Alkotmányellenes a 98% - os különadó


ObudaFan # 2010.11.26. 15:20

Az általam beidézett.

Akkor beidéznéd megint? Csak hogy biztosan azt cáfoljam, amire gondolsz. :)

Ha a bíróságok félretehetnének hatályos jogszabályokat, akkor nem kellene felfüggeszteniük az eljárást, és kérni az utólagos normakontrollt.

Igen, ha felfüggeszthetik. De ha az adott kérdésben nincs hatásköre az AB-nak, nem függeszthetik fel, mert hiábavaló lenne az AB-hez fordulni. Viszont az ellentét fennáll az Alkotmány és a törvény között, amit az Alkotmány javára kell feloldani.

Egyszerűen megállapítanák, hogy ez és ez a jogszabály Alkotmányba ütközik, ezért nem alkalmazom. Ilyen hatásköre azonban a bíróságnak nincsen. Erre van az Alkotmánybíróság.

Amíg van, ha viszont egy ügycsoportban nincs, akkor a rendes bíróság nem tehet mást, mint az Alkotmányt alkalmazza.

Mindez persze nem helytálló érvelés, ha a módosítás ellenére az AB megállapítja a hatáskörét, pl. Vörös Imre érvei alapján. De csak akkor nem helytálló.

Kacsa1111 # 2010.11.26. 07:04

Kedves guba,

te ismételgeted ugyanazt a zöldséget...


Kacsa11

guba # 2010.11.26. 06:31

Egy mondatot ismételgetsz, lassan mondom, gyorsan mondom, szótagolva, vagy betűzve mondom, ez, nem üti meg azt a vitaszínvonalat, amire újabb érveket kellene keresnem. Sajnálom, ha nem érted, amit írok, de ha nem haragszol, most Obudafant tekinteném partnernek.

Kacsa1111 # 2010.11.25. 21:12

Kedves guba,

egyrészt fantasztikus, hogy úgy vagy képes egy rendelkezést értelmezni, hogy közben végig sem gondolod, hogy pontosan mit is akar szabályozni az a bizonyos rendelkezés...csak a szöveg létezik.:)

(gondoltam ezt megjegyzem - bár nem hiszem, hogy paradigmaváltást okozna nálad)

másrészt olvasd vissza a 14.-i hozzászólásom harmadik pontját...
csak azt mondja, hogy kötelező a alk.bíróság eljárást kezdeményezni

Ha a bíróságok félretehetnének hatályos jogszabályokat”...

félretehetnek, érted? f-é-l-r-e-t-e-h-e-t-n-e-k. "átment?":)
sőt - most felforgatom a jogfelfogásodat! - van amikor kötelező! (ooooooh)


Kacsa11

guba # 2010.11.25. 19:21

Szerinted az ABtv melyik rendelkezése tiltja?

Az általam beidézett. Ha a bíróságok félretehetnének hatályos jogszabályokat, akkor nem kellene felfüggeszteniük az eljárást, és kérni az utólagos normakontrollt. Egyszerűen megállapítanák, hogy ez és ez a jogszabály Alkotmányba ütközik, ezért nem alkalmazom. Ilyen hatásköre azonban a bíróságnak nincsen. Erre van az Alkotmánybíróság.

cat981 # 2010.11.25. 18:56

Ez rémálom, ez Argentína!

http://index.hu/…z_argentina/

cat981 # 2010.11.25. 18:54

2010. április, Fidesz: Megvédjük a nyugdíjpénztárakat!

http://kepviselofunky.blog.hu/…jpenztarakat

Kacsa1111 # 2010.11.25. 18:31

Kedves ObudaFan,

erre az lesz a válasza, hogy már beidézte...:)))


Kacsa11

cat981 # 2010.11.25. 18:11

efi99 jó lenne ha befognád itt a kis csőrikédet és nem ötletelgetnél a honatyáinknak! Le ne merd írni, hogy az egészségügyi hozzájárulást meg hamarosan át fogják keresztelni egészségügyi adónak!

efi99 # 2010.11.25. 16:43

A fenébe, Selmeczi elolvasta, amit tegnap írtam...
"A nyugdíjjárulékot meg átkeresztelik adónak, aztán azért nem jár semmi csak a szánk."
http://www.origo.hu/…jarulek.html

ObudaFan # 2010.11.24. 21:30

Ha már szó nélkül elmentem a 14-én 11.06-kor kelt hozzászólásod mellett, szerintem nem kellett volna egy újabbal tetézned. Írjál inkább petíciót!

Szerinted az ABtv melyik rendelkezése tiltja?

