Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


ugribugri # 2012.11.21. 12:39

bimbus

ebből csak az jön le hogy nem a munkádra hanem a támogatásra volt szüksége a cégnek,ezután viszont kereshetsz olyan munkát ahol a tényleges munkádra van szükség....

yulika46 # 2012.11.21. 12:31

A férjem épp ma kapta meg az oszi behívóját.Nagyon kíváncsi leszek mi lesz az eredménye.Eddig dolgozott 4 órában de elbocsájtották mert a keze miatt nem tud teljesíteni.Autoimmun beteg,cukros,zöld hályog van a szemén.

bimbus # 2012.11.21. 12:23

Sorstárs2!
Azt értem, hogy dec. 20-ig rokkant ellátott, 21-től öregségi nyugdíjas vagyok. De csak úgy kaphatnék munkát, ha dec. 21-től is kapja a munkáltatóm utánnam az állami támogatást. Ha nem minősülök már csökkent munkaképességűnek, akkor nincs munka. Ebben segíts, világosíts fel.

szafika # 2012.11.21. 12:13

... igen , csak a politikus " urak ?! " már most keresik , h ők hogyan tudnának kibújni a törvény alól , ha pedig rájuk nem fog vonatkozni , akkor adnak a s.arnak egy pofont , hiszen pont nekik jut mindennek a java !!!

tiszavirág69 # 2012.11.21. 12:04

Ednut!
Most éppen ezt akarják megváltoztatni a közférában :)
hogy nyugdíj mellett ne lehessen dolgozni.
Én is helyeslem, nem sok a 100ezres nyugdíj,
de én itt meghúznám a határt, hogy válasszon vagy dolgozik vagy nyugdíjas (a rokkantaknál is!)

Ednut # 2012.11.21. 11:32

George2-nek!
Miért zavar téged, hogy egy rokkant, ha betölti a 62 évet munkát vállal? Gondolom nem annyi a nyugdíja mint az álláshalmozó politikusoknak.
Írod, hogy elveszi a munkát a fiatalok elől. Ez sem minden esetben igaz.
Az unokatesóm 52 éves, bányász (föld alatt, nem irodában). Tavaly elment nyugdíjba, 180ezer forinttal. Kisvártatva könyörögtek neki, hogy menjen vissza dolgozni, mert nincs utánpótlás. Most a nyugdíja mellé kap még ugyanannyi fizetést. Nem sajnálom tőle.
Azt mondja, hogy a fiatalok nem akarnak bányászkodni 3 műszakban a föld alatt. A saját, jókötésű fia is kipróbálta, de 3 hónapnál tovább nem bírta. Épedig a fizetés nem olyan rossz.
Szóval ennyit arról, hogy a fiatalok elől elveszik a munkát a nyugdíjasok.
Nem minden szektorra igaz ez. De például a közszférában valóban megtiltanám, hogy nyugdíj mellett lehessen dolgozni, vagy állást halmozni.
De ha meg a jogszabályok megengedik, akkor meg miért ne csinálnák.

Lithium # 2012.11.21. 10:45

Kedves Fórumozók!

Hol kaphatnék segítséget, leszázalékolással kapcsolatban?

hitetlen? # 2012.11.21. 09:42
tiszavirág69 # 2012.11.21. 09:41

http://atv.hu/…lekfizeteset?…

Miniszteri biztos: meg kell oldani a nyugdíjasok járulékfizetését

megrokkant # 2012.11.21. 09:31

Egyet kellene tudomásul venni. Itt Magyarországon 1990 óta egy mocskos kapitalizmus van. Olyanok etették be a birka magyar népet a nagy demokráciájukkal, akik most többszörös milliomosok. Nekem senki se mondja ,hogy semmiből ezeknek ilyen jól ment. Lopni lehet azóta is csak úgy kell csinálni, hogy a törvényeket ne lehessen felhasználni ellenük. És az ilyenek merik szidni a Kádár Jánost. Igaz ott a vezető emberek se tudtak milliókat kis idő alatt össze harácsolni. Mert ha ezt tették volna már rég a dutyiba ültek volna akkor. Volt munka akkor és nem kellett segélyért folyamodni, hogy éhen ne haljon az ember. Aki meg nem dolgozott az KMK-ért mehetett a börtönbe. Ez itt az igazság!!!

