A július 1-től kötelezővé váló elektronikus cégeljárás számos technikai újdonság alapos ismeretét követeli meg az ügyvédektől. A most megjelenő kézikönyv részletes gyakorlati útmutatók és ábrák segítségével mutatja be az elméleti felkészüléssel el nem sajátítható tudnivalókat.
Számos oktatás és cikk hivatott felkészíteni az ügyvédséget a 2008. július 1-től kötelező elektronikus cégeljárásra. A jogi szabályozás alapos ismerete azonban nem elegendő a meglehetősen nagy számú technológiai fogalom megértéséhez, az elvégzendő speciális cselekmények elsajátításához, az eljárásban használatos szoftverek használatának megtanulásához.
Az e‑cégeljárásba korábban bekapcsolódó szakemberek tapasztalatait felhasználva született meg Az elektronikus cégeljárás gyakorlati kézikönyve. A szerző gyakorló jogász: számos sikeres e-cégbejegyzés és kapcsolódó eljárás lefolytatása után, jogászi szakismeretek és magabiztos számítástechnikai tudás birtokában íródott a könyv. A kiadvány olyan részletes útmutatókat tartalmaz, melyek az eljárási cselekmények tényleges megvalósításának menetén vezetik végig az olvasót. Kifejezetten sok ábrával segít megérteni a képernyőn zajló folyamatokat – a rengeteg hibalehetőséget rejtő „próbálgatás” helyett megmutatva, hogy az adott részfeladatot pontosan hogyan oldhatja meg az eljáró szakember.
A kiadvány az informatikai, technikai felkészülést segítő, előfeltételeket taglaló fejezet után egy képzeletbeli cég elektronikus névfoglalási kérelmének benyújtását lépésről-lépésre bemutatva segít elsajátítani mindazon gyakorlati tudnivalókat, melyek nélkül nem képzelhető el a gördülékeny ügyintézés.
A kézikönyv elolvasásával megszerezhető mindazon gyakorlati ismeret, mely segítségével a későbbiekben zökkenőmentesen végezhető bármilyen más e-cégeljárási cselekmény.
„Az eddig megszokott, értett és rutinszerűen alkalmazott, papír alapú módszereket, eljárási technikákat, iratkezelést és kommunikációt most már visszafordíthatatlanul felváltja az informatikai eszközökkel végzett eljárás. Alternatíva nincs: ez év nyarától semmilyen cégeljárási cselekményt nem végezhet olyan ügyvéd, aki nincs birtokában az elektronikus aktakezelés, kérelmek és aláírásokkal kapcsolatos ismereteknek …
… E könyv ott kezdődik, ahol az elméleti tudás véget ér: ott, ahol a paragrafusokban nem említett fájlok, illesztőprogramok, kártya- és lapolvasó eszközök, elektronikus tanúsítványok, digitális tértivevények és email kommunikáció használatába kell kezdeni …”
A TARTALOMBÓL:
Előfeltételek
- Adminisztratív tennivalók: tanúsítvány beszerzése, szolgáltatási szerződés megkötése, kamarai bejelentés
- Az iroda felkészítése: a megfelelő számítógépről, internet hozzáférés, szkenner
- Szoftverek telepítése: hitelesítő szoftver, kártya olvasó, elektronikus cégnyomtatványok
- További tudnivalók: elektronikus okiratok olvasása, biztonsági mentések készítése, hasznos szoftverek
Az elektronikus cégeljárási cselekmények
- Elektronikus fizetés: utalvány minták igénylése, átutalási tudnivalók, igazolások beszerzése, kezelése
- Munka az elektronikus cégnyomtatványokkal: kitöltés, elmentés, speciális tudnivalók és tanácsok
- Elektronikus akták: fogalmuk és létrehozásuk, e-akták megnyitása és kezelése
- Okiratok digitalizálása: a konverzió menete, tudnivalók a zökkenőmentes munkához
- Elektronikus aláírás és időbélyeg: az elektronikus hitelesítés – mikor, mit és hogyan írjunk alá?
- Beadványok elküldése: pontosan mit, hogyan és hova kell küldenünk?
További segédletek:
- „Recept”: az e-cégeljárás lépései
- Fogalomtár
- Jogszabályok
- E-mail címek
- Hasznos honlap címek
MEGRENDELÉS:
Az elektronikus kézikönyv nettó 2900,- forintos áron rendelhető meg az alábbi módokon:
- e-mailben az ekonyv@jogiforum.hu címen
- a letölthető megrendelőlap kitöltésével (.pdf)
- telefonon a 06 40 200 686 számon