Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


hitetlen? # 2012.11.15. 21:59

Filt

Sikra megyünk vele a volt rokkantnyugdíjasokat meg sem emliti csak csak szemét vagyun a talpuk alatt nekik is

filt # 2012.11.15. 21:48

Fejlemény nyugdíjügyben! Magyarok tízezrei reménykedhetnek

"Befogadta az Európai Parlament Petíciós Bizottsága a Szolgálat és Becsület Érdekvédelmi Mozgalomnak a volt szolgálati nyugdíjak visszamenőleges megszüntetését kifogásoló panaszát - derül ki Erminia Mazzoni, a bizottság elnökének a szoli.eu honlapon közzétett leveléből. Az Európai Parlament várhatóan 2013 januárjában tárgyalja a volt korhatár alatti nyugdíjasok ügyét.
Az Európai Parlament eljárási szabályzata szerint elfogadható a Szolgálat és Becsület Érdekvédelmi Mozgalom által benyújtott petíció - amely a magyarországi szolgálati nyugdíjak 2012. január 1-jétől történő megszüntetését kifogásolja -, az ugyanis az Európai Unió tevékenységi körébe tartozik - tájékoztatta az érdekképviseletet 2012. november 5-én kelt levelében Erminia Mazzoni. Az Európai Parlament Petíciós Bizottság elnöke azt is közölte, hogy a petíciót tájékoztatás céljából továbbították az Európai Bizottságnak.

Ez azt jelenti, hogy Brüsszel hivatalosan is napirendre vette a szolgálati nyugdíjak ügyét. Ezt erősítette meg a napokban Tabajdi Csaba, az Európai Parlament Petíciós Bizottságának magyar tagja, aki hivatalos levelében arról is tájékoztatta az egyesületet, hogy a Petíciós Bizottság 2013 januárjában kívánja napirendre venni a számos, hasonló tárgyban beérkezett petíciót.

A volt szolgálati nyugdíjas katonákat, rendőröket, tűzoltókat, polgárvédelmiseket, határőröket, vám,- és pénzügyőröket, börtönőröket képviselő Szolgálat és Becsület országos elnöksége a petíció kivizsgálása okán felveszi a kapcsolatot a magyar társérdekvédelmi szervezetek vezetőivel is. Az érdekképviselet kezdeményezi, hogy az ügyben érdekelt több mint 42 ezer fő volt szolgálati nyugdíjas érdekeit képviselő néhány országos szervezet fogjon össze a petíció sikeres kivizsgálásának brüsszeli munkájában.

Mindezen kívül az egyesület Strasbourgban, az Emberi Jogok Európai Bíróságán három ezer perkérelemmel perli a magyar államot a megszüntetett szolgálati nyugdíjak okán, s ebben kéri azt, hogy a nemzetközi bíróság marasztalja el a magyar államot és a perben résztvevő volt szolgálati nyugdíjasokat kárpótolja. A bíróságnál a méltányos jóvátétel értékét az egyesület perközösségi bírósági keresete egyénenként 10 ezer eurós kártérítési összegben indítványozta tagjai számára.

Mint azt egy hónappal ezelőtt megírtuk, a Korengedményes Nyugdíjasok Országos Érdekvédelmi Egyesülete (KNOÉ) is petíciót nyújtott be az Európai Parlamentnek a tagjait ért jogsérelem miatt. A petíciós bizottság munkatársainak határozott véleménye szerint a dokumentum a korábbi, kevésbé részletes információiknál átfogóbb, világosabb és érthetőbb képet ad az egykori korhatár alatti magyarországi nyugdíjasok helyzetéről, mely valószínűsíti, hogy az EP tárgyalni fogja az ügyet.

A KNOÉ tagjainak 90 százaléka rendvédelmi dolgozó (rendőr, tűzoltó, polgári védelem) és katona, 10 százalékban pedig egyéb veszélyes, egészségre ártalmas munkát végző személy (vasutas, buszsofőr, sugárzóanyaggal dolgozó, például röntgen asszisztens, bányász). Az érintett réteg lényeges, gyakran a hivatalos munkaidőt 60-70 százalékkal is túllépő túlmunkát végzett, ünnepnapokon és éjszakákon át, anélkül hogy ezt számára kifizették volna - hangsúlyozza a petíció. Ez egy kialakult gyakorlat volt, melyet a 25 éves szolgálati idő utáni nyugdíjba vonulás lehetősége kompenzált.

