Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


ugribugri # 2012.12.06. 13:43

Etel57
ha ordibálsz attól nem lesz igazad ,szebb se leszel....

fagyongy55 # 2012.12.06. 13:30

Taffyka erről. http://www.mkab.hu/download.php?…
Bocs nem tudtam, hogy te írtál mert csak most vagyok gépközelbe Írtam én is De rád hivatkoztam.

éhes # 2012.12.06. 13:27

sorstárs55!
Kösz',bocs,hogy csak most reagálok.Legalább nekik sikerüljön.Sajnos én nem vagyok benne.üdv.

Etel57 # 2012.12.06. 13:25

taffika ne idegeskedj mindig ,hiába fizetnek adót mikor 5 helyről kapnak pénzt,ezek ossztódnak

Etel57 # 2012.12.06. 13:19

SZIA UGRIBUGRI IGEN GÁZ AZ VAN A FEJEDBEN IS .DE ÉN AZ EMBEREK LAKÁSÁBAN GONDOLTAM AKINEK KIKAPCSOLTÁK VIGYÁZ

lestefan # 2012.12.06. 13:19

Csökkentik a gáz, és a villany árát. Ezt a szemétséget.Mit képzelnek. Ez már mindennek a teteje.

ugribugri # 2012.12.06. 13:08

Etel57
ki kell hogy javítsalak szerintem GÁZ van az egész országban ...és nem is kicsi :)

Etel57 # 2012.12.06. 13:05

sziasztok csökkentik a gáz árát,van akinél már gáz óra sincs nem hogy GÁZ

ugribugri # 2012.12.06. 12:32

ha csak a rászorultakat támogatnák normális esetben akkor bizony csak felébe vagy negyedébe kerülne (igaz akkor a másfél milkós jövedelemmel rendelkezők rövidülnének) hogy is van ez ? akkor megint adósítunk ha már a gazdaság nem tudja kitermelni?.....

exrokki? # 2012.12.06. 12:29

Ezzel az AB határozattal szerintetek,minden esélyünk kudarcba fulladt?Mert ezzel azt gondolom lezártnak tekinthető az ügy.A MEOSZ által inditványózott,ügyvéden keresztül beadott AB panaszról mit tudtok?????????De ha az alapvető jogok biztosa beadványára sem lett számunkra pozítiv ítélet,akkor nincs már esélyünk semmi jóra.


Sziasztok!

ugribugri # 2012.12.06. 12:28

nesze neked piacgazdaság,mikor a sok hülye politikus megint rájön hogy ez nem finanszírozható akkor megint a nyakunkba zúdítják az egész szart egyszerre....

egyszer fent ,egyszer lent a tudatlan politikusok megint feltalálják a spanyolviaszt hogy jó pofizzanak csak egy bibi van hogy a végén mindig a kisember szívja meg...

lestefan # 2012.12.06. 11:55
aperten # 2012.12.06. 11:34

Az alkotmánybírósági gyakorlat szerint az ellenszolgáltatás fejében szerzett, járulékfizetési
kötelezettségen alapuló ellátás, mint például a saját jogú öregségi nyugdíj, az özvegyi nyugdíj
és a saját jogú hozzátartozói nyugellátás a biztosítási elem miatt tulajdonvédelemben részesül

Az alkotmánybíróság pontosan tudja, hogy a rokkantsági nyugdíj, saját jogú nyugdíj volt, és a BIZTOSÍTOTTNAK ez JÁRULÉKFIZETÉSSEL megalapozott nyugellátása.

Az 1129/B/2008. AB határozat szerint a rokkantsági nyugdíj a saját jogú
nyugdíjszolgáltatások egyik típusa, ugyanakkor a rokkantsági nyugellátás esetében a „vásárolt
jog” jelleg csak abban mutatkozik meg, „hogy hosszabb szolgálati idő esetén az összege
magasabb, illetőleg közelít vagy megegyezik az öregségi nyugdíjjal, egyebekben azonban a
szolidaritási elv van túlsúlyban, hiszen a rokkant, aki sem életkora, sem szolgálati ideje
alapján nem lenne jogosult öregségi nyugdíjra, rokkantsága megállapításától kezdődően
nyugdíjszolgáltatásban részesül”

A vásárolt jogi jelleg, éppen a járulékfizetésben mutatkozik meg, amiről itt nem esik említés sem.
Összemossa a kockázatmegosztás elvét a szolidalitással.
A Cascó biztosítás sem csak akkor fizet töréskárra, ha az egyes káreseménynél a már befizetett biztosítási díj fedezi a kárértéket.
A biztosítás modellje a kockázatmegosztás, és nem a malacpersely modellje.

