Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


sziszy.kraf # 2011.10.20. 15:24

Kedves Ani1985!
Azért kellett fellebbeznem, mert az ORSZI 2009-ben a mostani számok szerint24%-ra csökkentette a korábbi 67-et. Másodfokon felemelte ugyan 43-ra de ellátás nélkül, tehát azt az összeget sem kaptam volna meg, mint a rokkantosításom előtt kaptam az 50-re.
Most a fellebbezés miatt kérte a bíróság az Igazságügyi Orvosi Szakértő véleményeit,aki mind két esetben alátámasztotta a rokkantságomat. Ezekbe a szakértői véleménybe köt bele állandóan a REHAB.
Üdv, Ildikó

kázmér58 # 2011.10.20. 15:47

A lapunk által korábban ismertetett előterjesztés szerint – a nők 40 éves jogosultsági idővel igénybe vehető nyugdíjkedvezményének kivételével – valamennyi civil korai nyugdíj megszűnik. A már megállapított és folyósított civil korai nyugdíjakat korhatár előtti ellátásként kell változatlan összegben továbbfolyósítani – írja a szombati Magyar Nemzet, melyből további részleteket is megtudhat.

buboka # 2011.10.20. 15:59

Kedves Icike42!

Bocs az offolásét. Most olvastam itt a neten, sajnos nem kopiztam ki az oldalt, de úgy néz ki, hogy elmarad a tanácskozás Brüsszelben. Kíváncsi leszek mit találnak ki Brüsszel helyett.
A másik "szép" adat, hogy az államdósság az MNYP pénzek államosítása mellett is nagyon megugrott, ha jól emlékszem közel 2000 milliárddal, amire Szijjártó azt mondta, hogy azért magas, mert a Gyurcsány-Bajnai kormány devizában vette fel a hitelt és a forint sokat romlott. Rendben, de a forint árfolyama azóta esik folyamatosan, amióta Ők kormányoznak.

buboka # 2011.10.20. 16:10

Azt kihagytam az előző hsz-ből, hogy egyik oldalra sem húzok. Élni és élni hagyni, ezt szeretném, ha megvalósulna.

ókút # 2011.10.20. 16:19

Atttilla!
nagyon nehéz lehetett megtalálni,ugyanis tegnap az utolsó üzenetében megírta,hogy a meosz oldalán folytatja!

kázmér58 # 2011.10.20. 16:40

Atttilla
Én egy kicsit utána néztem a dolgoknak.És úgy néz ki hogy bejött a sejtésem.Ugyan is A mi Attilánk aliasz doctorr.

kázmér58 # 2011.10.20. 16:51

Nagyon. De a hülyék nem ezen az oldalon vannak.Úgy hogy ne néz bennünket annak.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.10.20. 17:19

Kedves Aperten !

Hadd javítsam ki egy tévedését. Ricuska 2011.10.17. 19.36 os időpontú hozzászólásában volt olyan kedves megosztani ezen a fórumon is a szakmai önéletrajzom. Ön ebből levonta hogy nem szerepeltetem az önéletrajzomban az Országos Rabbiképző-Zsidó Egyetemen eltöltött oktatói gyakorlatom. Nézze meg Ricuska idézetét, ott szerepel az OR-ZSE szocpol tanszék időszakom.
Nincs belőle gond csak nem szeretném ha valaha azt olvasnák a fejemre, hogy nem vagyok büszke az ottani színvonalas oktatói gárdához tartozásban. Egyébként az itteni vitának köszönhetően elég szépen megugrott a hozzám fordulók száma.

Nincs ebből persze semmi gond, csak hát mindannyian tévedhetünk. De talán szándékosan nem akarjuk becsapni egymást.
minden jót.

"aperten

2011 október 20. (#1237)

Kedves Doctor!

Valóban én kezdtem, de azért ezt nem gondoltam, hogy ez ide fog fajulni. Lehetett volna kicsit óvatosabb. Zsidókról nyilvánosan negatív véleményt formálni szörnyűségesen nagy bűnnek számít a mai világban. Abból mindíg hatalmas purpallé van. Nem tudta ezt?
A másik hiba amit elkövetett, logikai. Tényként kezelte az illető zsidó származását, noha csak az derült ki, hogy a zsidó egyetem oktatói közt szerepelt, és ezt a részletes szakmai önéletrajzában valamilyen okból nem szerepeltette.
.....
aperten"

Luciann # 2011.10.20. 17:28

Szép estét! Nem tudom, kinek szép, kinek sem. Ma hallgattam a rádióban a déli hírek után hogy eztán nem r.ny-as, hanem járadékos leszek. Azért regiztem, hogy többet megtudjak arról, hogy ez milyen változással jár? Miben járok-járunk rosszabbul? :-o

Luciann # 2011.10.20. 17:30

Bocsánat, ha megzavartam az acsarkodókat a kérdésemmel! :-)))

ókút # 2011.10.20. 18:05

Luciann!

a járadék csökkenthető és megvonható!azt hiszem ez a legnagyobb különbség!

