A KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Iroda idén negyedik alkalommal hirdette meg jogesetmegoldó versenyét, a KPMG Jövőépítők Programot a magyarországi egyetemek joghallgatói részére. A pályázati felhívásra több mint 100 diák jelentkezett, közülük választották ki a legjobbakat, akiknek a KPMG gyakornoki lehetőséget ajánlott fel.
A KPMG különösen nagy hangsúlyt fektet a jövő generációjának, az egyetemi hallgatók szakmai képzésének támogatására. Amellett, hogy a cég több egyetemmel stratégiai, hosszú távú megállapodást kötött a közelmúltban, a hallgatók számára számos egyéb remek lehetőséget biztosít arra, hogy kapcsolatokat építsenek ki a szakmában, gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek, és felkészüljenek a jövőbeli karrierjükre.
A KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Iroda négy éve indította el a KPMG Jövőépítők Programot, amelyben olyan hallgatókat keresnek, akik meglévő tapasztalataik rendszerezése mellett szívesen tekintenek a jövőbe, és gondolkodnak előremutató jogi kérdéseken.
Az első, írásbeli fordulóban a hallgatók háromfős csapatokban oldottak meg egy komplex jogesetet, amely egy vállalkozás működésével kapcsolatban felmerülő szerződési jogi, munkajogi, adatvédelmi és fogyasztóvédelmi kérdésekkel volt kapcsolatos. A jogeset a klasszikus jogi területek érintése mellett számos olyan kérdést is felvetett, amely a fejlődő társadalom újszerű jogi problémáira reagált, ideértve például az influenszermarketing, az automatikus döntéshozatal, valamint a platformalapú munkavégzés kérdéseit.
„Az első forduló jogeseténél is olyan életszerű feladatot fogalmaztunk meg, amelyhez hasonlóval később, a való életben is találkozhatnak majd a hallgatók” – emelte ki Gera Anna, aki a 2021-es KPMG Jövőépítők Programon hallgatóként vett részt, idén pedig már másodszor támogatta az iroda munkatársaként, szervezőként és zsűritagként a program megvalósítását. „Nagyszerű megoldásokkal jelentkeztek a csapatok, amelyekben nemcsak tudásukat, hanem kreativitásukat is hasznosították.”
A döntőbe jutott hat csapat részére Ferenczik Zoltán, az ügyvédi iroda vitarendezési szakértője tartott felkészítő előadást a jogesetmegoldás gyakorlati lépéseiről és az érvelési technikákról. A megmérettetésen pedig az ügyvédi iroda kollégái és a tavalyi győztes csapat tagjai segítették mentorként a csapatokat a jogesetmegoldás gyakorlati lépéseiben. A feladat során egy, a gazdasági társaságok működésével kapcsolatos jogesetet és az arra vonatkozó kérdéseket kellett feldolgozniuk, majd a megoldásaikat jogilag megalapozottan és strukturáltan előadniuk a KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Iroda szakértőiből álló zsűrinek.
„Azt hiszem, túlzás nélkül állíthatjuk, hogy idén is egy nagyon flottul megszervezett és tartalmas versenyt zártunk. Jó volt látni a csillogást, nem csak a pályázók, de a kollégák szemében is. Tudjuk, hogy egy ilyen verseny mögött hosszú hónapok sok munkája áll!” – tette hozzá Kricskovics-Béli Boglárka, a KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Iroda vezető munkatársa.
A KPMG Jövőépítők Program idei nyertesei:
- 1. helyezett: JogÁSZOK: Fallman Aliz, Kölcsei Viktória, Kovács Bence (ELTE ÁJK, V. évfolyam)
- 2. helyezett: Jogoskodók: Sztrein Virág Brigitta, Kovács Emma, Biró Roland (SZTE ÁJTK, III. évfolyam)
- 3. helyezett: Nehéz (jog)esetek: Horváth Csaba, Kolozsvári Ádám, Kovács Dániel (SZTE ÁJTK, IV. évfolyam)
Döntőbe jutott további csapatok:
- “Ide találjunk ki valamit”: Dani Péter Krisztián, Kajdy Fruzsina Petra (ELTE ÁJK, IV. évfolyam), Kovács Tamara Réka (PPKE JÁK, IV. évfolyam)
- Jogból is megárt a sok: Molnár Örs, Sárkány Tamás, Simon Péter (PTE ÁJK, IV. évfolyam)
- Tripla dupla: Hegedűs Barnabás, Bogár Sára, Kovács Ákos (PPKE JÁK, V. évfolyam)
Az első helyezett csapat tagjai számára gyakornoki lehetőséget ajánlott fel a KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Iroda, emellett minden döntőbe jutó csapat értékes ajándékokat kapott.