adósság, és jön a végrehajtó


végrehajtó1 # 2009.10.02. 16:37

Meg tudja-e mondani valaki, vagy az apehtől kell megkérdezni, hogy az adósság részletekben történő megfizetés elutasítását kimondó határozatot követően mennyi idő múlva indítanak felszámolást a cég ellen? A felszámolási eljárás mennyi ideig tart?

A jogerőre emelkedés után.Ha volt végrehajtás és az eredménytelen volt.Ha nem akkor először megprobálják behajtani.

A felszámolás addig tart mig a felszámoló befejezi a felszámolást.:)
Azaz van hogy évekig.
De függ attól is hogy egyszerüsített felszámolás lesz-e vagy sem.Elöbbi elvben gyorsabban lezajlik.

alex2007 # 2009.10.02. 16:30

tehát

alex2007 # 2009.10.02. 16:29

Felmerült még több megoldási lehetőség, de ahhoz kell egy kis idő. Meg tudja-e mondani valaki, vagy az apehtől kell megkérdezni, hogy az adósság részletekben történő megfizetés elutasítását kimondó határozatot követően mennyi idő múlva indítanak felszámolást a cég ellen? A felszámolási eljárás mennyi ideig tart? Ezek most fontos kétrdések számunkra, mert megpróbálunk befektetőt keresni a céghez aki az adóság rendezés után megvenné a céget.Rehát mennyi időnk lehet??? A választ előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.28. 14:24

Még a visszterhes szerződés is lehet fedezetelvonó jellegű, ha a vevő rosszhiszeműen jár el.

nandy # 2009.09.28. 13:33

Ja, és ha valóban megállapítják az ajándékozás tényét, akkor még végrehajtás alá is vonhatják az elajándékozott ingatlant.

nandy # 2009.09.28. 13:32

Az ingatlannyilvántartásból bármikor kikeresheti. Nem ajánlom, hogy most adjátok el, mert az már fedezetelvonásnak is minősülhet.
Továbbá ha a vevőnek nincs pénze a vásárlásnak, akkor az ügylet ajándékozásnak minősül, mely után sok-sok illetéket kell befizetni.

alex2007 # 2009.09.28. 13:20

Köszönöm! És honnét tudja az apeh, hogy milye van a beltagnak? Mármint ingatlana...És mi van ha nincs vagyona a beltagnak? Mivan ha csak a kültagnak van ingatlanja?...(átiratjuk a nevemre pl.)

nandy # 2009.09.28. 13:16

Ha a Bt-n nem lehet behajtani a tartozást, akkor valóban a beltaggal szemben indítanak vh. eljárást. 500 ezer forintot meghaladó adótartozás esetén ingatlant is árverezhetnek.

Az árverésnek nem akadálya a haszonélvezeti jog, bár ilyen joggal terhelten nyilván nehezebb eladni, és az értékét is csökkenti.

alex2007 # 2009.09.28. 13:12

Kérek szépen egy kis tájékoztatást! Ha van egy Bt.aminek kül és beltagja fele-fele arányban magánszemélyként tulajdonosa egy ingatlannak (az ingatlan gazdasági épület és tehermentes!)és az apeh adótartozás fejében nekilát a beltagot végrehajtani, akkor mit fog csinálni az ingatlannal??? Az ingatlanon a kültagnak haszonélvezeti joga van. A cégnek pedig 100 HUF a vagyona. Tehát elárverezhetik-e a házat, ez a kérdésem.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.28. 11:06

Nem vonható végrehajtás alá az a bankszámla, amelynek nem az adós a jogosultja. (A számláknak igazából nincs "tulajdonosuk" a szó jogi értelmében.)

A választ magad is kitalálhattad volna, ha egy kicsit belegondolsz: egy iskolaigazgató tartozása miatt vajon végrehajtás alá vonható-e az iskola számlája.

ponda # 2009.09.28. 10:35

Végrehajtó inkasszót tehet-e egy olyan bankszámlára, amelynek nem az adós a tulajdonosa, hanem csak rendelkezői jogköre van.
A bankszámla tulajdonosa cég, de nem az adós cége.

Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.21. 08:47

Végrehajtást rendelnek el ellene. A végrehajtás során lefoglalják az ingatlan őt megillető tulajdoni hányadát; a foglalás miatt a bank felmondja a kölcsönt, amelyhez az ingatlan jelzálogjoga fedezetként szolgált. A felmondott szerződés alapján már nem csak ellene, hanem ellened és édesanyátok ellen is végrehajtanak. Vagyis árverezhetik az egész ingatlant.

Szandra8619 # 2009.09.21. 07:24

Kedves Válaszadók!

Segítséget szeretnék kérni egy ügyben,mert tanácstalan vagyok.

Testvérem 2 éve felvett egy 2 milliós ingatlanfedezetes hitelt, ahol Én és az édesanyám adóstársak vagyunk.
Fél éve pedig elment egy hitelhez kezesnek.
Most viszont kapta a levelet, hogy az adós nem fizette a hitelt, és hogy 3 napon belül rendezze a majd 2 milliós tartozást.

Olyan kérdésem lenne, hogy ha nem tudja rendezni, akkor kijön a végrehajtó és mit csinál? Mert a ház negyede sajnos testvérem nevén van.

Válaszát előre is köszönöm!!

Tisztelettel

nandy # 2009.09.15. 11:36

gombolyag:

A körülményektől függetlenül be kellene adni egy kérelmet, mert addig is szünetel a végrehajtás.
Ha meg sem próbáljátok kérni, akkor biztos nem fogjátok megkapni.:)

/Abban igazad van, hogy az APEH mostanában nagyon bekeményített - néha teljesen oktalanul/

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.15. 10:59

Lehet.
Az adózó szempontjából nyilván az lenne a megnyugtató megoldás, ha elengednék a tartozását. De nem fogják.

gombolyag # 2009.09.15. 10:54

Tisztelt Segítők!