A biztosításnak van kockázata is, ha káreseménykre járó kifizetések magasabbak, mint a befizetések, veszteség keletkezhet.
De a meglévő jogosultaknak akkor is teljesíteni kell, és ez nem szolidalitási alapon történő kifizetés, hanem jogosultság alapján járó kifizetés
Ez normál üzleti kockázat.
Ráadásul társadalombiztosításnál a kötelező elvonás fejében nagyobb stabilitás várható el.

Összeségében gyalázatos alkotmánybírósági határozat született.


# aperten

KisKÁJ # 2012.12.06. 11:05

Meoszról Dr. Derera Mihály Vezércikk!!!

http://www.meosz.hu/…irek_one.php?…

juhlaci # 2012.12.06. 10:56

talán a következő jobb lesz mert lehet hogy valaki ezt nem tudja bemásolni http://atv.hu/…bajnai_ellen?…

jutka1953 # 2012.12.06. 10:55

taffyka!
Nem kapott emelést.Régebben rendszeres szoc.járadékot,most rokkantsági ellátást kap.
2004-től dolgozik egy megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztató nonprofit Kft.-nél,rész munkaidőben.
Üdv. Jutka

juhlaci # 2012.12.06. 10:54

a belinkelt oldal alján nézzétek meg a videóthttp://atv.hu/cikk/20121205_szucs_laszlone_jucika_az_on_penzebol_kampanyol_bajnai_ellen?source=hirkereso!!!!!

nico56 # 2012.12.06. 10:53

Ötfokos hidegben dolgozó rokkantak Újpesten
www.mszfszk.hu

garbo1 # 2012.12.06. 10:25

sorstárs55!
Én 2012.június 11.-én adtam be a kérelmem, ez azt jelenti, hogy Stasbourgba lenne esélyem?

tiszavirág69 # 2012.12.06. 10:13

shakin!
küldtem mailt, nézd meg kérlek

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.06. 10:10

éhes,

erre, ebbe kapaszkodtam"

"kati.n#e-mail 2012.12.05. 13:11
Sziasztok!
Az Alkotmánybíróság döntése minden jogot tanult magyar embert mélyen lesújt. Gyakorlatilag rábólintottak a visszamenőleges hatályú jogfosztásra. Mert az, hogy 2012. jan. 1-vel többszázezer polgár rokkantsági nyugdíját eltörölték és helyette ellátást állapítottak meg, ebbe a jogi körbe tartozik. Ezt az új típusú ellátást - rokkantsági és rehababilitációs - jogállamban legfeljebb az új igénylőkre lehetett volna kiterjeszteni.
Nagyon kevés remény maradt. A strasbourgi Emberjogi Bíróságban csak azok reménykedhetnek, akik az elévülési időn belül - 2012. június 29. - beadták a beadványukat. Néhány százan lehetünk talán. De csak nekik ítélhetnek kártérítést, mert ennek a Bíróságnak nincs joga a magyar törvényeket megsemmisíteni.
Maradt még az Európa Bíróság. Nem tudom, hogy oda milyen magyar szervezet fordult, és ott mennyi az elévülési idő. Úgy tudom, hogy az Európa Bíróság ítélete kötelező a tagállamra nézve. Ez az utolsó reménysugár."

Ednut # 2012.12.06. 09:50

Megrokkant!
Garbo1 azt írta, hogy idén 60.000.-Ft-ot állapítottak meg neki a 110ezer forintot azt 2010-ben állapították meg neki, mikor rehabos lett.
Az a duma, hogy más örülne neki, hogyha ennyit kapna azt nem vigasztalja, akitől elveszik. Nyilván annak idején többek között azért lett annyi a pénze, mert viszonylag jól keresett és több járulékot fizetett.
Garbo1 neked az a rossz hírem van, hogy mivel tavaly rehabos voltál idén új belépőnek számítassz, és ezért a számítás alapja a minimálbér, ennek kapod gondolom a 65%-át. Sajnos nem tudsz jelenleg mit csinálni.
Én is ebben a cipőben járok, több mint felével lett kevesebb az ellátásom mert új belépőnek számítok, hiába kerestem régen sokat. Nehéz megemészteni, én már március úta, mióta felülvizsgálaton voltam keresem a megoldást, mert nem bírom megemészteni ezt az eljárást.

éhes # 2012.12.06. 09:44

sorstárs55!
Mire alapozod?

shakin # 2012.12.06. 09:18

tiszavirág69 sajnos csak a 52% adták vissza c1 vagy c2 nincs az itéletbe beszéltem velük na ezért kell mennem a Nrszh ba 52% nem vehetik 2015 ig az tudom..szertnék dolgozni legalább rész munkába valmiböl meg is kell élni..pénz vissza kapom e nem tudom, 52% és 46% között nekem volt 35 ezer.....most ugye 27e kapok..

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.06. 09:08

Az Európai Bíróságnál, még mindenkire kiható döntés születhet, de addig is élni kell/kellene/túlélni!