Munkáltatói jog táppénz aalatt


szpigi 1 # 2011.04.30. 12:18

Jó napot!Olyan kérdésem lenne hogy 2010.11.31.én elküldtek a munkahelyemről.Elmentem passzívtáppénzre!Közben kiderült 2010.12-ban hogy állapotos vagyok!Ezt jeleztem a házi orvosomnak mert passzívtáppénzen voltam!Házi orvosom azt mondta hogy jár nekem tovább a táppénz mert ugye terhes voltam már akkor amikor elküldtek a munkahelyemről!A Védőnőhöz is fordultam,a házi orvos és a védőnő is azt mondták hogy kötelesek vissza venni állományba!Ezt jeleztem a Társadalmi Biztosítónak be küldtem a táppénzes papíromat de ők vissza küldték azzal a levéllel hogy munkáltatónak kell tovább küldeni!Ezt meg is tettem de ők elutasítottak,de a levélben az szólt hogy fellebbezhetek 15 napom belül.Ezt meg is tettem fellebbeztem.Azóta nem válaszoltak levelemre!Mit kéne tennem és kihez kéne fordulnom?Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.08. 15:30

Big catnél a pont. :)

the big cat # 2006.11.08. 15:23

Praktikusan pedig, ha úgyis ki forgják rúgni, akkro neked már nem árthat, ha nem követed az utasítását, és viszont.

_Lala_ # 2006.11.08. 13:42

De hogy a Téged érintő kérdésre válaszoljunk: van joga ilyen utasítást adni, de abban a pillanatban, amint más lesz az ügyvezető, és erről értesülsz, kötelességed az elődje által kiadott utasításról értesítened, amennyiben alappal feltételezed, hogy az új ügyvezető az utasítást meg fogja változtatni (mert mondjuk ránézésre a társaság érdekeivel ellentétes).

böhönye # 2006.11.08. 12:29

Köszönöm a gyors és logikus választ. A helyzet azért bonyolult, mert egyrészt egyszemélyes kft-ről van szó és nincs helyettese, másrészt "azzal ment el " a mai napon táppénzre, hogy az említett utasítást kiadta.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.08. 11:37

Aki táppénzen van, az azért van táppénzen, mert egészségi állapota miatt a munkavégzésre képtelen. Ellentmondás van a között, ha ennek ellenére mégis dolgozik. Ugyanis a vezető, amikor utasítási jogkörével él, a munkáját végzi.

böhönye # 2006.11.08. 11:13

SOS ! A főnökömet - aki a lap főszerkesztője - a holnapi napon felmentik, holnapután hozzák nyilvánosságra. A mai napon emiatt már táppénzre ment, egyben utasított, hogy a holnaputáni lapban szerkesztőként olyan cikket helyezzek el, amiből bajom százmazhat.

Joga van-e a táppénzen levő ügyvezetőnek ilyen utasítást adni ? Mit tudok tenni ?