szomszedok jogai


jamekka # 2014.08.03. 14:27

Kedves fórumozók!

Fel szeretnénk a régi pala kerítés helyére rakni trapézlemezzel kerítést!Ami gátolná az átlátást mivel a szomszéd az elmúlt években töltötte az udvarát és így sima a rálátása az udvarunkra...
Az egy dolog,hogy töltötte ,de hozzá tér-kövezte az udvarát a kerítésünkhöz amit mi tettünk fel pár éve!!
Reggel volt itt a szaki a trapézlemezes kerítéssel kapcsolatban és mondta nem tudja elbontani a régi kerítésünket mert hozzá van építve a szomszédé!Ha elkezdené akkor jönne vele a szomszéd tárköve!!
Ami súlyosbítja a dolgot,hogy meg is van dőlve a kerítésünk ergo egy nagyobb vihar bedöntené és akkor is hozná magával a szomszéd térköveit!De még magát a dőlés ívét és pala lemez íve is ki van tér kövezve...
A kérdés az lenne ilyenkor mi a teendő?Szeretnénk kicserélni a saját kerítésünket,de nem tudjuk mert megrongálnánk a szomszédét vele...
Köszi!

MajorDomus # 2014.06.26. 20:58

Ez is megoldás.
De nehogy már a kérdező alkalmazkodjon a szarházi albérlőhöz.

Perelje be a tulajdonost birtokhaboritás miatt.

Írjon egy kamu birtokvédelmet kérő levelet a Jegyzőnek, amiben kéri hogy a hatóság kérje be a bérleti szerződést és a NAV igazolást arról fizet e a tulaj adót a bérleti díj után, s ezt másolatban küldje meg a tulajnak. A következő héten már nem lesznek ott az albérlők.

Ki van próbálva!

REINZSU # 2014.06.26. 08:14

Kedves fórumozók!
Egy társasházban lakom, ahol a közvetlen szomszédomban albérlők élnek.
A közös folyosón rendszeresen a kisgyermekeik háromkerekű biciklivel tekernek, a hölgy az ajtóm előtt dohányzik vagy a mellettem lévő erkélyen, emiatt sehol sem tudok szellőztetni.
A lakásban egész nap, éjjel is ordítoznak és egy ajtó ki-be csapódik recsegne éjszaka ami természetesen egy panelben áthallatszik.
Amikor udvariasan kértem őket, hogy ezeket szüntessék meg, azt válaszolták, semmi közöm hozzá, és még több bosszantó dolgot találnak ki azóta.
Emiatt már szinte elviselhetetlen a saját lakásomban az életem.Otthon dolgozom számítógépes munkát és már az idegességtől és a csatazajtól nem tudom a munkámat sem végezni lassan.
Az lenne a kérdésem, hogy mivel a lakás tulajdonosának is szótam már emiatt és ő sem reagált a kérésemre, mit tehetnék ennek az áldatlan állapotnak a megszüntetéséért.
Válaszukat köszönöm.

MajorDomus # 2014.06.25. 19:53

A saját ingatlanod karbantartása céljából köteles beengedni.
Az más kérdés hogy újabb szomszéd vitákat generál az ügy.

Egy Spiró csővel oldd meg a tető síkja fölé akkor nem lesz gond.

nyugodtfiú # 2014.06.24. 15:01

Üdv.
Kérdésem a következő lenne.A konyhánkból páraelszívót szeretnék kivezetni a szomszéd felé.Két hete már mondtam nekik hogy át szeretnék menni rácsot felrakni ha kivésem meg a törmeléket is eltüntetném.Minap kihívott az utcára és azt mondta pontosan:(én azt nem engedem meg)
mivel kb.3méterre szembe a kivezetéssel van egy ablak és ők nem akarják hallgatni meg szagolni.Mondtam hogy ezt átgondolom,majd beszélünk később.Csak hogy emiatt nem tudjuk tovább folytatni a konyha festését stb.Bútorok kész és most áll az egész munka.A kertesházunk elég régi,elrendezése adott.A leendő konyhán ablak sincs ezért mindenképp kellene valami szellőző ha tetszik neki ha nem,mert palackos gázlap lessz.Tető felé azért nem jó a kivezetése az elszívónak,mert ott épp gerenda van.
Megtilthatja e a kivezetést?
Vagy mi van olyankor ha nem enged átt hogy befejezzem a munkát?

MajorDomus # 2014.05.15. 21:29

Vigyél neki te!

MajorDomus # 2014.05.14. 18:27

Értem,s az államtitkár úr helikopterrel jár.

MajorDomus # 2014.05.13. 21:25

Lehet hogy tőled várja.
akkor nem a Békési határban van telked!

MajorDomus # 2014.05.12. 21:40

Valószínűleg az ügyfeleivel nem ebben a stílusban,mert akkor több szabadideje lenne.

Ettől függetlenül még igaza van !

cherry

én arra mentem ki a kertbe hogy a szomszéd falat locsolóm 1,4 méter magasan,mert a birka kertész nem állította be, miután cserélte a rotoros fejet..

öntöző kikapcs kertész kiküld beállít
festő pénteken kijavit, szomszéd tegnap pálinkával várt.

ennyi

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.12. 12:46

OFF
Köszönöm!
Rengeteget dolgozik ezen a fórumon
Szerencsére nem csak a Fórumon. :)
ON

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.05.12. 11:26

A csapadékot mindenki a saját telkén belül köteles elvezetni.

