Ittas vezetés


monalisa1 # 2007.03.24. 19:35

Ne hidd hogy a pszichológus direkte hülyeségeket kérdezett, nem., mint szakember valószínűleg épp azt akarta felmérni nálad, hogy a közelekedésben a bárányból esetleg leszel-e dühöngő farkas...

Traffic # 2007.03.25. 08:02

T. Moskvichman!

Gratulálok a teszteredményedhez!
Sok kérdés merül fel az utánképzéssel kapcsolatosan, így azt gondolom, hogy nagyon hasznos a beszámolód!
A pszichológusnak adott "hülye" válaszok alapján alkalmatlannak ítélhetnek a közúti járművezetésre, kérlek vedd komolyan!

malcsik # 2007.03.25. 13:32

Hajrá Moskvichman!!

Nekem egy hónap múlva van újabb tárgyalásom.

Traffic!! nem hiába kérdeztem valamit a múltkor tőled.

Moskvichman, milyn autón nyomod most??
Kitartás!!

ÜDV!!!!

Traffic # 2007.03.25. 15:52

Malcsik!

Traffic!! nem hiába kérdeztem valamit a múltkor tőled.

Mire gondolsz?

malcsik # 2007.03.25. 19:02

Kedves Traffic!

Idézem

"T. Traffic!

Egyszerű kérdésem lenne, a tárgyaláson a kirendelt orvosszakértő is szab. sértési kategóriát állapít meg, akkor mikor hoz határozatot a bíróság?

Magyarul ha 6 hónap alatti az eltíltásom, mikor kaphatom vissza a jogsimat??
Mikor születik meg a hivatalos papír, hogy mehetek az okmányirodába?"

Majd elmondom, csak erre adj választ légyszíves..

Előre is köszi...Üdv Malcsik

moskvichman # 2007.03.26. 07:32

T. Traffic!

Tudom, hogy a pszichológus jelentéktelennek tűnő dolgokból térképezi fel elkorcsosult személyiségem minden szegletét. Én arra kívántam utalni, hogy szimpátia alakult ki köztünk, mert szerencsére tudta, hogy csak viccelek. Ellenkező esetben simán lett volna esélyem arra, amit Monalisa mondott. Engedményt is kaptam tőle a képzésből, de ezt ide nem írhatom le. Amit korábban jósoltál, bejött (6 számjegyű összeg). Érdekesség, hogy ha elrontottam volna a kresz-t feltáráson, olcsóbban jövök ki. De azért ezt nem javaslom, senkinek! Találtam egy jó felkészítő oldalt: www.vgyuri.hu. Ajánlom mindenkinek, mert amég nem töltjük ki a tesztlapot frankón, nem lesz jogsink.

Köszönök mindent, kedves Traffic. Jövő héten lehet jogsim, ha minden ok.

T. Malcsik!

Pénteken vettem magamnak egy nagyon zsír Trabantot. Ezen fogom nyomni egy darabig, leginkább anyagi okok miatt. Van ezen kívül mégegy Trabim, sajnos neki elvették a forgalmiját (nincs szerencsém a rendőrökkel). Maradt még egy Moszkvicsom is, de megszabadulok tőle hamarosan. Várhatóan lesz egy Ladám, de nem megtartásra. Plusz ami még nincs betervezve. Tehát autókkal el vagyok látva, csak az a fránya jogsi lenne már a kezemben! Ha helyrejövök anyagilag, akarok egy amerikait a Trabik mellé. De addig még sokat kell dolgozni. Megyek is!

Traffic # 2007.03.26. 14:52

Moskvichman!

Drukkolok neked! :)

Kedves Malcsik!

Egy szót nem értek a kérdésedben:
a tárgyaláson a kirendelt orvosszakértő is szab. sértési kategóriát állapít meg”.
Hogy-hogy is? Valamikor már megállapítottak szabs. értéket? Ha igen, akkor már eleve szabs. eljárás folyna ellened.

Ha büntető folyik, nem látok rá esélyt, hogy az orvosszakértő megváltoztatá az álláspontját a tárgyaláson. Ha mégis úgy hozza a sors, hogy a büntető ügyben a tárgyaláson derül ki, hogy szabálysértési az értéked és 6 hónapot meg nem haladó az eltiltás, akkor a jogerőre emelkedés napján lehet menni az Okmányirodába a jogosítványért.

malcsik # 2007.03.26. 15:57

Kedves Traffic!

Köszi én értem, és gondolom te is "láttál" már csodát, csak sokba kerül.

moskvichman # 2007.03.27. 10:05

Köszi mindenkinek!
Csoda nélkül is sokba kerül!
Várom utánképzéssel kapcsolatos kérdéseiteket!
Rohanok dolgozni...

