Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


keke1 # 2011.10.19. 13:50

Departe!

Stilisztikailag egyébként könnyen bizonyitható vagy cáfolható,a két személy azonossága,ugyanis Spicivas egyedi ,nehezen utánozható módon ir,és később jelent meg mint jurisz.Legalábbis úgy tudom.
Szerintem ez biztosabb mint a doctor féle(ip cim) bizonyiték.

Csak pár hozzászolást kell egymás alá vágni,és kiderül az igazság.

keke1 # 2011.10.19. 14:22

Kismargoc!

Te jelentkeznél jurisz helyében?
Netán Spicivas cáfolatára várunk?...na az érdekes lenne!

éhes # 2011.10.19. 14:25

Keke1 és ugribugri
Teljesen igazatok van.Semmminemü fajgyülölet nem hogy ide de sehova nem való.Mélyen elitélem,csak én is az naiv vagyok,hogy...meggondolatlan volt.Mármint amit ir.(én le sem irom).Abban viszont egyetértek,hogy ilyet még véletlenül sem mond,sem nem ir az ember,bárki is legyen.Ilyet nem lehet és szabad.óüdv.és kösz'a kommentet mindkettőtöknek,csak mindig bizna az ember valakiben,főleg ha tudatlan,és nem annyira rtájékozott.Ez a fórum pedig erre való és hangsúlyozom NEM MÁSRA!!

éhes # 2011.10.19. 14:57

Mari55!!
Remélem mindenki érti amit irtál.hasonló állásponton vagyok.Ne szét,hanem egymásért legyünk.Inkább támogassuk egymást mint ellenségeskedjünk.Az okosok hadd vitatkozzanak.Már irtam,hogy aki nem tud segitő,támogató hozzászólást irni,akkor ne tegye.Van éppen elég baja minden sorstársamnak.Mégegyszer:Kösz's csak egyet tudok érteni!!
üdv.éhes

mimoza50 (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 15:10

margoc, maga mekkora egy linkóci, minden leben kanál? doktor elment, magát meg ki hivta? gestapo vagy ki? Köztársasági elnök se tud írni, én se tudok, söt a politikusok zöme nem tud írni. Ezt az embert ismerem, sőt szemelyesen is, mert a problémámon segített! Neki kösszönhetem, hogy nem kapcsolták ki nálam a gázt, avillanyt. Valamilyen alapítvány segített rajtam, aki rendezte a számlat. Margoc maga kin segitett, csak a p.fája nagy, jó vastag bőrrel! Kovács úr nagyon rendes önzetlen ember, akire lehet számitani! keke, ugribugri, maguk nem emberek, mert egy kb. 70 éves ember többet ér, min ahányan itt van, még a kételkedök is! Demonstrácion is mi miattunk ment ki, hogy képviseljen bennünket, szerencsére van egy fotó róla, hogy a földön űl a clarc ádám téren, s. kék ingben, őszes, szemüvegben,nézzék meg nagy okosok,mind! szégyen gyalázat én se írok ide többet, maguknak nem rokkantnyugdíj kell, hanem nyögdíj! képzeljék el, hogy sokan tisztelik, volt, hogy jelenlétemben pont Pokorni úrral beszélt telefonon, akkor link ember az ilyen? egyfolytában csörgött a telefonja.
viszonlátásra

-Rumcájsz- # 2011.10.19. 15:11

Engem ez a vita már egyáltalán nem érdekel, és a vitázók sem. Viszont gianosznak köszönöm az infót!
Ha lehet hinni a mai Selmeczi Gabriella riportnak (MR1 ma 7.20-7.26 között), akkor még a rokkantakkal kapcsolatban a kormánynak nincs végleges elképzelése, és valószínű csak jövő év elején veszik elő újra ezt a kérdést. Addig legalább egy kicsit fellélegezhetünk!:)

