Az Európai Unió illetékes tanácsa felülvizsgálta és frissítette az adózási szempontból nem együttműködő országok és területek uniós jegyzékét, amelyből Barbadost törölte, a megmaradt tizenegy ország mellé pedig felvette a Dominikai Közösséget.
Az uniós tanács közölte: Barbados szigetállam már a közösen kitűzött határidő előtt sikeresen végrehajtotta mindazokat a reformokat, amelyek szükségesek a jó adóügyi kormányzás uniós elveinek való megfeleléshez.
A listán szereplő Vanuatu, Szamoa, az Egyesült Államok fennhatósága alatt álló Amerikai Szamoa, Trinidad és Tobago, Guam, Fiji (Fidzsi-szigetek), a Virgin-szigetek, Palau, Panama, a Seychelle-szigetek, valamint a Nagy-Britannia tengerentúli területének számító, a Kis-Antillák szigetcsoporthoz tartozó Anguilla mellé felkerült a szintén a Karib-térségben található Dominikai Közösség, mert az indoklás szerint nem hajtotta végre azokat az adóreformokat, amelyekre kötelezettséget vállalt.
A jegyzék azokat az országokat, illetve területeket tartalmazza, amelyek vagy nem folytatnak konstruktív párbeszédet az EU-val az adóügyi irányításról, vagy pedig nem teljesítették határidőre az uniós kritériumoknak való megfeleléshez szükséges reformok végrehajtására tett vállalásaikat.
Azok az országok, illetve területek, amelyek még nem felelnek meg az összes nemzetközi adóügyi standardnak, de kötelezettséget vállaltak reformok végrehajtására, együttműködőnek minősülnek, és az aktuális helyzet áttekintéséről szóló külön dokumentumban szerepelnek. Ezekkel összefüggésben a tanács arról tájékoztatott, hogy Marokkó, Namíbia és a Karib-térségben található Saint Lucia minden adóügyi kötelezettségét teljesítette, ezért ezeket az országokat el kell távolítani a dokumentumból.
Jamaica kötelezettséget vállalt arra, hogy nem megfelelő adórendszerét 2022 végéig módosítja vagy megszünteti, Ausztrália és Jordánia meghosszabbította kötelezettségvállalásainak teljesítési határidejét, a Maldív-szigetek pedig további négy hónapot kapott az adóügyekre vonatkozó kölcsönös közigazgatási segítségnyújtásról szóló OECD-egyezmény ratifikálására. Emellett felkérték Törökországot, hogy hárítsa el az adóügyi információcsere akadályait és aktiválja automatikus információcsere-kapcsolatát mind a 27 uniós tagállammal.