Ingatlanügyek


gizi39 # 2013.04.10. 14:19

Kár gúnyolódni. Azért kérdeztem, mert nem vagyok jogász. Azt sem tudom, mit jelent: közhiteles.

Számos cikkben olvastam, hogy xy "kivonta" a terhelt vagyont, vagyis eladta, ezért büntető eljárást indítottak ellene.

Aztán olvastam arról is, hogy építtető hitelt vette fel a lakóparkra, melynek maga a leendő lakópark volt a fedezete.

Felépítette, eladta, olyan szerződést kötött a vevőkkel, melyben el volt rejtve egy körmönfont mondat, ami azt tartalmazta, hogy tudomásul veszi, hogy az általa megvásárolt ingatlan a hitel fedezete.

Az eladott lakópark ellenértékét nem fizette ki a banknak, bottal üthetik a nyomát.

Most kilakoltatják a vásárlókat, mert a bank mint fedezetet, viszi az egészet.

Ha tudnám, hogy a jogi "tolvajnyelvben" :D mi mit jelent, ha értelmezni tudnám a törvényeket, akkor nem fordulnék a Jogi Fórum jogászaihoz.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.10. 15:23

Nem olyan bonyolult ez. Keress másik eladó ingatlant, van még. Ha írsz nekem privátban, én is tudok ajánlani egyet Almádiban. :) Az tényleg tehermentes.

gizi39 # 2013.04.13. 09:31

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Köszönöm szépen. Ha nem kérnek érte négy-öt milliónál többet, kifogástalan állapotban van, kényelmesen elfér benne öt ember, a parthoz is közel van, lehet, hogy érdekel minket. :)

Üdvözlettel: gizi39

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.13. 11:02

Nem mondtad, hogy sátrat szeretnél.

gizi39 # 2013.04.14. 13:51

Kovács_Béla_Sándor!

:-))))))
A gondok közepette ez a fanyar humor rám fért, igen jól esett.

Üdvözlettel!
gizi39

Zoltanuss # 2013.04.15. 04:55

gizi39 gizi39 !

látom vetted alapot !
Egyébként én is belefutottam ilyen ügybe. Kínáltak egy lakást ,ami viszonylag jól nézett ki, de a szemlén kiderült teher van rajta, nem is kevés.

Egy kb. 18 millás lakáson volt 30 millió.
Igaz adták volna 10 ért, de a 20 millával mi let volna?
Így megköszöntem a tájékoztatást és tovább álltam.

wers # 2013.04.15. 06:17

gizi! nem gyanús, hogy az általad kiszemelt ingatlan túl olcsó? (nem mindig az olcsó kerül kevésbe)

kisluci # 2013.04.15. 13:08

Tisztelt Fórumozok!

Segítsélgüket kérném egy igen szomorú helyzetben.
Volt egy 15 MFt-ot érő ingatlanom, amit a bank eladott egy szlovák nő által vezetett KFT-nek csomagban, egyedi engedményezés alapján.
kb. 1-2 MFt-ért vehette meg. Sűrgősen áron alul eladta 7,5 MFt-ért. Az adós nem én voltam, hanem volt férjem, akit fenti KFt nem is keresett, csak engem hivogattak. és mivel jelzálogkötelezett voltam elvitték tőlem a lakásomat.
Pert indítotam a volt férjem ellen, amit meg is nyertem 9 MFt megfizetésére kötelezeték, persze ebből egy fillért sem fogok látni.
Bepereltem a KFt-is, de sajnos nem volt ügyvédem, csak egy kijelölt, aki nagyon ógy tünt, hogy nem engem hanem a KFt-t képviselte. 2 tárgyalás volt, kb 10-10 perc. Persze vesztettünk.
El vagyok keseredve, nem tudom hová fordulhatnék. Kérem aki tud segítsen.
Jogos hogy 1-2 MFt-ért elvisznek egy 15 MFt-os házat és féláron eladján és utcára tesznek?
Volt férjem meg röhög a markába, megszabadult a hiteltől
Várom válaszukat

wers # 2013.04.15. 13:24

15 MFt-os házat és féláron eladján és utcára tesznek?
Nem túl igazságos, de nem törvénytelen (és nem vagy egyedül)

Az egy másik kéréds, hogy miért nem törekedett a bank a veletek való megegyezésre, 1-2 millóért talán ti is meg tudtátok volna venni.

florinda # 2013.04.15. 13:43

Azért Kisluci helyzete elég bonyolult.
A volt férje volt az adós, aki meg "röhög a markába, mert megszabadult a hiteltől".
De kié volt az ingatlan?

