üzembentartói szerződés


girgo # 2012.05.09. 11:58

Üdv mindenkinek!

A következőkben kérném a segítségeteket.
Van a nevemen egy hitellel terhelt autó, amit szeretnék eladni. Az egyik jelentkező azt ajánlotta, hogy adjam át neki üzembentartói szerződéssel úgy, hogy biztosítékként a tulajdonában lévő (hitelmentes) ingatlanra jelzálogot tesz.
Ha üzembentartóival átadom az autót, akkor ő fizeti ugye a hitelt és a biztosítást. Mi a helyzet gyorshajtás esetén? Kinek jön a csekk?

Valaki lenne olyan kedves és elmagyarázná nekem ennek az egész üzembentartói mizériának a menetét, illetve, hogy mire kell odafigyelni, nehogy belevigyenek valami "rosszba"?

Előre is köszönöm!

Üdv,
Gergő

guba" # 2012.04.20. 07:13

Nem világos, hogy akkor most te vagy a tulajdonos, vagy a Bt., ha pedig a nem te üzemelteted és a tulajdonos sem te vagy, akkor mit jelent az "én autóm"?

krisztibaby # 2012.04.16. 15:52

Üdvözlet mindenkinek.
Tanácstalan vagyok, ezért kérem a Tisztelt Jogász segítségét.

2 évvel ezelőtt bevonták az autóm forgalmiját (tul. vagyok), mert az üzembentartó nem fizette be a súlyadót. A Bt-nél több autó is van, aminek ő az üzembentartója, de mindegyiknek be van vonva a forgalmija. Most az én autómra eső súlyadót ki szeretném fizetni, de kiderült, hogy behajtónál van már az ügy.
Azt szeretném kérdezni, h én ezt rendezhetem-e a behajtónál, vagy csak együtt lehet az összes autóra vonatkozó súlyadót rendezni?
Hogyan adhatom el a saját tulajdonomban lévő autót?

Köszönöm a választ, elég sürgős lenne.

lacika111 # 2012.04.11. 20:43

Tiszteletem!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az én nevemre vásárolt a család egy közeli hozzátartozója egy autót. Mindent ő intézett, de mint kiderült hanyagul. Írtunk üzemben-tartói szerződést is tehát én abban a hiszemben voltam, hogy a kocsival minden rendben lesz, engem baj nem érhet.
Viszont sajnos ez nem így lett, mert aki intézte az adás-vételt késve íratta át az autót a nevemre és most a jegyzőtől kaptam egymás után két levelet is.
A kérdésem arra vonatkozik, hogy az autó üzemben-tartója nem akar együtt működni, nekem milyen jogom van vele szemben? Gondolok arra, hogy például eladhatom-e az autót? Az autó törzskönyve nálam van.
Ha netán megoldódik békésen a dolog kell-e nekem a végén büntetést fizetni?
Egyszerűen tanácstalan vagyok, nem tudom mit tehetnék, ha a másik fél nem akar együtt működni.

jocek74 # 2012.04.11. 15:50

Sziasztok!!!
Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy van a tulajdonomban egy opel kadet gépkocsi ami üzemben tartóival van tovább adva.
Nagy bánatomra az üzemben tartó szét bontotta az autót és le adta a méhbe vasnak.
És persze sem az alvázszáma nincs meg sem a motorszáma és mint kiderült a forgalmija is elveszett az autónak.
Törzskönyve meg nem is volt mivel annak idején hibás motorszám miatt AF-es minősítést kapott az autó így nem adtak ki rá törzskönyvet.
Mit tudok én mint tulajdonos tenni ebben az esetben hogy ez az autó lekerüljön véglegesen a nevemről(ki legyen vonva a forgalomból)?
Előre is köszönöm a segítségeteket!!!!

peetR # 2012.03.28. 19:21

Tiszteletem!
A kérdésem az lenne, hogy van egy tulajdonomban lévő autó (lejárt műszakival. Van rajta kb 8 hónap fedezetlenségi adó.Elkerülhetem a adó megfizetését ha barátnőmre átruházom az üzembentartói jogot? Gondolom új forgalmi.
Kötünk egy új kgfb-t. Utána mehet műszaki vizsgára.?
Milyen költségekkel számoljak?

guba" # 2012.03.27. 17:50

Az ügy jogi megítélése nem egyértelmű, de véleményem szerint igen. Tekintettel arra, hogy az üzembentartói jog nem konstitutív hatályú.

