"És mi van akkor, ha a haszonélvező meggondolja magát, így előzetesen nem tudjuk kifizetni és töröltetni jogot az ingatlan-nyilvántartásból?"
Akkor marad a haszonélvezet.
Haszonélvezet megváltása
- 1
- 2
Kedves Fórumozók!
A következő kérdésem lenne. Vásárolni szeretnénk egy ingatlant, melynek a fele tulajdoni joga az édesanyáé, a fele tulajdonjog pedig a gyermeké (örökölte az édesapától). Az édesanyának a gyermek részére vonatkozóan özvegyi joga áll fenn.
Miként kell az adásvételibe beleírni, hogy az özvegyi jog törlése megtörténjen az ingatlan-nyilvántartásból és hogy ez a teher ne maradjon fenn az ingatlanon?
Nem szeretnénk terhelt ingatlant szerezni.
Köszönöm a választ.
Majd az ügyvéd tudja, aki az adásvételit elkészíti...
Úgy hogy a szerződésben lemond az özvegyi jogáról. Az okiratszerkesztő ügyvéd már látott ilyet hidd el.
Úgy hogy a szerződésben lemond az özvegyi jogáról. Az okiratszerkesztő ügyvéd már látott ilyet hidd el.
Tisztelt Fórumozók!
Egy ismerősom 86 éves és súlyos demens beteg lett, pár napon belül otthonba kell mennie mert nem tudják a 24 órás felügyeletét vállalni. Ilyen esetben hogy tudják eladni az ingatlant, melyen holtig tartó haszonélvezete van. Nincs tudatában semminek, haza már nem kerülhet. Nincs gyámság alá helyezve. Mit lehet tenni? Milyen eljárás szükséges a haszonélvezet megszüntetéséhez?
Várni lehet...
A haoitti anyakönyvi kivonat benyujtása...
- 1
- 2

kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02