AFSZ támogatott képzés


H2011 # 2012.01.20. 13:31

A munkaügyi központ álltal támogatott képzésekre vontakozóan keresem azt a hivatalos leírást, hogy milyen indokkal lehet abbahagyni az adott tanfolyamot anélkül, hogy vissza kellene fizetni a díját.
Az az ötlet, hogy "érdeklődj a munkaügyi központban" nem jó, mindig minden ügyintéző mást mond, és sokszor félretájékoztatnak.
(Jelen esetben munkalehetőség miatt jönne el az illető a tanfolyamról. Nem alkalmi munka.)

Köszönöm,
H.

végrehajtó1 # 2012.01.20. 13:37

Miket mondtak a munkaügyi központban?

Egyébként ezt a kérdést oda tedd fel írásban a vezetőnek címezve.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.20. 13:40

Nagyjából egy indok lehet: elhelyezkedtél.

H2011 # 2012.01.20. 14:11

Igen, elhelyezkedés lenne az ok. Egyik barátomnak tudok munkát, de nem nagyon hiszi el, hogy kiléphet a tanfolyamból, ezért kellene valami hivatlos törvény rész erről.

H2011 # 2012.01.20. 16:05

Valaki nem tudja hol található erről valami információ? Én csak ennyit találtam:

"f) munkaviszony létesítését, illetve egyéb kereső tevékenység folytatását legkésőbb a
munkakezdést megelőző napon, a munkaviszonyt (egyéb jogviszonyt) igazoló okirat
egyidejű bemutatásával az illetékes Kirendeltségén bejelenteni,"

De ez számomra nem teljesen világos, hogy oké bejelenti, de ettől még a tanfolyamot el kell végeznie, vagy sem.

Más fórumokon olvastam olyat, hogy munka miatt sem lehet abbahagyni elvileg, de ennek így nem sok értelme lenne, hiszen a munkaügyi központok azért vannak, hogy az emberek munkát találjanak.

ius latratus # 2012.01.20. 17:21

Abba lehet hagyni, de csak abban az esetben, ha határozatlan idejű munkaszerződést kötsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.20. 17:26

Kötött egy felnőttképzési szerződést. Olvassátok már el!

H2011 # 2012.01.21. 20:44

Nem kapott szerződést.. azt ígérték majd később lesz. Azzal fenyegetőznek, hogy vissza kell fizetnie a tanfolyam árát. Nem engedik el dolgozni.