Babaváró,tulajdonjog


Zseby14 # 2024.07.20. 12:12

Üdv!
Olyan gondom lenne, hogy elváltam a férjemtől tavaly. Sajnos, mint kiderült elég rosszul jártam.
Válás után nem pereskedtünk, mert az ügyvéd írt egy tulajdonjogi megállapodásról egy szerződést. Amiben az áll, hogy a volt férj átvállal minden hitelt(babaváró,lakáshitel) cserében én kiköltözök. Sajnos én akkor még nem tudtam,hogy nem vállalhat át csak úgy egy babavárót. Mai napig engem piszkál az otp,hogy fizessem be,mert ő nem hajlandó. Viszont állítja,hogy újraházasodik és az otp-ben azt mondták átvállalhatja a mostani barátnője. De nekem sántít a dolog,mert ha annyira átakarja vállalni fizetné,de egyáltalán nem fizet.
Már kaptam levelet,hogy zárolják és kamatos lesz,mert nincs fizetve.
Mit tudok ilyenkor tenni? Tudom,hogy a bankot nem érdekli az ügyvédi szerződés,hogy ő fizeti tovább. Esetleg pereskedni lehet s volt férj ellen,hogy nem tartja magát a szerződéshez?
Sajnos eléggé szorít az idő,mert nem akarom,hogy kamatos legyen. De sajnos így nem túl jó,hogy ő azóta is bent lakhat, babavárót nem fizeti. Nekem se lakásom se semmim és még tőlem is követelik.