Megbízási szerződés felmondása


guba" # 2012.06.25. 15:56

Azt szeretném, hogy jogszerűen és nem támadható módon meg tudjam szüntetni a megbízási szerződést,

A szerződéseket teljesíteni kell. Ha fel szeretnéd mondani, akkor a legjobb, ha a megrendelővel próbálsz megegyezni, mert ellenkező esetben jogosan fog kártérítést is követelni rajtad. Persze abból kiindulva, hogy nem az ő "rosszasága" az akadálya a szeződésszerű teljesítésednek.

wzsolt # 2012.06.26. 08:13

Köszönöm szépen a válaszokat.
Megpróbálok tető alá hozni egy közös megegyezést.

ObudaFan # 2012.06.26. 08:52

Elképzelhető, hogy a szerződés biztosít felmondási lehetőséget, de ismerni kellene a szerződést.

Dani_00 # 2014.09.04. 19:09

Üdvözletem!
Megpróbálom rövidre fogni. Pár hónapja "dolgozom" egy nyelviskolánál. Amikor az iskola vezetője az első tanítványomat közvetítette, egy 10 alkalmas megbízási szerződést írtam alá, amely tartalmazta az oktatás kezdetét, végét, a heti óraszámot az adott tanuló nevével együtt. A tanuló később újabb 10 alkalmat vett, majd újabb tíz alkalmat - ezekről nem kaptam megbízási szerződést, az órákat megtartottam, a tanuló elégedett volt. A tanításért a szerződésben rögzített pénzt mindhárom alkalommal megkaptam a vezetőtől - borítékban, számla nélkül.

A második tanítványomat a vezetőtől "vettem át", tehát az első két hónapjában nem én tanítottam őt. E-mailben igent mondtam a vezető megkeresésére, hogy én fogom őt tanítani. Az iskolától megvett alkalmakat mind letanítottam neki. Az új tanítvánnyal folytatott munkáról nem készült megbízási szerződés. A tanítványomat megkérdeztem, ő sem írt alá semmit sem az iskola vezetőjének, semmi papírt nem kellett kitöltenie.

Kérdésem: milyen kötelezettségeim vannak az iskola felé? Ha az egyetlen általam aláírt megbízási szerződés a 10 alkalom leteltével az első tanulómnál lejárt, akkor előállhat-e bármiféle követeléssel az iskola vezetője, ha én nem kívánok a továbbiakban az iskolának dolgozni, és a jelenlegi 3. tanítványommal megkezdett munkát is meg akarom szakítani, és ezúttal sem írtam alá semmit, pusztán e-mailes "rábólintás" történt? Szerződésben állok-e jelenleg, és hogyan léphetek ki?

Tudom, hogy ezek nagyon amatőr hibák a részemről, de szeretnék ebből kimászni, és tanulni belőle. Köszönöm a válaszokat, a segítséget!

ObudaFan # 2014.09.05. 13:55

Azok az e-mailes rábólintások is minősülhetnek szerződésnek. Az az igazság, hogy a válaszhoz látni kellene az írott szerződést és az e-maileket is.

Ashley03 # 2014.09.22. 06:32

Szép napot minden kedves Fórumozónak!
Megbizási szerződést kötöttem egy iskolával délutáni sportszakkör vezetésére. A szerződésben megvan adva, hogy mettől meddig szól a megbizás, hetente hányszor milyen időtartamra és a dijazás is. Úgy alakult, hogy fel kéne ezt a szerződést mondanom. Mik a jogi következmények és hogyan tudom felmondani ? Köszönöm a választ előre is.
Zsuzsa

Sherlock # 2014.09.22. 07:40

Mit mond erről a szerződés?

Ashley03 # 2014.09.22. 08:11

A szerződésben semmi nincs a felmondásról.

Ashley03 # 2014.09.22. 08:14

A szerződés végén annyi van, hogy a szerződést a PolgáriTörvénykönyv szabályozza.

Sherlock # 2014.09.22. 08:43

Akkor egyszerűen felmondhatod, de ami kár ebből származik, azt meg kell téríténed (pl. drágábban találnak helyetted olyat aki foglalkozik a srácokkal, akkor a különbözetet követelhetik rajtad).

Ashley03 # 2014.09.22. 08:50

Köszönöm.

wanger # 2014.09.24. 16:15

Kötöttem egy megbízást.

Két kérdésem lenne.

Személyesen nem találkoztunk, csak elektronikusan küldte el aláírását, ill. én a sajátomat. Ez így érvényes-e.

Másik, hogy a Megbízott nem küldi el számomra a bizonyítékokat arra vonatkozóan, hogy tenné a dolgát, mit lehet tenni?
A díjat előre kifizettem.

Dr.Attika # 2014.09.24. 17:19

Kicsit konkrétabban ha lehetne. Ez így jogilag nem értelmezhető.

wanger # 2014.10.01. 09:13

Üdvözlöm!

