ügyvédi sikerdíj


Aisaneila # 2024.04.27. 15:46

gerbera317 Annyira nem fontos, csak kíváncsiságból érdeklődtem erről, milyen válaszokat kapok. Mi a tapasztalat.

Aisaneila # 2024.04.27. 15:57

Szomorú örökös - 2 évig nem volt hajlandó beleegyezni, azért írtam, most beleegyezett az eladásba. Ami jog szerint megilleti, azt kéri, az ő esetében 20 % De az egyik tulajdonos nem akar fizetni.. Mindenféle kamu tartozást próbál előadni, ki akarja erőszakolni magának azt, hogy ő sokkal többet kapjon. és ha nincs más megoldás, ügyvéd kell és közös tulajdon megszüntetése.. A haszonélvező fizeti a díjait a lakásnak és már az sok neki.. hogy húzza az időt..Mindenki el akarná adni, csak az egyik fél sok millióval többet óhajt elvenni.. Jogtalanul. direkt húzza az időt, hogy majd beleegyezik mindenki.. ezt csinálta már máskor is. Nem velünk.

drbjozsef # 2024.04.27. 18:02

Egy ilyen pernél én nem is igen értem, hogy hogyan akarod értelmezni a sikerdíjat.
Nem hinném, hogy ilyen perre találnál ilyen ügyvédet. Ha az az ingatlan 40 milliárd forintot ér, és ott számít, hogy 100 vagy 500 milliót spórol neked, akkor esetleg.

drbjozsef # 2024.04.27. 18:04

ha nincs más megoldás, ügyvéd kell és közös tulajdon megszüntetése
Kelleni nem kell. Ilyen per nem ügyvédköteles. Ajánlott, azt nem mondom, hogy nem, de nem "kell".

Aisaneila # 2024.04.30. 08:18

Köszönöm a választ! Nem vagyok jogban járatos, ezért próbálok itt is tájékozódni.