Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


luck-666 # 2011.10.20. 12:38

kázmér58,derpate!

ennyire értetlenek nem lehettek!!!

én nem konkurenciát akarok ennek a fórumnak,hanem egy átlátható gyűjteményt a minket érintő jogszabályokról,lehetőségekről,
támogatásokról,segítő egyesületekről!

a fórum az egy lehetőség,ha van rá igény,de ez a fórum is maradhat a honlap fórumaként!

derpate # 2011.10.20. 12:39

luck-999

Egy honlapot még én megcsinálhatok teljesen ingyen, ha viszont arra adatbázisok kerülnének ( jogszabályok, címjegyzékek stb., azokat ki tartaná karban, ki aktualizálná napi szinten. Pláne jogszabályokat, főleg a módosításokat, ahol szinkronba kell lenni a módosítottal nem egy egyszerű dolog, hidd el.

Egyébként az NRSZH, OEP, Onyf weblapjain minden infó rendelkezésre áll naprakészen és hivatalosan.
Nézd meg az OEP-t ott a közgyógyellátás szabályai pontosan és hivatalosan.

doli # 2011.10.20. 12:42

ÜDV: Mindenkinek kb egy hete leírtam, hogy A.B.C.D.E.csoportok lesznek D.E.csoportba a jelenlegi I.és II.csoportos rokkantak fognak tartozni a többi járadék formában kapja mennyi lesz????? nem tudni.Persze mindenki tisztába van vele mit jelent a járadék.Ez a fórum ezért szólna, hogy ezeket kellene megbeszélni és nem egymást lázítani esetleg kirekeszteni, vagy sértegetni, nem így gondoljátok? ÜDV,

kázmér58 # 2011.10.20. 12:43

kiszolgáltatott
Jól értetted, én is hasonlóan értelmeztem.

luck-666 # 2011.10.20. 12:49

kázmér58

a levél nyilvános:

http://www.meosz.hu/…i_listaz.php?…

derpate!

éppen ezek a linkek lennének összegyűjtve egy helyre,mert nem mindenkinek van lehetősége ,tudása,ideje ennyi honlapot átolvasni,kikeresni a dolgokat

azokat ki tartaná karban, ki aktualizálná napi szinten. pl:te,én és azok akik érintettek a témában

kázmér58 # 2011.10.20. 13:01

luck-666
Hát én elolvastam. Az a fórum csöpög a nyáltól.Csak az van benne jaj drága doktor úr,hogy szeretem,csak az ajkain csüngök stb. És ezzel egyszer és mindenkorra fejezzük be az egymás csesztetését.

derpate # 2011.10.20. 13:05

Addig ameddig a ránk vonatkozó törvényi új szabályozások nem kerülnek nyilvánosságra, pontosabban a parlament nem szavazza meg, addig lassan elmebeteg leszek, nemhogy weblapokkal foglalkozzak, sajnálom :(

ókút # 2011.10.20. 13:09

Kedves Luck666!

azt hiszem az I-II.csoport kap alanyi jogon közgyógy igazolványt.

luck-666 # 2011.10.20. 13:12

ókút
már tudom,csak nekem ezt akkor senki nem mondta,amikor a 3.-ból átkerültem a 2.ba

doli # 2011.10.20. 13:17

Kedves szanka mindezek nem számítanak már semmibe a közgyógy igazolvány csak az I.csop. és II .csop.-ban jár alanyi jogon.

luck-666 # 2011.10.20. 13:35

kismargoc

12*0,5% = 6%

aki még nyugdíjas lesz,az januártól kap 0,5% + 4,2 legalábbis a hirek szerint,tavaly is igy volt,

kázmér58 # 2011.10.20. 13:36

icike42
Valóban igazad van hogy maradjunk együtt jóban rosszban.És amiben elözőben írtál, nem csak a te fejedben fordult már meg. Nekem is már sokszor, meg gondolom még más embernek is.DE mert hál istennek itt a DE. Nekem is 14 éve halt meg a feleségem 4 gyerekkel maradtam egyedül. 3 éves volt a legkísseb.Felneveltem őket egyedöl. Most van 8 unokám. Ők adnak erőt hogy tovább folytassam az életem. De ez nem ide tartozik.Ezért elnézést is kérek, hogy ezt beírtam.

sziszy.kraf # 2011.10.20. 13:38

Üdv!
2009-ben ORSZI a 67%-ot50-re csökkentette, amit fellebeztem. A bíróság Igazságügyi Orvosszakértői vizsgálatot rendelt el,amely vizsgálat eredményében helyt ad a 2006-os ORSZI határozatának melyben rokkantnak minősítettek. A REHAB, mint beavatkozó fél Egészségügyi Tanács kirendelését kezdeményezte, ellentmondásra hivatkozva. Kértem a bíróságot az ellentétek feloldását célzó Orvosszakértői vélemény beszerzésére, ami el is készült. Az Igazságügyi Orvosszakértő megerősítette korábbi véleményét, mely szerint rokkantságom 2006-tol folyamatosan fennáll, részletesen ki tért a 24-éves orvosi kezeléseimre, véleményekre, továbbá részletezte mely betegségeimre a jelenlegi számítási rendszer szerint mennyi adható. A Bíróság 2011 szeptember 15.-én minden félnek kiküldte a szakvéleményt azzal a kitétellel, hogy az abban foglaltak ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül észrevétel tehető. A REHAB 2011 október 5.-én kelt nyilatkozatában, amely véleményem szerint az előírt 15.napon túlmenően nyújtott be,továbbra is indítványozza az Egészségügyi tudományos Tanács kirendelését. Ezt a nyilatkozatot a Bíróság csatolt idéző végzésével együtt kaptam meg, a tárgyalás időpontja november 25.
Ha valaki Önök közül volt már hasonló helyzetben, kérem tájékoztasson ügye kimeneteléről, mivel nem vagyok tisztában azzal hogy az Egészségügyi Tanács kirendeléséhez szükséges-e a tárgyalás, illetve arról kérnék véleményeket hogy mire számíthatok a tárgyaláson.
Válaszukat előre is köszönöm,
K-né

