Jogász Póker


Impossible # 2010.03.16. 18:06

Jól eltűntél innét.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.16. 22:18

Na menünk sorba.
Amikor kiesel a versenyből, a csetablakban is kiírja, hogy hanyadik helyen végeztél, meg megjelenik a képernyő közepén egy panel, azon is.
Ha esetleg ezekre nem figyelsz, bármikor beléphetsz a verseny lobbyjába, ahol szép kényelmesen megnézheted, ki hanyadik helyen végzett vagy áll éppen. (A befejeződött versenyek adatai is ott maradnak egy.két órát.)

Verseny közben is mindig meg tudod nézni az állást. Baloldalt van egy gomb (nyilacska rajta), azzal nyithatod ki a panelt. Ha csak félig nyitod, akkor a felső részében van, hogy hányan vannak még versenyben, mennyi a legkevsebb és a legtöbb zseton, valamint az átlag. Az alsó részben pedig a játékosok listája az aktuális állsá szerint. Ha egészen kinyitod a panelt, akkor jobb oldalon lesznek a játékosok. Tudod rendezni ábécé szerint, úgy könnyű magadat megtalálni.Ha pedig egyszer beállítottad, hogy a te neved látszódjon, akkor a legközelebbi megnyitáskor is ott lesz.

Szóval: előbb tájékozódik, aztán gyalázza a termet. Ha még van miért.

Persze, hogy eltűntem, koncentrálnom kellett az asztalokra. S magam sem tduom, hogyan, de megint nkihoztam a session nullára. Ha délelőtt nem csináltam volna egy 25$-os marhaságot, akkor vastaon pluszban lettem volna.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.16. 22:20

A bwinen is lehet avatar nézetet állítani, de minek. Hiszen úgyse testreszabhatók. Emlékszem, mikor ott SnG-ztam kezdőként, sokszor nagymellű szőke nó voltam.

Impossible # 2010.03.16. 23:47

Na versenynél úgy volt, hogy elvesztettem az összes zsetonomat, és a program szó szerint eltűntette az avataromat az asztaltól, és nem írt ki sehova semmit (a chatet nem néztem, de semmi sem jelent meg sehol), egyszerűen eltűnt az avatarom, és a játék ment simán tovább nélkülem.

bwin-nel az lesz a problémám, hogy kettő darab asztalnál több nem fér el a képernyőmön (a képernyő nagyobb felbontást nem bír).

Na és PS-en elolvastam a Cake pókerterem leírását, hát elég sok rake-et kell csinálni a bónuszért. Te azt megnézted? Szerintem ez nagyon sok, bemásolom ide, mit szólsz hozzá:

"A bónusz 10$-os részletekben kerül jóváírásra, minden 167 Frequent Player Point (FPP) megszerzése után. FPP: Pontok szerzéséhez lapokat kell kapnod az asztalnál, olyan leosztásban, ahol rake is levonásra kerül. Minden egy dollár levont rake után 0,5 FPP jár. 80c rake esetén például 0,4 FPP-t kapsz."

Szóval ebből kiindulva jobb választás lenne a bwin, nem?

"sokszor nagymellű szőke nó voltam" - all-in?:DDD

Impossible # 2010.03.16. 23:56

Ja mondjuk van 33% rakeback, de az vajon kompenzálja ezt?

Impossible # 2010.03.17. 04:44

Lehet egy kérdéssel több? :D

Mi a véleményed a "SnG DoN"-ról? És a termekben léteznek külön asztalok direkt erre? (Még nem láttam.)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.17. 07:40

és a játék ment simán tovább nélkülem.
Rendeltek volna el egyperces néma gyászt?

A DoN versenyek a SnG részlegben találhatók, de azt hiszem a PKR épp nem Double or Nothingnak hívják, hanem talán Double Up-nak vagy ilyesmi. Igazából a díjstruktúrából tudod meg, hogy az az - 10 fős asztalon öten nyerik a belépő dupláját. Én nem szeretem, de hát ez ítlés dolga. Próbáld ki, ha jobban tetszik, vagy jobban fizet óránként, mint a cash game, akkor játszd azt. Annyi köze van az SSS-hez, hogy ebben is rettentő feszesen kell játszani - legalább is az elején meg amikor hatan maradtak. Sokan azt mondják, hogy az elején még a QQ-t is dobd el, ha allin hív valaki.

