munkaviszony felmondás


pazs # 2011.09.19. 13:14

Naptári nap.

31525602 # 2011.09.19. 13:04

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy rendes felmondásnál a felmondási határidő (30 nap plusz a sávos időszakba eső napok) az munkanapokr értendő vagy rendes naptári napra (hétvégékkel, ünnepekkel stb.)?

Köszi!

Marila # 2011.09.17. 09:20

Ha az üzemorvos alkalmatlannak talált a munkára akkor nekem kell felmondani? Nem a munkáltatónak kell megszüntetni a munkaviszonyomat?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.16. 19:08

A munkáltató szeretne rokkantsági nyugdíjat igényelni?

Marila # 2011.09.16. 11:24

Nem nem én akarom megszüntetni, de egy üzemorvos által kiállított alkalmatlansági nyilatkozatnál, amiben nem enged dolgozni, akkor miért nekem kellene felmondanom? Nem a cégnek kell felmondani??

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.16. 09:15

Mert te akarod megszüntetni a jogviszonyt.

Marila # 2011.09.16. 08:37

Miért? Arról nem tehetek, hogy megbetegedtem és mondjak le a az egymilliós végkielégítésemről 25 év munkaviszony után? Holott ahogy írtam az üzemorvos is alkalmatlannak talált a munkavégzésre. Ilyenkor nem a munkáltatónak kell felmondani?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.15. 14:31

Szerintem neked kell lemondanod.

Marila # 2011.09.15. 11:58

Segítséget szeretnék kérni!
Egy kicsit összetett a problémám, közalkalmazottként 25 éves munkaviszonyom van. Súlyos szívbetegség miatt tavaly október elejétől táppénzen voltam ez év április végéig, mivel a táppénzemet kimerítettem (mert előtte is gyakran voltam táppénzen ugyan ezzel a betegséggel) így fizetés nélküli igazolt távolléten vagyok a mai napig is. A nyugdíjfolyósítónál már megállapították az 50 és 70 % közötti rokkantságot, de addig nem kaphatom meg amíg állományban vagyok. A munkahelyem nem mond fel, mert orvosilag igazolt a távollétem, mivel, sem könnyű sem nehéz fizikai munkát nem végezhetek. Ezt az üzemorvos is alátámasztotta, alkalmatlannak tartott a munkavégzésre. A cégem nem tud megfelelő munkát biztosítani a részemre, amit el tudnék látni. Az idei szabadságomból összes bent van (28 nap) és a tavalyiból pedig 12 nap, de a szabadságomat sem adják ki.
Állítólag a felmondó levelem is megvan, de nem adják át részemre arra hivatkozva, hogy amíg nem veszem fel a munkát nem adhatják át nekem sem a szabadságomat kiadni nem tudják.
Ez megy már hónapok óta, küldözgetnek jobbra, balra mindenféle hivatalos papírokért, de mindig ott lyukadunk ki, hogy vegyem fel a munkát, amit az orvosaim kerek perec elutasítanak. Így sehonnan semmiféle pénzbeli juttatásom nincsen és a levegőből megélni nem lehet sem a számlákat kifizetni.
Van-e valami megoldás a problémámra?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.15. 11:17

Nyilván, mint minden aforisztikus mondás. De lényegében igaz is - mint minden aforizma.

ObudaFan # 2011.09.15. 10:52

"ha tetten érik a munkavállalót, hogy a munkaidő kellős közepén, engedély nélkül, pocsolyarészegen a hóna alatt egy lopott tolatómozdonnyal sétál kifelé a gyárból. Akkor. Talán.”"

Ez így azért erős túlzás.

durum # 2011.09.15. 10:49

köszönöm. lehet, hogy ijesztgetni akarnak, habár a kézírás a falon, hogy engem oda nem akarnak többet és mindent megtesznek, hogy meg is szabaduljanak.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.15. 10:07

Nem, ez nem tág, nagyon is szűk. (Ahogy egykori munkajog-professzorom mondta: "ha tetten érik a munkavállalót, hogy a munkaidő kellős közepén, engedély nélkül, pocsolyarészegen a hóna alatt egy lopott tolatómozdonnyal sétál kifelé a gyárból. Akkor. Talán.")

Mindig a munkáltatónak kell bizonyítania.

durum # 2011.09.15. 06:43

Köszönöm, de számomra tág fogalom az, hogy "lényeges kötelezettség szándékos vagy súlyosan gondatlan, jelentős mértékű megszegése adhat okot".

Ugyanis követtem el hibát, mert teljesen új feladatokat kaptam az elmúlt hónapokban, amelynek volt betanulási folyamata is, DE nem szándékosan követtem el, azt nem tudom, hogy a "súlyosan gondtalan" fogalmát kimerítem e, de az biztos, hogy mindegyik hiba korrigálható volt és nem okoztam semmilyen anyagi kárt a cégnek.

Ha mégis felmondanak kinek kell bizonyítani? Van esélyem egy per esetében?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.15. 05:00

A rendkívüli felmondásra a munkaviszonyból eredő lényeges kötelezettség szándékos vagy súlyosan gondatlan, jelentős mértékű megszegése adhat okot.

durum # 2011.09.14. 22:03

Segítséget szeretnék.