KETRIN84 # 2012.03.27. 11:08

Jó napot!
Én egy autó üzembentartója vagyok. A kérdésem az lenne, hogy a kocsi tulajdonosa kivonathatja-e a forgalomból a járművet a tudtom nélkül, ás az üzembentartói jogom megszüntetése nélkül.
Előre is köszönöm a segítséget.

guba" # 2012.03.26. 11:34

A biztosítást és az adót eleve az üzembentartónak kell viselnie, tehát ha nem lenne bejegyeztetve üzembentartóként, a Bt nem is tudná elszámolni.

autoslafi # 2012.03.25. 18:04

Üdv mindenkinek.
A kérdésem az lenne, hogy a fiam vásárolt egy használt kis tehergépkocsit (2.7 t-s). De nem Ő, hanem a család vállalkozása (bt) szeretné majd használni, Ő pedig teljes költségátvállalással és ellenérték fejében adná át üzemeltetésre. Van-e jelentősége az ÜZEMBENTARTÓ személyének ebben az esetben? Célszerű-e beíratni a Bt-t, vagy éppen, hogy nem? Egyáltalán mi a jelentősége az üzembentartónak? Az fontos, hogy a Bt a gépkocsi összes költségét el kívánja számolni.

atron # 2012.03.25. 15:31

Üdv!
Köszönöm szépen a segitséget

gerbera317 # 2012.03.25. 09:07

Esetleg még igényperrel élhetsz, ha van pénzed az autóban (a beletankolt üzemanyagon, meg az alkatrész-pótláson kívül), a bentlévőséged erejéig.

guba" # 2012.03.24. 15:17

Ilyenkor már kb. annyit, hogy tűröd, hogy a jogosult kielégítse magát az autóból.

atron # 2012.03.23. 16:16

Üdv!
Van egy hatalmas nagy problémám és szeretnék segítséget kérni.Van egy autóm pontosabban én vagyok az üzemben tartója és kaptam egy levelet hogy a tulajdonosa adósságba keveredett és az autóra terhelték az adósságot,így kiakarják vonni a forgalomból. Mit tehetek ilyenkor?? Ha tudtok légyszi segítsetek!!!!

zolimiskolc # 2012.03.10. 06:04

Köszönöm szépen a gyors és korrekt választ!:)

wers # 2012.03.09. 12:57

Én eddig rosszul tudtam, hogy bárki odaadhatja nekem az autóját, ha nálam van a forgalmi, azzal igazolom, hogy jogosan használom, kivéve a céges autót, oda kell meghatalmazás?
Ezért is nem szerencsés a forgalmit az autóban hagyni, mert ha akocsit ellopják, a forgalmival igazolni tudják az autót. Hacsak közben nem kerül körözés alá, de addig eltelik némi idő.

Gabicsek # 2012.03.09. 11:57

Esetleges rendőri intézkedésnél a rendőrök le tudják ellenőrizni a tulajdonos személyét a nyilvántartásban.

guba" # 2012.03.09. 10:14

Vezetheted minden további nélkül, semmit nem kell lefénymásolnod sem.

zolimiskolc # 2012.03.09. 08:54

Tisztelt fórumozók! Én vagyok a tulajdonos és a feleségem az üzembentartó akkor vezethetem az autómat? Ugyanis a forgalmiban nem szerepelek és hogyan tudom igazolni, hogy az enyém az autó? Másoljam le a törzskönyvét? Ha viszont visszavonom az üzembentartói szerződést az milyen költségekkel jár? Előre is köszönöm.

Gabicsek # 2012.03.07. 12:44

zsoltibatyó!
A biztosítást - ha van üzembentartó -, csak az üzembentartó kötheti meg. (tulajdonos már nem)

zsoltibatyó # 2012.03.06. 16:32

ÜDV. EGY KIS SEGÍTSÉGET KÉRNÉK BIZTOSÍTÁS ÜGYBEN. VAN EGY SZEMÉLYAUTÓM ÉS EZT ÁTÍRATOM AZ ÉDESANYÁM NEVÉRE AKINEK NINCS BÓNUSZA,DE NEKEM VAN BÓNUSZ 9. ÉS EZT ÉN MINT ÜZEMBENTARTÓ TUDOM ÉRVÉNYESÍTENI? ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET. ZSOLT.

tonika18 # 2012.03.01. 21:46

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogyha én iratnék egy üzembentartói szerződést a saját nevemre, akkor használhatnám-e a gépjárműt külföldön, vagy ezt csak a tulajdonos teheti meg és meghatalmazást kell iratnom a nevemre?
Részletes választ várok.

Előre is köszönöm!

zsolt2012 # 2012.02.29. 17:24

Tisztelt mindenki!

Kérdezni szeretném a szakemberektől és a hozzá értőktől.

Végre hajtható-e (elvehetik),magánszemély vagy más hivatalos szervek átall, személyem ellen indított végrehajtásban azt a gépjárművet ahol én csak üzemben tartó vagyok és a bank a tulajdonos?

A választ előre is köszönöm!

guba" # 2012.02.25. 18:02

Szívesen.

DNYdny # 2012.02.25. 17:52

Köszönöm :)