Olyan kedvező bónuszt, mint a PKR "hozz egy barátot" programjában, nem kapsz máshol. Talán emlékszel, kiszámoltam: 1000 pontért adnak 50$-t neked, meg 50$-t nekem. 1000 pont az mindössze 10$ rake. Vagyis termeltél 10$-t - és kifizetnek 100-at. Ilyen természetesen nincs sehol. Nagyon jó, ha 30%-ot visszaadnak valahol.
Ha jól számolom, a Caken 10$ bónuszért 167*2= 334$ rakét kell termelni. Az 3%. Valóban nagyon sovány. Szvsz felejtsd el.

Nézz utána a Pacific-nek (888). A kliens nekem nagyon nem jön be, viszont ők az egyetlen terem, amely a bónusz felét azonnal rárakja a számládra, anélkül, hogy egyetlen pontot csináltál volna. Plusz van ott valami havi rake-verseny is a PS-tagoknak, ahol egyelőre 1K körüli ponttal már helyezést lehet elérni. (Ami 25-45% jutalékvisszatérítéssel jár.)
A Full Tilten meg alapból van jutalékvisszatérítés, de ott SSS-ezni nem tudsz, esetleg megpróbálhatod az 1$-os SnG-at. Sajnos, azzal viszont nem pörög annyira a pont. (Bár napi 5-6 órai játékkal jön azzal is.)
Valamint mondják még, hogy az Everesten is elég gyorsan ki lehet játszani a bónuszt - ráadásul részletekben folyósítják, tehát nem kell a várnod, míg az összes pontot megcsinálod. (De nekem az ő kliensük se tetszik, mert nincs miniasztal nézet.)

Apropo, miniasztal! Ha a bwinen ezt a nézetet választod, simán elfér négy asztal. 19'-os monitoron hat is.

Egyébként áprilisban én is fogok a bwinen játszani. Adtak 50$ potyabónuszt.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.17. 07:43

Ó, bocsánat. Ha a Cake-n adnak 33% rakebacket is, az már összesen 40%. Az viszont már gáláns. Nagy dolog, ha a bónuszt esetleg nem tudod kijátszani egészen, de a jutaléknak visszakapod a harmadát.

Bármelyik terembe regisztrálsz is, mindig a PS oldalról töldsd le, és használd a PS által megadott kódot.

Impossible # 2010.03.17. 17:39

Mi 40% összesen??? Milyen 40%? Hogyan jön ez ki? Nem értem, miről beszélsz. :D

Impossible # 2010.03.17. 20:00

"Próbáld ki, ha jobban tetszik, vagy jobban fizet óránként, mint a cash game, akkor játszd azt."

cg-n most is néhány perc alatt dupláztam, sng-n meg állítólag kb. 40 perc kell, és még akkor is előfordulhat könnyedén, hogy nemhogy nem duplázom, hanem elveszítek mindent. SSS meg eléggé egyszerű, főleg ha majd biztonsággal megy több asztalon, akkor lesz belőle szerintem legalább annyi pénz, mint sng-n lenne, ráadásul a bónuszok miatt is jobb a cg, szóval szerintem maradok annál, viszont játék szempontjából izgalmasabbnak tűnik a sng. Nade én pénzt akarok, nem élvezetet. :P

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.17. 20:05

33 rakeback + 3 % bonus az összesen 36%. az egyszerűség kedvéért kerekítettem 40%-ra.

Nade én pénzt akarok, nem élvezetet. :P
Nu, ezért váltottam én is 9 hónap után SnG-ról cash game-re.

Impossible # 2010.03.17. 20:29

Ps-en olvastam az "élő pókerről", végig vakstruktúráról meg ilyenekről írnak... és mi van a cg-vel?? Ha egy társaság összeül pókerezni, az nem lehet cg? Ezt azért kérdezem, hogy mire számítsak szerinted: általános iskolás osztály egy részével lesz egy póker-est valamikor. Én cg-játékosnak tartom magam :D ezek meg mindenképp versenyezni fognak vajon? Mert akkor rá kellene gyúrnom arra, nem akarom égetni magam. Na meg nyerni sem ártana pár sört, vagy nem tudom még, miben fog menni. :)

Impossible # 2010.03.17. 20:49

69.78$ és 7941 pont (ebből 1441 pontot gyűjtöttem én), úgyhogy most felfüggesztem az eljárásomat addig, amíg át nem utalja nekem a PKR az 50 dodót, mert akkor így összesen (22 cent híján) 120 dollárt tudok utalni a bwin-nek, és azt duplázom.

