Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


szuicid # 2012.11.22. 06:34

http://www.origo.hu/…anybiro.html


a Beteg ember nem selejtes árú

szuicid # 2012.11.22. 06:23

A kormány tavaszra ráteszi a kezét az Alkotmánybíróságra


a Beteg ember nem selejtes árú

Debra01 # 2012.11.21. 21:18

Köszönöm yulika. Akkor ezek szerint ez nem változott!

george2 # 2012.11.21. 20:42

Bimbus,

Jó egészséget kivánok!

bimbus # 2012.11.21. 19:49

Sortárs2!
Köszönöm, hogy reálisan, elfogultság nélkül mondsz véleményt.

George2!
Ha mindent elolvasnál, láthatnád, hogy a nyugdíj mellett nem fogok dolgozni, mert a munkáltatónak az állami támogatás kell, nem a munkám. Kívánom neked, hogy egyszer te is légy nyugdíj mellett dolgozni tudó egykori rokkant, ha már nekem nem fog sikerülni.

george2 # 2012.11.21. 19:33

"Tudom, hogy a fájdalom, nincstelenség kikezdi az idegeket, nehéz megmaradni embernek."
Szoritok neked, hátha sikerül.

A 2ik bekezdést feleslegesen irtad,12 éve vagyok e cipőben,jelenleg még 56% mozgásszervi érdekelt,képben vagyok.Amit leirtam minden tény és nem offenziva.
Ami a 3ik bekezdést illeti,nem tudom miért nem vagyok megértő....Esetleg be tudnál linkelni egy olyan hszt. ahol a fiatal ellátásból kieső rokik sorsán kesereg a szerencsés nyugdij mellett dolgozni tudó egykori rokkant? Hamár olyan nagy a megértés.

Sorstárs2 # 2012.11.21. 19:11

george2

Nem akartalak még jobban feldühíteni, inkább az ellenkezőjét akartam elérni. Tudom, hogy a fájdalom, nincstelenség kikezdi az idegeket, nehéz megmaradni embernek.
A munkáltatók azért alkalmaznak megváltozott munkaképességű embereket, mert akkor nem kell fizetniük rehabilitációs hozzájárulást és még támogatást is kapnak a munkavállalók után (40%, 60%, 75%), nem fognak helyettük fiatalokat felvenni, csak ha megszüntetik a támogatást. Egyébként nagyon nehéz beteg emberekkel dolgoztatni, kisebb a teljesítményük, mentális betegek is vannak, veszekednek, sokkal több a problémájuk, mint az egészségeseknek, ami érthető, havonta gyógyszert kell íratni, kezelésekre kell járni.
Amint írtam, nem vagyunk egyformák, volt olyan tüdőrákos kolléganőm, aki a munkahelyéről ment a kórházba, busszal meghalni :(, két kiskorú gyermeke volt.
Kérlek, próbálj megértőbb lenni sorstársaink iránt, nem tudjuk bimbusnak mennyi a rokkant ellátása, lehet, hogy csak 27 ezer.

george2 # 2012.11.21. 18:38

"További sok sikert a rokkantellátás meletti nyugdijhoz,annak aki megteheti!"

Pardon,helyesen:
További sok sikert a rokkantnyugdij meletti munkához ,annak aki megteheti!"

Nyilván az ismerős munkanélküliek hatalmas szimpátiával és empátiával gondolnak majd a rokkantakra.

george2 # 2012.11.21. 18:18

Sorstárs2#e-mail 2012.11.21. 14:48

george2

Ha Te a hozzászólásodtól megnyugodtál, akkor a lelked is beteg, de nagyon. Áttétes rákos barátnőm dolgozik, saját cége van és 10 megváltozott munkaképességűt foglalkoztat, a kórházban, a fizo terápián egy fiatal, kb. 30 éves nő, súlyos SM beteg, tolókocsiban tolja a párja dolgozni, szerintem ez tartja életben, rossz hallgatni, ahogy zihál, alig kap levegőt. Minden ember és eset más, nem lehet egy kaptafára húzni.
A másik, hogy bimbus tehet a legkevésbé a rokkant holokausztról. Gondolkozz el egy kicsit és próbálj jó indulatú lenni, mert így soha nem tudunk összefogni