Sorstárs2 # 2012.11.21. 07:25

bimbus

December 20-ig rokkant ellátott vagy, 21-től öregségi nyugdíjas. Nem gondolom, hogy 62 évesen, rokkantan szórakozásból vállalnál munkát. Azt gondolom, hogy kevés a rokkant ellátás és adódott egy munkalehetőség, amit a betegséged mellett lehet, hogy el tudsz végezni.

tiszavirág69 # 2012.11.21. 07:23

Egyre több ilyen eset olvasható majd, mint azt "kiszolgáltatott" bemásolta.
Az a baj, hogy ezek az emberek nem fellebbeztek a visszaminősítésnél, hiszen pénzüknél maradtak.
Azt kéne megkérdezniük, hogy ezt a határozatot meg lehet-e fellebbezni, hiszen visszamenőleges ez is.

bimbus # 2012.11.21. 07:15

george2!
Ha valaki betöltötte a 62 évet, az bujjon a föld alá? Gondolod, hogy szórakozásból, vagy az a szándék motivál, hogy fiatalok elől elvegyem a munkát, azért kell dolgoznom? Vagy arról is én tehetek, hogy nincs elég munkahely, lehetőség?
Egyébként köszönöm a válaszokat.

lina50 # 2012.11.21. 06:11

george2....

Nem kell általánosítani... Való színű olyan munkát végez ami csak 4 órás.. Én ugyan nem dolgozom de 30 évet azért én is eljártam de ha órába számolnánk lehet még 5 évet hozzá lehetne adni mert annyi volt a túlóra, és az akkor még ha akartál ha nem be kellett menni....Hozzá teszem én mentem, mert kellet a pénz....Egyébként meg mindenki maga érzi a baját....Ha te családodba lenne egy olyan beteg aki valóban beteg akkor majd meg tudnád milyen aránylag fiatalon betegen élin.. Mikor nem azt teszed amit szeretnél hanem amit az állapotod éppen enged......Frankó helyen meg ha körül nézel nem az egyszerű rokkantak vannak ha nem az akinek egyébként is olyan helye volt....

szafika # 2012.11.21. 02:03

40valahány ezer ft !

szafika # 2012.11.21. 01:59

Kiszolgáltatott , nekem is volt gyermekbénulásos kollegám ő is lehúzott legalább 30 évet , pék-ként dolgozott, az se könnyű munka . Hatalmas szemétség, h ilyen hosszú idő után van bőr a pofájukon 40valahány ft-ra csökkenteni , akkor annak aki önhibáján kívül sose tudott dolgozni mennyit fognak megállapítani ?!

george2 # 2012.11.20. 23:23

62 éves rokkant vagy,dolgozni akarsz mellette?
Először is,örülj,hogy nem veszik el tőled,mint tőlünk fiatal rokkantaktól a zsét,mi semmit nem kapunk majd és a hozzád hasonló szerencsések veszik el a fiataloktól a helyet.Ha valaki rokkant,miért akar dolgozni? Pl. a felülvizsgálatokon az szokott lenni az első kérdés,hogy dolgozik-e?Kicsit jogos is a kérdés.Erre baxunk rá mi fiatalok, sok rokkantositott az ellátás mellett frankó helyen van,béven az átlag felett keresnek igy és a társadalom egy része erre rág be.Lásd a mostani helyzetünket.

bimbus # 2012.11.20. 21:57

Rokkantsági ellátásban részesülök. Dec. 21-én betöltöm a 62. évemet, öregségi nyugdíjra leszek jogosult. Ha a nyugdíj mellett munkát vállalok, akkor nyugdíjasként is megváltozott munkaképességűnek számítok? Vagy milyen szabály szerint vállalhatok munkát?

Ednut # 2012.11.20. 20:44

Kiszolgáltatott!
Már olvastam néhány hasonló esetet.
Ennek oka, hogy júliustól pontosították a torvényt azzal, hogy marad az ellátás összege, ha az állapota a felülvizsgálat után nem változott, vagy rosszabbodott.
Na most az egésznek a csimborasszója az, hogy mivel új számítási módszer van idéntől, mint január 1. előtt, így a régen szerzett betegség is a legtöbb esetben kevesebb százalékot "ér", ezáltal állapotjavulás következik be, tehát nem kapja az illető a régi ellátását, hanem jelentősen lecsökkentik.
Ez egy újabb szemétség.
Valószínűleg a lent említett ember hiába volt 57 éves, vagy nem volt véglegesítve, vagy január 1 után töltötte be azt.

Etel57 # 2012.11.20. 20:37

taffika nem tudtam bocs

kiszolgáltatott # 2012.11.20. 19:33

Tapasztalt valaki hasonlót??IDÉZEM:

."..Férjem 4-5 éves korában gyermek bénulásban volt ami annyit tett hogy az egyik lába térdtől lefelé szinte el van sorvadva és rövidebb.Világ éltében nehéz fizikai munkát végzett ami még terhelte a jó testrészeit is. 12 éve le van százalékolva 30 pár év munka viszonnyal. Tavasszal volt a bizottságnál ,mivel betöltötte az 57 évet azt mondták, sőt írták hogy marad a régiek szerint ,tehát továbbra is megkapja az addig kapott rokkantsági ellátást ami a sok év alatt 103 ezer pár Ft. lett .eddig. Ma jött egy levél hogy 2013 január -tol a rokkantsági ellátmány új összege 41 800 Ft, ---------------------
  • A nyugdíj biztosítónál azt a tájékoztatást kaptam ,hogy a nyáron jött új rendelet szerint újra kellett számolni és ez alapján jött ki az új összeg ,TÖBB MINT 60 EZER Ft-al kevesebb.

