40 év munkaviszony után nyugdíj


melinda55 # 2010.12.12. 14:12

Veci köszönöm szépen a segitségedet,és a tanácsodat!!Nincs más választásom,munkát kell keresni!!!
Tisztelettel:melinda55

akizor # 2010.12.12. 14:24

Bocs! Közben megérkeztek a gyermekeim, át sem néztem, amit írtam, elküldtem, azt akartam írni két dologban kérném a segítségedet!

akizor # 2010.12.12. 14:29

Hálásan köszönöm a tájékoztatást, egyébként 26.-án született....
Arra meg még majd érdemes lesz visszatérni jövőre, úgy gondolom,,hogy maga a számítási módszer,ha a bruttóból számolják,adólevonással milyen végeredményt hoz ki.
De az még a jövő, lehet meg sem érjük ( No ez vagyok én az örök pesszimista) Köszönöm mégegyszer!

fagyongy55 # 2010.12.12. 14:46

T Veci
Köszönöm a multkori gyors válaszodat . végül is úgy döntöttem, hogy bejelentem magam december 03 tól a 13 napra de inkább többre. mivel negyven év 257 napom van de abból 270 nap munkanélküli. Még amibe nem vagyok biztos az a beteg állományok napja a negyven év alatt, hogy az munkaviszony vagy más . nem sok lehet kb 90 nap körül.
Üdv Fagyongy

ancucica # 2010.12.12. 15:18

Kedves Veci!

1958.08.30. születésű nő vagyok, 36 év munkaviszonnyal! 3 gyermekem van. Mikor mehetek el előrehozott nyugdíjba?
Köszönöm a választ!

Veci # 2010.12.12. 18:10

ancucica
A 40 év jogosultsági jogviszonyba a munkaviszony és a gyermekekkel eltöltőtt idő összesen.
Neked a 36 év a gyermekekkel együtt van meg? vagy van benne tanulmányi idő is?
Ha a 36 éved a munkaviszony+gyermekgondozási idő, akkor ha eléred szerintem a 40 évet összesen, akkor mehetsz el kedvezményes nyugdíjba, melynek tv. módosítása zárószavazás előtt áll. Feltéve, hogy nem változik addig a törvény amíg meglesz a 40 év jogosultsági időd.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.12. 18:23

Lányok!
Itt nézhetitek meg, illetve olvashatjátok a részletes vita anyagát (432-457 felszólalások):
http://www.parlament.hu/….naplo_fadat?…

  • Ha a felszólalás számára kattintotok, akkor a jegyzőkönyvet lehet olvasni (első oszlop).
  • Ha meg akarjátok nézni, akkor a felszólalási időre kattintsatok (utolsó oszlop).
  • a Lezsák Sándor elnökölt.

Üdvözlettel Veci

kissmama # 2010.12.12. 19:57

Veci!
Köszi, hogy tájékoztatsz minket.Megnéztem és sajnos most azok a képviselők nem emlékeznek rá,hogy mit igértek akik igérték, ez azért nagyon érdekes.Ők nem adtak be egy olyan törvényjavaslatot sem ami az igéretükről szólna.Már inkább nem is fűzök hozzá semmit.( Ez pedig nem a kész átverés só,de azt csináltak belőle)
Üdvözlettel KM

csokis1 # 2010.12.13. 08:17

Sziasztok

Anyósom 54-es születésű, megkérte a szolgálati idő elszámolást, az jött vissza neki, hogy 2009 dec. 31-ig
41 év 94 napja van. Azóta ugye eltelt egy év így 42 év 94 napja lett. Ebben persze benne van a szakmunkásképzős idő is. Most ha az új törvényt elfogadják és kormányrendeletben magyarázzák, akkor új elszámolást kell kérni ami azt tartalmazza hogy 39 év 94 napja van? Két gyereke van 2,5 év különbséggel születtek, igy valószínűleg 6 évet volt gyesen. Ha a 39 évből kivesszük a hat év gyest akkor 33 év marad ami ugye több mint a 32. Nagyon jó lenne már ez a kormányrendelet ami rendet tenne a kérdésben...

jolcsika # 2010.12.13. 09:13

Kedves Veci!
Látom, hogy milyen szívvel lélekkel és szaktudással válaszolsz a hozzád fordulók problémáira, így én is segítségedet szeretném kérni a 40 év munkaviszony utáni nyugdíjba vonulásomhoz.
1953 júniusban születtem, 1968 májusában kezdtem el dolgozni. 2009. december 31-ig a szolgálati idő összeszámításnál a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság megadott 39 év 192 napot. Ezóta is folyamatosan munkaviszonyban vagyok. (nem voltam szakmunkásképzőben) 2 gyermeket szültem 4 év 4 hónapot vettem velük igénybe ami benne van a fent megadott szolgálati időbe. Ebből ha jól értelmeztem ki kell venni a 166 nap munkanélküli segélyem idejét.
7 hónapja betegállományban vagyok(nem passzív). Nem tudom, hogy ezt is kell venni, vagy a munkaviszony részét képezi?
Jogosult leszek – amennyiben megszavazzák – a nyugdíj igénybevételére
Válaszodat előre is megköszönöm, egyben enged meg, hogy Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Esztendőt, egészséget kívánjak Neked és fórumon résztvevőknek.

jolcsika # 2010.12.13. 09:31

Veci!

