Szomszéd beavatkozása adásvételiszerződésbe


olgica50 # 2024.07.03. 01:05

Eladtam egy ingatlanom. Szerződéskötés, vételidíj megfizetése, ügyvédi ellenjegyzés megtörtént. Birtokbaadáskor a szomszédok lecsaptak a vevőmre és rábeszélték az adásvételtől elállásra. 7 évvel korábbi, felnagyított mértékű állapotot mondták el Neki, mint jelenlegi állapot. Hiába mondtuk Neki, hogy nem igaz, amit a szomszéd mond. Hiába látta, hogy nem igaz, amit a szomszédok állítanak, mégis úgy döntött szerződés bontást kér. A szomszédok egy ügyvédet (?) is felhívtak, hogy az magyarázza el Neki az elállást. Azt is megígérték, hogy állják az ügyvédi díját. Közben engem becsméreltek hangosan, szégyelljem magam, fehér asszony létemre be akarom csapni a cigány asszonyt. Megígérték, hogy csalás miatt feljelentenek és tesznek róla sose adhassam el az ingatlanom. Ezzel elérték, hogy a cigány asszony ne költözzön oda. És azt is, hogy körlevélben engem csalónak tituláljon, aki direkt akart Neki rossz ingatlant eladni. Ügyvédi tanácsra a békesség kedvéért beleegyeztem, hogy a vevő az alaptalanul követelt teljes összeget visszakapja és a szerződéstől elálhasson. Szeretnék tanácsot ahhoz, hogy 1) a volt vevőmet becsületsértésért feljelenthessem/beperelhessem, sérelmi díjat kérhessek. 2) a szomszédokat beperelhessem becsületsértésért (nagy nyilvánosság előtt), károkozásért (2 nappal később 2 millió Ft-tal olcsóbban tudtam eladni az ingatlanom), illetéktelen beavatkozásért, rágalmazásért, stb. Ugyancsak szeretnék sérelmi díjat kérni. Mi ennek a menete? Segítségeket előre is köszönöm.