ObudaFan # 2013.04.15. 13:45

Egyáltalán bírósági végrehajtásban, vagy azon kívül történt az értékesítés?

kisluci # 2013.04.15. 14:06

Hát épp ez az, hogy nekünk nem ajánlották fel.
Amugy bizonytalan követelésként adták el, ugyanis már 2004-ben felmondták ezt a hitelt és csak 2009-ben adták el

kisluci # 2013.04.15. 14:20

Kedves Florinda az ingatlan csak egyedül az én nevemen volt, ObudaFan árverés utján beszámolták 10,5 MFt-ba mivel természetesen Ők voltak az egyedüli vevők, adtam be a végrehajtás kilakoltatás ellen kifogást, de szerintem nem is továbbította a végrehajtó a Bírósághoz, lehet meg kéne próbálnom benyújtani?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.04.15. 14:40

Azon kívül.... szerintem.

Jogos hogy 1-2 MFt-ért elvisznek egy 15 MFt-os házat és féláron eladján és utcára tesznek?

A bank köthet veszteséges üzletet. Egyébként gyanítom, hogy az adósság csak a körül, 2-4m Ft lehetett.

Ha a férjenek 9m-Ft-ot kell megfizetnie, akkor 9m-ra értékelték az ingatlant.

A Kft-t csak akkor lett volna érdemes perelni, ha az engedményezés szabálytalan volt, vagy az értékesítés a piaci érték 50%-a alá ment.

Ebből a házasságból nem lett volna szabad jelzálogjoggal terhelten kiszállni.

A pénzt meg kell próbálni behajtani.

Valószínűleg ez az egész eredmény, sorozatos hibák következménye. A pénzintézeti megkereséseket komolyan kell venni. Nem szabad megvárni, hogy az ember feje felett mások döntsenek.

kisluci # 2013.04.15. 17:27

Kedves Immaculata!

Kícánom hogy részed legyen benne!
15 MFt-ra értékelte egy igazságügyi ingatlanszakértő. a hitel már 26 mFt-volt, de mint írtam nem én voltam az adós!

kisluci # 2013.04.15. 17:32

Van itt esetleg olyan is aki jogi ügyekben jártas?

Krisztina1980 # 2013.04.17. 19:10

Nekem az a problémám, hogy a volt élettársammal szétmentünk, és meg engedtem neki, hogy a közös lakásunkban maradjon és vigyázzon rá, hogy be ne törjenek. Egy idő szó nélkül elköltözött, és elég nagy koszt hagyott maga után.Szeretném kiadni albérletbe, de nem engedi, mivel a mostani kapcsolata nem jön össze, akkor legyen hova mennie. Eladni nem egyszerű, mert az én részemről van még rajt hitel, amit fizetek. A lakás tulajdoni papírokat is magával vitte, nekem nem hagyott belőle másolatot. Van vmi lehetőség, hogy ki tudjam adni albérletbe, vagy pedig vele fizettetni hogy ő majd használni akarja?

ObudaFan # 2013.04.17. 21:33

Ranger90

Vélhetően csak az apa részén lehet haszonélvezete a leírás szerint
X összeget nem követelhet, haszonélvezettel terhelten lehet így eladni az ingatlant. Vagy meg lehet állapodni a haszonélvezet megváltásában.

bycqul # 2013.04.23. 09:54

Kedves Segítők, Tisztelt Fórumozók!

