Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


szuicid # 2012.12.06. 16:35

aperten

szeretném megkérdezni tőled,hogy engem 2006-ban a
Munka-ügyi Bíróság 67% al le véglegesített
még nen kaptam semmi papírt, kapom rendesen az ellátmányom
mit várhatok? be fognak engem is hívni?


a Beteg ember nem selejtes árú

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.06. 16:34

Elnézést, nem témába vág...de fontos. Nekem. :)
Keresek valakit, aki "Reginaként" szólított a blogomban.
Tehát bizonyára fórumos, vagy a fórum olvasója.
Üzenem:
Leírtam az e-mail címemet a kommenthez.

aperten # 2012.12.06. 16:25

Egy-két órája találkoztam két ogy.képviselőnkel, és azt állították, hogy az én ügyem is megoldódott. Meglátjuk...


# aperten

aperten # 2012.12.06. 16:21

Az alkotmánybíróság ezekre a csoportokra utalt, és amint látod, ezek között nincs a rehabilitációs ellátás felsorolva.

Ez a mondatom helyesen:

Az alkotmánybíróság ezekre a csoportokra utalt, és amint látod, ezek között nincs a rehabilitációs járadék felsorolva.


# aperten

aperten # 2012.12.06. 16:19

Biztosra nem tudom ígérni, de megpróbálok ott lenni én is.


# aperten

aperten # 2012.12.06. 16:16

fagyongy55

Próbálok találgatni, hogy neked mi lehet a konkrét problémád, mert nem elég világos a leírtakból. Lehet hogy korábban részletesen leírtad, de nem nagyon tudom követni mindenki problémáját. Az a sejtésem, hogy te nem rokkantnyugdíjas voltál 2011 decmber 31.én, hanem rehabilitációs járadékos. Talán ezt a csoportot sújtja legjobban a mengele-törvény, és az új belépőket.

A 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban részesülő - a 30. § (3)-(5) bekezdése, a 31. § és a 32. § (1) bekezdés b) és c) pontja alá nem tartozó - személyek ellátását a Kormány által kijelölt szerv 2012. január 1-jétől rehabilitációs ellátásként folyósítja azzal, hogy az ellátás összege megegyezik a 2011. december hónapra járó - a III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők esetén a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás összegével.

Az alkotmánybíróság ezekre a csoportokra utalt, és amint látod, ezek között nincs a rehabilitációs ellátás felsorolva.
Ennek elméletileg az az oka, hogy a rehabilitációs járadékosnak valós minősítés esetén rehabilitálódnia kellett volna, azaz korábbi keresőképességét maradéktalanul visszanyernie, ami a korábbi, vagy más munkakörben történő teljsértékű munkavégésre képessé tételt jelentette volna. Sajnos ezek a minősítések korábban hamisak voltak, de sok ember akkor nem fellebbezte meg, mert akkor még nem érte anyagi veszteség, és abban bízott, hogy amennyiben nem valósul meg a rehabilitációja feléledéssel a rokkantsági nyugdíjrendszerbe visszatér, ami az akkori jogszabályok szerint reális alternatíva volt. Csak a mengele-törvény ezt a mankót kirúgta a rokkant alól.


# aperten

szuicid # 2012.12.06. 16:14

oksi, remélem jó sokan leszünk


a Beteg ember nem selejtes árú

Debra01 # 2012.12.06. 16:12

Akkor mondom, hogy 14.45 kor a Metro kijáratnál találkozzunk. Egy nagyon szőrös mellény lesz rajtam, és nagy valószínűséggel, egy piros kapucnis pulóver.
Ilyen bulit csak nem hagyok ki :)

szuicid # 2012.12.06. 16:10

Etel57

lécci ne kiabálj


a Beteg ember nem selejtes árú

Etel57 # 2012.12.06. 16:09

DEBRA01NEM TAFFIKA INDITOTTA HANEM SOKKAN CSAK ÉN MÉG NEM TUDOM FELRAKNI

szuicid # 2012.12.06. 16:07

mit kel vinni?


a Beteg ember nem selejtes árú

szuicid # 2012.12.06. 16:06

én ott leszek!!!


a Beteg ember nem selejtes árú

Debra01 # 2012.12.06. 16:00

Megvan! Ha az orvosi időpontom ezt nem akadályozza, akkor bizony ott leszek!

Debra01 # 2012.12.06. 15:45

Taffyka! Ha bejelentés nélkül indítasz demonstrációt, akkor kb 300 fő élhet a gyülekezési jogával. Azon felül szabályséréés. Nem mondhatsz beszédeket, mert az szintén ütközik a demonstrációs szabályokkal. Amennyiben flesh mobot tartasz, akkor 20 perc az engedett, és nem büntethető időtartam! Ez alatt nem hangoskodhatsz, nem tehetsz sértő kijelentéseket.
De 20 perc után irgalmatlanul le kell vonulni a területről, vagy bejelentened a demonstrációt, illetve engedélyt kell rá kérned. Ellenkező esetben szabálysértést követsz el, ami pénzbüntetést von maga után. 1 alkalommal 40 000,-ft. Ha bejelentett demonstrációt tartasz, akkor arra az időtartamra, és helyszínre teljes anyagi felelősséggel tartozol, Ha bármi történik, te fizeted.
Látod? Ezért nem meri senki kimondani, hogy na rajta, romboljuk porig a parlamentet. mert bizony, akkor azt még az unokád is fizetheti.
Már csak tudom, mert eddig szerveztem, már pár ilyen-olyan demót. Már ismer a rendőrség, mint a rosszpénzt.

