Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.03. 15:38

Kedves Mari55 !

Fricskának elég erősre sikeredett, ezért volt csípős a válasz is. Szerintem inkább valamelyest a fórumtémával érdemes foglalkozni, és tényleg már nem bántva a másikat. Csak azért ajánlottam már többeknek a személyes találkozás lehetőségét, mert sok felesleges vélekedés eloszlódhatna ezáltal. Volt aki azt írta törpe vagyok, hááát egy mai kamaszhoz képest tán igen, de úgy egyébként 185 centi. Furcsák ám ezek a levlisták, viszonylag sokan olvassák, de kevesen szólnak hozzá. És hát érdemes arra figyelni, hogy mit szeretnék. Sokakhoz szólni, vagy beszélgetni. Az én oldalam inkább a sokakhoz szólni. Azt meg hozza. Klubként működő levelező felületre, meg nem is nagyon vágyom, meg nem is nagyon érek rá. Az óvszer is csak azért volt érdekes, hogy mennyi munkáért milyen kevés pénzt kaptak kézhez azok az illetők. Ami egy (!) rehabilitációs irány kritikája volt. Nem állt szándékomban nagyon megbántani, de szó nélkül sem tudom mindig hagyni a beszólásokat. Remélem helyreállt a nyugalmunk. Minden jót.

kiszolgáltatott # 2011.11.03. 16:27

Hát én sem vágyom már másra ,mint a nyugalom helyreállítására,sem sértegetésre,sem kioktatásra.
Olvasom én is sokszor,persze nem mindig szólok.
Most csak azt jegyezném meg,hogy a politikamentességet ilyen nagy átalakítások közepette nem hiszem ,hogy el lehet érni,hiszen aktívan,vagy passzívan mindenki rész fog venni az elkövetkező (köz)életben(hogy" tudományos "legyek:polisz,politika,közélet)
(Meg:" kevésbé" az 2 b.,bocs ez szakmai ártalom volt)

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.03. 16:44

Kiszolgáltatott!
Nem kevés a bé, a kevésbé egy bé. :)

kiszolgáltatott # 2011.11.03. 17:02

Na jó,akkor 1b.:)Már a memóriám sem a régi...

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.03. 17:07

Kiszolgáltatott !

Nekem a helyesírási elírások meg egészségügyi ártalom. De nincs harag. :)

véső (törölt felhasználó) # 2011.11.03. 18:11

ezt számold át mert hibás...

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.04. 02:28

Icike42 és Janó55 !

Mindkettőtöknek van igazsága. Egyrészt az átlagbér mellett nagyok az eltérések, azaz a szórás. A már hivatkozott "balhénál" is volt rá példa, hogy egy cégnél 12 igazgatóhelyettes volt. Meg hát ebből a pénzből kellenek a munkát segítő melósok, középvezetők is. De megérte akkor ez a biznisz, ezért szűrték meg a foglalkoztatókat. Talán javult kicsit a helyzet. Icike42 viszont nem számolt egy csomó járulékos költséggel ami terheli a foglalkoztatást. Pl. bérlet, fűtés, víz, stb. stb. Tapasztalataim alapján egy szociális cégnél a bevétel 65 %-a körüli rész megy el személyi költségre és a többi az egyéb kiadás. Ez már egy jó arány. Viszonylagosak ám az is ki mennyit a rokkantnyugdíj mellé keresni. Volt olyan jelentkező aki gondosan kiszámolta a keresethatárt és közölte, hogy akkor négy órában ennyit kér. Az olyan bruttó 120 volt. (Ja, betanított adminisztratív munka lett volna, és kb. ennyit kap egy kezdő főiskolát végzett) Mondjuk, kútba esett akkor az a program, így nem kellett döntenem, hogy igazságos-e hogy egyik rokkant ugyanazért 120-at kap a másik meg csak mondjuk 70-et.

igazság2 # 2011.11.04. 11:08

Tisztelt Fórumozok! Mióta egymás fricskázása, egymásban való hibakeresés....itt is a módi, keserű szájízzel olvasom az oldalt. Eddig naponta olvastam, mert sokat tanultam belőle, sőt az egymás iránti jó indulat, segítőkészség jót tett a lelkemnek. Mióta itt is az acsarkodás megy (országunkban ez a cél) és a tüzetszító még véletlenül sem hagy semmit szó nélkül, elkeseredett lettem. Mindenkinek jó, jobb egészséget kívánok!

keke1 # 2011.11.04. 12:11

Kedves Ani2085!

Csak nem Orbánra mondod a második honalapitót?
Én nem hiszem hogy per pillanat sokan akarnák honositani magukat a környező országokból,ugyanis már mindenhol jobb mint itt.Inkább kifelé igyekszik aki teheti.

Aki nem mobil,azoknak meg kell húzni a nadrágszijjat,de egyben jó alkalom a fogyókurázóknak,igen tisztelt vezetésünk biztositja számukra a hőn áhitott áramvonalas formát.

keke1 # 2011.11.04. 12:31

Attilla!

