Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


papapító # 2012.12.04. 19:21

Kedves rokkant bányászok!

Ne hallgassatok azokra, akik a levegőbe beszélnek. Senkitől sem hallottam még, hogy sajnálná, ha sikerül nektek visszakapni az ellátásotokat! Sőt, mindenkitől csak azt hallottam, hogy nagyon örül neki, mert egy pici reménysugár lehet ez a többi rokkantnak is. Különösen jól esett olvasni, hogy közületek sokan kijelentették, hogy továbbra is szolidárisak vagytok velünk, és, ha tudtok, segítetek nekünk is.
Ne egy ember alaptalan írásaira, rágalmazásaira figyeljetek, hanem arra, amit a többség mond.
Szívből örülünk, és reméljük, sikerül nektek pozitív változást elérni. És remélem azokra a rokkantakra hallgattok, akik veletek vannak, és nem a feszültséget akarják csinálni. Remélem, továbbra is j ó kapcsolat lesz közöttünk. Bányász, nem bányász, mindegy. A lényeg, hogy kisemmizett rokkantak vagyunk. Betegek mindnyájan.

papapító # 2012.12.04. 19:06

Rokker! Most is csak hablatyolsz! Malaka stílusát ezer közül meg lehet ismerni. Vádaskodsz,mikor azt sem tudod kiről és miről beszélsz. Tudod az MSZF egyik alcsoportja az összefogás csoport. A Facebookon csak azért lett létrehozva egy zárt csoport, hogy ott meg lehet osztani anyagokat, ismereteket. Kérdezni lehet, beszélgetni, amit az MSZF oldalon nem. Ha jól láttam, a MSZF honlapján, a legutóbb megjelent cikkük is úgy volt aláírva, hogy MSZF Összefogás ...... Először gondolkodj, járj utána a dolgoknak, aztán írj le valamit, de alaptalanul ne vádolj senkit. A harag rossz tanácsadó!

klarissa # 2012.12.04. 19:06

"Veri az Isten a magyart, verje is, míg mind össze nem tart!"

kázmér58 # 2012.12.04. 18:57

taffyka
Has tudsz egy bányászt is mutatni aki 200000vagy 300000ft kap akkor én a környéken az összes bányász nyugdíját neked adom. Mivel kilencven és száz húsz között kapnak ellátást.Megint az irigység.Én és az aperten mást nem csinálunk mint a Magyar és a nemzetközi Bíróságokat bombázzuk.Nem magunkért hanem értetek. Nekünk a dolgunk már lassan egyenesbe jön.Én amit Traszbourg felé beadtam a felebezést hogy a rokkant emberektől elvettek mindent. Már a kinti bíróság tárgyalta is az ügyet. Januárig kell a Magyar államnak nekem és Sraszbourg felé hogy ezeket a jogtalanságokat korigálja.Viszont én úgy látom hogy tök felesleges bárki ember mellett kiálni

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.04. 18:55

Kedves rokker!

Köszönjük az örömteli hír megosztását!

Örülök, hogy a rokkant bányászok ügye (remélem Apertené is), megoldódott!

Én bízom benne, hogy a többi rokkantnak is rejteget majd ilyen jó hírt, a mikulás csomag!

Jö szerencsét!

papapító # 2012.12.04. 18:51

Rokker! Nagyon rossz példával élsz. Te vagy az egyik bajkeverő, aki csak kritizálni tud. Azt a legkönnyebb. Ha nem tetszik az összefogás csoport módszere, akkor mutasd meg mit kellene tenni, hogy valamit elérjenek a rokkantak. Te mit tettél eddig a kritizáláson, és az összeugrasztáson kívül? Örülj neki, hogy vannak, akik még próbálkoznak valamit tenni a rokkantakért. Kényelmesebb a meleg szobában olvasgatni erről-arról, aztán negatív jelzőkkel, gúnyt űzni azokból, akik érted is próbálnak tenni. Ha mindenki behúzódik egy sarokba, akkor biztos, nem lesz változás. De ha a rokkant a rokkantat gáncsolja, akkor sem. Gondold meg, mit beszélsz! A felesleges energiádat ne az ellenállásban éld ki. Vannak igazi ellenségeink, azokon köszörüld a nyelved, mert azok ártanak neked, nem az összefogás csoport. A csoport azért dolgozik, hogy ne vegyék el az ellátásod, az ellenségeid meg éppen el akarják venni. Ha a csoport módszerei nem jó szerinted, mutass utat nekik is, és minden rokkant részére.

Etel57 # 2012.12.04. 18:50

IGEN A BÁNYÁSZOK MERTEK TÜNTETNI ITT MINDENKI SIR HOGY ELVETTÉK A PÉNZÉT DE CSAK AZ A PÁR EMBER MERT KIÁLLNI

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.04. 18:30

Sorstárs55 Köszönöm!

Etel57 # 2012.12.04. 18:27

MAJD A VIKTORKA ELRENDEZI HISZEN Ő DIRIGÁL

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.04. 18:19

Katalin59#e-mail 2012.12.04. 18:44
Nincs még semmi az AB döntésről?

