Parkolási büntetés. Mit tegyek?


Szomorú örökös # 2018.04.11. 03:55

Nálunk SMS megoldással start-stop rendszer van és perc alapon működik. Sokkal jobb megoldás, mikor bedobok valamennyit, arra ad egy jegyet, aztán csak mondjuk az egyharmadát parkolom le, mert hamarabb végzek. Itt csak arra kell figyelni, hogy a parkolás végén elküldje az ember a stop szót, mert különben csak 3,5 óra múlva kap figyelmeztetést, hogy hamarosan lejár a 4 óra, amit maximum lehet egy tranzakcióban parkolni.

nonolet # 2018.04.10. 20:12

Fölösleges kavarni ...
Fizesd be amíg nő tovább!!!

- -

Ne számíts méltányosságra.

Hová jutna a világ, ha minden ilyen csip-csup ok mentesítene.

Az, hogy nem jól saccoltál nem mentség.
A saját hibád, hogy nem gondoltál ilyesmire.

Legközelebb már okosabb leszel vagy nem a fizetősben parkolsz.

Vagy éppen sofőrrel viteted magad...

szendy20 # 2018.04.10. 19:10

Megbüntettek, mivel lejárt a parkolási jegyem.
Bíróságon voltam, tanúként voltam beidézve. 12:00-kor érkeztem a parkolóba es 15:00-ig váltottam a jegyet. A targyalas nem kezdodott idoben, kesett a bírónő fel órát, igy csuszott az egesz targyalas. Engem pedig megbuntettek, mivel lejart a jegyem.
Van esely arra hogy kapok igazolast a birosagtol h onhibamon kivul nem ertem vissza? Illetve a fonokom azt mondta hivjam fel a ceget& kerjem a buntetest ceg nevere-igy eltudja szamolni.... Ilyen lehetseges?
Koszonom a valaszokat!
Cintia

websas # 2010.02.09. 05:50

Kedves Zsuzsimama!

Valószínüleg figyelmetlenül olvastam a beírásodat, azt hittem, már téged zaklatnak (parkolási cégről bármikyen disznóságot elképzelhetőnek tartok).

Ha a Fiad nevére jött, akkor kea4 javaslata jobb és egyszerübb is.

websas

kea4 # 2010.02.08. 21:46

Zsuzsimama!

A fizetési meghagyás címzettje a néhai fiad, akkor egyszerűen, ajánlott levélben tájékoztasd a t. bíróságot arról, hogy elhunyt. Mellékelj egy halotti anyakönyv másolatot, és szerintem ennyi.

Üdvrivalgással:
KEA.

Zsuzsimama # 2010.02.06. 08:19

Kedves Websas!

Nagyon köszönöm a tippet, s a segítőkészségedet!

websas # 2010.02.06. 07:43

Kedves Zsuzsimama!

Alábbi soraimat tapasztalatból írom Apósom elvesztésekor hasonló problémák vetődtek fel, sikerült elintézni.

Tehát:

1, A kifogásodban kérd, hogy a Park.cég bizonyítsa az igényének jogosságát.( több irányból fotó az autóról, a feljelentő parkolóőr útvonal naplója stb.)

2, Kérd a Bíróságtól, hogy csak a parkolási díjat vegye figyelembe, a pótdíjakat + kamatokat ne. Hivatkozz arra, hogy a pótdíj stb. célja az "elkövető" büntetése, és nem az örökösé.

3, Ha a Bíróság részedre fizetési kötelezettséget ír elő, (az összeg függvényében döntsd el, hogy megéri e)
kérd a hagyatéki eljárás megismétlését és annak költségeit az igényét későn benyujtó park. céggel való megfizettetését.(Neked ez azért kell mert az örökölt javakkal szemben érvényesíteni tudod az örökhagyó "adósságait" is, és így módósulhat a korábban kirótt illeték is.

4, Ha több örökös is van Őket is vond be.(legalább papírilag, a cél a lehető legnagyobb "gubanc" generálása, tapasztalatom szerint elunják).

(sajnálom ami veled történt)

websas

Zsuzsimama # 2010.02.05. 15:06

Kedves Websas!

Megfogadom a javaslatodat. Köszönöm előre, s várom a bővebb választ!:)

websas # 2010.02.05. 14:28

Kedves Zsuzsimama!

Én megfellebezném addíg is megy az idő.

(Bővebben is írok de most el kell mennem unokát videózni)

websas

Zsuzsimama # 2010.02.05. 12:52

Köszönöm a segítőkészségedet! Az autó a fiam nevén volt, a levelet is az ő nevére küldték, de én vettem át ma. /gondolom, nem kellett volna, de már megtettem../ Hagyatéki igényüket nem jelentették be annak idején.

websas # 2010.02.05. 10:03

Kedves Zsuzsimama!

Kérdések:

Kinek a nevén volt az autó?
Hogyan jutottak el hozzád ?
Ha a hagyatéki eljárás során akkor az igényt ott kellett volna érvényesíteinük.

A Bírósági Fiz.meghagyást Kifogásold meg (fellebezés)

websas

Zsuzsimama # 2010.02.05. 08:56

Tisztelt Hozzáértők!

Kérem, legyenek szívesek elmondani a véleményüket az ügyemmel kapcsolatban! Fiamat 2008. júniusában megbírságolták, amelyet ő nem rendezett. A mai napon kaptam kézhez egy bíróság által küldött fizetési meghagyást a díjtartozásról. Önök szerint ebben az esetben nem érvényes az 1 éven túli elévülés?? A bírósági iratban szerepel egy tértivevény még 2008. augusztusi dátummal, amely szerint a fiam átvett valami papírt ezzel kapcsolatban, de mivel Ő elhunyt azóta, így már nem tudom meg, hogy mi állt abban a levélben.-gondolom felszólítás- Önök szerint a bíróság hozhat erről a 2008-as tartozásról jogerős határozatot 2010-ben? Kikell fizetnem ezt a bírságot?

Köszönettel:
Zs.

Becsoft # 2010.02.03. 13:56

Ha megkapom a 8000-ről a csekket és befizetem, akkor utána már nem kell számítanom közig. bírságra?

ferrke # 2010.02.03. 13:13

Ha a 8000-t kifizeted tiszta vagy.
Amennyiben nem jön a közig. birság 30 000 pénzért.
Olvass utánna az objektiv felelőségnek...

Becsoft # 2010.02.02. 22:10

Kaptam egy cetlit a szélvédőmre: http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg
Most akkor megbüntet 8000-re, plusz még fel is jelent, ami plusz 30000? A kocsival én parkoltam szabálytalanul, de édesapám nevén van. Kit büntetnek ebben az esetben? Küldenek adatkérő lapot, amiben rám hivatkozhat? Nekem nincs keresetem, fizetni meg nem fogok, át lehet ezt váltani közmunkára valahogy?

Köszönöm a segítséget!