Nagyon sarkitasz,Kázmért meg abszólut rosszul látod.
Nem hülye,tudja ki kicsoda.
Egyébként senki nem fog a kardjába dőlni szórakoztatás hiján,bekapcsol egy gagyi műsort,aztán röhöghet hajnalhasadásig.
A humor jó dolog.de parancsra nem megy!

kiszolgáltatott # 2011.11.04. 12:33

A mai Kisalföld c.lapban olvastam:a várólistákról:szürkehályogműtétre előjegyzés:2014-re van.
térdprotézisre:időpont 2018-ra
De országosan olyat is hallottam,hogy gerincműtétre 2020-a jegyeztek elő valakit.
Én nem várok egyelőre ilyen műtétre,de ez sem nem rehabilitáció,sem nem korszerű gyógyítás.

keke1 # 2011.11.04. 12:54

Több mint két évet várni egy szürkehágyog mútétre?
Ugy tudom az egy rutineljárás,és nekem is kezd kialakulni,ezek szerint jól teszem ha már most előjegyeztetem magam,ha 2014 ben látni akarok valamit...

hitetlen? # 2011.11.04. 13:04

KEKE1

Szürkehályog műtétnél ez korház és orvosfüggő vannak olyan korházak nagyon jó főorvossal ahol már 2-3 hónapra is elvégzik a műtétet. És nem pénzért.
(Bár mindig szoktak nekik adni)

kiszolgáltatott # 2011.11.04. 13:05

Ezek a győri kórház várólistái voltak.

kiszolgáltatott # 2011.11.04. 13:23

Meg az újság szerint a Semmelweis-tervtől várható a várólista helyzet javulása. Én úgy értelmeztem,hogy az egyik helyen ,ha rövidül,akkor a másik helyen meg hosszabbodik.vagyis átlagolódik a helyzet.Nem tudom jól értelmezem -e.
Az biztos,hogy nekem egyszerű szemvizsgálatra nyáron adtak időpontot november 30-ra,májusban kaptam időpontot pl. decemberi csontsűrűségvizsgálatra.

Talajmenti fagy # 2011.11.04. 13:52

Sziasztok! Törpicur helyett ez lett a nevem.Nem tudom mi történt, de nem sikerült írnom, ezért újra regisztráltam.Elég hülye név, de más nem jutott eszembe.Olvasom az oldalt,de nagyon uncsi lett, hiányzik a Doctor!!!!!Miért vitatkoztok azon, hogy milyen az élet ilyen meg olyan országban? Mi itt élünk,mit vagy kit érdekel más ország.Korábban más volt a hangulat, nem tudom mi történt?Most csak vita hátán vita van.Tudja valaki?????????

Talajmenti fagy # 2011.11.04. 14:01

Képzeljétek el, én másfél hétre kaptam időpontot az ortopédiára, vizsgálatra.Hihetetlen volt, amikor a kartonozós csaj elmondta az időpontot.Még egyszer megkérdeztem, de jól hallottam.Szerencsém volt, nem beszélve róla, hogy fél 12-re volt időpontom, én már 10 órakor odaültem,nagyon sokan voltak.És halljatok csodát fél 11-kor már a buszmegálló felé tartottam.

keke1 # 2011.11.04. 14:24

Kedves hitetlen?!

Mennyi az annyi?
10-20?

vbartamonika@citromail.hu # 2011.11.04. 14:43

Sziasztok !

Ma megkaptam a rehabilitálhatóságra való vizsgálati időpontott.Ugyan oda kell mennem mint első fokon voltam na erre kíváncsi leszek mi sül ki ebből.

keke1 # 2011.11.04. 14:50

Na ez jó hir,kedves talajmenti fagy.
A vitával kapcsolatban pedig azt hiszem a politikusoktól tanultuk a külföldi példákkal való dobálózást is,végülis demokrácia van,ha nekik joguk van kiválasztani a nekik tetsző példákat,nekünk miért ne lenne jogunk a saját példáinkhoz,ami egyébként sokkal objektivebb mint a kormányé.

A doctort sokan hiányolják,úgylátszik tud valamit.
Pedig nemrégen irt...

keke1 # 2011.11.04. 15:13

Attilla,hát persze hogy sokat tudott.
Képes volt megvigasztalni,és reményt önteni az emberekbe.
Empatikus ember volt,csak hát elragadták az indulatai,a saját kellemetlen tapasztalatait,általániositotta,ez pedig helytelen.
Minden nációban vannak jó és rossz emberek,és érdekes módon könnyű a kettőt összekeverni.

Lásd Pándy lelkészt,mindenki szerette,elragadó embernek tartották,aztán kiderült hogy a kertjében már nem férnek el a hullák.
Persze utólag:)

vbartamonika@citromail.hu # 2011.11.04. 15:17

Én arra vagyok kiváncsi ,hogy most melyik orvos fog vizsgálni megint már előre félek.

éhes # 2011.11.04. 15:31

Kösz'!
Olvastuk!Vajon mire fel ez a "megmagyarazázósdi"kivonulás?Úgy látszik,hogy országos lett a szabadságharc,s hátha vidéken nem tudják,nem értik (vajon miért nem) mi az a szabadságharc.A harcot mi ismerjük,mert mindennap megharcolunk a beteveőért,és sokmineden egyébért.Nekem aztán hablatyolhatnak,eddig sem hittem nekik,nemhogy ezután.
Én a hajduságból irok,az időpontok (nekem gerinc MR-i) 4.5 hónap,plusz még vissza a sebre.szóval 7-8 hónap mire dűlőre visszük a dolgot.Itt is áll minden,s csodák-csodája mindig a VK-ra fogják a hosszúra nyúlt várólistát.Azért pénzért itt is meg lehet oldani mindent.Kishazánkban mit nem lehet megtenni pénzért!
csodálkozunk?
üdv.mindenkinek,ha lehet ne vitatkozzunk,hisz egy jelszó (jaj mit irok)ez csak egy rossz vicc lett volna....bocs!

keke1 # 2011.11.04. 15:39

Az lenne a legjobb ha ottmaradnának a végeken.
És Kósa se irányitgasson,menjen ő is,vihetik szijjártót is,jó lenne kakasnak a faluban.

jácintka # 2011.11.04. 15:49

Leírhtó , hogy miért tünt el a doctor?