kázmér58 # 2011.10.20. 13:42

kismargoc
Valóban jól látod. Novemberben megkapjuk. Ugyan is ha kiszámolod 6 szor 0,5% az 6% ebben benne van a decemberi hónap is vagy is 12 hó. Viszont decem berben ezért nem kapod meg a fél százalékot, csak januártól.

kázmér58 # 2011.10.20. 13:45

Bocs 12 szer 0,5 %Nem 6 szór

kázmér58 # 2011.10.20. 13:57

icike42
Igen én. És nem 3 hanem 4

aperten # 2011.10.20. 14:19

Kedves sziszy.kraf!

A bíróság a tényállás teljeskörű tisztázása során nincs kötve konkrét bizonyítási indítványokhoz, módokhoz, szakértőkhöz. Szabadon mérlegelhet. Nem kötelessége az Egészségügyi Tudományos Tanács szakvéleményének beszerzése az alperes indítványára. Teljesen rendben van, hogy nem az ETT-t, hanem másik Igazságügyi Orvosszakértőt rendelt ki a bíróság, sőt akár még ezt is elhagyhatta volna, előbb vége lenne a pernek. Arra, hogy ezek után az újra az ETT kirendelését kérik, talán az lenne az adekvát válasz, hogy te meg kéred a bíróságtól, hogy az alperesi beavatkozót sújtsa rendbírsággal a per elhúzására tett kísérlet miatt.
Nagyon nem kell aggódnod, a újabb bizonyítási indítványt igen nagy valószínűséggel lesöpri a bíróság, és ha elég karakán a bíró, rendbírsággal sújtja az alperesi beavatkozót.


# aperten

kázmér58 # 2011.10.20. 14:39

Most érdemes a HVG cikkét elolvasniVV: rájár a rúd a magyar kormányra a címe

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.20. 14:43

Kedves sziszy.kraf!
Nem értem, hogy miért kellett fellebbezned? A 2008-as kategóriák, besorolások változtatásakor a volt 67% lett 50%. Maga a folyósított összeg ugyanaz maradt. Akkor szűnt meg a 100%-os rokkantság, a plafon a 80% lett. Alatta 50-79%-ig.
Én is akkor voltam soros felülvizsgálaton, és nem is tudtam a változásokról. Az ütő állt meg bennem, mikor láttam az 50%-ot, előtte 67%-ban voltam.
A lányom nézte meg a neten, hogy mit jelent az egész. Pár nappal később kaptam meg a levelet a nyugdíjfolyósítótól, hogy a rokkant nyugdíjamat változatlan összegben folyósítják továbbra is.
A baj idén kezdődött, most várom a II. fok határozatát, mert az állapotom romlott, és még plusz 2 betegség is hozzájött a régiekhez, mégis visszaminősítettek 45%-ra. Ezt a történetemet a rendszeres fórumozók ismerik.
Ezért nem értem a fellebbezés okát.
Bocsi, ha értetlennek tűnök.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.20. 14:46

Majdnem elfelejtettem! Most olvastam, hogy valószínűleg elhalasztják a brüsszeli csúcsot. Hová megy akkor Vitya?

aperten # 2011.10.20. 14:55

Annyit írnék még az előzőekhez, hogy nézd át a szakvéleményeket, hogy a rehabilitálhatóságot kizárták-e, ill. nyilatkoztak-e róla. Ha nem, érdemes indítványozni a szakvélemény kiegészítését. Érdemes kérni a bíróságot, hogy ezt is foglalja bele az ítélet indoklásába, nehogy úgy járj, mint egyoik itteni fórumtársunk, akinek ez elmaradt, és ezzel az ürüggyel húzzák tovább az ügyét.


# aperten

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.20. 15:02

Kázmér58: nem találom, amit beírtál, viszont elolvastam egy másik cikket: Vona szörnyű próféciája Orbánékról. Sajnos minden szavával egyetértek.
Ha most nem nézem a legfrissebb híreket, nem tudom meg, hogy meghalt Kadhafi. Az olajár máris zuhan a világpiacon. Nem tudom miért, de én kedveltem azt a pasit. Igaz, 20 éve még Vityát is...

Nap-lemente # 2011.10.20. 15:21
kázmér58 # 2011.10.20. 15:21

Ani2085
Lehet hogy zuhan az olaj ára, de azért jövő hét szerdán nálunk drágulni fog.Máskülömben a HVG a jobb oldalon a véleményvezér cikk alatt van

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.20. 15:21

Icike42! Jajjj, de morbid vagy...
"lájkolom" a humorod:)