szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Viktória§ # 2017.02.07. 14:53

Sziasztok!

Meg tudnátok írni a közös e-mailhez a felhasználünevet ill. a jelszót?
Vagy esetleg ha valakinek kigyűjtve megvannak a C-ből a szóbelin leggyakrabban előforduló kérdések, megköszönném, ha elküldené.

tajti.viktoria@gmail.com - ra

Köszönöm, sikeres vizsgákat!

Nora04 # 2017.02.07. 13:49

Kedves Fórumozók!

Sikeres szakvizsgát követően eladóvá vált az alábbi könyvem:
Alkotmányjog(2015)Patrocinium kiadó (kihúzva és a könyvben nem szereplő ABH-k hozzájegyzetelve)eredeti ára 4200Ft.helyett 2500-ért

Átvenni az Örs vezér terénél vagy a 17.kerületben lehet.
Érdeklődni:
dublin@tvn.hu

drscs # 2017.02.05. 16:55

az e-mail cím lemaradt.

csstrasz @ gmail.com

drscs # 2017.02.05. 16:53

Kedves vizsgázók!

Sikeres vizsgát követően eladóvá váltak az alábbi könyvek:

Közigazgatási jog, Patrocinium kiadó, 2016., bolti ár: 4.300,-

Alkotmányjog, Patrocinium kiadó, 2016.,bolti ár: 4.200,-

Az Európai Unió joga, Novissima kiadó, 2015., bolti ár: 4.500,-

Társadalom-biztosítási jog, Patrocinium kiadó, 2016., bolti ár: 4.300,-

Bolti ár összesen: 17,300,- Ft.

Egyben eladó: 12.000,- Ft.

Átvehető: napközben Corvin köz, este, hétvége kispest.

Üdv: drs

B.W. # 2017.02.04. 22:00

Kedves Sorstársak!

Valaki meg tudná adni a "C" rész email fiókjához tartozó jelszót?

Előre is köszönöm.

üdv B. W.

javtam55 # 2017.02.03. 16:29

Sziasztok!

A lentieken túl eladó egy EU jog (Novissima, 2015):

4500 Ft helyett 3500 Ft

Email: javoritamas55@gmail.com

Aithra # 2017.02.03. 14:17

Sziasztok!

Valaki megosztaná a közös emailcímet és a jelszavát!

Előre is köszi!

javtam55 # 2017.02.03. 10:09

Sziasztok!

Sikeres vizsgák után (5,5,4), eladóvá váltak szakvizsga előkészítő könyveim:

Alkotmányjog (Patrocínium Kiadó, 2016)
Közigazgatási jog (Patrocínium Kiadó, 2016)
Társadalom Biztosítási Jog (PAtrocínium Kiadó, 2016)

12800 helyett 10000 Ft az áruk együtt (plusz egy nagyon jó munkajog jegyzet is hozzá)

Érdeklődni e-mailben: javoritamas55@gmail.com

lehob # 2017.02.02. 12:14

Kedves Lujzus!

Nekem is ugyanez volt a probléma a regisztrációkor. A munkahelyeid nevét - amiket manuálisan rögzítesz - próbáld meg rövidíteni, az valószínűleg megoldja ezt a problémát.

(Ja, és a feltölteni kívánt Pdf fájlok mérete nem haladhatja meg az 1 Mb értéket, különben - a látszat ellenére - nem rögzül a rendszerben.)

Üdv: B.

Impossible # 2017.02.01. 11:48

a telefonszám :D

Lujzus # 2017.02.01. 11:23

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, regisztrálás ügyben. Két napja próbálkozom vele, de nem sikerül. A jogi szakvizsga rendszer elektronikus felületén minden mezőt (hibátlanul) kitöltöttem, a szükséges pdf. file-okat feltöltöttem, és amikor regisztrációra kattintottam, „Hiba történt” piros felirat jelent meg, azóta nem engedi meg, hogy akár más e-mail címmel regisztráljak, (gondolom „félúton „ a nevemet rögzítette a rendszer)…. A telefont nem veszik fel, e-mail-re még eddig nem reagáltak. Mi nem jó??