Sorstárs és a többi kedves hozzászólónak:
Elég tisztán leirtam amit,nem volt benne offenziv tartalom csak fura volt,hogy valakinek ez a probléma amikor a társait a nihilbe hajtják és nem az a gondja EBBEN a topikban,hogy kereshetne mg többet a nyugdij mellett.OK. Megértettem,legyen szerencséje egészsége hozzá.Úgy is mindenkire rájár a rúd előbb utóbb
Ja és nem minősitettem senki mentális és morális helyzetét.
Nem sokat szólok hozzá mint eddig sem,de néha nem árt.További sok sikert a rokkantellátás meletti nyugdijhoz,annak aki megteheti!

tyukanyó55 # 2012.11.21. 17:29

Bocsi, ha már ismert adatot közlök, de sokan nem értik, hogy miért csökkentették a rokkantsági ellátásunkat:
Ez volt a hivatalos indoklás az én határozatomon:
"
idézem .

"A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény /továbbiakban: Mmtv./ 2012. július 26-tól hatályos 33/A par./4/ bekezdése szerint, ha a rokkantsági vagy a rehabilitációs ellátásban részesülő személy felülvizsgálatát 2012. január 1-jét követően, de az egyes szociális tárgyú és egyéb kapcsolódó törvények módosításáról szóló törvény hatálybalépését megelőzően elvégezték, az ellátás összegének a megváltozott jogszabályi rendelkezés alkalmazásával történő módosításáról a rehabilitációs hatóság 2012. október 31-ig dönt.

A Nyugdíjfolyósító Igazgatóság által x.y. részére folyósított ellátást az x. megyei Kormányhivatal Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve 2012. 12.31. napjával megszünteti, és részére 2013. 01.01. napjától rokkantsági ellátást állapít meg.

Ednut # 2012.11.21. 17:24

Taffyka!
Kaptam januárban emelést!

nomis # 2012.11.21. 17:16

Sziasztok!Kérdezném az ismerösöm most 62 éves 5 gyermeket szűlt, 2év körül van munkaviszonya. A TB-t rendszeresen fizette (most is). Van-e esélye a nyugdíjra és mennyit kaphat? Köszönöm előre is a választ. Szép estét mindenkinek.

yulika46 # 2012.11.21. 17:09

Átvágott1
Igen!Az emberek butaságából ők tanulnak!Mi meg?Én azt nézem néha,hogy már azon is irigykedés van,hogy 28 ezer vagy 28 ezer 100 frt ot kap valaki!!!!

yulika46 # 2012.11.21. 17:07

1Diabétesz
Erre keresem én is a választ??

1Diabétesz # 2012.11.21. 17:05

Sziasztok!

Vállalatunkhoz érkezik egy új dolgozó. Nyáron volt komplex vizsgálaton rehabilitációs ell. kap /60 e ft.
Neki azt mondták 4 órában dolgozhat a rehab. mellett, nem kell választania.
Másik régi munkatárs aki 27 e Ft-os szoc.járadékról 27. e Ft rehab.ellátásra szintén nyáron volt komplexen, választania kellett a 27 e Ft rehab. és a munkahelye között, ahol kicsit meghaladta a keresete a 27 e Ft-ot.

Én úgy tudtam, hisz milliószor elmondták, elolvastam, hogy rehab. mellett nincs munka. Vagy egyik, vagy másik.
Akkor ez mi??

Átvágott1 # 2012.11.21. 17:00

Most örülhetnek azok,akik folyamatosan sérelmezték,hogy miért az 57. évnél húzták meg a vonalat.Erre már fölfigyelek az illetékesek és alkottak is rá egy törvényt,hogy még több embert még nagyobb nyomorba döntsenek.Abban "biztos" vagyok,hogy az így megtakarított pénzt az 57 év alatti nyugdíjasok fogják kapni.Gratulálok,csak így tovább áskálódjunk egymásra és adjunk ötleteket az újabb és újabb embertelen intézkedéseikhez.

yulika46 # 2012.11.21. 16:58

Na most én még nem igazán értem,hogy ki dolgozhat az ellátása mellett?

yulika46 # 2012.11.21. 16:56

tiszavirág69
Ahogy vissza kérték az utazásit én még senkit nem hallottam,hogy vissza kapta!

