A lézerterápia egyre népszerűbb, hiszen természetes gyógymódot jelent, így nincs mellékhatása. A gyártók minden esetben mellékelik a készülékekhez a használati utasítást, melyben minden, a géppel kapcsolatos információ szerepel. (X)

Ezzel nemcsak jogi kötelezettségeiknek tesznek eleget, hanem bennünket is megóvnak egy esetleges kellemetlenségtől. Most azokat az eseteket fogjuk részletezni, mikor ne használjuk a lézerfényt.

A terápia megkezdése előtt

Mindig, mielőtt elkezdenénk használni új eszközünket, figyelmesen olvassuk el a mellékelt tájékoztatót! A Gyógylámpabolt webáruház által forgalmazott termékek esetében nem csupán a használati utasításra támaszkodhatunk, hanem a személyes tanácsadásra is. Így, ha például Smart Laser lézerterápiás készüléket szeretnénk vásárolni, az eszköz működése mellett megtudhatjuk azt is, mikor és hogyan javasolt a használata.

Azt már tehát tudjuk, hogy a terápia megkezdése előtt szükséges mindenről tájékozódni. Ugyanígy fontos az is, hogy ismeretlen eredetű betegséget, állapotot sose kezeljünk vele! A lágylézer-terápia megkezdését mindig orvosi javaslatra végezzük, és kérjük kezelőorvosunk segítségét a terápia helyes kivitelezésének meghatározásához.

A lézerterápia és a gyermekek

Nagyon fontos, hogy gyermekek 18 éves kor alatt nem használhatják a lézerterápiás eszközöket. Ha gyermeket kezelünk vele, mindig egy felnőtt kezelje az eszközt. 

Csecsemők és kisgyermekek esetén ne használjuk a lézert az orrnyálkahártya bevilágítására, mert az erős fény káros hatással lehet a szemekre. A kutacsok bevilágítása szigorúan tilos, akárcsak várandós nők esetén az alhasé. Ez ugyanis fokozhatja a vérbőséget, ami káros hatással lehet rájuk.

A terhesség ideje alatt nem ajánlott alkalmazni a lézerterápiás eszközöket, mivel nem áll rendelkezésre elegendő információ arról, hogyan hat a lézerfény a magzatra. 

Mikor ne használjuk még a lézert?

Olyan személyeknél, akik súlyos véralvadási problémával küzdenek, nem szabad használni a lézerterápiás eszközöket. Ha implantátummal rendelkezünk, mielőtt kezelnénk azt a testrészt, ahol az implantátum található, kérjük ki a műtétet végrehajtó orvos véleményét a kezelésről. 

Mindenképpen kerüljük a test azon részeinek kezelését, ahol daganat, különösen rosszindulatú daganat van, továbbá a mell és pajzsmirigy területét ugyancsak célszerű kihagyni a kezelésekből.

A gombás bőrfelületek közvetlen bevilágítása is a “tiltólistán” van. Kivételt képez ez alól a körömgomba kezelése az erre a célra kifejlesztett eszközzel. A festékes anyajegyeket se világítsuk meg közvetlenül a lézerrel, mert ez rákmegelőző állapotnak minősülhet. A szemet sem világíthatjuk meg, hiszen az erős fény károsítaná. 

Láthatjuk tehát, hogy bár a lézerterápia sokféle betegség kezelésében nyújthat hatékony támogatást, alkalmazását minden esetben kellő körültekintéssel kell végezni.