Ja, és köteles vagy biztosítani orvosi ügyeletet, rendezőséget...bla, bla...nem egyszerű dolog.

fagyongy55 # 2012.12.06. 14:43

Csak ezt kaptam semmi mást. Egyébként elbeszélünk egymás mellett. Én azt veszem ki, hogy akinek marad az állapot meghatározása az miért új belépő, hiszen reá nem vonatkozik 1095 nap. Maradnia kellene az ellátásának , nem csökkenteni!

fagyongy55 # 2012.12.06. 14:36

Taffyka mi ebben a részletes?
szia fagyöngy. én meg kaptam, a 27 ezer ft-omat felemelték 37.200.-ft-ra visszamenőleg 6 hónappal.

tiszavirág69 # 2012.12.06. 14:13

Teljesen egyetértek a felhívásban írtakkal,
de egy kis kiegészítéssel:
"Eleged van abból, hogy míg a parlamentben ülő közel kétmilliós "tiszteletdíjból" dőzsölő kormánypárti tagság"
az összes képviselő aránytalanul túl van fizetve.

fagyongy55 # 2012.12.06. 13:57

Bocs ezt értelmezzétek mert erről beszéltem ezt kértem Taffykától és Apertentől hogy értelmezze a csökkentésekkel kapcsolatba, hogy akkor nem jogos!!!!! Ez a mostani AB határozatból van.

Etel57 # 2012.12.06. 13:56

Okos enged szamár szenved ennyi

pocok101 # 2012.12.06. 13:56

MI húszon éves fiatalok vagyunk,akik együtt éreznek azokkal a rokkant betegekkel, akiket megakarnak fosztani az eddigi járandóságuktól, és veletek akarják elvégeztetni azt a munkát, ami törvény szerint minket illetne mert fiatalok vagyunk, dolgozni akarunk és olyan fizetést, amiből megélni tudunk! Ti tudjátok azt, hogy miről beszélek mert a ti fiatalságotok amiben megrokkantatok az a munka világa volt! Sajnos nekünk erre lehetőségünk nincs, hogy megmutassuk, hogy mi is képesek lennénk a munkába megrokkanni, hogy a fiatalságunkban legalább élni tudjunk mert ti a hasonló munka szellemében dolgoztatok, építettétek az országot és ennek lettetek a rokkantjai!!!

fagyongy55 # 2012.12.06. 13:54

4.1. E felhatalmazó rendelkezés alapján fogadta el az Országgyűlés az Mmtv.-t, amely 2012. január elsejétől a megváltozott munkaképességű személyek számára nem nyugellátást, hanem egészségbiztosítási ellátást biztosít. Egyfelől pénzbeli (rehabilitációs vagy rokkantsági) ellátást, másfelől rehabilitációs szolgáltatásokat. A pénzbeli ellátások jövedelempótló jellegűek, ezért azokat csak akkor állapítják meg, ha a kedvezményezett az egészségi állapota miatt nem tud dolgozni.
2012. január elseje óta rehabilitációs ellátásra jogosult, akinek az egészségi állapota a komplex felülvizsgálat során adott minősítés alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű, és aki keresőtevékenységet nem végez, illetve rendszeres pénzellátásban nem részesül, valamint a kérelem benyújtását megelőző öt évben legalább három éven át biztosított volt. (Ez utóbbi feltétel nem vonatkozik azokra, akik 2011. december 31-én a korábbi ellátások valamelyikében részesültek.) A rehabilitációs ellátásra való jogosultság feltétele továbbá, hogy a kérelmező rehabilitálható legyen: vagy tartós foglalkoztatási rehabilitáció útján vagy oly módon, hogy foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható legyen. A rehabilitációs ellátás maximum 3 évi időtartamra állapítható meg. Ezt követően az érintett, ha állapota javulásának köszönhetően ismét keresőképes, és megfelel az álláskeresési ellátáshoz szükséges jogosultsági feltételeknek, akkor álláskeresési ellátás iránti kérelmet nyújthat be. Ha erre nem jogosult, akkor a munkaügyi központtal történő háromhavi együttműködést követően kérheti az aktív korúak ellátását. Állapotrosszabbodása esetén az érintett rokkantsági ellátást igényelhet.
2012. január elseje óta rokkantsági ellátásra jogosult az a megváltozott munkaképességű személy, akinek rehabilitációja nem javasolt, illetve

Sorstárs2 # 2012.12.06. 13:54

Havonta, nem évente!

Sorstárs2 # 2012.12.06. 13:52

taffyka

2011.01.01 óta nem tartozik az adóalapba a nyugdíj és nyugdíj szerű ellátás. Minden jogszabályt úgy módosítottak, hogy az a közszolgákat szolgálja. Például orbán az 5 gyermek után 1 031 250,-Ft-tal (206.250 Ft/gyermek) csökkentheti az adó alapját, meg úgy emlékszem kósának is több gyermeke van. Nem helyesírási hiba a kisbetű, szándékos.

ugribugri # 2012.12.06. 13:51

Etel57

igazad van nem tudom hogy csúnya vagy szép vagy..

akkor elmagyarázom röviden,ha egy,egysoros beirást nem tudsz értelmezni akkor arról nem én tehetek
de mivel nem akartalak megsérteni nem azt írtam hogy okosabb se leszel ....

Etel57 # 2012.12.06. 13:47

Honnan tudod milyen vagyok ??????????????