Amikor a zselés alapanyag berobbant a műkörmök világába, azonnal sokak szívét rabul ejtette, hiszen számos előnyös vonással rendelkezik, ami miatt nagyon sokan részesítették előnyben, s így a porcelán valamelyest a háttérbe szorult. (X)
Ennek ellenére nem feledkezhetünk meg róla, hiszen egyes helyzetekben, illetve egyes vendégek számára ideálisabb alapanyagnak bizonyulhat. Nézzük, hogyan érdemes bánni vele!
A porcelán megoldást jelenthet jónéhány problémára
Egy professzionális szolgáltatást nyújtó szakembernek a porcelán műköröm sem okozhat problémát, nem igaz? Amennyiben úgy gondolod, rád fér némi ismétlés ezen a téren, vagy szeretnéd ezen a területen is továbbfejleszteni magadat, akkor érdemes a StudioFlash műkörmös tanfolyamát elvégezned. Addig is, míg jelentkezel, és elindul a kurzus, olvasd el ezt a cikket!
A porcelánt nem érdemes száműznöd a kínálatodból, hiszen előbb vagy utóbb lesz olyan vendéged, aki kifejezetten ezt fogja tőled kérni. Ennek lehet olyan oka például, hogy allergiás reakciói vannak a zselé alkalmazásakor, hogy állandóan felválik a zselés műkörme, hogy csak egy rövid időn keresztül szeretne műkörmöket viselni, illetve kellemetlen, égető érzést tapasztal a műkörmös lámpa alkalmazása során. Ezek mind olyan problémák, amelyekre valóban megoldást kínál a porcelán műköröm.
A porcelán alapanyag előnyös vonásai
A porcelán oldható, ami azt jelenti, hogy elenyésző mértékben lesz csak szükség a reszelőre, amikor el szeretnénk távolítani. Már ez egy olyan pozitívum, amiért azok, akiknek vékonyabb, érzékenyebb a körömlemezük, szívesebben döntenek emellett a technika mellett.
A másik a már említett lámpázás elkerülése, hiszen a porcelánnal való munka során ez a lépés kimarad. Így gyorsabbá is válik a munkafolyamat, így időszűkében lévő vendégeknek is ideális választásnak bizonyulhat a porcelán.
Amennyiben polírozunk a végén, elhagyható a fényzselé használata, így egészen biztos, hogy elkerüljük a besárgulásból adódó gondokat.
Hogyan készül a porcelán műköröm?
Ahhoz, hogy porcelánból készíthessünk műkörmöt, be kell szereznünk porcelánport és liquidet. Utóbbiból is többféle változat létezik, még szagtalant is választhatunk, hogy minden esetleges kellemetlenséget elkerülhessünk.
A hagyományos liquidnek viszonylag erőteljes illata van, amit sokan nem kedvelnek, ugyanakkor gyorsan köt, amit nagyon tudnak értékelni azok, akik profin bánnak vele, hiszen időt nyerhetnek általa, azonban kezdők dolgát igencsak megnehezítheti mindez. A szagtalan változat lassabban köt, így több időnk marad a formázásra, viszont kötést követően bufferre lesz szükség a gumihoz hasonlító réteg eltávolításához.
Az UV porcelánt választva ugyan megússzuk a szagokat, biztosítjuk a kényelmes munkatempót is, azonban muszáj lámpát használnunk az anyag megkötéséhez.
Amit még érdemes figyelembe vennünk, az az ecset kiválasztása, ugyanis ennél az anyagnál kizárólag a természetes szőrű változat lesz megfelelő.