David NO.1 # 2007.03.29. 19:50

Sziasztok.

Egy évre vették el a jogsimat.
A kérdésem az lenne hogy utánképzésen kell e rész vennem ,ha igen kb mennyibe fog ez nekem kerülni? Válaszotokat elöre is köszönöm

moskvichman # 2007.03.30. 08:30

1 év eltiltás esetén akkor nem vagy utánképzésre kötelezve, ha meghatározott járműfajtától, vagy járműkategóriától tiltottak el.

Ha az eltiltást elrendelő szerv közúti járművek vezetésétől tiltott el, utánképzésen való részvétel után kaphatod vissza a jogsidat.

Az ára személyre szabott, attól függően, hogy milyen programokon kell majd részt venned. Nagyon nem olcsó, annyit mondhatok.

Én ma délután fejezem be a nekem előírt utánképzést.

malcsik # 2007.03.30. 10:45

Kedves Moskvicman!!

Érdekes programok vannak??
Esetleg Need For Speed szimulátor?:))

Na és mikor kapod vissza a jogsidat??

Üdv, jó utat:-)))

David NO.1 # 2007.03.30. 12:56

Az eltiltás alatt is megcsinálhatom az utánképzés vagy csak ha letelt az 1év?

Traffic # 2007.03.30. 17:29

Moskvichman keni-vágja a témát. :)

David NO.1!

Érdemes az eltiltás alatt megcsinálni, mert ha letelik az eltiltás, azonnal visszakaphatod a vezetői engedélyed.

moskvichman # 2007.03.31. 19:11

Sajnos muszáj volt kennem-vágnom, így tudtam belőle jól kijönni a lehetőségekhez képest.

A programokról találsz ismertetőt a kff oldalán. NFS nem volt sajnos. Amiken én voltam azok olyamsik, mint az amerikai filmekben, amikor a megtért alkoholisták körbeülnek, bemutatkoznak, és elmesélik egymásnak a történetüket, meg ilyesmi.

Hétköznap több időm lesz írni, addig közöljétek a kételyeiteket :-)))

dubaj # 2007.04.07. 10:26

Sziasztok!
Nekem is lenne egy kérdésem!
Nekem 0,4 et mutatott a szonda, 5 hónapra vették el a jogosítványom és 55 ezer ft pénzbüntetést szabtak ki, szerintetek a fellebezésbe írhatom, hogy antibiotikum szedése miatt mutatott a szonda, amit már az ellenőrzés alatt is mondtam a rendőrnek (még ha ez nem teljesen így is történt..:)) és nem öncélból kellett vezetnem...?
Van esély arra, hogy csak pénzbüntetést kapok, az eltiltást pedig visszavonják?

Előre is köszi...

Traffic # 2007.04.07. 10:40

T. dubaj!

Ne hivatkozz antibiotikumok szedésére, orvosszakértő 5-10.000 forintért fogja leírni, hogy nincs hatással a vér etilalkohol tartalmára.
Minden másra érdemes hivatkozni.

Van rá esély, hogy csökkentik az eltiltást, de hogy eltekintenének tőle, abban nem bízom. Súlyosbítani nem fogják a büntetésed, ez biztos.

moskvichman # 2007.04.07. 18:01

Tisztelt Dubaj!

Szerezz be egy igazolást a munkáltatódtól (ha van), ami tartalmazza, hogy csak jogsival tud foglalkoztatni. Ez a leghatékonyabb eszköz véleményem szerint. De ez mellett van még sok más enyhítő indok, amiről már írtam (írtunk) korábban.

Bírósági tárgyalást kérsz, vagy megkifogásolod az első büntetésed?
A jogsid leadtad már?

Szerintem is van esély, nem sok, de majd információ-átadással növeljük.

Tisztelt Traffic!

Lesz majd hozzád kérdésem szgk törzskönyvvel kapcsolatban. Szerintem keresek vagy nyitok topicot húsvétkor az Autók-Motorok-ban. Sajnos most nem tudok írni, mert sörözésre vagyok hivatalos :-))

Tisztelt Malcsik!

Írj valamit, Komám! Nagyon eltüntél mostanába. Kitartás! Ahogy telnek a napok, egyre kevesebb van hátra.

Ugyanitt: Moszkvics új és bontott alkatrészei eladók
Kellemes húsvétot mindenkinek!
És dugjátok el magatok elől a slusszkulcsot, ha piáztok!

dubaj # 2007.04.07. 18:52

T. Moskvichman
Nem kérek bírósági tárgyalást, csak egy kérelmet írok, hogy bírálják felül az előző határozatot.
Akkor valószinűleg ezt a munkáltatói igazolást fogom megpróbálni....