mimoza50 (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 15:15

margoc, maga mekkora egy linkóci, minden leben kanál? doktor elment, magát meg ki hivta? gestapo vagy ki? Köztársasági elnök se tud írni, én se tudok, söt a politikusok zöme nem tud írni. Ezt az embert ismerem, sőt szemelyesen is, mert a problémámon segített! Neki kösszönhetem, hogy nem kapcsolták ki nálam a gázt, avillanyt. Valamilyen alapítvány segített rajtam, aki rendezte a számlat. Margoc maga kin segitett, csak a p.fája nagy, jó vastag bőrrel! Kovács úr nagyon rendes önzetlen ember, akire lehet számitani! keke, ugribugri, maguk nem emberek, mert egy kb. 70 éves ember többet ér, min ahányan itt van, még a kételkedök is! Demonstrácion is mi miattunk ment ki, hogy képviseljen bennünket, szerencsére van egy fotó róla, hogy a földön űl a clarc ádám téren, s. kék ingben, őszes, szemüvegben,nézzék meg nagy okosok,mind! szégyen gyalázat én se írok ide többet, maguknak nem rokkantnyugdíj kell, hanem nyögdíj! képzeljék el, hogy sokan tisztelik, volt, hogy jelenlétemben pont Pokorni úrral beszélt telefonon, akkor link ember az ilyen? egyfolytában csörgött a telefonja.
viszonlátásra

mimoza50 (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 15:15

margoc, maga mekkora egy linkóci, minden leben kanál? doktor elment, magát meg ki hivta? gestapo vagy ki? Köztársasági elnök se tud írni, én se tudok, söt a politikusok zöme nem tud írni. Ezt az embert ismerem, sőt szemelyesen is, mert a problémámon segített! Neki kösszönhetem, hogy nem kapcsolták ki nálam a gázt, avillanyt. Valamilyen alapítvány segített rajtam, aki rendezte a számlat. Margoc maga kin segitett, csak a p.fája nagy, jó vastag bőrrel! Kovács úr nagyon rendes önzetlen ember, akire lehet számitani! keke, ugribugri, maguk nem emberek, mert egy kb. 70 éves ember többet ér, min ahányan itt van, még a kételkedök is! Demonstrácion is mi miattunk ment ki, hogy képviseljen bennünket, szerencsére van egy fotó róla, hogy a földön űl a clarc ádám téren, s. kék ingben, őszes, szemüvegben,nézzék meg nagy okosok,mind! szégyen gyalázat én se írok ide többet, maguknak nem rokkantnyugdíj kell, hanem nyögdíj! képzeljék el, hogy sokan tisztelik, volt, hogy jelenlétemben pont Pokorni úrral beszélt telefonon, akkor link ember az ilyen? egyfolytában csörgött a telefonja.
viszonlátásra

ugribugri # 2011.10.19. 15:29

mimoza50: nem kéne annyit csöpögni ,írni én sem tudok ,de fogalmazni és egy picit értelmezni azért kéne...lehet az a baj hogy Pokornival beszelt:) no komment ..lassan vissza kéne térni a fórum témájához..

ugribugri # 2011.10.19. 15:40

mimoza50 : ja annyit meg hogy tényleg nem vagyok ember.. most néztem magam a tükörben ..patám meg farkam van remélem evvel nem ijesztetlek meg ?,legyen neked is vidám napod ...

Túlélő # 2011.10.19. 17:03

Sajnálom,hogy doctor elment a fórumról.Mindíg segített,bátorított. Én nem szeretem a vitát,inkább nem írok semmit,van bajom elég így is,nem idegeskedek még itt is.Nem ezért látogatom az oldalt.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 17:08

Üdvözlöm sorstársaim!
No, kerüljön vissza az fórum az eredeti kerékvágásba.
Selmeczi Gabriella nyilatkozatához szólnék hozzá. Véleményem szerint nem csak rokkantakkal kapcsolatban nincs a kormánynak végleges elképzelése. Nagyon sok minden ingatag rajtunk kívül is, kezdve a 2012-es költségvetéstől nagy sok minden olyan bizonytalan, mint a kutya vacsorája. (nálunk mondjuk ez biztos, nem hagyom éhen a kutyámat!!!)
Vagy tud valaki valami konkrétumot, ami tuti már? Szerintem senki. Csak a nagy tervek, célok, szólamok. Visszavásárolta az állam a MOL részvényeket, azóta egekig ment az üzemanyag ára. A mai napilapok írták, "csak" Pest megyében 18 iskolában nincs fűtés, mert az önkormányzatok nem tudnak fizetni, üres a kassza, sőt több milliós tartozásaik vannak. Most vissza akarja venni a kormány az oktatási intézmények fenntartását az önkormányzatoktól, meg az egészségügyben is rendelőket, kórházakat. Attól lesz az államnak pénze? Vagy ez is egy nagy ígéret? Szégyenletes, hogy itt vagyunk a XXI. században, és fűtetlen iskolák, rendelők, kórházak léteznek, sőt így működnek.
Mint mindenben, itt is a fejetlenség, kapkodás, mellébeszélés folyik.
Ha csak a nyugdíjakat nézzük: olyan szépen hangzott a 6%-os emelés! Nagyon sokan hitték, hogy az 1 havi nyugdíjat emelik januárig visszamenőleg 6%-kal. Miért csak ma írták meg, hogy ez az emelés 1x-i, és annyit tesz, hogy januárig visszamenőleg 0,5%-os a kompenzáció. Az brutális lett volna? Kevésbé szépen hangzik? Viszont félreérthetetlen mindenki számára. Azt nem változtatták meg sehol, hogy ajánlja fel mindenki 1 havi fizetését, nyugdíját, mert nyakig vagyunk az adósságban, még mindenhol olvasható.
Arra még kíváncsi lennék, hogy pontosan miért is kell Vityakirályunknak pont 23-án mennie Brüsszelbe, mert az újságoknak nem hiszek. Remélem, szőnyeg széle miatt, vagy egyszerűen fél. A közvetlen környezetem biztos, hogy számonkérés az ok, és remélik, hogy ebben az egész nyugdíjcirkusz is benne lesz.

