Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Debra01 # 2011.10.19. 10:26

Magam nevében:
Legyünk feleségek, anyák, dolgozó nők.
Aztán lettünk elhagyott anyák...munkahelyüket vesztett nők. 40 év? Ugyan, hiszen gyerekeket neveltem. Az én munkám egy férfinak is sok lenne. 7 gyerek. meló a földeken...aztán 14 órás munkaidő.

Mivel úgy gondolják, hogy rokkantként nincs rám szükség...betegségem kezeletlen, felülvizsgálatkor csaló vagyok.
Nekem kellene szégyellni magamat, mert nem vigyáztam az egészségemre? Azért is, mert nincs 40 évem?
Azért is, mert kövér vagyok? A zsíros kenyér már az adóztatott kategória.
Ezen, már csak nevetni tudok...mi lesz velünk? Ilyet kérdezni...likviditási célpont vagyunk.
Vegyük tudomásul.
Mielőtt bárki megkérdezné...még nem adtam meg magamat....harcolok.

keke1 # 2011.10.19. 10:26

Az a baj hogy Orbán ugyanazt csinálja mint ellenzékben,megoszt,ehhez ért,és az ország lassan légüres térbe kerül
Ő nem enged,én meg most voltam a tescóban,és brutál élelmiszer drágulást látok,már nem tudok kijönni a nyugdijamból...

ugribugri # 2011.10.19. 10:31

doctor: ez kemény volt ...ön tényleg komoly ember ?idáig csak vita volt most mar keményen zsidozunk is ..csalodtam önben

kázmér58 # 2011.10.19. 10:51

ugribugri
Erről beszéltem.Ha valakinek más a véleménye mint neki az vagy zavart keltő, vagy zsidó lehet.ezek szerint ö egy próféta.Na meg egy egoista. Mert más véleménye, ellenkezik az ö saját törvényével.Az csak áruló lehet.

keke1 # 2011.10.19. 11:04

Kedves Debra1!

Nem véletlenül vagyunk likviditási célpont,ha valaki nem fogadja el az olcsóbb hitelt,mert feltételekhez kötik,és inkább felvenné a jóval drágábbat,akkor nem kell ezen csodálkozni.
Inkább odadobná a népét prédának a Kinaiaknak,csak tovább basáskodhasson.
És nem adnak már drága hitelt se,a bizonytalanba Kina se fektet be,nem hülyék.

Szerintem a most megszülető gyermekek most igen nagy becsben tartott édesanyja se fog több megbecsülést,és tiszteletet kapni mint Te,ha igy mennek a dolgok....

vbartamonika@citromail.hu # 2011.10.19. 11:19

Sziasztok!

Az biztos ,hogy innen sok segítséget lehet kapni az ember amúgy is elkezd kutakodni én pl megkérdeztem egy nagyon rendes független szakértőt és nem volt tolakodó mondta minden félekép várjam meg mind két szakvéleményt egy kicsit muszáj kutakodni kérdezni és gondolkodni is egyben sajnos és ne ugorjatok egymásnak régen jobb volt ez az oldal az biztos.

macobácsi # 2011.10.19. 11:42

Kedves Fórumozók!
Én azért léptem be ide,hogy a tervekről,változásokról naponta információt szerezzek.E helyett személyeskedést,egymás elleni támadást tapasztalok.Inkább arra koncentráljunk,hogy az esetleges konkrét hírekről azonnal tájékoztassuk egymást.Persze tisztában vagyok azzal,hogy a végső döntést a törvény fogja kimondani.

keke1 # 2011.10.19. 11:44

Icike42!

A rokkantsági nyugdij időtartama szolgálati időnek számit?
Én úgy tudom csak a rehab.

kiszolgáltatott # 2011.10.19. 11:50

Nem pont ide vág,de azért van akinek jól megy.:http://www.hir24.hu/…vegrehajtok/#…
Én is úgy tudtam,hogy a rokk.nyugd.nem számít szolgálati időnek.

gjanosz # 2011.10.19. 11:55

Tisztelt Fórumozók !

Ma reggel az MR1 rádióban kb.7,18-7,26 percig.Volt egy riport Selmenczi Gabriellával a nyugdíjakról.
Csak az itteniekről mondottak,nem szószerint.
A rokk.nyugdíjasokról,hogy a dolog nagyon bizonytalan,rengeteg probléma van még vele.
Így a rokkantnyugdíj kérdése a jövő év elején(?)
kerülhet újból napirendre.Addig is dolgoznak rajta.
Az egyszeri 6%-os emelés pedig havi 0,5%-os emelést jelent és ez nyugdíj képezi a jövő év eleji nyugdíjemelés alapját.

Debra01 # 2011.10.19. 11:58

És mit kezdjek a 4 órás munkaidővel, amit a járadék mellett dolgoztam. 10 évig járadékos voltam.
Mellett 4,5 fél évig tudtam dolgozni.

ugribugri # 2011.10.19. 11:59

csak egy baj van Selmenczi akkor sem mond igazat ha kerdezik

keke1 # 2011.10.19. 12:09

Icike,Scotti köszi a megerősitést,ez jó hir,csak nehogy visszamenőlegesen kivegyenek a szolgálati időmből valamit:(

doctor (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 12:10

Tiszteltek!