Luciann # 2011.10.20. 18:08

Szanka, 2014. decemberében már meglesz a 40 évem ha ez a "járadék" is munkaviszonynak számít. Amúgy köszi mindannyiotoknak a választ! Mari55 linkjeit átolvasgattam. Agyon van BONYOLÍTVA, basszus!!! :-(((

Luciann # 2011.10.20. 18:16

Ókut, 57 éven felettiektől is megvonhatják? Az NAGY SZÍVÁS LENNE!!! Fél éve, amióta meghallottam mire készülnek ezek odafenn, gyomoridegben élek. Szinte már nincs életcélom. Mintha feladtam volna mindent. Munkába állításom lehetősége egyenlő a NULLÁVAL!!!Mit akarnak? Hajléktalanokat gyártani, akiket aztán már dutyival fenyegetnek? :-o ??? :-(

ókút # 2011.10.20. 18:30

a járadékhoz kis adalék!nem akarok párhuzamot vonni,de a nagyapám 1940 körül agyvérzést kapott,kelmefestő volt.természetesen akkor a munkások döntő többsége után nem fizettek semmilyen biztosítást a munkáltatók,a munkások meg épphogy megéltek.a rendszer részéről egy idő múlva megállapítottak némi kegydíjat,ez
1945 körül 40 pengő volt. a nagypapám részt vett az I.világháborúban (önhibáján kívül)és kapott vitézségi érdemérmet,emiatt aztán nyithatott egy trafikot,de ezért ehhez némi pénz kellett,a nagymamám szövőnő volt,így volt egy kis megtakarított pénzük gondolom, nos nekem mindig ez jut eszembe a járadékról!

ókút # 2011.10.20. 18:36

Luciann!

a jelenlegi helyzet szerint az 57. évüket betöltöttek,a rendszerben maradnak csak nem tudjuk melyikben!mert azt írják I-II.csoportúak és az 57.évüket beöltőkre nem vonatkoznak,amiket ígérgetnek,de semmit nem tudni,amíg a tvr.nem jelenik meg,tehát találgatunk.

ókút # 2011.10.20. 18:55

íicike42!
köszi,én már kitöltöttem!és ekkor regisztráltam is a honlapon!

Luciann # 2011.10.20. 18:58

Mari55 nem Téged nem értelek, hanem a paragrafusaikat! :-o Van egy kis bibim: Jövő évben megyek vissza felülvizsgálatra, 1 hónappal 57. évem betöltése ELÖTT!!! :-( No, innen a gyomoridegem!!! :-( Persze gondolom, itt mindenkinek megvan a maga baja...??? :-(

Luciann # 2011.10.20. 19:05

icike42,kérdőív elküldve!!! :-)

Luciann # 2011.10.20. 19:06

mari55, ezt hogy érted?
"Azt mondják hónapos csúszások vannak a soroson !"-???

doli # 2011.10.20. 19:08

Minimum 6 honapós csuszások vannak.

keke1 # 2011.10.20. 19:09

Lucian!

Balszerencsés vagy,másrészt ha valamivel idősebb lennél akkor se biztos hogy kiesnél a szórásból,ugyanis szerintem itt védett korról van szó,ami az aktuális nyugdij korhatár előtti 5 év.

Az pedig állandóan változik,és a rokkantnyugdij rendezés is állandóan kitolodik.

Luciann # 2011.10.20. 19:10

Úkút, igen tudom, itt semmi sem biztos. Állítólag majd tavasszal terjesztik a parlament elé. Meg amúgy is vannak dolgok, amiben hetente-havonta másképp beszélnek. :-(

doli # 2011.10.20. 19:10

Legalábbis Miskolcon.

Luciann # 2011.10.20. 19:13

doli, ezt úgy kell érteni, hogyha utoljára azt írták, hogy legközelebbi felülvizsgálat ideje 2012. március, akkor az eltolódhat? Eddig mindig pontosan abban a hónapban hívtak, amit elötte megadtak. Köszi! Bocs, ha itt fárasztalak Titeket! :-)

Luciann # 2011.10.20. 19:16

mari55, ez MINDENT MEGOLDANA, de Pécsett pomtosak, mint a halál!!! :-)))