kázmér58 # 2011.10.19. 17:33

keke1

Figyusz én k,,,,,, vára nem tolerálom hogy valaki 3 hónapja ide regisztrált. És folyamatosan ossza az észt.Lehet hogy máshol , más név alatt osztotta az igét.De hogy ha másnak más véleménye van, nem az mint az övé, azt lezsidózza, lecigányozza, vagy anyázza. Nekem rögtön kinyílik a bicska a zsebemben.MI MAGYAR EMBEREK VAGYUNK:Mindegy hogy mi a bőr színe, a vallása. Ö az én szememben egy egoista, rabiátús ember képét mutatta. Sokan istennek hitték.Pedig egy nagy SENKI.Én szeretem ezt az oldalt, mivel a lerokkant melósok problémáival foglalkozott.Se több , se kevesebb.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 17:52

Tisztelt Fórumozók !

Most volt időm, végigolvasni a napi levéltermést. Tévedni nem tévedtem sokat, nagyjából ezt vártam. Néhány tévedés eloszlatása, bár szerintem ez a többség számára úgyis világos. Fogalmam sincs ki a Jurisz nevű felhasználó, nem is a szövege érdekelt, hanem a vele való méltatlan hangnem. De kiugrasztott egy helyzetet, doctor nevű felhasználó azzal hogy azt hazudta az én IP címemet adták ki neki, biztos hogy hazudott. És hát aki egy dologban hazudik az számomra a többiben sem megbízható. Így valószínűleg ez a "nagyon fontos ember"ség, és az összes benfentesnek tünő információ is csak légből kapott volt. Pontosabban szörfölésből összekanalazott.
Ki kell ábrándítanom azokat is akik zsidóztak, az ORZSE tanárai között sok nem zsidó , de valamit tudó személy oktat. Esetemben oktatott.
Icike42 esetében azért vártam volna el bocsánatkérést, mert kioktatott, hogy fogalmam sincs a beteg ember lelkéről. Erre válaszoltam, amire mellébeszélt. A sima bocsánatkérés ilyenkor egyszerűbb.
Az érdekképviseletről. Minden államilag támogatott érdekképviselettel kapcsolatban többen megfogalmaztuk, hogy egy reális - azaz nem kívánságlistás- programnak kell lennie. Felhozták a SINOSZ vezetését. Nos ők is csak akkor szólaltak fel amikor a tagság a vadsztrájk mintájára, önszerveződő tüntetéshullámot kezdtek el szervezni.
A történet tanulsága. Talán az, hogy ne keressenek messiást a fórum olvasói, Alapdolgokat ma már könnyen össze lehet szedni a neten. Konkrét, személyes ügyekben meg lehet keresni a segítőszolgálatok munkatársait. Nem feltétlenül engem, de természetesen engem is.
jó estét mindenkinek.

mimoza50 (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 18:09

nna megjelent a főkolompos!

Hiszi a pici, amit ír! Árulja már el, maga kettős személyiséggel küzd, vagy szimplán h.lye? Sejtettem, hogy ezt írja majd, szánalom! Nem unnja még, mert mi itt igen!!!

keke1 # 2011.10.19. 18:14

Kázmér!

