Igen, gondoltam, bár tudok olyanról (fehér bőrszínű ember), hogy a be nem fizetett villanyszámláját dolgozta le 3 nap közmunkával. Kicsit dühítő hogy az ember munkája nem ér semmit, csak a pénzt vigyem, mint a maffiához.
De nem is érdekes ez most! Mi történik akkor ha nem tudják behajtani, semmilyen módom.. Akkor előbb utóbb csak történik valami! Elvisznek, leültetnek? Mert simán el tudom képzelni hogy x hónapig a börtönben malmozok az még mindig jobb mint a közmunka..
adósság, és jön a végrehajtó
A szabálysértési bírságot le kell dolgozni, ha pénzben nem tudod megfizetni és nem is tudják behajtani Rajtad. 1 nap ötezer Ft. A közmunka elfogadához kell a beleegyezésed, ha nem egyezzel bele, akkor le kell ülni. 1 nap 1000.-Ft
Fontosnak tartom leírni, hogy - bár ez most rád nem vonatkozik - hogy a szabálysértési bírságot alapvetően meg kell fizetni és csak akkor lehet ledolgozni, ha nem lehet végrehajtani. Ez tehát azt is jelenti, hogy téves az az elképzelés, hogy a szabálysétési bírság rendezésének módja választható. A sorrend: fizetni, vagy ledolgozni, vagy leülni. A köztartozás egyébként tág fogalom, ledolgozni csak a szabálysértési bírságot lehet/kell.
Tiszteletem!
Kérdésem az lenne hogy köztartozást le lehet-e dolgozni közmunkával, és ha igen, mekkora összeg erejéig, illetve mi ennek a menete? Azt tudom hogy mik a lépcsőfokok, rajtam végrehajtani nem tudnak, ingatlanom, ingóságom, fizetésem nincs. Csak szabadságom van, és üres óráim.
Köszönöm
Köszönöm Végrehajtó1 ! Köszönöm Nandy !
Megpróbáljuk,mert más kiút nincs!
Üdv.Ági
Ne viccelj ahhoz nem kell ügyvéd.Leirja hogy kéri elengedni .Leirja hogy miért nem tudja megfizetni.stb stb
Hát igen! Sőt valahol a felelőtlen adósoknak is tipikus esetei,de azért nagyon sajnálom őket.
Nagyon szetnék nekik segíteni,de nem tudok.
Olvastam a két rövid választ is,nagyon köszönöm,de nem tudom ,hogy adósságelengedés kérelmének beadására biztathatom.-e őket,mert sajnos ügyvéd nélkül nem fogják tudni megírni, az pedig további pénz,ami nincs.
Üdv.Ági
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de az ismerőseid tipikus mintapéldányai a "hitelkárosultaknak".
Ugyan ugy mint a bírósági.Csak nem kapsz felszólitást.(letiltás ha van bér, ingó ingatlan vh ha van.)
De adjál be a jogerős határozatra részletfizetési vagy elengedési kérelmet.Hátha ...
Nagyon kellene egy kis szakmai segítség!
Van egy nagyon kedves, 40-es házaspár ismerősöm, akiknek teljesen váratlanul született egy kislánya kb. egy évvel ezelőtt. Mindkét félnek van az előző kapcsolatából gyermeke, akik után mindketten gyermektartásdíjat fizetnek.
A férj kb.90 ezer Ft-ot, keres. Szakmunkásként. A feleség eladó volt, most a kicsivel otthon gyermekgondozáson. 30 ezer körüli összeggel.
Amikor összekerültek vettek egy lakást, hitelre. Ill. a szülők adtak nekik kölcsön két-két millió Ft-ot. Mindkét részről. A régi autót beszámíttatva egy új autót is vásároltak.
Mindkét hitel bedőlni látszik.
Ami tovább bonyolítja az életüket, vagyonosodási vizsgálat alá vonták őket/ jóakarói bejelentés alapján/. A vagyonosodási vizsgálat cca. 3, 8 millió Ft megfizetésére kötelezte őket első fokon, miután nem fogadták el, hogy a szülőknek lehetett ennyi pénze/ otthon tartották, egész életükben gyűjtötték a temetésükre /, hiszen egyértelmű, hogy nem abban a 3 évben gyűjtötték, amelyik évekre a fiatalok vagyonosodási vizsgálata kiterjedt. Annak érdekében, hogy az APEH határozatot meg tudják fellebbezni, takarékszövetkezeti kölcsönt kellett felvenniük, mert egy ilyen ügyekre szakosodott ügyvédi iroda 500 ill. 300 ezer Ftért vállalta a képviseletüket, az első és másodfokú eljárás során. A fellebbezések illetékkötelesek, így további kölcsönre szorultak.