Szörnyű és elkeserítő ez az állapot !"

Etel57 # 2012.11.20. 19:15

,,,,,,,,,,sorstárs 55 szeretném megkérdezni anyukád hány éves ??????

Cuti44 # 2012.11.20. 18:24

Teabee!

Sajnos Új belépő!!!
Nincs már feléledés,mert nincs rokkantnyugdíj!
Újra számolnak mindent az új szabályok szerint.
Ez egy nagy bukta mindenkinek!

hitetlen? # 2012.11.20. 15:55

Rosszul tudod taffyka

ha egybe is "X"-et rak akkor nem rehabilitálható az eredmény. De nem lehet minden pontba "X"-et irni.
Mindenhova 1-3 pontot lehet irni
Ha egyetele egy helyre is berinak egynél magasabb értéket akkor onnantól fogva rehabilitálható a vizsgált személy.
Egyik idei magyar közlönyben van ez pontosan szabályozva mintákkal egyetemben de a pontos számot nem tudom.

Ha a szociális szakértő irja hogy nem rehabilitálható az max 1 évehet kap felülvizsgálatra a munkaügyi ha szerencsénk van 3-at.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.11.20. 15:12

Leszázalékoltak fóruma

Minden ami a leszázalékolással kapcsolatos. Segítség azoknak akik még előtte vannak, és azoknak is akik már átestek rajta.
Hozzászólások sorrendje:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... db/lap
z.s.u.z.s.a válasz | megnéz 2012.11.20 15:54:19 © (3818)
Kedves Érintettek!

Akik hamarosan felülvizsgálatra mennek, azoknak ajánlom a figyelmébe a következőket:

Anyukámnak Júniusban kellett volna felülvizsgálatra mennie, de csak néhány héttel ezelőtt került rá a sor. A kapott időpontra érkeztünk, majd 2 óra várakozás után behívták. 2 orvos volt ben, de az egyik csak gépelt. Megkérdezték van -e panasza, dohányzik -e. Megvizsgálták, majd kiküldték. Ezután nem küldték tovább a munkaügyi és szociális "tesztre". Nem tudtuk mire vélni a dolgot, de mivel a korábbihoz képest rosszabbodott az állapota, úgy gondoltuk hogy valószínűleg azért van, mert egyértelműen rokkantnak vélik. TÉVEDTÜNK.
Megjött a határozat B2-es kategória, 42%ban rokkant, 58%ban egészséges, a korábbi 50% ÖEK helyett.

Íme a kategóriák:

Melyek a minősítési kategóriák?
A rehabilitációs hatóság a komplex minősítés során megállapítja, hogy a megváltozott munkaképességű személy
Rehabilitálható, ezen belül

  • foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható és akinek az egészségi állapota 51–60% között van (B1 kategória),
  • tartós foglalkozási rehabilitációt igényel és akinek az egészségi állapota 31–50% között van (C1 kategória),

Rehabilitációja nem javasolt, ezen belül

  • egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt és akinek az egészségi állapota 51–60% között van és a rehabilitálhatóság szociális szempontú vizsgálata alapján a rehabilitációja nem javasolt (B2 kategória),
  • egészségi állapota alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt és akinek az egészségi állapota 31–50% között van és a rehabilitálhatóság szociális szempontú vizsgálata alapján a rehabilitációja nem javasolt (C2 kategória),
  • kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható és - akinek egészségi állapota 1–30% között van és orvosszakmai szempontból önellátásra képes (D kategória),
  • egészségkárosodása jelentős és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes és akinek egészségi állapota 1–30% között van és orvosszakmai szempontból önellátásra nem vagy csak segítséggel képes (E kategória).

Vagyis ezek szerint B2 helyett C2-be kellett volna sorolniuk ahhoz, hogy megkapja a korábbi rokkantsági nyugdíj összegét. Ehelyett felgyógyították 8%-al, nagyon kedvesek....
Tették mindezt úgy, hogy a vitt orvosi papírok alapján is romlott az állapota!

Úgyhogy senki se menjen úgy felülvizsgálatra, hogy jóra számít!! És valahogy "harcoljátok ki" már amennyire a helyzet engedi, hogy küldjenek át a másik szobába a szociális helyzet vizsgálatára...

Sok sikert mindenkinek! Mi fellebbezni fogunk!