szakvizsga - "B" rész (büntető)


Jaku # 2009.12.14. 17:25

:))

Kedves Boszika! neked is nagy kalappal!!

Pronyex # 2009.12.15. 10:03

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

Pronyex # 2009.12.15. 10:03

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

boszika # 2009.12.15. 13:53

Kedves Jaku!

Ha jársz még ma fent a neten vagy holnap délelőtt kérlek, hogy írd már le azt a pár mondatot amit a barátod írt a 823-as bv írásbeliről! Teljesen bekeveredtem mert nem tudom hogy EVSZ volt vagy fokozat váltás és már abban sem vagyok biztos hogy jól csináltam. Ha esetleg a tel számod megadod azt is megköszöném, de ha ide nem írnád le kérlek hogy a pozsgai@jms.co.hu ra küldd el és esetleg felhívnálak. Előre is köszi

boszika # 2009.12.15. 13:53

Kedves Jaku!

Ha jársz még ma fent a neten vagy holnap délelőtt kérlek, hogy írd már le azt a pár mondatot amit a barátod írt a 823-as bv írásbeliről! Teljesen bekeveredtem mert nem tudom hogy EVSZ volt vagy fokozat váltás és már abban sem vagyok biztos hogy jól csináltam. Ha esetleg a tel számod megadod azt is megköszöném, de ha ide nem írnád le kérlek hogy a pozsgai@jms.co.hu ra küldd el és esetleg felhívnálak. Előre is köszi

boszika # 2009.12.15. 14:18

Még az email címemet is rosszul írtam nagy idegességemben. pozsgaib@jms.co.hu. Nagyon várom a válaszod mert meglehetősen megijedtem, hogy nem tudom felidézni a feladatomat.

Előre is köszi

Pronyex # 2009.12.16. 09:36

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

bözsi82 # 2009.12.17. 13:55

Jaku!
Nem lehet EVSZ, mert a BH régi, 96-os, és a bv.tvr. 2000-ben történt módosítása nem enged evsz-t, ha eredeti fegyházas volt valaki. Én leírtam piszkozatban a jó megoldást, amikor elutasítottam a 28/A (2) bek. f) pontja alapján, és ez volt a jó. Végül is 3 lett az írásbelim, de a jó megoldás, hogy nincs evsz. Vannak olyan ügyészek is, akik szerint mehet evsz a BH miatt, de a cenzorom szrint sem lehet. Remélem még nem késő a segítség.

bözsi82 # 2009.12.17. 13:57

Bocs Jaku, nem (2) f) hanem (1) f) nem engedi az evsz-t. Elírtam...

Jaku # 2009.12.17. 15:41

köszi..
megoldottam..egy hasonlót húztam:)) 5-ös lett

úgyhogy én is túl vagyok rajta BV 4, Bj 4, Be 5 :)))
véfre pihi, már ha nem kéne menni dolgozni, mert ugye sz összes szabim elfogyott :((

majd leírom a kérdéseket csak most már kéne vmit ennem...

ja és felhívnám mindenki figyelmét, hogy a fórumon és időnként a GYIK-ben lévő válaszok is rosszak!! pl. a fegyházban fegyenc, börtönben rab féle okos válaszért kaptam 4-est, de legalább jót röhögtek, akkora marhaság!!

BOSZIKA bocsi, de csak most néztem a gépet :((

remélem jó lett, majd azért írd meg!!

Csipke # 2009.12.18. 08:32

Jaku,

"a fegyházban fegyenc, börtönben rab féle okos válaszért kaptam 4-est"

Nem valószínű, hogy emiatt kaptál négyest, mert konkrétan tőlem is kérdezték ezt (a kérdés így szólt: hogy nevezik az elítélteket az egyes fokozatokban?), sőt, mindenkitől a csoportból. És a helyes válasz ez volt (amit megjegyzem, én is csak azért tudtam, mert harmadik voltam, és az első emberke elmondta a kérdést).

Egyébként gratulálok!


Csipke

Jaku # 2009.12.18. 21:00

Hello Csipke

amikor én elmondtam ezt a választ, azt tanácsolták, hogy lépjek fel a cirkuszban vagy írjak róla könyvet és kb. 5 percig röhögtek, majd kérték, hogy többször ekkora marhaságot ne mondjak...és kérdezték, hogy ezt honnan vettem, mert ilyen nincs csak a Pillangó című filmben.....

úgyhogy arra következtettem, hogy ez nem jó válasz :))

de köszönöm...a lényeg, hogy meg van!!