Egyetértek.
És én is a melósok miatt látogatom a fórumot,magam is az voltam....

buboka # 2011.10.19. 18:21

Azért ez nem semmi, már a köztársasági elnök sem lesz itthon.
Nagyon majrézhatnak.
http://www.nepszava.hu/…/article.php?…

ugribugri # 2011.10.19. 18:26

buboka: na megyek sírok egyet ,majd lesz nekünk köteles laca ,mi különbem is nagyon kevéssel beérjük :)

mimoza50 (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 18:29

mari55, sajnos nem tudom meg nézni, mert nem tudom, megnyitni! Oda kár is írni, mert a lányom tudja csak kezelni, bocsi. Miért baj van?

ugribugri # 2011.10.19. 18:31

buboka : Arról nincs valami hír, hogy haza is jönnek, vagy maradnak kint?

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 18:42

Kedves Mimoza !

Van egy ajánlatom jöjjön el hozzám az irodába, vagy egy nyitott klubnapra - elhozhatja a társait is - és elbeszélgethetünk. Talán akkor sikerül tisztáznia magában, hogy miért gyűlöl. Az eddigiek alapján úgy ítélem meg, hogy nagy szüksége lenne hivatásos segítőre, mert a gyűlölete tönkreteszi a szervezetet.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 18:49

Icike 42 ?
Komolyan gondolja, hogy bemásolok nyílt fórumra személyes egészségügyi adatokat ? Azt ajánlom mint a kolléganőjének, eljöhet megtekintheti, aláír egy titoktartási nyilatkozatot és akkor megnyugodhat a lelke. Bár én nem vonom kétségbe az ön egészségi állapotát, de úgy látszik ön kételkedik másokéban. Máris alkalmas felülvizsgáló orvosnak. Szerintem gondolkodjanak el azok akik támadnak. Én névvel címmel nyilatkozom, mi a nyavalyáért használnék még álnevet is, vagy miért javasolnák olyat amiről nem gondolom azt hogy jó az illetőnek? De mint minden vita ez is alkalmas volt arra, hogy néhány rejtett dolgot előhozzon. Érdemes így újra végigolvasni a hozzászólásokat.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 19:19

Icike42 !

Visszakerestem, egy Ica nevű hölgy hozzászólását rögzítette az agyam az ön nickjével. Így öntől elnézést kérek! A 2011.10.18. 15:51 kor irt hozzászólást elkövetőjét gondoltam... na szóval gondolok róla valamit :)
Azért a mosoly jel, mert ha nem tud lazulni a társaság akkor rossz.
Egyébként valamikor már felajánlottam, hogy a levelezők ismerkedjenek össze személyesen. Helyet ételt, italt a székhelyünkön ingyen tudok biztosítani ehhez.

keke1 # 2011.10.19. 19:26

Ugribugri!

Van egy olyan gyanúm hogy mind a két jómadár hazajön ha elmúlik a kritikus Oktober 23.
Ők jól érzik itt magukat,hiszen még egy olyan helyet nem találnak sehol a világon ahol azt csinálnak amit akarnak!
Máshol még ha fizetnének akkor se kellenének.....ismerik már őket,mint a rossz pénzt.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 19:52

Szép estét!
Kedves mari55: nem én értelmeztem félre, hanem a környezetem. Édesanyám épp kórházban van kivizsgáláson, és ott is azt hallom a szobatársaitól, hogy 6%, és nem értik, hogy ha nem annyi, akkor miért ezt mondták. Még a nyugdíjas szomszédom is ma panaszolta, hogy ez 0,5%, reggel mondta a rádió. Tudod, a kisnyugdíjasok nem is igazán értették, csak a szám maradt meg a fejükben. Volt, aki azt hitte, hogy nem januárig visszamenőleg, hanem novembertől a 6%-kal emelt összeget kapják.
Buboka: tényleg nem lesz itt a köztársasági elnök sem? Ezt nem hallottam. Nem semmi. Az ország legnagyobb ünnepe. Vityakirályról azt írták, hogy a görög államcsőd közeli helyzet miatt kell mennie, és egy héttel korábban lett volna a megbeszélés, vagy mifene, de el lett halasztva.
No, erre írtam/mondtam, hogy nem hiszek el mindent, amit az újságokban leírnak.
Még azért 1-2 név bekerülhetne a listába, de tényleg úgy lenne az igazi, ha ott is maradnának.
Kár, hogy akkor itt maradnánk árván, egyedül, ki borzolná a kedélyeket napról-napra? Jaj, sírok, eláztatom a klaviatúrát:( Nem kakaóbiztos:(