A másodfokú eljárás még nem zárult le, mert fellebbeztek, de az ügyvédi iroda nem tette le az illetéket és így a házaspárt, az illeték megfizetésére és bírság megfizetésére kötelezték, melyet teljesíteni nem tudnak.
Nos, képződött lakáshitel, autóvásárlási hitel,/mindkettőre a kölcsönt adó nemfizetés esetén igénytart, fizetni kellene 2 db takarékszövetkezeti hitelt, és ki kellene majd fizetni a 3, 8 millió tartozást az Apeh-nek. Pillanatnyilag már kenyérgondjaik vannak, a szülők biztosítják a főznivalót részükre.
A fentiek alapján kérdezem hogy zajlik az APEH végrehajtás, mit tudnak elvenni tőlük adósság fejében. Mire számíthatnak? Hogyan tudják valaha is kifizetni a tartozásukat?
Üdv T. Végrehajtó!
Tanácsot kérnék. Ha valakit megbírságol a gyámügy, de nem fizeti ki, és ráterhelik a házára( mivel a volt nejem most gyesen van) akkor ez a fizetés is elévül 5 év alatt, és megússza a büntetést? Gondolom 150-200 ezer Ft miatt nem árvereznek el egy házat?Vag minden éveben jön rá a kamat és növekedhet a fizetendő?
Köszönet a válaszért.
„. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi az a minimum tartozási összeg amivel már a végrehajtó nem foglalkozik?”
A végrehajtó minden jogerős végrehajtható összeggel "foglalkozik".nincs részéről határ...
„Az Otp-ben közölték, hogy a zepternek kifizették ők a 166.000Ft-ot, a többit, a kamatot és a kezelési költséget pedig nekünk kell fizetni.köszönöm.”
Itt valamit félreértettél. Az áruvásárlási hitelt az OTP-től vettétek fel, tehát az OTP-nek tartoztok a kamatokkal és a kezelési költséggel.
Nincs minimum összeg, akár 5 ezer forint miatt is indulhat végrehajtás, ami persze a végére már nem 5 ezer lesz, hanem jóval több, mert hozzáadják a kamatot, végrehajtás költségét is.
A nyugdíjasokat pedig külön szeretik, mert a nyugdíjból lehet a legegyszerűbben és leggyorsabban letiltani.
Üdv!Az alábbi problémára keresnék választ. 81 éves nagypapám 2008-ban vásárolt egy zepter lámpát, áruvásárlási hitelre. Az üzletkötő pofátlan módon elfelejtette tájékoztatni, hogy a szerződéses összeg ugyan 166.000Ft-ról szól, de a szerződés lejárata 2013. A jelen állás szerint hiába fizette be a szerződésben szereplő összeget,ha a futamidő 2013-ig szól és a végösszeg 252.000Ft. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi az a minimum tartozási összeg amivel már a végrehajtó nem foglalkozik? Az Otp-ben közölték, hogy a zepternek kifizették ők a 166.000Ft-ot, a többit, a kamatot és a kezelési költséget pedig nekünk kell fizetni.köszönöm.
Üdv!
Nem olvastam végig a fórumot, lehet a válasz is benne van, de feltenném az összetett kérdéseimet amire szeretnék sűrgősen választ kapni illetékes hozzáértő személytől.