ÚGy döntöttem, hogy másik fórumon folytatom a hozzászólásomat!
Amíg spitzer elvtárs nem volt itt, valóban jobb volt a légkör! Sajnálom ha valakit megbántottam az utolsó kérdésemmel! Nem kívánok egy levegőt szívni ezzel , más nézeteket valló spitzerrel! Aki úgy érzi, hogy velem tart, akkor regisztráljon Meosz honlapján, mert mostantól csak ott olvashatnak rólam! Sajnálom, a döntésem végleges!
Két személy egy és ugyanaz spincsvas- Jurisz! NEM VÉLETLEN, HOGY NEM ÍR IDE JURISZ, MERT EZ IS Ő! MAGUKNAK NEM VOLT GYANUS, HOGY ÍGY KIAKADT RAJTAM?

fájdalommentes szebb jövőt!!!

keke1 # 2011.10.19. 12:34

Kázmér,és ugribugri!

Úristen mit tettetek?Doctorét kritizálni,micsoda dolog ez kérem? Ezek után biztos nem fog minket képviselni a minisztériumban.....

éhes # 2011.10.19. 12:36

Doctor!
Kár lenne feladni!Tudom nehéz elfogadni,s biztos vagyok benne,hogy a többség is igy gondolja,de ne foglalkozzon vele.Minden szavából kicseng,hogy áruló az illető.Szerintem mindenki kiszűri ezt.S én megkérek mindenkit,ha nem tud jószándékkal egymást segitő sorokat irni az mellőzze ezt az oldalt.semmi gond nem volt amig ilyen "spiclik"nem jelentek meg.Gondolhatna gyengébb lelküekre is.Inkább ne irjon.
Doctor!Gondolja meg,sokan várják a segitségét,és tapasztalatát.Minden fórumozótól pedig azt kérem,hogy törekedjünk egymás segitésére.Pont eléggé szétszakitják az embereket egymástól,mert csak igy tudják a hatalmukat megtartani,ha mindenki mindenki ellen van.Mi maradjunk meg embernek és tartsunk össze.Doctor!Én visszavárom.További nyugodt napot mindenkinek,nincs minden elveszve!

keke1 # 2011.10.19. 12:58

Éhes!

Igazad van a megosztással kapcsolatban,de ha szabad ajánlanom ennyire ne biz senkiben.
Nem mindenki az aminek látszik.
A doctor nem véletlenűl döntött úgy hogy távozik,ugyanis óriási hibát vétett a zsidózással,leleplezte magát.

Ez van ha valaki nem bir uralkodni magán,akkor bizony szednie kell a sátorfáját.
Hiteltelenné vált.

ugribugri # 2011.10.19. 13:03

éhes:"(nem vagyok rasszista, se fajgyűlölő) maguk komolyan gondolják, hogy egy zsidó ember segíteni akar?"

ha nálad ez a mondat nem veri ki a biztosítékot akkor ne csodálkozz ha a rokkantakat esetleg simán árokba lökik majd

kiszolgáltatott # 2011.10.19. 13:04

De azért Jurisz is jelentkezhetne,ha már ilyen" jó" vitát generált.

derpate # 2011.10.19. 13:18

Ezt az elvtelen vitát nem szabadott volna nekik nyilvánosan kitálalni hanem egymás között email-ben.
Én toleráltam mindkettőjüket.
Azt javasolom minden kedves itt fórumozónak maradjon, bárki követné doctor urat - hiányozna.

megj.: ezta jurisz ügyet azért nem ártana tisztázni !!!

derpate # 2011.10.19. 13:22

Ja, a zsidózást egyáltalán nem toleráltam, ezt az előbb elfelejtettem.

hitetlen? # 2011.10.19. 13:23

Igen NEM Tisztelt Spicivas és Jurisz urak!!!

Nem bánnám ha törölnétek a felhasználótokar ebből a fórumból :(

Az oldal olvasóinak és látogatóinak 70-80 százalékánek szemében szálkák vagytok szerintem.

Ideje lelépnetek

fityesz :(

derpate # 2011.10.19. 13:26

Ezt a kettős életet még nem látom bizonyítva :(

Debra01 # 2011.10.19. 13:32

Fórumon vagyunk. Itt sokan szólalnak meg.
Nem mindenki az, aminek mondja magát.
Senki ne vegye a szívére ha olyasmit olvas, ami nem tetszik.
Ne csalódásként élje meg. Azért vagyunk sokan, mert több szem, többet lát.
Aki tud valamit az mondja, írja...
Tanuljuk meg a dolgokat, a helyén kezelni.

hitetlen? # 2011.10.19. 13:42

Departe!
Én megkértem mindkét urat hogy távozzék a fórumról és nem állitottam semmit a nem létező kapcsolatukról, csak ez a vita és a ténykedésük nem segit rajtunk. CsAK megossza a kis közösségünket.
Amig nem voltak itt vita sem volt mióta itt megjelen legutóbb jurisz írása azóta elszabadult a pokol.
Szerinted nem?