Lehet - e ennél lejjebb süllyedni jogállamban?


bolondmelós # 2010.11.26. 23:09

Lehet hogy nekem is lesz róla :))))))
Tudatom. Azért egy kis különbség van, vigyázok a helyesírásra.
Különben is a bolond meg a gyerek mindig megmondja az igazat.A bolond meg nem feltétlenül hülye is.

Árfolyam, hát azt inkább a svájci frank-hitelesőktől kellene kérdezni, hogy mikor ér a 150es szintre megint.
Dollárban nem tudom hogy volt e hitel, Euróban nem nagyon, a japán jent jó páran megszívták.

bolondmelós # 2010.11.26. 23:15

http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

Kis olvasnivaló- egy szó tetszik belőle: szabad.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.26. 23:31

Betétről beszéltél, bolond, nem hitelről. Ehhh, mondom, hogy azt se tudod, mit zagyválsz össze.

marcika # 2010.11.26. 23:32

Visszakérdeznék a fórum címére?

Lehet-e ennél lejjebb süllyedni egy jogi fórumban?

Az őszödi beszéd után is ekkora hisztéria volt itt a fórumon?
A sorra lebukott (sikasztott) politikusok; árfolyam az egekben; a tonnaszámra felvett IMF és Eu hitelek és ezek sorsai......reggelig sorolhatnám. Akkor is itt tobbzódott 10-15 ember és védte a demokráciát?
Mi a fene folyik itt? Ez nem jogi fórum?

ObudaFan # 2010.11.27. 08:39

Sőt, azóta több kérdésben is. Ha visszaolvasol, meglátod.

bolondmelós # 2010.11.27. 09:52

Tudom, hogy betét, meg tudom hogy mnypk ból való átlépés szabályozásáról van benne szó. Csupán aggódom.

Igen elismerem, hogy eggyel lejjebb még a frank árfolyamáról beszéltem. És nem zagyválok.

bolondmelós # 2010.11.27. 10:30

Mivel engem még mindig a munkajog érdekel a legjobbat,
találtam este egy olyat amitől a bevásárló multik nem kapnak röhögőgörcsöt:
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

De engem is érint, mert bizony én sem kaptam még sose
plusz pénzt kompenzációt a vasárnap (sőt az ünnepnapiért se mindig) végzett munkáért.

Sz.Márton # 2010.11.27. 10:43

Az érintett javaslat benyújtóinak ajánlom; Homonyik Sándor - Álmodj királylány' című dalát mielőbbi (remélem újbóli) meghallgatásra!

Legislator # 2010.11.27. 21:48

Vagy a Just a gigolo-t:-D.


Sunshine after the rain.

bolondmelós # 2010.11.27. 21:56

http://www.nol.hu/…-20090430-35

ha nem a saját szememmel látnám/olvasnám nem hinném el.

Grád András # 2010.11.27. 22:23

"Lehet-e ennél lejjebb süllyedni egy jogi fórumban?

Az őszödi beszéd után is ekkora hisztéria volt itt a fórumon?"

Nem, Marcika, valóban nem ekkora volt, hanem sokkal nagyobb. Tessék csak visszamenni, és megnézni az akkor idők bejegyzéseit! Nem kell sokat keresgélni, elegendő beütni pl. a Gyurcsány" nevet. Egy égbekiáltó disznóságot nem lehet egy másik égbekiáltó disznósággal közömbösíteni vagy meg nem történtté tenni. És akkor egyesek még értetlenkednek, amikor időnként leírom, hogy a politika és a tisztesség minden jel szerint egymást kizáró fogalmak... :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

bolondmelós # 2010.11.29. 22:54

Nagyapám -akit a legjobban tisztelek a családban, holtában -mondta:
A politika Urak huncutsága.

cat981 # 2010.11.30. 07:47

22.000 milliárd forintra, 17-szeresére nőtt a rendszerváltás óta az államadósság... Hm, de jó rendszerre váltottunk... Ezt a k. életbe nem fogja visszafizetni az ország...

http://index.hu/…llamadossag/

cat981 # 2010.11.30. 07:52

a rádiókba hallom, újságokba olvasom Írország mekkora milliárd "segélyeket" kap az úniótól. Figyelitek "segélyeket", ami valójában hitel kamatos kamatokkal ami ugyan segít a pillanatnyi problémákon, de végtelen időre adósítja el és mélységesen az országo(ka)t, hogy aztán az IMF átvegye az ország(ok) teljes pénzellenőrzését és monetáris irányítását.

