héten csütörtökön egy kedves hölgy, hogy október 4-én lesz az írásbelim. Szóval esetemben nem tartották be a 4 hetet...
Jön még valaki ekkor írásbelizni, illetve ezen a héten szóbelizni?

dr.csilla # 2010.09.07. 10:35

Sziasztok!
Nem jön a behívóm... :o( Tudtok valamit, hogy miért van "elakadva" a behívó postázás?

kondidori # 2010.09.07. 11:03

Ne várjatok a behívókra, tanuljatok! Nekem annó 2 és fél héttel a vizsga előtt érkezett meg a papir.

dr. Juci # 2010.09.07. 11:33

Dr. Csilla, hívd fel őket, barátnőm azt az infot kapta, hogy október első két hetére már be vannak osztva a vizsgázók, ha ebbe beleesel, tudnak időpontot mondani, az azutáni időpontora viszont még készül a beosztás.

Kondidori, persze, tanul az ember behívótól függetlenül, csak egyrészt tervezni kell a szabadságot, meg talán könnyebb úgy beosztani az anyagot, hogy nagyjából tudod, mennyi időd van, másrészt egyik ismerősömnek simán elfelejtették kiküldeni, amikor érdeklődött, közölték, hogy jöhet 2(!) hét múlva, ami az utsó júniusi időpont, ha ez neki nem felel meg, akkor csak szept., sorry.

dr.csilla # 2010.09.07. 12:52

dr. Juci! Köszi, már felhívtam őket itt kínomban, és megnyugodtam, hogy majd október közepén kerülök be.
Eredetileg szeptember végét kértem, de a munkám is másként alakult, úgyhogy most ennek a hírnek örülök. Sajnos még dolgoznom kell, de igy már könnyebb, mert nagyjából tudom, hogy mikor lesz.

Kondidori, aranyos vagy, ahogy biztatsz minket, :o)))) persze hogy tanulunk, csak igy meló mellett a bizonytalansággal nem olyan hatékony.... de hisz tudod Te is! Jóóó Neked, Neked már a múlt ez az egész... :o))) mi még szüttyögünk egy keveset (!) :o))

kondidori # 2010.09.07. 13:09

Nem akartam senkit megbántani, tudom hogy mindenki tanul. Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ne várjatok a behívóra, mert pl. nekem soha sem tartották a 4 hetet. (3-2,5 héttel előtte szokott megjönni) Mindig telefonon sírtam ki az időpontot.

dr.csilla # 2010.09.12. 14:16

Kedves Macii, nagyon klassz, hogy túl vagy, gratulálok! :o) És a beszámolód is köszön/jük, köszönöm.

Kondidori: - szerintem senkit nem bántottál meg! Én pl. jót nevettem az egészen, és igaz, tanulni kell, nem a postást lesni! :o) Szóval aranyos volt, ahogy először irtad, hogy "tanuljatok"... tényleg jó volt, mert ezt csak mi tudjuk, hogy milyen, ....

lepti # 2010.09.14. 07:39

Sziasztok,

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy az előzetes letartóztatásnál a maximális 3 év még minig hatályos, vagy most már a szabadságvesztés tartamához igazodik.(a törvényben jelöli a változást, de a könyv a 3 évet írja).
köszi

lepti # 2010.09.14. 07:45

Az elfelejtettem írni, hogy az előzetes letartóztatás megszűnésésre gondoltam, időtartamára.köszi

dr. Juci # 2010.09.14. 08:04

Szia Lepti!

Júl. 1-től változott a Be-nek ez a része, felnőttkorúaknál 1, 2, 3 ill. 4 év a max. a büntetési tétel függvényében kivéve az ügydöntő határozat kihirdetése után elrendelt vagy fenntartott előzetes, a harmadfokú eljárás és a megismételt eljárás esetét, fk-ra pedig értelemszerűen vonatkozik a 132. § (3) a) - vagyis max. 1 év, ha 3 évnél nem súlyosabban büntetendő a cselekmény, efölött pedig továbbra is max. 2 év.

lepti # 2010.09.14. 13:21

Dr.Juci,

Köszi szépen.

Édrien # 2010.09.14. 15:34

Sziasztok!

Valaki segítsen már abban légyszíves, hogy a bv-s részt, azt az első 23-at honnan érdemes tanulni?
Összevágtam tételenként a jogszabályokat, de erre itt nincs idő...:)
A jogbyethos-os bv-s,utolsó kidolgozás jó vagy van vmi rövidebb?

Köszi,Édrien

hunfrakk # 2010.09.14. 15:42

hány napod van rá?
én a Vókó György által írott BV tankönyvre szavazok
(ha van legalább 4-5 napod BV-re, az nagyon jó)

Édrien # 2010.09.14. 17:56

Hú,4-5 nap az nincs bv-re...
2 nap max. reális arra a 23 tételre, ezért kellene vmi egységes, jó kidolgozás. 3 tételt már néztem jogszabályból, az nehezen haladós:(

Azért köszi a tippet hunfrakk!

Más ötlet???

kondidori # 2010.09.14. 18:22

Hát pedig 2 nap alatt csak a jogszabályt tudod átvenni, de nálunk bőven elég volt mindenkinek a Bvtvr, a Bvszabályzat meg a Szabsért tv..