Impossible # 2017.01.31. 11:53

Mikuláskor érkezik a dialóg krampusz. :D

kávés # 2017.01.31. 11:23

Koszonom a hozzaszolast Evi es a tippet a Dialog Campusos konyvre! :)

sznm # 2017.01.31. 09:52

Sikeres szakvizsgát követően eladó felkészítő könyvek polgári jogból.
A könyvek a Patrocinium kiadó gondozásában jelentek meg.
Polgári jog 1 (2015) 2900,- Ft
Polgári jog 2 (2015) 3200,- Ft
Polgári jog 3 (2015) 4000,- Ft
Polgári eljárásjog 1 (2015) 2500,- Ft
Polgári eljárásjog 2 (2015) 2500,- Ft
Érdeklődni e-mailben: sznm0422@gmail.com

Evi85 # 2017.01.30. 08:21

Kedves Kávés!

Én minden vizsgámon használtam könyvet is, hozzáolvastam a jogszabályhoz. Én Dialóg Campus könyveket használtam, szerintem nagyon jók.Valóban vannak, olyan tételek, amelyeket a jogszabály nem feltétlenül fed le.

kávés # 2017.01.29. 22:47

En is arrol erdeklodnek, hogy a jogszabalyok mellett melyik szakvizsga konyveket ajanlanatok? Novissima/ Dialog Campus/ Patrocinium?
Kulfoldon elek, ezert nem tudom oket szemelyesen megnezni, de a "kivalasztottat" kikuldik nekem.
Impossible kerdesere a valasz nemes egyszeruseggel annyi, hogy nem az osszes tetelt fedik le a jogszabalyok es szvsz sokkal elmelyultebb, alaposabb tudast ad az, ha tankonyvbol IS keszulunk.

Impossible # 2017.01.28. 22:17

Dialog campus vs Patrocínium? :D Nem vagyunk még elég öregek a tankönyvekhez? Nem értem, miért nem elegendő a jogszabály. Ha valaki ezt meg tudná magyarázni, szívesen olvasnám. ;) A kidolgozottakról már nem is beszélve...

B.W. # 2017.01.28. 20:22

Sziasztok!
Van esetleg valakinek kidolgozott Tb jegyzete?

Elore is koszonom a választ! Üdv Sz

ZsuzsannaR # 2017.01.26. 19:44

Sziasztok,

akiek van eladó Dialóg Kampus-os Alkj. és Kig könyve (legutóbbi kiadások), kérem, SOS hívjon, és viszem:
30-447-2825

Köszönöm!
Zsuzsi

ZsuzsannaR # 2017.01.25. 17:51

Sziasztok,

van valaki, aki hozzám hasonlóan C szakvizsgára készül?
Olyan jó lenne, ha tudnék vkivel néha beszélni, ha kérdés merül fel.
Amúgy tanult vki a Patrocínium-féle Alk.könyvből?

köszönöm:
dr.rigo.zsuzsanna@gmail.com

kgymarton # 2017.01.23. 14:14

Kedves Kollégák!
Az általam lentebb hirdetett könyvek elkeltek.

Evi85 # 2017.01.23. 09:35

Sziasztok! Munkajog és Tb tankönyv érdekelne megvételre. Nem gond, ha fénymásolat vagy ki van húzva.

kgymarton # 2017.01.21. 08:07

Sziasztok!
Sikeres C szakvizsga után megválnék Novissima kiadós könyvcsomagomtól.

