Jogositvány elvétel


Adamka009 # 2024.05.01. 20:20

Üdvözlöm
Volt egy közút motor balesetem amiben én voltam a hibás. Mai nap megkaptam a határozatot amiben 3 honap A jogosítvány eltiltást kaptam és 90 ezer forint pénz büntetést. Ezzel nem is lenne semmi gondom ha nem nyár eleje lenne amikor jön a jó idő. A kérdésem az lenne ha én fellebezek és új döntést hoznak az idő alatt a jogosítványom megmarad e. Illetve ha bírósági ügy lenne belőlle mert nem fogadom el a büntetést az jár e nekem bármiféle plusz költséggel illetve megnövelhetik e az először kiszabott büntetést. Nekem a célom hogy eltudjam húzni az ügyet pár honapig , nem a büntetés elkerülése. Válaszát előre is köszönöm!

Szomorú örökös # 2024.05.02. 15:58

Adamka009

Mai nap megkaptam a határozatot amiben 3 honap A jogosítvány eltiltást kaptam és 90 ezer forint pénz büntetést.
Ezzel nem is lenne semmi gondom ha nem nyár eleje lenne amikor jön a jó idő.

Megmosolyogtató a második mondatod. Az a baj, hogy a rendőrségen nincsenek évszakok,csakis büntetések
és azok időtartama, hossza. Ha az jelen esetben 3 hónap, akkor nyár végén már talán motorozhatsz.

efi99 # 2024.05.03. 16:57

Bízzál benne, hogy esős nyarunk lesz.

zsolt9830 # 2024.05.07. 16:07

Ha 8 napon belül vagy a határozat átvétele óta, akkor kérj meghallgatást, ezzel eltudod húzni a dolgot. Az én szabálysértési ügyemben is meghallgatás tartását kértem, már több mint egy hónapja volt a meghallgatás de azóta se kaptam semmi határozatot. Esetleg valakinek van valami infója, hogy ilyen esetben (meghallgatás után), mennyi időn belül hoz határozatot a hatóság?