Ahogy Monalisa írta, ha lejtősre építette a szomszéd a járdát, akkor a telek szomszéd felé eső részét fel kell töltenie, illetve olyan kerítést kell építenie, ami alul megakadályozza a csapadék átszivárgását.

Az oldalhatáron álló épületek tetejét sem a szomszéd irányába lejtjük, nemcsak építészetileg írják elő, hanem a tisztesség is ezt kívánja.

Cherry baby # 2014.05.12. 11:19

Olvastam már a fórumon, hogy kedvelik Béla a válaszaidat mások is.Már értem miért vagy oly "népszerű".Csak gratulálni tudok a hozáállásodhoz.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.12. 11:09

Öröm lehet a szomszédodban lakni.

Cherry baby # 2014.05.12. 11:05

Köszönöm szépen válaszaikat kivéve Béláét mert azt egyáltalán nem tartom sem segítő szándékúnak sem elfogadhatónak.Hiszti? Hát kedves Béla az építési szakértő nem éppen ezzel zárta a vizsgálatot.De mindegy! Mi is az elvezető csatornát javasoltuk a szomszédnak kedves Rasmanov de hallani sem akar róla.Mert neki az nem tetszik.Csupán ezért.Az tetszik neki majd ha hanyattvágódik a térkövén télen vagy ha nekünk kárt okoz. Jut eszembe a hóeltakarítás sem az erőssége.Inkább megyünk a bíróságra.Mert megyünk, hiszen az ügyet elindítottuk.Csak közbejött ez a kis újabb kedvessége az öntöző rendszerrel.Még egyszer köszönöm Rasmanovnak és Monalisa1-nek is a hozzászólását.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.12. 10:24

Akkor is túlzás az állításom ha az öntöző berendezésen túl 90m2 térkőről folyik a víz alánk annak 16 centiméteres felénk való lejtése miatt.
Akkor is. Egy rendes alapozás árvíztől sem süllyed meg, nemhogy a talajba szivárgó öntözővíztől.
Hiszti.

monalisa1 # 2014.05.12. 09:47

Mi a fenének a 16 cm-es lejtés, télre tán szánkózni akarnak? A szomszéd a saját kerítésével párhuzamosan utólag építsen 30 cm magasságban betonkerítést, így ami víz ott esetenként felgyülemlik - magának okozta.

Az aut. öntöző irányát be lehet úgy állítani h lehetőleg téged az kevésbé zavarjon, bár amilyen aszályos nyarak várhatók valóban minden csepp víz áldásos lehet.

A házad alámosása még messze van (...), ha mégis, az okozott kár- a helyreállítás követelhető tőle.

Cherry baby # 2014.05.12. 08:42

Akkor is túlzás az állításom ha az öntöző berendezésen túl 90m2 térkőről folyik a víz alánk annak 16 centiméteres felénk való lejtése miatt.Az önkormányzat illetve a falo jegyzője felejtős mert ők látatlanban elhisznek mindent.Ha azt mondják gyémánt lelőhely van a térkő alatt akkor azt is elhiszik.Így is túlzás ?Ha nincs megfelelően elvezetve a csapadék víz a szomszéd portán?Vagy a térkő nincs aládolgozva megfelelően?Láttuk kik dolgoztak itt és miből.A jelentésük nem arról szól.Kérem még legyen kedves ezután is elmondani a véleményét.A helyzet nem olyan vicces mint amilyennek elsőre látszott.

Cherry baby # 2014.05.12. 08:15

Vagy rizst is ültethetnék ugye?AMikor meg el kezd a ház süllyedni akkor is örülnöm kellene?Őn is örülne ennek?
Igazán köszönöm ezt a minden elvárást kielégítő válaszát!

Cherry baby # 2014.05.12. 07:39

A kedves szomszédom 1-1,5 méteren belül a házunk mellett annak egész hosszában öntöző berendezést telepített ami naponta önműködően meglocsol illetve alánk locsol.Tegnap egyelőre sikerült meghiúsítani ennek bekötését.Eddig. Kérdésem:Megteheti e ezt büntetlenül vagy hova, kihez fordulhatok hivatalosan segítségért?

MajorDomus # 2014.05.07. 22:03

1.igen
2.nem

MajorDomus # 2014.05.06. 21:07

Megtörtént eset.
ráadásul a panaszkodó szomszéd látott ,, gyanús alakokat,,

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.05.06. 08:00

:) tetszik a B. változat.

MajorDomus # 2014.05.05. 21:28

B,költségmentes változat

ha bunkóék arra térnének haza,hogy az ajtajukat
feszitovassal próbálgatta, ,valaki,, az jótékony hatással van a kapu zárási szokásokra.

MajorDomus # 2014.05.05. 21:24

Lehet.

24.000 Ft beruházás,olajfék(hidraulikus ajtocsuko) a kapu tetejére,gombos zár a nyíló részbe(belül kilincs,kívül gomb).

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.05.05. 18:48

Klau

Nem lehet semmit tenni.

Szecska

Ha engedéllyel épült a tároló, akkor az eladó valószínűleg ehhez hozzájárult.