Impossible # 2010.03.17. 23:32

Na, nem tudtam megállni. :) 71.39$ De most tényleg megvárom az 50-et. :)

Impossible # 2010.03.18. 02:45

Mégegy kérdés: ha jól emlékszem, régebben azt írtad, hogy az SSS full ring-re van kitalálva. Most PS-en találtam több olyan videót is, ahol SSS SH van.

Például:

"NL $200 SSS - SH - Live videó
Shorthanded (5-6) 55 perc, készítette: freechains03 Leírás: Ez egy NL $200-as freechains03 élő kommentes videó shorthanded asztalokon."

Most akkor hogy van ez?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.18. 09:22

Az valami istentelenül továbbfejlesztett, szükségképpen bonyolult stratégia. Lopás, visszalopás, vakharc ilyesmi, a statisztikák fokozott, részletekbe menő figyelembe vételével.
Cirka 1 millió leosztás után is kiülök, ha már nem vagyunk az asztalnál legalább heten. Az SH egy másik játék. Versenyeken is az ilyen helyzeteket utálom legjobban (már ha nem a döntő asztalomn alakul ki), igyekszem őket kibekkelni.

Tekintve, hogy egy osztálytalálkozón nem fogtok többen versenyezni, mint 20-an, játsz az alap SnG stratégia szerint. De ha buli, akkor lazára is veheted, ott tényleg a jó hangulat a lényeg, nem kell görcsölni.

Impossible # 2010.03.18. 14:26

Na megjött a lé. E-mail-t még mindig nem kaptam róla. Azon gondolkozom, hogy átutaljam-e bwin-nek. Lehet, hogy inkább maradnom kellene PKR-en, és hívni pár "barátot", úgy gyorsabban nőne a bankroll. Csak kérdés, hogyan találok ilyeneket. :D Az átutalással még az is a bajom, hogy sok szarakodással jár, meg nincs olyan fényképes igazolványom, amin beszámíthatóan nézek ki. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.18. 14:47

Ezt neked kell tudnod. Végül is két-három hét alatt csináltál az 50$-ra másik 20-at. (A bónuszt most nem számolom.) Arányában, ezen e téten ez elfogadható profit. Ebben a tempóban két hónap alatt várhatóan elérhetnéd a 200$-os rollt, azzal meg már bátran játszhatsz NL25-ön.
De a bwinen bónusszal talán gyorsabb. Nem tudom, milyen most ott a játékosállomány.

Remélem, nekem is utaltak. Este lecsekkolom.

Impossible # 2010.03.18. 15:42

Kérdés, hogy ki tudom-e játszani a 121 dollárt, ha átutalom. Meg amíg árténe a pénz a bwin-re az eltart legalább 1 hétig, nem? Meg a fene tudja, hogy moneybookers mennyit enged átküldeni, állítólag összevissza állítgatják a limiteket.

Impossible # 2010.03.18. 16:02

Kellene 1-2 ember akinek küldhetek PKR-re meghívót, akkor nem kellene átköltöznöm sehova. PKR eléggé szimpi terem.

Legislator # 2010.03.18. 17:08

ON
"meg nincs olyan fényképes igazolványom, amin beszámíthatóan nézek ki. :D"

Gimnazista korunkban pár haverommal azzal szórakoztunk, hogy közösen megtekintve egymás fényképes igazolványait jól szórakoztunk a rettenetes képeken.
OFF


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.03.18. 19:21

Leg,

te nem akarnál pókerezni egy darabig? :D Ha küldök meghívót, és befizetsz nekik 50$-t, és kijátszol ezer pontot, akkor adnak neked is 50$-t, meg nekem is. Vagy szólhatsz valakinek, aki szokott pókerezni, és neki küldök meghívót. Ahány ember, annyiszor 50$, ez jó biznisz, csak nincs hozzá emberem. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.18. 20:51

A bwinen 10$-ként írják jóvá a bónuszt, tehát nem tragédia, ha nem tudod kijátszani az egészet.

Impossible # 2010.03.19. 04:06

Nagyon durva, néztem egy darabig NL400-at, van, aki közel 2 ezer dollárral ül (400 ezer Ft bakker :D ), egy magyar gyerek meg 30-40 ezerrel volt a kisletétes. lol És így egy-két perc alatt nyer kb. 10 ezret. NL400-on felül meg egyáltalán minek léteznek asztalok? Ott már senki sincs. 30/60$ az NLhatezer??? Ott 24 millió Ft lenne a beülőm kisletétesként. Van ennek értelme, hogy ilyenek léteznek? :D

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.19. 07:55

Amíg lesz lószar, addig lesz veréb is.