Thetys # 2010.09.15. 08:01

Édrien, nekem is 2 napom volt Bv-re, és a vizsgán bőven elegendő volt a webatus-s 105 oldalas kidolgozás. Szabsért. részhez nézd hozzá a törvényt, mert aug. 19-el ugye változott pár dolog. Tőlem keveset kérdeztek, de valószínű azért, mert Polt Péter a Btk-n kívül belement Be-be, meg Bv-be is.
Másik, hogy hiába van kiemelve, hogy CSAK a hatályos joganyag kell, tőlem megkérdezte a kényszergyógykezelésnél, hogy milyen szabályozás volt május 1. előtt (és vajon miért volt szükség a módosításra).... Ha nektek is novissimás 2010. januári BTK-ok van van, akkor ott érdemes nemcsak a máj. 1 utáni szöveget, hanem az előtte lévőt is átfutni.

dr. Juci # 2010.09.15. 08:20

Csatlakozom a bv-re 2 napot szánók táborához, egyszerűen nem ér többet, ha valami kretén részletszabályra kíváncsiak, legfeljebb így jártunk, de ahogy itt olvasgattam, inkább fontos/alapvető dolgokat szoktak kérdezni. A tételsorról szimplán az a véleményem, hogy vasvillával hajigálták össze, és hát az alapjául szolgáló joganyag sem egy matyóhímzés, próbáljuk valahogy megemészteni. Édrien, mikor vizsgázol? Ja, és én is jogszabályból tanulom a bv-t, semmi könyv meg kidolgozás, nincsen cérnám nézegetni, hogy mi változott, mi nem.

Babszi09 # 2010.09.15. 13:36

Sziasztok!
Édrien, csatlakozom, most nyomom a bv-t, 2 nap elég(kell, hogy legyen). Én is csak jogszabályból tanulok, a Bv.tvr-t, a Bv.szabályzatot egészben, bv. szervezetből a fontosabbakat. Igaz, a szabsértre egy külön napot szánok, az a 3.nap. Én is első olvasásra összeolvasgattam tételsor szerint, ahogy az egyes szakaszszámok meg voltak jelölve, de most, hogy tanulom, látom, semmi értelme. Előlről a végéig át kell nézni ezt a kettőt+lapozz bele a bv szervezet-be is, csak az alapok miatt. Remélem, javítóintézetet és pártfogó felügyeletet nem kérdeznek olyan alaposan, hogy a külön erről szóló jogszabályok is kellenének.A 9/2002 Im rendelet pedig felejtős(Kondidori rád hallgattam + úgysem lehet/érdemes befogadni, ha valaki már látta, érti)
Én 23-án megyek. Jön még valaki akkor?
Kitartást mindenkinek! Én már alig bírom ezt a zombizást.

Édrien # 2010.09.15. 13:50

Thetys, köszi szépen a megerősítést...Úgy láttam én is, hogy a 105 oldalas kidolgozás bv-s része korrekt. A szabálysértéssel nincs problémám tv-ből.
Nagyon nehéz tanulni ezt a B részt, irigylem aki túl van rajta:) Gyakorlat nélkül VÉRT IZZADOK.
A tapasztalatok alapján két bizottság van, aki várja a magolást, meg aki a magolást alkalmazva a gyakorlatban kéri. Na melyik a jobb?? :)

Dr. Juci, az időpont 09.29. Jó az a kidolgozott, végülis -talán- 2008-as, csak nem változott oly rengeteget.
Egy kívánség részemről -ha a vizsgabiztos nézegeti az irkafirkát-elítélek jogai és kötelességei:) KÖSZI
Örülök ha megbírok majd szólalni a bünti+be után...

Hajrá mindenkinek és nagyon gratulálok akik már véghezvitték...

lepti # 2010.09.16. 08:27

Babszi09,

Én is 23-án megyek éééés... a zombi kifejezés rám is nagyon találó! A bv-t én is a webatusból vettem át, kijavítgatva a változásokat a memorizálásra 2 napot szánok. Most még a be-t gyűröm! Az a baj, hogy a különös részi tényállások már ki estek, pedig múlt héten néztem! Katasztrófa!!

ates66 # 2010.09.16. 15:15

Hátha tud valaki segíteni… Csiripelik a madarak, hogy közkézen forog az eddigi büntető anyagi jog írásbeliken szerepelt jogesetek gyűjteménye, vagyis a BH-k, amik eddig előfordultak, és az írásbeliken szerepelt feladatok bj-ből. Nincs esetleg meg valamelyikőtöknek???????
Nagy segítség volna és megköszönném, ha valaki elküldené e-mail címemre: osziattila@intelekom.hu

Akik a közeljövőben mennek vizsgázni azoknak sok sok sikert!

Tovább: http://www.jogiforum.hu/…064.31.0.1.1#…


Üdv. mindenkinek :-)

Ates66

dr. Katus # 2010.09.16. 18:33

Szia ates66!

Átküldtem Neked az e-mail címedre, ami nekem a rendelkezésemre áll.
Mikor lesz az írásbelid?

Gevi # 2010.09.17. 13:31

Sziasztok!Az anyagi jogos írásbeli anyagot én is elkérhetném mailben? evi-83@freemail.hu
20-án írok, jön még valaki akkor?

ates66 # 2010.09.17. 14:35

Szia dr.Katus!

Nagyon köszönöm az elküldött anyagot, Gevi-nek már tovább is küldtem.
Bj-ből van kidolgozott tételeim, a Complex e-tananyagát rendeltem meg. Véleményem szerint nagyon jó. Most mentem le, ha szükséged van rá kérlek jelezz és küldöm 1-2 napon belül.

Üdv:Ates66


Üdv. mindenkinek :-)

Ates66