csendháborítás


szebe # 2004.11.10. 10:42

A csendháborítás nincs napszakhoz, időponthoz kötve.
Csendháborítás
6. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja,
harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.
Egyébként a fórumon már sokat foglalkoztunk ezzel.

zoya # 2004.11.08. 14:43

Szeretném megtudni, hogy valóban létezik-e
az este 10 óra utáni csendháborítókra vonatkozó törvény? Lehet, hogy sok ember számára nem okoz gondot az ha este 10-kor még a szomszédja dübörgő zenéjét kell hallgatni, de nekem van egy 7 éves kisfiam, akit szeretnék normálisan, nyugodtan nevelni. Hetente legalább egyszer a kedves szomszédom bulizik (ez nem lenne gond) s még este 10 után sem hajlandó vissza venni a magnó hangerejéből. Többször finoman ilyenkor megkérem, mire ő le is halkítja de az az igazság, hogy én nem vagyok mumus s unom az átszaladgálásokat. Szeretném megtudni, hogy milyen törvényes érvet tudok felhozni a családom s jó magam nyugalmának érdekében. Előre is köszönöm