ügyvédjelölt

Feladatok

  • szerződések előkészítése, igényes szerkesztése, véleményezése, letárgyalása magyar és esetenként angol nyelven;
  • ügyvédi levelek, nyilatkozatok, hatósági megkeresések, egyéb okiratok szerkesztése;
  • jogszabálykutatás, ügyek előkészítése;
  • közreműködés peres és nemperes eljárásokban;
  • megbízók személyes képviselete tárgyalásokon;
  • részvétel megbeszéléseken, ügyféltalálkozókon, üzleti tárgyalásokon;
  • keresetlevelek, bírósági beadványok és egyéb okiratok igényes fogalmazása és szerkesztése;
  • magas színvonalú jogi vélemények, jogi állásfoglalások készítése;
  • ügyfelekkel, bíróságokkal, hatóságokkal történő kapcsolattartás;
  • ügyvédek munkájának támogatása;
  • közreműködés az elektronikus eljárásokban;
  • jogszabályváltozások követése, jogi eljárásokkal kapcsolatos legfrissebb előírások monitorozása;
  • egyéb általános ügyvédjelölti feladatok.

Elvárások

  • átlag feletti fogalmazási készség;
  • kiváló kommunikációs képesség, határozott fellépés, igényes, megnyerő megjelenés;
  • logikus jogi gondolkodás;
  • önálló munkavégzésre való képesség;
  • proaktivitás, feladatmegoldásra törekvés;
  • precizitás, megbízhatóság, felelősségtudat;
  • határidők megtartása;
  • szakmai igényesség és elhivatottság;
  • felhasználói szintű számítógépes ismeretek;
  • szigorú titoktartási nyilatkozat tétele.

Amit kínálunk

  • érdemi jogi munkavégzés;
  • folyamatos szakmai fejlődési lehetőség;
  • változatos, különleges feladatok, nemzetközi hátterű projektek;
  • önálló, felelősségteljes, de szakmailag igényesen kontrollált munka;
  • tárgyalótermi tapasztalat megszerzése;
  • hosszútávú együttműködés lehetősége;
  • szakmai felügyelet és irányítás;
  • igényes és modern munkakörnyezet (IX. ker., Manta Irodaház: Klinikák metró közelében, egyetemi negyed, tele fiatal külföldivel)
  • rugalmas munkaidő-beosztás;
  • átlag feletti home office.

Előnyt jelent

  • ügyvédi irodában szerzett munkatapasztalat gyakornokként vagy ügyvédjelöltként;
  • felsőfokú angol nyelvtudás, jogi szaknyelv ismerete;
  • jogosítvány, saját gépjármű;
  • elektronikus rendszerek kezelésében szerzett tapasztalat (iForm, ÁNYK, e-Papír, FMH stb.)

Leírás

IX. kerületi, sétálóutcai, fiatalos, egyetemi környezetben lévő modern irodaházban elhelyezkedő Ügyvédi Iroda ügyvédjelölt kollégát keres. Polgári és gazdasági ügyekkel foglalkozunk, egyrészt cégek képviseletét látjuk el gazdasági, kereskedelmi ügyekben, nemzetközi projektekben (pl. a legnagyobb magyar olajipari céggel közel 15 éve működünk együtt), másrészt kisebb-nagyobb vitás ügyek jogi támogatását biztosítjuk, kiemelkedő színvonalon.

Átlagosan mindössze heti 1-2 nap irodai megjelenést kérünk, de természetesen a teljes munkaidőben elvárt a folyamatos rendelkezésre állás és lelkiismeretes munkavégzés. www.drpeto.hu

Fizetés megegyezés szerint.

Munkavégzés helye

MANTA Offices, 1096 Budapest, Tűzoltó u. 50. számról nyíló passzázs

Jelentkezés fényképes szakmai önéletrajz és fizetési igény megküldésével info@drpeto.hu címre.

Jelentkezés: info@drpeto.hu

Erre az álláshirdetésre a Jogi Fórumra feltöltött önéletrajzod elküldésével is jelentkezhetsz.
Miért érdemes feltöltened az önéletrajzodat a Jogi Fórumra?
Feltöltött önéletrajzzal egyszerűen, egy kattintással jelentkezhetsz a meghirdetett pozíciókra. Kattints az alábbi linkre, hozd létre online önéletrajzodat és jelentkezz a pozícióra annak segítségével!