Végrendelet írás,tanú közreműködéssel?


Biborka # 2024.02.10. 14:20

Üdvözlet.Pár éve párom itthon saját kezűleg írt vegrendeletét elvittük közjegyzőhöz.Én a vároban foglaltam helyet.Kb negyed óra elteltével jött ki a közjegyző irodájából, mondván hitelesítette a végrendeletet.
Ma épp egy kollégáimnak beszéltem erről,és mondta hogy tanúk nem voltak jelen amikor megírta a párom a végrendeletet?
Mondtam hogy nem.Es őszerinte ez nem.lehet hiteles,mert ilyenkor mindenképpen kell két tanú.
Tényleg ez így van?
Üdv Bíborka

drbjozsef # 2024.02.10. 16:15

Biborka,

Ha saját kezével írta, akkor nem szükséges tanú.
De ettől függetlenül sok alaki feltétel van, aminek ezen kívül is meg kell felelnie, hogy érvényes legyen.
Ha a közjegyző hitelesítette a végrendeletet, akkor feltehetőleg ezeket az alakisági feltételeket ellenőrizte, és rendben találta.
(Ha pedig nem, akkor ott előtte rögtön tehetett is egy azonos tartalmú közvégrendeletet is akár)

Egyébként olvasd el a Ptk. 7:10.§ - 7:19.§-okat, különösen a 7:17.§-t.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.10. 18:16

Ha közjegyző közokiratba foglalta azt a végrendelet, akkor az elég biztosan érvényes. Márpedig úgy tűnik abba foglalta. Ti. a letevéshez nem kell negyedóra, sőt a közjegyző se. Elég a titkárnője.

Biborka # 2024.02.10. 19:10

Köszönöm a válaszokat!

Majordomus # 2024.02.10. 20:37

Megnyugodhatsz. Lesz örökség. Feltéve ha te vagy a kedvezményezett.

drbjozsef # 2024.02.11. 06:38

Akkor is lesz örökség, ha nem ő a kedvezményezett. Legfeljebb valaki más örököl.
Meg hát még az sem feltétlen igaz, hogy lesz örökség. Elvégre a saját vagyonával, életében, mindenki azt csinál amit akar...