Nagyon örülnék, ha tudnának kicsi iránymutatást adni abban, hogy hogyan induljak el a következő ügyben. Az 1960-as években édesapám vásárolt egy házat, amit nem íratott át a nevére (jogilag a régi tulajdonosoké a ház). Édesapám 1998-ban meghalt, akkor én próbáltam elintézni a ház ügyeit, de nem sikerült. A ház 6 ember nevén van (örökösök) + van rajt egy 7. haszonélvező. 98-ban megindítottam az átíratást, felkerestem majdnem minden tulajdonost, de még a végére sem értem az egyik volt tulajdonos akadályoztatta a tevékenységemet, így nem tudtam befejezni amit elkezdtem. Most ott tartunk, hogy a ház olyan romos állapotban van, hogy valószínűleg le kell bontatni, de a régi tulajdonosok természetesen ennek a költségét nem szeretnék kifizetni így megkértek, hogy indítsam el ismét az átíratást vagy különben ügyvédet fogadnak és mivel a község lakossága aláírásával igazolja, hogy az ténylegesen a mi házunk volt a pert ők nyerik. Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy mi a teendőm, merre induljak el, milyen papírokat kell kitöltetnem a tulajdonosokkal stb. ?
Válaszukat, segítségüket előre is köszönöm!

Tisztelettel bycqul

SolnesM # 2013.04.24. 07:04

Krisztina1980 !
Nagyon jó szived van .
Megengeded a volt élettársadanak, hogy használja a lakásod, ráadásul koszt is hagy maga után és elvitte a papírokat.
Most már csak az a kérdés, hogy egyedül a tiéd vagy közös. Ha csak a tiéd, elég nagy balek vagy, nem a papírok miatt, hanem a jó szived miatt.
A papírokat újra pótólni mi sem egyszerűbb. Bemész a földhivatalba és kérsz egy hiteles kivonatot - némi píz fejében.
Ráadásul látom :
mert az én részemről van még rajt hitel, amit fizetek. ” Ez megerősíti az előzőekben mondott megállapításomat.
Birtokba kerülj, papírokat rendezd, majd ráérsz az bérbeadáson gondolkodni !
Ha közös a tulajdon, akkor közösen kell elhatározni a sorsát !!

ObudaFan # 2013.04.24. 07:56

Krisztina1980

Szerintem célszerű lenne ezt a közös tulajdont megszüntetni.

bboris # 2013.04.24. 15:55

Sziasztok!

Telekegyesítéssel kapcsolatban lenne egy rövid kérdésem.

Két egymás melletti, egymással teljesen azonos méretű (több mint 15 éve megszerzett) telek kerülne egyesítésre (az egyik telek a férj 1/1, a másik a feleség 1/1 tulajdona). Az egyesített telekben a felek 1/2-1/2-ed tulajdoni hányadban lennének. A kérdés, hogy ebben az esetben a szerzéstől számított 15 év újra kezdődik, vagy erre a korábbi telkek szerzésének időpontja irányadó a felek vonatkozásában? Ha az egyesített telket eladják mondjuk 1 év múlva, kell SZJA-t fizetni ez után? Ebben az esetben az eredeti tulajdonszerzés időpontja is szerepel a tulajdoni lapon?

Üdv.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.24. 15:59

Nem történik vagyonszerzés, az ingatlan megszerzésének időpontja nem változik.

tornacipo # 2013.04.25. 11:10

Tisztelt Fórumozok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni, az alábbi témában.

Megbízási szerződés megkötésére került volna sor egy ingatlanközvetítő céggel, de a közvetítő képviseletében megjelenő hölgynek nem volt aláírása joga. Ezért kitöltöttük a szükséges dokumentumokat, majd ő ezt elvitte. Miután lízingelt lakás értékesítéséről volt szó, ezért be kellett szereznünk egy meghatalmazást is a lízingbeadó banktól. A meghatalmazást 2013. március 25-én elküldtük az ingatlanközvetítőnek.
A mai napig (2013.04.25) nem érkezett vissza a részükről is aláírt megbízási szerződés. Kérdésem, hogy a meghatalmazás elküldése óta eltelt egy hónap miatt elállási nyilatkozattal el tudunk-e állni a szerződéstől, hivatkozva a szerződés 21-es pontjának megszegésére:

"21. A Megbízott a Megbízási Szerződést - annak részéről történt aláírását követő - 5 napon
belül ajánlott postai küldemény útján eljuttatja a Megbízó részére. A jelen megbízásban nem szabályozott kérdésekben a hivatkozott jogszabályok, valamint a PTK. ide vonatkozó szabályai az irányadóak."

Előre is köszönöm az útmutatást, a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.25. 12:18

A megbízó a megbízási szerződést bármikor azonnali hatállyal felmondhatja.