55evelin # 2012.11.21. 16:53

Debra01 # e-mail 2012.11.21. 14:13

A közgyógyot én az Önkormányzatra adtam be. Méltányosságit kértem és kaptam. kb.fél éve. Ők továbbították. A lezárt háziorvosi borítékot mellékeld, jöv.igazolással együtt.

Ednut # 2012.11.21. 16:20

Csabesz666!
Én ugyanilyen feltételek mellett, csak februártól vagyok rokkantellátott, mégsem kaptam emelést. Írtam nekik, majd meglátjuk.
Bukfenc2!
Nem sántít az információm, had ne vezessem le itt nyílt fórumon hogyan lehet 91500Ft-nál többet keresni nyugdíj mellett.

Ez a júliusi kiegészítése a törvénynek azoknak szívás, akik 57 év felettiek, de voltak soros felülvizsgálaton és a százalékuk kevesebb lett, mint korábban volt. A január 1-től életbe lépett törvény úgy szólt, hogy az 57 év felettieknek marad a régi ellátás. Na most ezt egészítették ki azzal, hogy csak akkor marad, ha az állapota ugyanolyan, vagy rosszabb, mint a felülvizsgálat előtt. Mivel ugye azóta szigorúbbak a vizsgálati szempontok, gyakorlatilag szinte minden embernek kevesebb lett a százaléka, tehát az előbb említett feltétel nem teljesül, így a pénzük jelentősen csökken. Még egy ok arra, hogyan szivassák meg a nyugdíjhoz közel álló beteg embereket!

Lentebb volt szó arról, hogy most akarják bevezetni, hogy a közszférában ne lehessen nyugdíj mellett dolgozni. Na ezek a nagyeszű képviselők már megtalálták a kibúvót maguknak. Mégpedig azzal, hogy ők nem fizetést kapnak a munkájukért, hanem tiszteletdíjat, így arra nem vonatkozna, hogy vagy nyugdíj, vagy fizetés. Nagyon okosak!!!

tiszavirág69 # 2012.11.21. 16:17

http://www.mmonline.hu/…kedvezmenyek

Megszűnnek az utazási kedvezmények

... rokkantak kedvezményei változatlanul megmaradnak.

milyen kedvezményről beszél????????????????????

tiszavirág69 # 2012.11.21. 16:13

http://www.szon.hu/…0%9D/2128846?…

„A kormány halálra ítélte a rokkantakat”

Etel57 # 2012.11.21. 16:08

yulika 46 köszi a választ én Pesthez tartozom ugy látszik itt nagy a csuszás akkor várni kell addig biztos a pénz

csabesz666 # 2012.11.21. 15:47

Megkaptam, a nyugdilyfolyósítótól, az emelésre vonatkozó kimutatásomat.... valami nem kerek.... május1 ig rehab járadékos voltam, onnantól meg rokkantellátott.... erre, szépen levezette nekem, hogy visszamenőleg 10 hónapra jár még nekem 9X970 forint, holott én úgy tudom, ha több ejjátás volt, akkor szétbontva kell megállapítani.... hatalmas, a kavarás..... a legjobb lenne, ha a 2011 évvégi törvényt úgyahogy van felgyujtanák.... egyszerűen nincsenek végigmodellezve, az esetek, így nem lehet törvényt alkotni..... szó szerint, derékba törik, az emberek létbiztonságát.... mutassatok 1 olyan emberkét, akinek megmaradt a rokk nyugdíly összege..... baromi nehéz lessz ezeket a törvényeket helyrehozni.....

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.11.21. 15:10

HÉTFŐN DŐL EL A SORSUNK!

2012.11.21. Az Alkotmánybíróság 2012. november 26-i ülése

  • A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 7. § (4) bekezdés alaptörvény-ellenessége megállapítására irányuló indítvány vizsgálata (II/3283/2012.)

http://www.mkab.hu/…teljes-ulese