Tíz év munkaviszony után 8 hónapos terhesen a munkavállalóm egyértelműen a rendkívüli felmondásra "pályázik". írásban kaptam a napokban egy emailt a főnökömtől, hogy a munkám az elmúlt hónapokban elfogadhatatlanul romlott, ami részben igaz, részben mondva csinált. Követtem el hibákat, de nem többet és nem kevesebbet mint bárki más de nem okoztam semmilyen súlyos gondot a cégnek. Egyértelmű, hogy a szülés előtt meg akar tőlem szabadulni és sajnos benne van a pakliban, hogy megteszi.
Kérdésem: milyen mértékű vétséget kell elkövetnem ahhoz,hogy alapozott legyen a rendkívüli felmondása, beperelhetem, kinek kell bizonyítani stb.?
Kérem, hogy valaki segítsen, vagy ha tud ajánlani egy ügyvédet, aki ez ügyben jártas, akkor azt is megköszönöm.

névtelen68 # 2011.09.14. 06:25

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni, hogy támogatással foglalkoztatott személy, hogyan tud felmondani és hogy vannak e valamilyen következményei a felmondásnak?

Köszönöm

N.Miklós # 2011.09.03. 18:10

Tisztelt Fórumozók, Szakértők!

Segítségüket szeretném abban kérni, hogy a 9/1995. (II.3.) Korm. rendelet a köztisztviselők képesítési előírásairól szóló rendelet 2. számú melléklet II. 2. pontja alapján határozta meg a munkáltatónk a feladatkörünket a munkaköri leírásunkban.

Végzettségünket tekintve: okleveles gazdasági agrármérnök, illetve gazdasági mérnök pénzügyi szakirányú végzettséggel rendelkezünk.

Már 3 éve dolgozunk ebben a munkakörben és a hivatkozott Korm. rendelet alapján úgy tudtuk és úgy is voltunk besorolva, hogy a végzettségünk megfelel a „főiskola szintű közgazdasági felsőoktatásban szerzett szakképzettség” feltételének.

Most pedig olyan információ jutott a birtokunkba, hogy a végzettségünket tekintve nem vagyunk képzettek a munkakörünkre!

Kérdésünk, hogy ez valóban jogos-e?
Ezek a végzettségek akkor most a pénzügyi felsőoktatás alapszakjai közé sorolandók-e vagy az agárba?
Milyen korm. rendelet szabályozza ezt?

Válaszaikat előre is köszönöm: N. Miklós

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.03. 17:54

Nem mondhatnak fel.

nagycuki # 2011.09.03. 16:41

Tisztel Hölgy/Úr!

Érdeklődöm, hogy ha a jelenlegi munkahelyemen ismét munkába állok- a GYED lejárta után- és ha esetleg felmondanának, akkor utána tudnám-e ismét igényelni a GYES-t? Egyáltalán felmondhatnak-e akkor ha egyből kivenném a felhalmozódott szabadságomat, és ez idő alatt kapom a felmondó levelet?
Illetve ha a jelenlegi munkakörömben nincs szabad pozíció akkor milyen lehetőségeim vannak? A szerződésemben rögzített bért köteles-e a munkáltatóm fizetni nekem, még ha egy másik munkakörbe helyez is át? Én köteles vagyok ezt elfogadni?
Várom mielőbbi válaszát, köszönettel és tisztelettel:
Zsuzsi

végrehajtó1 # 2011.07.05. 15:26

Beka11

38.000,-Ft volt a fizetésem és mivel kevés járulékot tudtak tőlem levonni így az elkövetkezendő 3 hónapban
19.000,-Ft-ból kell megélnem.

Mi az hogy nem tudja levonni?Kb:10% a járulék azt letudja vonni...Valamint le is kell neki vonni..Valami nem kerek...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.05. 13:23

Mennyit kapnál, ha nem lettél volna közmunkában foglalkoztatva?

Beka11 # 2011.07.05. 12:26

Szép napot mindenkinek!

Tudna-e valaki segíteni a közmunka programmal kapcsolatban. A mai napig dolgoztam mint közmunkás 91 napot, a munkaügyi központba kellett mennem a leszámolás után a papirjaimmal. Közmunkásként havi
38.000,-Ft volt a fizetésem és mivel kevés járulékot tudtak tőlem levonni így az elkövetkezendő 3 hónapban
19.000,-Ft-ból kell megélnem.
Mivel egyedüálló vagyok a lakás, a rezsi mind az én
vállamat nyomja.
Direkt teszik földönfutóvá az embereket? Mi lesz most?
Gondolom másokkal is ezt csinálják, meddig lehet ezt még tűrni? Senki nem figyel odam az idétlen rendelkezésekre?
Kérem segítsen valaki!!!!!!!

nandy # 2011.03.11. 13:31

Ne haragudj, de nem szeretnék a táppénzcsalásodhoz segítséget nyújtani...

Miattatok szigorítják évek óta a táppénz-szabályokat, csökkentik a táppénz összegét, veszik vissza a passzív táppénz időtartamát (sőt, talán meg is szűnik hamarosan...), miattatok nem mernek lassan már igazi betegség esetén sem hosszabb ideig táppénzen tartani (másokat) az orvosok. Gondolkodj el ezen, mielőtt ilyen zseniális ötleteid támadnak!

mopxmopx # 2011.03.11. 13:10

Tudom. De hála istennek normális az orvosom, és megtudjuk úgy csinálni, hogy indokolt legyen.