Havi 150 ezer forintos, a SZÉP-kártyával azonos adózású lakhatási támogatást adhat a munkáltató jövő évtől a 35 év alatti munkavállalóknak – közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón. “Közelben van a megállapodás” a munkáltatók és a munkavállalók között a három évre szóló bérmegállapodásról – hangsúlyozta Gulyás Gergely.

Gulyás Gergely ismertette:

a jelenlegi, évi 450 ezer forintos munkáltatói támogatás megmarad, és azon felül legfeljebb havi 150 ezer forintig, azaz éves szinten 1 millió 800 ezer forintig kedvező adózási szabályokkal albérleti vagy lakáshiteltörlesztőrészlet-támogatást utalhat 35 év alatti munkavállalók részére a munkáltató.

A juttatás adóterhe és minden egyéb részletszabály igazodik a SZÉP-kártyához, tehát ugyanolyan kedvezményes, mint a SZÉP-kártyára adott juttatások – mondta.

A miniszter értékelése szerint a támogatás jelentős lépés az ingatlanok értékének növekedéséből következő lakhatási nehézségek leküzdéséhez.

“A 2025-ös költségvetés már a kormány új gazdaságpolitikájának költségvetése lesz” – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Gulyás Gergely kiemelte: “reálisan számolhatunk azzal, hogy a jövő évben elérhetővé válik a béke Európában“, ez pedig önmagában is lehetővé teszi, hogy Európa, benne Magyarország, több pénzzel gazdálkodjon, több pénzt fordítson gazdaságfejlesztésre, béremelésre, otthonteremtésre és családtámogatásra.

A kormány jövőre megduplázza a gyermekek után járó adókedvezményeket, a diákhitel fenntartása mellett bevezetik a munkáshitelt, új otthonteremtési és lakhatási támogatásokat vezetnek be, a 2025-től induló Demján Sándor Program keretében pedig “eddig nem látott eszközökkel és soha nem látott mértékben” tudja a kormány segíteni a magyar kis- és közepes vállalkozásokat – sorolta a miniszter.

Kitért arra is: a 2025-ös költségvetés garantálja és bebetonozza” a 13. havi nyugdíj kifizetését, a családtámogatásokat, és a 21 pontos gazdasági akciótervhez szükséges garanciákat is tartalmazza.

Gulyás Gergely fontos lépésnek nevezte, hogy “közelben van a megállapodás” a munkáltatók és a munkavállalók között a három évre szóló bérmegállapodásról. Megjegyezte: ehhez kormányzati segítségre lesz szükség, és a kormány a tegnapi ülésén mandátumot adott a Nemzetgazdasági Minisztériumnak e segítség nyújtására.

“A cél továbbra is az, hogy néhány éven belül bruttó 1 millió forintos átlagbér és 400 ezer forintos minimálbér legyen Magyarországon” – mondta a miniszter.

Gulyás Gergely jelezte: a kormányígéretének megfelelőenfolytatja a pedagógusbéremelést. Úgy fogalmazott: “nagy lépést tettünk ebben az évben, és szintén nagy lépést fogunk a jövő évben tenni annak érdekében, hogy a pedagógusok is a hivatás fontosságának megfelelő bérekhez juthassanak“.

Ugyancsak fontosnak nevezte a béremelést az idei árvíz időszakában is bizonyító vízügyi ágazatban, közölve, az ágazatban dolgozók mintegy 30 százalékos béremeléssel számolhatnak.

A miniszter végül fontosnak nevezte az éppen zajló nemzeti konzultációt, amelytől azt várják, hogy igazolja vissza a kormányzati célkitűzéseket amelyeket a költségvetés tartalmaz.