A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara és az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központja állatvédelmi szakjogász és jogi szakokleveles állatvédelmi szakember képzésére harmad-, illetve másodízben kerül majd sor.
A pályázatra jogászoknak még augusztus 15. napjáig lehet jelentkezni.
A pályaműveket az Alapítvány által összeállított szakmai zsűri fogja elbírálni. A pályázat során előnyt jelent a magyarországi civil állatvédelemben való aktív részvétel, állatvédelmi témában végzett kutatási tevékenység, illetve a nyelvtudás.
Az Ösztöndíjprogram célja az állatvédelmi szakirányú végzettséggel egyelőre nem rendelkező, de a civil állatvédelemben résztvevő vagy részt venni kívánó diplomások állatvédelmi szakmai fejlődésének támogatása, amelynek eredménye állatvédelmi és hatályos, részletes jogi ismeretekkel rendelkező szakemberek állatvédelemben való részvétele a szakmai színvonal emelkedésének elősegítése, a civil állatvédelem hatékonyságának, társadalmi presztízsének és professzionalizmusának növelése, végső soron az állatjóllét erősítése és az állattartási kultúra fejlesztése céljából.
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány tavalyi Ösztöndíjprogramja eredményeképpen a 2023/24-es tanévben 5-5 fő állatvédelmi szakjogász hallgató és jogi szakokleveles állatvédelmi szakember tandíját állta teljes mértékben. Idén mindösszesen 25 hallgató vehet részt a programban.
Pályázatot nyújthat be olyan 25 és 50 év közötti büntetlen előéletű magyar állampolgár, aki:
- állatvédelmi szakjogászképzés esetében jogászdiplomával,
- jogi szakokleveles állatvédelmi szakemberképzés esetében bármilyen felsőoktatási (egyetemi vagy főiskolás, kivéve jogász és állatorvos) végzettséggel,
- állatvédelem-pedagógusképzés esetében pedagógus végzettséggel,
- állatvédelmi szakállatorvosképzés esetén pedig állatorvosi diplomával és legalább három éves általános állatorvosi szakmai gyakorlattal rendelkezik.
A pályázathoz – a pályázati adatlapon és a végzettséget, nyelvvizsgákat, kutatási tevékenységet igazoló dokumentumokon túl – motivációs levelet is kell mellékelni, amelyben a pályázó kifejti, hogyan hasznosítaná a magyarországi állatvédelem javára a megszerzett tudást.
Az Állatvédelmi Ösztöndíjpályázatra való jelentkezés részletes feltételei ITT találhatóak.
A képzés leírása