Munkajog, 3. kiadás (eredeti ár: 4.200.-)
Alkotmányjog, 2. kiadás (eredeti ár: 4.500.-)
TB jog, 4. kiadás (eredeti ár: 3.500.-)
Az EU joga, 3. kiadás (eredeti ár: 4.500.-)
Közigazgatási jog, 2. kiadás (eredeti ár: 3.900.-)
A teljes csomag újonnan 20.600.- Ft
A csomag ára: 15.000.- Ft
A könyvek nincsenek kihúzva.
Budapesten megbeszélést követően személyesen átvehető.
Kgymarton@gmail.com

jogbela # 2017.01.18. 08:52

Leírom segítségként az írásbeli tapasztalataimat.
Én most ősszel október 24-én voltam írásbelizni.
Az írásbeli kérdésem a következő volt:

A már előzőleg is leírt külkereskedelmi képviselő ügyet kaptam, amikor a fenti állásra jelentkezővel ma munkáltató megegyezik, hogy Bécsben lesz a munkavégzési hely, rendszeres hazajárással stb. Megegyeznek, hogy a következő hétfőn írják alá a szerződést. Amikor a leendő munkavállaló megy aláírni a szerződést az aláírás előtt veszi észre, hogy megváltoztatták a munkavégzési helyet és Tunisz (Tunézia fővárosa, Észak-Afrika) van a szerződésben Bécs helyett.
Nem írja alá, ezért pár nap múlva kap a cég ügyvédjétől egy fizetési felszólítást 200.000,- Ft-ról.

Írjon a munkavállaló nevében ügyvédi levelet a munkáltatónak!

Az Mt. vonatkozó rendelkezéseit hivatkoztam be egy megfogalmazott levélbe (a rendelkezéseket most nem írom le, mindenki ki tudja őket keresni), amelynek lényege volt, hogy nem jött létre munkaviszony, mert nem került aláírásra és a munkavégzés sem kezdődött meg. Ezért munkaviszony sem állt fenn a felek között.

De, ha aláírásra is került volna a munkaszerződés akkor is a körülmények lényeges megváltozása miatt jogszerű elállási joga lett volna a leendő mv.-nak, mivel a munkavégzés még nem kezdődött meg, így ebben az esetben sem lenne jogosult kártérítésre az munkáltató. A körülmények lényeges megváltozása egy másik kontinensen történő munkavégzés a szóban megállapodottnál. Azonban ez az utóbbi helyzet fent sem áll.

Hivatkoztam arra is, hogy szóban sem jött létre a munkaviszony, tekintettel arra, hogy a teljesítés még egyik fél részéről sem kezdődött meg.

Hivatkoztam tovább arra, hogy a kártérítési összegnél sem került alátámasztásra, hogy az miből tevődik össze, milyen konkrét és igazolt károk érték a munkáltatót ezzel kapcsolatosan.

Kértem a fizetési felszólítás haladéktalan visszavonását a fentiekre tekintettel.

Még behivatkoztam, hogy amennyiben perre kerül a sor melyik bíróság lesz az ügyben illetékes, azonban munkaviszony hiányában álláspontom szerint ez alapvetően polgári jogi követelésként lenne érvényesíthető.

Mindezeket nagyon részletesen, először behivatkozva majd megindokolva írtam le. Összesen 4 oldalt írtam, kis betűkkel szoros sorokban, folyamatosan végig írtam az első két órát, megállás nélkül. Pontosan két óra elteltével adtam be, ha jól láttam 3-ik-4-ikként a teljes létszámból kb. 40-en lehettünk, különböző vizsgarészekből. Tehát az átlag kidolgozási idő a többségnél bőven két óra felett volt.

A szóbelin nem egészítettem ki semmivel, azt mondták a megoldás hibátlan, kicsit talán túl részletes is helyenként, a végén pedig a bírósági hivatkozásra már szükség sem volt, de persze nem baj, ettől függetlenül kiválónak találták.

A fenti leírást különösen ajánlom Cz. K.-nek! Sok sikert kívánok majd!

Evi85 # 2017.01.17. 07:53

Sziasztok!

A munkajog tételsornál a 25. tételnél nagyon sok jogszabály van megadva.Ezeket mennyire kell megtanulni ? Teljesen, vagy csak a vonatkozó részeket?Utolsó vizsga! Mennyire kérdeznek bele? Előre is köszönöm a segítséget!