(Az érvek nélküli személyeskedés a gyengeség jele szerintem.)

efi99 # 2010.11.24. 21:28

Viktoriánus kor...narancsuralmi rendszer...

cat981 # 2010.11.24. 21:14

szösszentek :)))

"Nem ellened jöttünk, elvtárs... érted."
"Szabad országban szabad emberek szabadon azt csinálják, amit szabad."
"Orbán Viktor a javunkat akarja. Az utolsó fillérig."

bolondmelós # 2010.11.24. 21:01

De még Rákosiról sem volt ennyi utca elnevezve, egy kerületben:
_Szent Orbán tér
_Orbánhegyi út
_Istenhegyi út

nandy:akkor most mit csináljunk? Hívjuk vissza a képviselőket egyenként?

Veci # 2010.11.24. 20:25

Ne adj tippeket!


Üdvözlettel Veci

efi99 # 2010.11.24. 19:45

Az alkotmányosságot (vagy inkább alkotmányellenességet) letojják, emiatt ne fájjon a fejed. Amikor látták a közvéleménykutatásokat (miszerint jó, ha talán fele lépne vissza), jött a B terv (ez, ami most van). Ha ezzel sem überelik a 90%-ot, akkor jön a C: kötelező visszalépni.
A nyugdíjjárulékot meg átkeresztelik adónak, aztán azért nem jár semmi csak a szánk. Később már az sem, mert elvisz a nagy fekete kocsi.
Azért a fidesz-fanok remélem büszkék most magukra. Szívesen olvasgatnám itt 2/3 arányban (ami valójában ugyebár 40%) sincs, Rákosi Viktort éltető hozzászólásaikat.

nandy # 2010.11.24. 19:17

Bele kell írni a nyugdíjtörvénybe, hogy most mindenki fizessen be 1 millió Ft-ot, aki nem teszi felakasztják, de nyugdíjat amúgy sem kap senki és kész.

igen, nagyjából ez a lényeg...

Kíváncsian várom a fejleményeket, hiszen a nyugdíjjárulék egy közvetlen adónem, tehát ellenszolgáltatás jár cserébe, ez az adórendszer alapja. Most ez inog erősen, no meg az alkotmányosság.

efi99 # 2010.11.24. 18:33

Plusz, amit eddig levontak a 24%-kal az is ugrik, az sem kevés, sőt van, akinél már az a több.
Amúgy nem tudom mit cécóznak ennyit?
Bele kell írni a nyugdíjtörvénybe, hogy most mindenki fizessen be 1 millió Ft-ot, aki nem teszi felakasztják, de nyugdíjat amúgy sem kap senki és kész.
Kb nem lenne semmi különbség.
Kell a Járai 8 milliós friss fizetésére, meg a bruttó 300-nál többet keresők megsegélyezésére adókulcs-csökkentés formájában.

nandy # 2010.11.24. 18:06

Aki nekik adja a pénzét, azt készpénzt kap, aki meg nem, az továbbra is befizetheti bruttó bérének 24%-át (amit papíron a munkáltató fizet meg, de természetesen ez a munkavállaló jövedelmét csökkenti) az állami nyugdíjrendszerbe, de állami nyugdíjat nem kap.
Az, hogy ez így hány ponton alkotmányellenes, milyen emberi jogokat sért, és hol rúgja fel a jogállami kereteket, az teljesen lényegtelen, kétharmaddal mindez csupán technikai probléma. Az alkotmányt mi írjuk, ergo az alkotmányellenes, ami szerintünk az.

http://misc.blog.hu/…ak_tanulsaga

nandy # 2010.11.24. 18:01

Jön a 100%-os átlépés! Nem kap állami nyugdíjat, aki marad!
http://www.penzcentrum.hu/…at_aki_marad

guba # 2010.11.17. 17:59

Az ABtv éppen nem tiltja, nem is szól a kérdésről.

Ha már szó nélkül elmentem a 14-én 11.06-kor kelt hozzászólásod mellett, szerintem nem kellett volna egy újabbal tetézned. Írjál inkább petíciót!

ObudaFan # 2010.11.15. 12:43

Kacsa, kérdezted, hogy melyik jogszabály tiltja, hogy a bíróságok hatályos jogszabályokat tegyenek félre.
Amit bemásoltam neked, ugyan nem a Pp., hanem az ABtv.

Az ABtv éppen nem tiltja, nem is szól a kérdésről.

Kacsa1111 # 2010.11.15. 08:59

Kedves guba,

ugyan nem a Pp., hanem az ABtv.

tök mindegy.:)
de látom a tovább nem is jutottál...:)


Kacsa11

guba # 2010.11.14. 18:46

Kacsa, kérdezted, hogy melyik jogszabály tiltja, hogy a bíróságok hatályos jogszabályokat tegyenek félre.
Amit bemásoltam neked, ugyan nem a Pp., hanem az ABtv. de ez a kis pontatlanságod nem bántja a szemem. :-)
Hatályos és ezért alkalmazandó. Ez van, és ez így is marad véleményem szerint. A külhoni példáidon meg biztos lehet polemizálni, akit érdekelnek, engem, mondjuk nem annyira.

Sz.Márton # 2010.11.14. 11:13

Hiába az USA után kullognak a gyakorló demokráciák, csak jóval szegényebben és szerényebb esélyekkel