Mit javasoltok a következő helyzetben?
Apeh azonnali beszedési megbízással kéri behjatani az adótartozást. az imkasszó az ügyfél számlájára október 10-ig áll fenn. Ezzel egyidejüleg - és nem máskor - ugyanezen apeh az ügyfél tulajdonát képező gépkocsikat is lefoglalta. Hangsúlyozom, hogy mindez az inkasszóval egyidőben történt.

A tartozás megfizetésére egyenlőre nincs esély, mivel az ügyfél egészségi állpota oly mértékben megromlott, hogy hónapok óta rendszeres kezelésre jár, emiatt nem dolgozik. Természetesen ezt orvosi zárójelentésekkel és egyéb igazlásokkal bizonyítani tudja.
A részletfizetés ilyenkor nem jöhet szóba, mivel nincs jövedelem.

Mi az ügyfél szempontjából megnyugtató megoldás?
Inkasszóval egyidejüleg lehet ingóságot foglalni?
Köszi a segítséget!!

nandy # 2009.09.11. 13:16

Az árverezésnek nem akadálya a résztulajdon és a haszonélvezet sem.

Az már más kérdés, hogy lakottan, haszonélvezettel terhelten ki az, aki megveszi? Illetve megvehetik, bagóért...

sally7 # 2009.09.10. 15:53

Hogy árverezhetnek fél lakást? Haszonélvezeti jog is van rajta.Apánk ott lakik.

nandy # 2009.09.10. 15:40

Szerintem már be is jegyezték a vh. jogot az ingatlanra. ha nincs más foglalható vagyon, akkor az ingatlant is árverezhetik, de csak a te részedet.
lehetőség van arra, hogy a társtulaj is árverezésre bocsássa a saját részét, de ez nem jellemző.

sally7 # 2009.09.10. 15:35

Apeh tartozásom van, végrehajtás alatt,nincs munkám igy részletfizetést sem tudnék törleszteni.Van a nevemen egy fél lakás, közös tulajdon a hugommal. Úgy néz ki jövő héten jön a végrehajtó.Semmim nincs amit lefoglalhatna. Hogy zajlik a végrehajtás? Bejegyzik az ingatlanra?

borbala # 2009.08.31. 15:07

Köszönöm a választ. Időközben tisztáztam Édesanyámmal és pontosítanék: nincs a házasságon belül felvett közös hitel, valamint édesanyám (velünk együtt) törekedik a ház eladására. Jó lenne hozzávetőlegesen tudni, hogy Édesapám mostanában felelőtlenül felvett mindenféle személyi hitelei miatt leghamarabb mikor árverezhetik ezt a házat... Gondolom először jön a jelzálog az ő mostani házára, inkasszó, ingóságok, és csak ezután a régi közös, de gondolom ez több mindentől függ. Ha mégis sor kerülne a régi közös elárverezésére, édesanyám ellehetetlenülne más felelőtlensége miatt.

nandy # 2009.08.31. 07:57

Valóban, ha az egyik nem akarja eladni, a másik viszont igen, akkor előbb-utóbb sor kerülhet árverésre is.
De nem olyan hamar, mint ahogy azt az apád szeretné elhitetni... Pert kell indítania közös tulajdon megszűntetése iránt.
Azt nem tudom, hogy a hitelekkel mi a helyzet, de ha valóban a házasság ideje alatt vette fel, és a vagyonmegállapodásban nincs róla külön szó, akkor az sajna közös.

borbala # 2009.08.30. 19:39

Kedves Válaszadók!
Édesanyámnak keresek segítséget, vagy megnyugtató információkat.
Fél éve elvált édesapámtól, most egyenlőre a házasságon belül szerzett közös ingatlanjukba lakik továbbra is. Értékesítés után a rá eső 50%-ból szeretne venni egy kis lakást. Édesapám hamar elköltözött, megnősült, és vett egy ingatlant hitelre, amit a közös ház ráeső részének értékéből szeretett volna kiegyenlíteni. Ez viszont húzódik, ingatlanválság van... Édesapám sürgeti az eladást, akár áron alul is: nem tudja fizetni az egyéb adósságait (ezeket a hiteleket még a házasságukon belül vette fel a saját nevére ilyen-olyan címen). Azt mondta, elárverezhetik a közös házukat, ezért ultimátumot adott, menjen bele egy nagyon alacsony eladási összegbe édesanyám. Igaz ez?
Édesapám nevén vannak a hitelek, amiket szeretnének a különböző bankok behajtani...
A bank nem csak az ő részére teheti rá a kezét? Hogyan járnak el ilyenkor?

Ezzel kapcsolatban még az a kérdésünk merült fel, hogy kinek kell a közös tulajdonú ház rezsijét fizetni akkor, ha az egyik fél már nem ott lakik, hivatalosan is más a lakcíme.

Köszönöm előre is.

Feri29 # 2009.08.20. 08:15

Ezért kell velük tisztázni a dolgot.
Senki más nem fogja tudni megmondani, hogy mit kérnek és miért.

leuven # 2009.08.20. 04:44

Az nem lehet mert 2004-ben mikor kiküldték a végrehajtásilapot a munkáltatónak azon rajtvolt, hogy ennyi a tőke és ennyi %-a a kamat, és az le is telt akkor 3 év mulva jut eszükbe, hogy bocsánat nem jól számoltuk ki és fizessek újra és kamatostól. Ez abszúrd, ez már uzsora. Nekik mindent lehet?Akkor 3- 4 évente eljátszhatják és sosem lesz vége.