Kacsa1111 # 2010.11.30. 09:27

Kedves cat981,

demagóg vagy.
azt, hogy a "segély" valójában egy hitelkeret, minden hülye tudja.
azt viszont már csak a hülyék nem tudják, hogy írország ennél jobb feltételekkel nem jutott volna hitelhez.
abba meg ne menjünk bele, hogy mi történne, ha nem vennék fel...


Kacsa11

cat981 # 2010.11.30. 11:29

kacsa1111,

  1. annyira vagyok demagóg minta mennyire te...
  2. Megállapításod alapján az állampolgárok 70-80%-a hülye, ehhez szokj hozzá...
  3. Azt csak a közgazdaságtanban, pénzügyben hozzá nem értők (hülyék) nem tudják, hogy másképp is orvosolni lehet egy gazdasági válságot, minthogy uzsorakamattal évtizedekre eladósítom magam...

(Éppen a "segély" a demagóg szöveg és az EU, tudni illik az Eu támogatások is úgy működnek, hogy Befizeted a tagságot, majd azt nagy kegyesen visszakapod vissza nem térítendő támogatás és EU pénz szöveggel, és mindenhol nyomatják, hogy itt minden eu-s pénzből épül...)

Nem fogok konkrét példákat írni, mert már számtalanszor megadtam a forrásokat, ha akarnád megértenéd, de te is az a fajta vagy, mint akik az országgyűlésben ülnek, a "multik" betömik a szádat, és nyomod a multikat és globalizációt védő demagóg szöveget...

Impossible # 2010.12.02. 01:36

neeeeeeeeeeeeeee!

kácsával vitatkozni öngyilkosság :D

cat981 # 2010.12.02. 13:42

nem öngyilkosság, hanem értelmetlenség...

cat981 # 2010.12.02. 13:42

igy lesz kiárúsítva nemsokára az egész ország:

http://index.hu/…egesz_falut/

Kacsa1111 # 2010.12.02. 13:55

Kedves cat981,

  1. oszd már meg velem is, kérlek...(bizonyára most egy közgazdasági nobel-díjra érdemes elmélet következik, mely egy csapásra megold minden problémát, és csak azért nem csinálja egyik állam sem kisbolygónkon, mert hát ugye a multik mindenkinek betömték a száját...:))))

Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.12.02. 13:57

ráadásul a cikk, amit belinkeltél egy tökéletesen más dologról beszél, mint amiről elkezdtél elmélkedni (FYI)


Kacsa11

Dr.Attika # 2010.12.02. 14:07

Ez csak álhír.

"Nemesvid, Somogysimonyi Községek és Zalakomár, Ady E. utca vége és Zalakomár szennyvíztisztító telep bővítés rövid összefoglaló leírása.

A pénzügyi stabilitás, illetve a beruházás pénzügyi fedezetének biztosítása érdekében további hitel felvételre volt szükség, melyre a fedezetet a szolgáltatási díjban elszámolt használati díj biztosítja. Az állami támogatás, illetve a társulati hitellel együtt, így a beruházás pénzügyi fedezete biztosított."

Dr.Attika # 2010.12.02. 14:34

Jó buli ez a csatorna építés. A kivitelező cég magánszemély tagjai tudtak alapítani 2007-ben egy új kft-t 810 milliós törzstőkével.Lehet, hogy a falu becsődölt, de van aki gazdagodott. Én a helyükben felvásárolnám a falut és akkor lenne egy csatornázott falu cégtulajdonban.

cat981 # 2010.12.02. 14:44

ki mondta hogy a belinkelt cikkel az előző gondolatomat akarom folytatni?

Dr. Attika erről van szó, pontosan ez fog történni.

Előző témához:
http://rrr100.wikispaces.com/…rSancMuvelet
Ez egy link a sokezerből ami simán kiguglizható, Kacsa örömére ráadásul a fenti linken még nobel-díjas közgazdászok elképzelései is megtalálhatók.

Kacsa1111 # 2010.12.02. 16:05

...és az, hogy lenyúlták a pénzt nyílván a hitelezőknek a hibája...
ereggymá'!:)


Kacsa11