Elírtam nem 2009, hanem 2007. december 31-ig 39. év 192 nap

Veci # 2010.12.13. 10:22

csokis1
Anyósodnak a 40 év jogosultsági jogviszonyba a munkaviszony és a gyermekekkel eltöltőtt időt összesen kell érteni. Vagyis neki még nincs meg a jogosultsági jogviszonya a kedvezményes nyugdíjhoz. DE azért még meg kell várni a zárószavazást, a kormányrendeletet és a Közlönyben való megjelenést.
Szerintem is a tv. módosítás hatálybalépését követően a kedvezményes nyugdíjhoz új számítás kell, ezt legalábbis én így értelmezem. De ha valakinek már van szolgálati idő megállapítása, abból már tud kalkulálni (véleményem szerint).
Azonkívül úgy gondolom mind a szolgálati időt (a nyugdíj összegének meghatározásához), mind a munkaviszonyt egyszerre kell megállapítani a Nyugdíjbiztosítónak (ez az én egyszerű logikai következtetésem).


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.13. 10:26

jolcsika
Szerintem jogosult leszel, ha a munkaviszonyban lévők táppénzes időszaka (és nem passzív tp.) benne lesz a jogosultsági időben. Szerintem azt nem vonják ki, de azért még meg kell várni a zárószavazást, a kormányrendeletet és a Közlönyben való megjelenést.


Üdvözlettel Veci

jolcsika # 2010.12.13. 11:51

Veci!

Köszönöm a gyors választ.

Borka53 # 2010.12.13. 12:25

próba

idol # 2010.12.13. 13:53

A XC.tv. 8-12 §-a a 132.sz. Magyar Közlönyben még megvolt, a módosítás utáni szövegben ezeknél a §-oknál csak lábjegyzetre történő utalás van, amit sajnos a joginform.hu-val nem tudtam elérni. Vajon hova tette át a jogalkotó ezeket a módosított szövegrészeket?
Idol

Veci # 2010.12.13. 14:05

idol
Mi a kérdés ebben a topic-ban. Amiről te írsz az a küklönadóról szól. ITT töltheted le a Magyar Közlöny számait: http://www.kozlonyok.hu/…ne/index.php?…

Ha jól értem a beírásod, talán nem az van a Közlönyben, ami volt a módosítás szövegében? Nem olvastam az idevonatkozókat.


Üdvözlettel Veci

szamóca5 # 2010.12.13. 16:12

Sziasztok!

Volna egy nagyon fontos kérdésem,és aki tud segítsen!

Elfogadta e a 40év munkaviszony esetén a nők nyugdíjba menetelét az ország gyűlés? Ha nem, mikor fognak szavazni?
Ha január 1-től mehetnénk nyugdíjba, akkor mikor fog törvényre emelkedni?
Kérem aki tudja válaszoljon. Előre is köszönöm,

Veci # 2010.12.13. 16:38

szamóca5
Ha egy kicsit visszaolvasnál, megtalálod a választ!
Dec. 20-án várható a zárószavazás, dec. 22-i kormányülésen valószínűleg foglalkoznak a jogosultsági idő megállapítással. Hatálybalépés január 1-től várható, de várjuk meg, hogy a Közlönyben megjelenjen.


Üdvözlettel Veci

szamóca5 # 2010.12.13. 16:55

Veci köszönöm a gyors válaszodat.
Ezek szerint, ha mindennek megfelelek, akkor is dolgoznom kell még január elsején. Ez szomorú:-(

szamóca5 # 2010.12.13. 17:19

Veci

Visszaolvastam ahogy javasoltad.Te egy Isten áldása vagy. Köszönöm.

lalaja # 2010.12.13. 17:45

Tisztelt Veci!

A TB ismmerősőm szolgálati ídejét 38 évben állapította meg,
A problémám az hogy ismerősőm 1971-1973 között egy magánszemélynél háztartási alkalmazott volt,mely időszak után a foglalkoztató elfelejtette bejelenteni,és utámma fizetni.
Ismerősőm a feni időszak alatt fiatalkorú 16-18 .éves volt.A szerződést szüleivel szóban kötötték,munkakönyvet kiváltatták vele.
A foglalkoztató 2 tanú előtt elismerte hogy nála dolgozett
A fellebbezésben erre hívatkoztam:

"A beadványban szereplő szolgálati idő elismerési kérelmem , egykori munkaadóm M L úr
igazolásán alapul. az 1997.évi Trv 43.§(2.) c. bekezdése szerint.

A fentiek figyelembe vételével kérem a ,szolgálati idő elismerési kérelem módosításra beadott kérelmem érdemi elbírálását,és a szolgálati idő elismerését az, 1997.évi LXXXI törvény 37 § (3.) bekezdése szerint.

Felkerestem M L igazgató urat hogy a fenti állításomat, az 1997.évi Trv 43.§(2.) c. pontja szerint bizonyítja ,M úr jelen kérelmem záradékaként hitelt érdemlő módon,két tanú által igazolt aláírásával igazolja hogy a fenti időszakban nála voltam alkalmazásban."

Kérdésem az lenne hogy elegendő infóval rendelkezem a fellebbezéshez vagy van v.mi más javaslata.?

Veci # 2010.12.13. 21:10

szamóca5
Semmit ne lépj addig, amíg a Közlönyben nem jelenik meg a hatályos tv. módosítás.
Egyébként ha nem vagy munkaviszonyban és megvan a jogosultsági időd, akkor később is kérheted visszamenőleg január 1-től a kedvezményes nyugdíj megállapítását.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.13. 21:13

lalaja
Szerintem ettől tökéletesebb nem is lehetne. Feltétlen legyen 2 tanú aláírása is.


Üdvözlettel Veci

lalaja # 2010.12.13. 22:16

T: VECI!
És mit gondolsz megitélik a 2 év szolgálati időt?
Ma beszéltem az előadóval,azt mondja semmi esélye,de továbbitja másodfokra.