A törvény egyszerűen megszüntette a nyugdíjas státuszt úgy, hogy egy társadalombiztosítási átalakításnak tünteti fel. Az intézkedés az érintett családokat ellehetetlenítette, komoly anyagi és erkölcsi problémát okozva ezzel. Az egyesület beadványában 10 pontban foglalja össze a tagjait ért negatív hatásokat, amelyeket korábbi cikkünkben részletesen is közöltünk."

http://www.penzcentrum.hu/…1034564.html

anyu53 # 2012.11.15. 19:56

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni, hogy állapot romlás miatt mit kell beadni? Van erre formanyomtatvány, ha van hol lehet beszerezni? Vagy csak írni kell egy kérelmet és beadni? Kell csatolni mellé valamit?
A válasz sürgős, és előre köszönöm.

oz-oz # 2012.11.15. 19:30

57 év védettség csak a 1954-ben vagy korábban születettekre és III. cs. rokkantnyugdíjasokra vonatkozott. Szerintem.

arabesque # 2012.11.15. 19:30

tiszavirág69,,taffika
köszönöm!
2011január 24.-én betöltötte a 57 et
mit jelent ,hogy védett kor ?

tiszavirág69 # 2012.11.15. 18:46

arabesque!
Gondolom az ellátása: rokkant ellátott
(mert végleges és az életkora miatt védett)
ha nem ad be állapotrosszabbodást akkor marad a pénze,
és nem hívják be;
ha kér új vizsgálatot nem tudni mi lesz,
3 esélyes-elveszik ezt is: marad így vagy rosszabb eg. állapotot állapítanak meg és több lesz az ellátása.

tyukanyó55 # 2012.11.15. 18:13

Még nem tudom, nem kaptam határozatot. Még nincs egy hónapja, hogy voltam a felülvizsgálaton.

tiszavirág69 # 2012.11.15. 17:07

Ne csinálj semmit egyenlőre.
Addig jó, még nincs határozatod, gondolom kapod a régit azóta is.

elegemvan # 2012.11.15. 16:39

tiszavirág69-nek
szerinted sürgessem a határozatot,vagy várjam ki nekem ez a régi volna a jó mert ez több.

arabesque # 2012.11.15. 16:12

Valaki tudna segíteni ? Arról van szó , hogy a nejem 1954 01 24 született. rendszeres szoc jár. ba( 27000 e ft)részesül
2008 ba volt utoljára fel.vizsgálaton 42% az eg. károsodása és csak rosszabodás esetén kellene menni
az lenne a kérdés ,hogy ha jelentkezik nem teszi-e kockára a biztos 27 ezret ?
ha nem jelentkezik nyugdíjig csak a 27 e jár ?
Köszönöm

nico56 # 2012.11.15. 15:17

Rokkantsági besorolások tudtommal:
B2,C2,D,E kategóriák.

tyukanyó55 # 2012.11.15. 14:55

megrokkant és tiszavirág69- és mindenkinek itt a fórumon:

  • nem akartam olyan sokat beírni, azért nem részleteztem az indoklást, de most kiegészítem.
  • valóban az idén voltam soroson, áprilisban.

Akkor az addigi 67 %-ról levettek 40-re, amit megfellebbeztem, mert az özvegyimet is elvették emiatt.
Ezért most októberben behívtak II. fokú felülvizsgálatra, amelynek még nem kaptam meg az eredményét.

A héten érkezett nyugdíjcsökkentési levélben ez állt többek között.

  • A hivatalos indoklás a következő: idézem .