Üdv

Pronyex # 2009.12.19. 19:14

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

dr Abu-Dhabi # 2009.12.21. 20:27

Üdvözlet mindenkinek, Boldog Karácsonyt!

kérdéseim a vizsgán:

BV:

  • BV bíró (BB;))eljárása részletekben;
  • mikor nincsen fellebbezés a BB eljárásában (3 ilyen eset van, csak a meglepőt írom le (ez utóbbinak nem néztem utána, csak ahogy nagyjából kiderült a vizsgáztató rávezetéséből...):

2009-es módosítás, amennyiben médiában nyilatkozatot kíván tenni elítélt, akkor engedélyt pari adja, amennyiben elutasítja kérelmet fellebbezhet BB-hez, de innen már nincs 2.fok);

  • fenyítés;
  • EVSZ (6 kivétel, amikor nem lehet), kedvezmények, részletekben;
  • mibe nem számít bele a félbeszakítás;
  • jogorvoslat szabsért-ben;
  • szabsért. hatóságok (általános, bíróság);
  • bíróság szerepe az eljárásban;
  • mondj egy elzárással is sújtható szst-t (én a garázdaságot mondtam, mint utóbb, vizsga után kiderült helyesen, aztán lehet, hogy nem a hatályosat néztem, vagy ő nem;)).

Btk:

  • hatály
  • csalás

stb.
Be:

  • általános kérdések, tanúzási akadály, lelkész, stb.

Utóbbi 2-ből volt még, csak nem emlékszem...

Nekem sokat segített a bizottság, ha valamit nem tudtam, próbálták kihúzni belőlem - nem volt könnyű dolguk -, de végül kiszenvedtük, meglett mind.

Sok sikert!!!

Pronyex # 2009.12.30. 06:50

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

kondidori # 2010.01.07. 13:54

Sziasztok!

Többen kérték, hogy oldjuk meg, hogy a jog.webatu.com honlapra bárki tudjon jegyzeteket feltölteni.
A kérések meghallgatásra találtak, szóval január 7. 01.30-tól bárki feltölthet regisztráció (fiók létrehozása) után jegyzeteket az oldalra.

Dóri

Zummike # 2010.01.07. 14:03

Üdv mindenki!
febr 3-án megyek, vki kapott erre az időpontra behívót? utolsó lesz, remélem túl leszek rajta:-)
üdv,
Zummike

Pronyex # 2010.01.08. 07:51

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó (10.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keressetek, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

piccike # 2010.01.13. 13:50

Üdv mindenkinek!

S.O.S. ! Büntető szakvizsgára felkészítő hanganyagra lenne szükségem. nox8@citromail.hu címre várnám a segítő felajánlást.:) Előre is köszönet érte!!!

Szép napot!

Akiérdekel # 2010.01.15. 07:27

Sziasztok!

Erre a könyvre lenne szükségem:

Herke Csongor – Büntető eljárásjog 2007.

Ha valaki tud segíteni, kérem dobjon erre a címre egy üzenetet: akierdekel@freemail.hu

Köszönöm.

drzsu # 2010.01.18. 06:06

Sziasztok,

novemberben adtam be a szakvizsga-kérelmemet (februárra).Azóta semmi válasz... Ha tudtok esetleg valami elérhetőséget,ahol érdeklődhetek, írjátok meg légyszives.

Előre is köszönöm.

Zsu

cincimóki # 2010.01.18. 12:33

Sziasztok!

Februárban megyek írásbelire bünti anyagi részből.
Mire számíthatok?
Milyen az írásbeli?
Határozatot kell hozni, vagy értékelni a cselekményt?

Minden segítségnek örülnék!

underthaya@gmail.com

Rita

kondidori # 2010.01.18. 15:56

Határozatokat kell hozni vagy fellebbezést kell írni.

évicsibe # 2010.01.19. 08:21

Sziasztok!

Tegnap kaptam meg a behívómat, febr. 25-re (csüt) az OIT-ba. Tudunk vmit az ottani bizottságokról?

Tudom, hogy még van egy csomó időm, de azért picit beparáztam...:)

Előre is köszi

drpony # 2010.01.19. 08:27

Évicsibe,
mindenki az OIT-ba kap behívót, hogy konkrétan hova kerülsz, azt majd csak ott tudod meg. Amúgy általánoságban elmondható, hogy az OIT-ban jók a bizottságok. De mint mondtam, a behívó mindenkinek oda szól...