Férjemnek és nekem is volt első házasságunk, melyből mind a kettőnknek született egy-egy gyermek.Mindketten elváltunk esetemben nálam maradta gyermek,férjem részéről a gyermeket a gyámügy átmeneti nevelsbe helyezte rokonokhoz,ami a mai napig is igy van.Férjem gyermeke idén lesz 18 éves télen, az enyém is, de közös gyermek nincs.Férjem vidéki lakása házasságunkat követően megvásárlása került, ami kizárólag a férjem tulajdonát képezi.Azt már meg tudtuk,amennyiben férjemet vmi súlyos visszafordithatatlan esemény érné az első házasságából született gyermeke örökölne mindent, de mivel az én vagyonom is jócskán benne van ezen ingatlanba ezt egy közjegyző előtt irt okirattal kivédhetjük.Most jön a kérdésem.Férjem elős házasságában tetemes adósságot halmozott fel az exxel közmű tartozásokból,amit az ingatlan megvásárlás előtt kifizettünk,majd az exre eső részt fizetési meghagyással végrehajtattuk,mivel volt rendszeres jövedelme úgy terveztük abból visszafizetésre kerül részünkre a tartozása.nem igy lett,mert kaptunk egy hivatalos levelet miszerint az ex nyugdiját megszüntették, ez több mint 2 éve történt.Azóta újra kértük a végrehajtás folytatását, semmiféle sikerrel.Sem jövedelme sem ingatlana nincs.Kérdésem meddig lehet kérni a végrehajtást hogy az ne évüljön el?Továbbá kérdezem,hogy annek ellenére hogy az extől hivatalosan is elvette a gyámügy a férjemmel közös gyermeket,a közös gyermek amennyiben az ex-azaz az anya-nem fizeti ki részünkre a tartozását örökölheti-e azt,vagy mivel törvényileg semmi köze az anyjához így az anyja tartozásához sem lesz köze?Várom a mielőbbi választ.köszönettel
Valószínű, hogy kérelmet adott be, abba pedig bele kell írni a vagyoni és jövedelmi helyzetét.
A havi 30 ezer forint törlesztés nagyjából 300-400 ezer forintos tartozásra utalhat, 12 havi részlettel számolva. Ennél több részletet nagyon ritkán engednek már.
eszak # e-mail 2010.06.07. 14:12 Írtam az APEH-nak, hogy szeretném rendezni a tartozásom, 10.000–15.000 Ft-os havi részletekben. Azt válaszolták, hogy minimum havi 30.000 Ft. Nos nekem ez az összeg túl magas.
Szociális helyzetre hivatkozva sem lehet kedvezőbb feltételekhez jutni?
Nagyon slampos,mi az hogy írtam az apehnak?
Kérelmet nyújtottál be (részletre?)
És mi az hogy azt válaszolták 30.000ft?
Kaptál határozatot?Ha igen mi az indokolási rész?
Írtam az APEH-nak, hogy szeretném rendezni a tartozásom, 10.000-15.000 Ft-os havi részletekben. Azt válaszolták, hogy minimum havi 30.000 Ft. Nos nekem ez az összeg túl magas.
Szociális helyzetre hivatkozva sem lehet kedvezőbb feltételekhez jutni?
Köszönöm a választ.
50.000 bruttónak valahol 41.000 körül van a nettója úgy tudom. Ebből a jövedelemből sem vonhatnak jelentős összeget?
Nem a részmunkaidős foglalkoztatás dönti el, hogy vonható-e a bérből a letiltás vagy sem, hanem a nettó bér összege.
Az öregségi nyugdíjminimumnak megfelelő összeg (28.500,-Ft) mentes a vh. alól, ezért ha te pl. nettó 30 ezer forintot keresel egy hónapban, abból max. 1500,-Ft vonható le.
Üdvözletem.
Az lenne a kérdésem, hogy részmunkaidős foglalkoztatás béréből is vonhat az apeh 33%-ot?
A választ előre is köszönöm.
Én a adótartozásra írtam
Tehát ha van jogerős bírósági ítéletem, de 5 éven belül nem tudom behajtani, akkor keresztet vethetek a pénzre?
„Ha most nincs jövedelmed de 10 éven belül bizonyára lesz – ennyi a végrehajtás elévülési ideje. Igaz, közben az alaptartozás a késedelmi kamat és az ilyen-olyan közbenső végrehajtási költségek/díjak okán akár többszörösére is megnövekedhet.”
Nem 10 év azelévülés hanem 5 év + 6 hónap ha volt vh cselekmény!!
Monalisa1
Köszönöm a választ,azért kérdeztem mert olvastam egy cikket ahol azt irták hogy az APEH hozott egy olyan megállapodást hogy 500000Ft-ig az adósnál hagyják az autót. Mégegyszer köszönöm a választ!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02