Első kérdéshez:
A megbízási szerződést mindkét fél csak 'távol' írta alá, a levelezésben (e-mail) megbeszéltek szerint.

Második kérdés:
Kérhetem-e a pénz visszautalását, mivel nem teszi, amit vállalt a szerződésben?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.01. 09:32

A megbízási szerződést akár szóban is meg lehet kötni. A szerződésszegésnek is megvannak a következményei. Azt azért nem árt szem előtt tartani, hogy a megbízás nem eredménykötelem.

wanger # 2014.10.01. 09:46

Köszönöm, tehát akkor érvényes a szerződés.

Viszont ha nem teljesíti a benne foglaltakat? Hogyan tudom visszakapni a pénzem? Mert úgy gondolom, hogy szándékában sem állt teljesíteni.

ObudaFan # 2014.10.01. 20:58

Fizetési meghagyás, per.

Stockton12 # 2015.05.13. 19:09

Tiszteletem!

1., Ha aláírtam egy megbízási szerződést munkavállalóként előre júniusi munkavégzésre, amelyen egy május 29-i keltezés van, (tehát még nem jött el a napja a szerződésen írt dátumnak) akkor az törvényes-e? Fel tudom-e addig mondani ezt a szerződést, illetve lehet-e valahogy bizonyítani később, hogy ez a szerződés pl május 10-én lett megírva 29-i keltezéssel? (Van-e egyáltalán relevanciája a kérdésemnek?)
2., Másik kérdésem pedig arra vonatkozna, hogy éppen érvényben lévő megbízási szerződésemet felmondhatom-e én mint munkavállaló azonnali hatállyal? Ha igen, mi ennek a menete?

Köszönettel:
István

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.13. 20:13

Ha aláírtam egy megbízási szerződést munkavállalóként
Fából vaskarika.

OrsiK # 2015.08.02. 16:16

Tisztelt Szakértők!
Tisztelt Fórumozók!
Megbízási szerződés alapján biztosításközvetítést végeztem egy alkusz cégnek, majd ezt a szerződést felmondtam és a felmondásomat személyes meghallgatáson szóban indokoltam. A felmondásomat elfogadták, viszont a szerződésem tartalmaz egy kötbéres két év tartamra szóló versenytilalmi klauzulát.
A kérdésem, amiben segítséget szeretnék kérni, hogy tudok-e szabadulni bármilyen módon ez alól a kötelem alól, és ha igen, akkor hogyan?
A segítséget és a választ előre is köszönöm.
Tisztelettel: K. Orsi

ObudaFan # 2015.08.04. 05:52

Ennek a megvalaszolasahoz ismerni kellene a szerzodest.

Szélvészkisasszony # 2016.12.02. 21:58

Tisztelt Ügyvédek,

Kötöttem egy határozott idejű megbízási szerződést 3 tevékenység elvégzésére. A három tevékenységről egyben 1 db számlát kaptam havonta. A megbízott írásban felmondta az egyik tevékenységet ezzel az egész szerződést felmondta? Mert szerintem igen, mivel a teljes szerződést egyben kell értelmezni hiszen ez egy szerződés mely 3 tevékenységre szól, ezek ráadásul összefüggnek egy helyen kellett végezni.

Válaszukat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.03. 10:56

Jobb lenne konkrétan.

kig121 # 2016.12.25. 23:03

A segítségüket szeretném kérni.

3 éve indult egy egészségügyi per, ahol egy ügyvédi iroda ügyvédjét bíztam meg. A megbízási szerződésben 25% sikerdíjban állapodtunk meg, illetve indoklás nélküli felmondás, de az addigi munkadíjak megfizetését.

Első fokon megszületett az ítélet. Szeretnék az ügyvédemnek felmondani, mert a megszegte a megbízási szerződés azon pontját, hogy nem adott be vagyoni kártérítést illetően indítványt. Illetve az ítélet is kimondta, hogy az összegszerűséget azért csökkentette a bíró 30%-ra, mert az ügyvédünk nem adott be a nem vagyoni kárt illetően bizonyítást.

A bíró megállapított 508.000 (nettó) forint ügyvédi díjat.

Felmondtam az ügyvédemnek, de 1.000.000 forintot szeretne. Részletes elszámolást nem tud bemutatni.

A kérdésem, hogy ilyen esetben jogilag milyen összeg járhat az ügyvédemnek? (megy tovább az ügy másod fokra és a Kúriára)

Válaszát előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2016.12.26. 05:01

Kár volt felmondani az ügyvédi megbízási szerződést. Ha másodfokon is pernyertes lesz, akkor jár a sikerdíjakkor is, ha már nem ő a jogi képviselő.Az 508 ezer alapból jár, amíg nincs jogerős döntés a sikerdíj nem számítható fel.