Köszönöm a válaszokat!!!

dubaj # 2007.04.07. 19:20

Azt elfelejtettem, hogy nem adtam még le a jogsim, de az nincs is rajta a határozaton, hogy le kéne adni...
Azt nem tudjátok, hogy ha most írok egy kérelmet, azaz nem fogadom el az előző határozatot, akkor igaz még vezethetek, nem lép életbe az eltiltás!?

Traffic # 2007.04.07. 19:40

T. dubaj!

Vezethetsz. Akkor kell leadni a vezetői engedélyt az Okmányirodában, ha a szabálysértési határozat jogerőre emelkedik. A "kérelem" neve feltétlen KIFOGÁS legyen!

moskvichman # 2007.04.08. 07:58

Tértivevényes vagy ajánlott levélben fogja bekérni a jogsid a polgármesteri hivatal (okmányiroda, közlekedés igazgatósági hatóság). Ha az innen érkező levelet nem veszed át, időt nyersz. Nem tudom, hányszor lehet ezt megjászani, egy idő után biztos előszednek.

malcsik # 2007.04.08. 15:40

Sziasztok!

Moskvichman, csíplek nagyon jó fej vagy.
Ápr végén lesz még egy tárgyalásom, ahol az orvosszakértői véleményemet megvizsgálja a bíróság részéről is valaki...remélem pár hét múlva az utakon vagyok ice-tea val a pohártartómban:-))

Amúgy két nap alatt 40 kilométert cangáztam egész jó kis sport ez...ja és sört is ittam:-))
de csak egyet..tudom ez is bűn de más:-)

Üdv mindenkinek...

U.I. holnap Hűsvét hétfő van, bizti lesznek új ügyfelei a rendőrségnek....SENKI SE IGYON NEM ÉRI MEG!!!!!!!!!!!!!!!!
Aztán itt nyávognak, mint mi hogy mefogtak:-((

csaxo # 2007.04.08. 19:11

Sziasztok!
Én tavaly novemberben vezettem ittasan. Leparkoltam, mivel láttam, hogy utánam fordult egy rendőrautó. Már vagy két lépésnyire eltávolodtam a kocsitól, amikor megálltak mellettem és felszólítottak, hogy „közúti ellenőrzés”. Szonda a számban és már vittek is. Azonnal bevonták a jogsimat. Azon kívül, hogy alkoholt fogyasztottam, ami tudom elég, nem követtem el semmit, értek itt az alatt, hogy nem mentem át piroson, nem tettem kárt semmiben. Egyszerűen szerencséjük volt, hogy belém futottak. Ennek ellenére úgy kezeltek, mint ha egy tömött buszmegállóba rohantam volna be.
Én egy „Seres” típusú alkoholmétert fújtam, ami először 0.52-t mért. 15 perccel később már 0.56-ot. Ezt fel kell szorozni 2.2, ha jól tudom, így az eredmény 1,2 a véralkohol szintje.
Én egy ügyvédhez fordultam, ki tudja, hátha tud segíteni, meg hát szegről - végről ismerte a családot. Õ azt mondta, hogy szükségem lesz jogi képviselőre és ő ezt el is vállalta 150ezer ft-ért. Ezért a pénzért vissza szerzi az A és a C kategóriámat, de egy kis szerencsével talán mindent, Bírótól függ.
Azóta eltelt 5 hónap, június 8-ra írták ki a tárgyalást és még semmi nem történt.
A kérdésem az lenne, hogy ez idő alatt tényleg nem lehet semmit sem tenni? Pl. A, C-t visszaszerezni méltányossági alapon….
Így az idő multával nagyon becsapottnak érzem magam, mert azért a rengeteg pénzért úgy érzem, hogy nem csinál semmit a jogászom, olyan, mint ha minden menne a maga útján.

moskvichman # 2007.04.09. 11:10

Szia Csaxo!

A jogsid visszaszerezni nem tudod a tárgyalásig (szerintem).
Ennek ellenére javaslom, hogy írj egy kérelmet a bíróságra, ügyészségre, vagy ocsmányirodába, hogy adják vissza az A, C-t. Eredménye annyi lesz, hogy ezt csatolják az anyagodhoz, és a tárgyaláson ebből lejön a bírónak, hogy mindvégig küzdöttél a jogsidért, ezért biztosan nagyon fontos neked az. Ezt saját tapasztalatból mondom, én is megtettem.

Szerintem jó esélyed van rá, hogy júniusban visszakapd az A, C-t. Ezért viszont az ügyvéded (és Te) jó munkája szükséges.

Előre fizettél az ügyvédnek?
Amikor az én ügyvédem 50e-ért felajánlotta segítségét, én majdnem lefordultam a székről. Azóta sem találkoztam vele.