"A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény /továbbiakban: Mmtv./ 2012. július 26-tól hatályos 33/A par./4/ bekezdése szerint, ha a rokkantsági vagy a rehabilitációs ellátásban részesülő személy felülvizsgálatát 2012. január 1-jét követően, de az egyes szociális tárgyú és egyéb kapcsolódó törvények módosításáról szóló törvény hatálybalépését megelőzően elvégezték, az ellátás összegének a megváltozott jogszabályi rendelkezés alkalmazásával történő módosításáról a rehabilitációs hatóság 2012. október 31-ig dönt.

A Nyugdíjfolyósító Igazgatóság által x.y. részére folyósított ellátást az x. megyei Kormányhivatal Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve 2012. 12.31. napjával megszünteti, és részére 2013. 01.01. napjától rokkantsági ellátást állapít meg.

stb. stb. még két egész oldal.

nem tudom sajnos beszkennelni az egészet, de ha valakit konkrétan érdekel., az egészet emailben lemásolom.

elegemvan # 2012.11.15. 14:36

tiszavirág69!
köszönöm,a tájékoztatást,és azt fogom tenni

nico56 # 2012.11.15. 14:12

" a rehabilitációs ellátásban részesülő nem számít álláskeresőnek...."
ez a statisztika kozmetikázása.

opty # 2012.11.15. 14:05

hitetlen?

"opty
ez csak tisztázás

Nem változtat semmit a rokkanttörvényen csak tisztázza más törvényben a hibák csekély részét"

a mindenható szóljon belőled :-)

hitetlen? # 2012.11.15. 14:03

C2 is rokkant

hitetlen? # 2012.11.15. 14:03

opty
ez csak tisztázás

Nem változtat semmit a rokkanttörvényen csak tisztázza más törvényben a hibák csekély részét

opty # 2012.11.15. 14:00

ezek szerint csak a D és E kategória rokkant???

tiszavirág69 # 2012.11.15. 13:59

elegemvan!
nagyon sajnálom
készülj a fellebbezésre okvetlen !

opty # 2012.11.15. 13:58

"A Javaslat megszünteti a rokkantsági ellátásban részesül személy álláskeresőként való
nyilvántartásának lehetőségét.
A felülvizsgálati eljárások alapján rokkantsági ellátásban már csak az a személy részesülhet,
akinek foglalkoztatása rehabilitációval sem helyreállítható, vagyis nem felel meg a munkára
képes és kész jogszabályi követelménynek. A rehabilitációs ellátásban részesülk, akik
vonatkozásában a szakvélemények arról szólnak, hogy ők rehabilitációval visszavezethetk a
munkaerő-piacra, álláskeresőként nem vehetk nyilvántartásba, együttműködniük is a
rehabilitációs hatósággal kell. Tekintettel arra is, hogy a rokkantsági ellátásban részesülre
jövedelemkorlátok vonatkoznak, állásőkeresként való nyilvántartása nem indokolt. A javasolt
szabályozás alapján az álláskeresési járadékra való jogosultsági feltételek közül a rokkantsági
ellátásra vonatkozó kizáró feltételt a Javaslat hatályon kívül helyezi, hiszen az általa
tartalmazott szabályozás szerint az ilyen ellátásban részesül személy már álláskeresként sem vehet nyilvántartásba."

hitetlen? # 2012.11.15. 13:50

taffyka
Semmi konktrétum sincs benne.
Szerintem ebben nincs senni változás csak ilyesztgetnek benünket rokkantakat.

A rokkantsági ellátást most is csak azok kaphatják akinek oda van irva hogy nem rehabilitálható vagy nem javasolt a rehabilitáció.

Egy tőmondatból ne ijesztgessük a sorstársainkat feleslegesen

nico56 # 2012.11.15. 13:48

taffyka

T/9063 törvényjavaslat -ból idézték,érdemes elolvasni,pl. a 10§-hoz írt indoklást is.
parlament.hu

opty # 2012.11.15. 13:14

taffyka

és ezt honnan tudják???
erre vonatkozó törvény?

elegemvan # 2012.11.15. 13:08

ja és 2-szer mútöttek gerincre ,55évesen ki fog utánnam kapkodni?

elegemvan # 2012.11.15. 13:04

ebből az összegből ki él meg,egy kis faluban lakok ,a legközelebbi város 30KM a bérlet 28 ezer ,