Még sehol-semmi hír!

Ezért kár itt veszekedni, hiszen semmi valóságalapú hír nem jelent meg a bányászokról sem.

Az is megtörténhet, hogy mindenkire egyformán vonatkozó hír jelenik meg, illetve Ab döntés!
Csak hergeljük itt egymást feleslegesen!

ugribugri # 2012.12.04. 17:52

rokker

ritkán értek veled eggyet de most nagyon ,tisztán látod a helyzetet,megint bedobnak valami aztán had üssék egymást....

ugribugri # 2012.12.04. 17:46

taffyka

"ugribugri
olyan ostobaságot írtál le hogy off a téma."

a szart akárhogy kevered szar marad,látom hogy nem vagy képes mindent felfogni....

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.04. 17:44

Nincs még semmi az AB döntésről?

tiszavirág69 # 2012.12.04. 17:36

Vajon mitől van hányingerem? :(

ugribugri # 2012.12.04. 17:29

taffyka
látom a bányász rokantaktol sajnálod.....
de azt még nem hallotam tőled hogy kritizálnád a nők negyven éves munkaviszony utan miért mehetnek nyugdijba, akár 56 éves korukban is ,és utána meg akár 40 évig is kapják a nyugdijat,pedig a rokkantbányázsok nemigen élik tul a nyugdijkorhatárt, na most adtam neked csámcsogni valot....
mint mindenhol itt is ugyanaz a baj hogy senkit nem az bánt hogy vele mi tőrténik sokkal nagyobb fájdalomként éli meg hogy a másik vagy a szomszédja vagy anyosa miért kap egyáltalán,vagy esetleg akár száz forintal tőbbet....

nico56 # 2012.12.04. 17:27

taffyka
nálad a pont téma lezárva!

nico56 # 2012.12.04. 16:40

rokker!

Befejeznéd,miért teszed azt te is amit éppen kifogásolsz?!

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.04. 16:24

lina50 Kázmér58 Ne marakodjatok már.....
Van elég baj ,bajunk elég anélkül is.
Egyébként sem úgy tünik mintha taffika irígykedne vagy bárki is a bányászokra!

lina50 # 2012.12.04. 16:13

A bányászok sikeréhez inkább örülni kell nem irigykedni...!!!!!

kázmér58 # 2012.12.04. 15:39

taffyka
Ha egy kicst viszamennél és azzal a kis eszeddel elolvasod, hogy aperten és én is kinyílvánítotunk a szolidaritásunkat.És felajánlottunk a segítségünket. A sztrájktól kezdve a szervezésig sokmindenben. Viszont már a bányász társadalomhoz ahogy hozzá álltok az semmi más csak irigység. Mi mégis felajánlottuk a segítségünket.

megrokkant # 2012.12.04. 15:12

Ki tud már valamit az AB mai döntéséről?

oz-oz # 2012.12.04. 15:11

tiszavirág69:

Aki rehabilitációs ellátásban részesül január 01 óta, mert előtte rokkantnyugdíjas volt, ebben az esetben felülvizsgálatig dolgozhat. Mi körünkben sokan dolgoznak így, senki nem jelentette be.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.04. 14:28

facebook


Piroska Ondreákné Illés Heim Kati! Ez mai közlemény? talán ez a válasz a tegnapi demonstrációnkra? további népbutítás??? példázzák,hogy ők mindent megtesznek??? Ez egy nagy semmi! A bányászok visszakapják a rendes nyugdíjukat!? a többi rokkant pedig nem!!! Bennük veszélyt látott a kormány! Tegyünk róla,hogy minket is számon tartsanak! Ha most sem fogunk össze ,ha mindíg az a 8-10 ember próbál tenni valamit akkor el fogunk tűnni a süllyesztőbe! Ezt jó lenne ha mindenki megértené és az utolsó erejével, utolsó pénzén eljönne a következő demonstrációra,mert tervezzük! Hatásosabb volt a tegnapi akciónk mint eddig az összes többi! György Kati most is az Alkotmánybíróságnál van,várja határoznak -e az ügyünkben. Ha nem, vagy a kárunkra ítélnek, megnevezzük az újabb demonstráció napját és helyét!Mi ott leszünk és nagyon remélem aki csak járni tud ,mindenki csatlakozik hozzánk a saját jól felfogott érdekében!
9 perce

tiszavirág69 # 2012.12.04. 14:24

Segítsetek!
Ha valaki rehab ELLÁTOTT és még nem volt felülvizsgálaton, ha talált állást, de jóval a keresethatár alatt

  • KELL-E JELENTENIE VALAHOL ???

(bejelentett 2-3 órás az állás)

murzo # 2012.12.04. 13:20

Köszönöm a választ, egy kicsit bizarr nekem a munkaképtelen, de dolgozhat..
Kolléga agydaganat miat 90%-os rokkant, de dolgozik főálásban ,gyerekekre vigyáz..